Vēlēšanu rezultāti, gaidīsim jauno valdību

Mana prognoze kā jau amatierim, izrādās, nedaudz greiza - SC ieguvis vairāk mandātus, kā domāju, proti, 31 mandātu, ZRP - 22, Vienotība - 20, VL-TB/LNNK - 14, bet ZZS - 13. Pārsteidz relatīvi lielais SC atbalstītāju skaits. Iespējams, tas saistās ar to, ka netrūkst naivo, kuri domā, ka dzīve uzlabosies, ja pie varas nonāks partijas, kas nav bijušas pozīcijā. Laiks, kad Rīgas Domē līdzīgās utopisku pārmaiņu gaidās pie varas nāca sociāldemokrāti, laikam, reti kuru ir izmācījis. Negaidīts ir arī NA lielais mandātu skaits un ZZS zemais sniegums. NA rezultātus es skaidroju ar patstāvīgi provocētām bažām, ka SC varētu iegūt izšķirošu pārsvaru valdības veidošanā, bet ZZS zemais sniegums, visticamāk, sakņojas apstāklī, ka viņi par premjera kandidātu izvirzīja Aivaru Lembergu. Pārējo partiju "panākumi" bija viegli paredzami. Par koalīciju skaidrības vēl nav.
Starp citu, koalīcijas partijas ar tā saucamo koalīcijas līgumu veido vēl vienu varas jumta struktūru - koalīcijas padomi, kas tautu pēc būtības attālina no lēmējiem. Varbūt pārspīlēju, bet paliek iespaids, ka tā rezultātā vismaz 50 deputāti ir tikai balsošanas mašīnas sastāvdaļas un rodas šaubas par viņu lietderību.

Mana prognoze par valdības sastāvu nemainās, kaut gan pēc vēlēšanu rezultātiem viena ministra vieta būtu jāatdod arī NA. Mandātu skaits dod pamatu bažām, ka bez SC, tā saucamā, koalīcijas stabilitāte nepārtraukti atradīsies uz riska robežas. Nesaprotu, cik ilgi tauta ticēs tiem, kas mūs biedē ar krievu lāci un provocē gan nepatiku, gan pašizdomātas bailes. Zināms, negatīvas emocijas ir slikts padomdevējs. Mani nemaz neuztrauktu, ja, piemēram, iekšlietu ministrs būtu no SC.

Būtiski svarīgāka par partiju ambīcijām ir valdības vienota komandas darbība. Ja es būtu premjers :-), kategoriski pieprasītu, lai ministri publiski uzstātos tikai kā MK pārstāvji, būtu absolūti lojāli valdībai un ar vārdu "mēs" saprastu neko citu, kā tikai Ministru Kabinetu un nespekulētu ar savas partijas viedokli. Jocīgi izskatās, ja valdības loceklis visiem klāsta savu viedokli pretstatā formulētam valdības viedoklim.
Negaidītus sarežģījumus var radīt arī apstāklis, ka visas partijas ar budžeta konsolidāciju lielā mērā saprot arī pārvaldes izdevumu samazināšanu, jādomā, ka notiks arī ministriju konsolidācija. Protams, būs žēl, ja ZZS vājo rezultātu dēļ mainīsies pašreizējais zemkopības ministrs, kurš šajā amatā startēja kā neatkarīgs profesionālis. Ar Jāni Dūklavu makšķerniekiem lēnām sāka veidoties tīri laba sadarbība.
 
18. 09. 2011.

  Seko jaunumiem Facebookeleven comments

copmans copmans - 03-10-’11 14:48

Kastinga skola vai? :) Sāk izskatīties ka tu būsi trāpījis vismaz devītniekā par valdības sastāvu. :)

mirtins mirtins - 23-09-’11 18:28

Tur jau tā nelaime… savdabīgie komentāri Un ne tikai mani. Ja kāds nesaka cik Tu skaists un balts un pūkains, tad uzreiz ir “savdabīgs” un “sviests”…. Mans pirmais komentārs, kas uzreiz izraisīja tavu aso reakciju, paziņojot, ka es nepārzinu tēmu, bija tikai un vienīgi fakta konstatācija – Dūklavs, lai cik laba sadarbība viņam ar kādu ir izveidojusies, aiznesa reāli sasteigtus, nepārdomātus grozījumus uz MK. Tā ir tikai un vienīgi viņa problēma, ka viņam ir slikti padomdevēji, darbinieki vai kas cits.

Kāds tad ir kritērijs, lai izvērtētu labo sadarbību? Tu pārzini tēmu, tad paskaidro, lūdzu. Man domāt, makšķerēšanas noteikumu kārtējā saķēzīšana neliecina par sadarbību. Ja vien makšķernieki paši, kārtējo reizi nav lūguši to darīt. Līdz šim tāda prakse gan bija, ka makšķernieku vārdā kāds bīdija cauri neizprotamas lietas:D

Tas, ka notiek pieņemšanas un skaistu vārdu apmaiņa par entuziastu sasniegto… nezinu… es to par sadarbību nesauktu. Par labu jau ne tik. Atbalsts nevalstiskajām organizācijām no fonda… tur nu Dūklavam laikam nekādu nopelnu nav… A reāli darbi, ir redzami reālā dzīvē

vanems vanems - 23-09-’11 17:02

pivovars jau nez vai būs – oligarhi Cik zinu, viņam nepieder vara pār kādu mēdiju, attiecīgi, pēc definīcijas viņam tas gods nepienākas. Bet tā kā viņš bija ZZS sarakstā, būs jāsamierinās ar ierindas deputata mandātu.

mirtins mirtins - 23-09-’11 16:10

Protams, Tu esi latvietis tipiskais. Spļaut akā no kuras dzer ir tradicionālā latviešu rotaļa. Atļaušos vien piebilst, ka LETA ir vienīgais lielais medijs, kas regulāri informē par LMSF pasākumiem un panākumiem, ja to neesi pamanījis:D Jo citi mediji, lielākoties, vispār nenojauš par LMSF eksistenci un tas ir tieši tavs lauciņš:D Neatkarīgi no tā, kā vēl turpināsi ķengāties, kamēr es tur būšu, makšķerniekiem svarīgās lietas LETA atspoguļos un ar atsaucēm uz tavu mājaslapu.

Lai tev veicas:D Komentāros runa bija par pilnīgi citu tēmu. Tava piebilde ir saprotama, paldies, LETAi un arī tev par to. Taču, tas nav iemesls, lai es pievērtu acis uz taviem savdabīgajiem komentāriem. Tāpat tas nemaina manu viedokli par atsevišķām LETAs publikācijām, jo sevišķi politikas lauciņā, kurš šodien ir ļoti aktuāls.

mirtins mirtins - 22-09-’11 22:23

Tev taisnība, tēmu nepārzinu;) – Tu taču apgalvo, ka izveidojās laba sadarbība, nevis es:D Tātad Tu pārzini tēmu, lai gan pēc tam ātri vien paziņo, ka šī tēma nav Tava. Tāpat kā Tu noteikti pārzini tēmu par ekstrēmistiem, krievu valodu un balsošanu par vislatviešiem:D Lai gan, atļaušos piebilst, ka tieši šī tēma ir tā, kur ne Tu, ne LMSF nav īstais adresāts :D

Lai politikas eksperts, LMSF vadītājs politiskajā diskusijā pavisai nemulsinātu ar fantastiskiem slēdzieniem, pie tēzes “Ciets mugurkauls ir novirze no normas, tā būtiski saīsina īpašnieka darbaspējas un arī mūžu”, der sev pajautāt, kur tagad ir TB/LNNK, kas savu “cieto mugurkaulu” bija padarījusi tik vingru un lunkanu sēžot vienā koalīcijā ar PCTVL un “pārdodot” Abreni:DDDDD Un uzdot vēl vienu jautājumu – kur pašlaik atrodas Vienīgais politnoziedznieks Rubiks, kurš kā reiz ir izslavēts ar savu politisko stīvumu.

Lai gan ar vienu mērauklu jau tāpat visu nevar vērtēt un lietas nedrīkst skatīt atrauti. Katram jau no mums ir savi atskaites punkti, un bieži vien mēs katrs skatāmies pa citu logu. Taisnība ir tikai un vienīgi katram vēlētājam atsevišķi, lai kādu lēmumu vēlētājs būtu pieņēmis. Galvenā problēma, nespēja pieņemt, ka pārējiem arī ir tiesības uz viedokli, kaut arī pilnīgi atšķirīgu.

Lai veicas sabiedrības politinformēšanā. Svēta lieta, kā sacīt jāsaka:DDD

Liekas, tev neienāk prātā, ka sadarbība ar ministru var būt dažādos jautājumos, pie tam tādos, kuriem nav sakara ne ar MN, ne ar zemūdens medībām. Tava loģika ir visai savdabīga, pie tam visai jocīga, var teikt netradicionāla.:-). Attiecīgi, no normāliem argumentiem atturos, – tavu viedokli tie nez vai mainīs. Negatavojos apstrīdēt tavu viedokli, laikam grūti pieņemt, ka zinu pietiekoši daudz par visu, ko rakstu savā dienasgrāmatā – blogā un pieminu apgalvojuma formā. Ja neesi pamanījis, parasti, ja ko nezinu, izmantoju citus latviešu valodas izteiksmes līdzekļus. Tavs tekstiņš par taisnību ir gluži kā no tādu politiķu runām, kuri jebkuru pat visačgārnāko aktivitāti iemanās pamatot ar kāda vēlētāja izteiktu viedokli. Jo, kā tu saki, jebkuram ir tiesības izteikt savu viedokli. Un skaļi sūdzēties, ja amatpersonas vai politiķi viņa viedokli neiemieso attiecīgos lēmumos. Laikam, tieši tāpēc LETA Latvijā tiražē arī jebkuru, vienkārši izsakoties, sviestu.

keksis keksis - 22-09-’11 07:01

Pagājušajās vēlēšanās daudzu politisko mūžu ir saīsinājuši meli,tukši solījumi un bieža viedokļu maiņa.

mirtins mirtins - 21-09-’11 20:53

“Ar Jāni Dūklavu makšķerniekiem lēnām sāka veidoties tīri laba sadarbība.” – kas izpaudās steidzamu makšķerēšanas noteikumu grozīšanā izdzenot cauri zemūdens medības :DD Izskatās, ka tēmu nepārzini, tāpēc tavi secinājumi ir greizi. Pie tam ne es, ne LMSF nav īstais adresāts, ja gribi uzzināt vairāk MN un zemūdens medību sakarā, tev varētu palīdzēt N.Riekstiņa kungs. Ja gribi pielikt roku labāka risinājuma meklējumos, saisties ar MOSP vīriem, viņi pēdējā laikā tieši šajā virzienā darbojas.

keksis keksis - 21-09-’11 12:35

Kas attiecas uz VL salīdzinošo panākumu,tad tas ir likumsakarīgs.Iepriekšējā valdībā VL vairāk atbalstīja Vienotību nekā ZZS,kaut gan nu jau caurkritušais Štokenbergs iebilda pret VL ņemšanu valdībā.Cik iespējams pildīja savus solījumus un nemētājās pa labi pa kreisi kā citas partijas.Ja VL spēs saglabāt savu cieto mugurkaulu arī uz priekšdienām,nākošajā saeimā var cerēt jau uz kadām 20 vietām. Ciets mugurkauls ir novirze no normas, tā būtiski saīsina īpašnieka darbaspējas un arī mūžu. Nez vai vietu skaits VL jebkad būs lielāks, šogad tas viņiem ir tik liels tikai, pateicoties viena ekstrēmista provokatoriskajiem centieniem jautājumā par krievu valodas statusu.

roberts roberts - 21-09-’11 09:37

Mmakšķerniekiem jāveido sava partija.:-) Pēdējā tā nebūs. Pieredze rāda ka makšķernieki ir vistolerantākā tauta, visu tautību copmaņi atrod kopīgu valodu vienmēr.

copmans copmans - 21-09-’11 07:53

Ja kāds nesanaidos partijas savā starpā, valdībā būs ZRP, Vienotība, SC un varbūt vēl pieslēgs arī VL. Eļlu ugunī lej un naidu kurina žurnālisti , tas pats LNT visu laiku kurina makaronus uz ausīm un sacer visu ko lai neaptrūkst kašķu. Muldoņām būs jāiet slaucīt ielas, ja valstī visiem būs saskaņa.

Tss Tss - 19-09-’11 21:26

Laikam būs V+ZRP+VL/TB…(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.