Jūlijs, karstums, cope

Jūlijs Latvijā iezīmēja jaunus karstuma rekordus. Gaisa temperatūra dažas dienas sasniedza pat +34°C. Pār Latviju klejo spēcīgi negaisi, vējš regulāri maina virzienu, bet negaisa laikā tas sasniedz pat vētras spēku. Arī nokrišņu netrūkst, vienā naktī Rīgā Imantas pusē nolija 100mm nokrišņu, kas radīja īslaicīgu plūdu situāciju manas mājas pagrabā.
Copes jomā ziņas no ūdenstilpēm visai svārstīgas. Kas pamanās būt īstajā vietā un pareizajos apstākļos, lielās ar tīri labiem asaru un līdaku lomiem, tiklīdz laiks strauji nomainās, var palikt arī tukšā.

Sestdien, 23.jūlijā Vidzemes mušiņmakšķernieku klubs "Gauja", tas pats, kurš Vislatvijas akcijas ietvaros nupat vēl palīdzēja ielaist strauta foreļu mazuļus Gaujas baseina upītēs, pie Amatas rīkoja tradicionālo mušiņmakšķernieku saietu. Tajā ir interesanti sacensību noteikumi - makšķernieki demokrātiski makšķerē ielozētajos upes posmos, paši reģistrē savus lomus un uzvarētājus nosaka tikai balstoties uz dalībnieku nosauktajiem skaitļiem.
Priecē tas, ka dalībnieku vidū blakus, var teikt, jau rūdītiem foreļupju zinātājiem mušiņotāju vidū parādījusies arī rinda jaunu seju. Informāciju par sacensību rezultātiem un vairāk bildes var atrast kluba mājas lapā.
P.S. Kluba prezidents Māris Bērziņš atsūtīja rezultātus. 46 dalībnieki kopā nomedīja, nomērija un atlaida: alatas - 131 gab., foreles - 23 gab.
1. vieta Aleksandrs (Igaunija) – 412 cm (16 zivis)
2. vieta Otomārs Bērziņš - 258 cm (10 zivis)
3. vieta Mārtiņš Plešs - 254 cm (11 zivis)
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Burtiski uz 15 minūtēm arī es pamēģināju Amatā iemest mušu, rezultāts bija lielisks, ja neskaita pāris bildītes, nomedīju savu šī gada lielāko strauta foreli 15 cm garumā.:-)
Izrādījas, Andris Dolženko ir pat fiksējis manu rekordlomu ar fotoaparātu.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
25. 07. 2011.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

juris juris - 05-08-’11 07:27

Gribētu zināt tavu komentāru par Dzenīša 29. jūlija rakstu viņa blogā copeslietas.lv tur skarta arī federācija. Iekrita acīs viens citāts…“Visu ko rakstu ir balstīts uz to informāciju kas ir pieejama publiski, ņemot vērā to, ka, kā privātpersonai visai informācijai piekļūt ir pagrūti, lai neteiktu vairāk….”

Paldies par informāciju brokastīs:). Nupat izlasīju, kā saka, pa diagonāli. Tikai īss komentārs. Personu, kas slēpjas aiz nika ‘Dzenītis’, visticamāk, nepazīstu. Daudzām viņa blogā paustajām domām, lai gan tās nav jaunas, pilnīgi piekrītu. Tieši tāpēc biju ierosinājis, lai MOSP viņu uzaicina uz kādu valdes sēdi un dod iespēju klātienē apmainīties domām par visām problēmām. Kā mani informēja MOSP valde, Dzenītis nav izmantojis šo iespēju. Pieļauju, ja viņš būtu sapratis janvārī notikušā LMF rezultātus, kuri atspoguļoti LMF lapā http://test.hunting.. lv, varbūt viņa publikācija būtu citāda. Gandrīz visas tajā paustās pamatdomas jau ir publiskotas gan manā blogā, gan apspriestas LMF. Vēlreiz sevi pieķeru pie domas, ka katrs latvietis grib savu partiju:).

Uģis Uģis - 02-08-’11 16:53

Kā ir Babītē, vai taisnība, ka sākusies līdaku cope? Pie reizes, kas ir ar elektromotoriem, vai var tos lietot kā tauta runā? Līdaku aktivitāte ik pa brīdim Babītē tika novērota arī karstajās jūlija dienās. Pozitīvi to iespaido ūdens līmeņa celšanās un svaiga ūdens pieplūde, kas novērojama pie ZR vējiem. Arī svētdien, kā mani informēja Spuņņupes bāzes saimniece Aija, krastā tika atvesti labi līdaku lomi. Lielākā bija 6 kg, vēl dažas bija 3-4 kg robežās, pārsvarā gan 1-1,5 kg. Babītē no šī gada nav ierobežojumu elektromotoru izmantošanai.

uldis uldis - 25-07-’11 14:43

Ja kāds zin, uzrakstiet tā mušiņmakšķernieku kluba mājs lapas adresi. Ievietoju lapā, kur ir ziņa.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.