Vēlreiz par politiku

Neskatoties uz to, ka ar sportu esmu saistīts vismaz 40 gadus, pēdējos gados ar interesi sekoju tikai Formulai 1, pasaules līderu izrādēm futbola laukumā, dažubrīd snukeram un golfam. Nespēju vairs kavēt laiku vietējiem pasākumiem, izņemot gadījumus, kad tajos ir iesaistīts kāds no radiniekiem. Šobrīd, vērojot politiskās spēlītes amatieriski veidoto partiju vidū, ir tāda sajūta, ka sekot provinciālo partiju cīņām ir tas pats, kas vērot kādu sporta spēli. Ar to starpību, ka meistarība, varbūt kādam patīk, bet man liekas nebaudāma, taču rezultāts var vairāk vai mazāk var iespaidot katra skatītāja dzīvi. Iespējams, tieši tāpēc cilvēcīga ziņkārība joprojām pārvar racionālos apsvērumus, ka lieki izniekoju tik dārgo laiku.

Sekojot ziņām mēdijos, vienā portālā ierakstīju jautājumu, kuru no visa dzirdētā neesmu sapratis un kuram neesmu radis atbildi. Cerēju, ka kāds zinātājs dos kaut cik jēdzīgu atbildi, kā 2 vai 3 ministri, kurus mēdijos piemin kā "Kremļa kalpus", varētu mainīt vai principiāli ietekmēt 10 citu ministru un nacionāli noskaņota premjera realizētu nacionāli orientētu valdības kursu. Vienīgā nopietnā atbilde bija, ka es esot pārlieku liels optimists, ja gaidu atbildi. Tipiskāka atbilde bija, tu gan esi stulbs..., laikam neesi latvietis, ja nesaproti... utt.
No visa, kas skaļi apgrozās mēdiju telpā, rodas iespaids, ka daudzi "eksperti", kas aktīvi nodarbojas ar tautas "izglītošanu", nekad nav nopietni nodarbojušies ar konkrētu lēmumu pieņemšanu lielās sistēmās un māk tikai abstrakti filozofēt, attiecīgi, izplatītie, ir tikai iedomu augļi. Kā parasti, grūti ir novilkt robežu starp apzinātu ļaunprātību un nekompetenci. Vienlaicīgi speciālisti (bez pēdiņām), mierīgi noskatās, kā notiek aprobežotības kultivēšana, jo negrib lieki tērēt savu enerģiju vai nejūt aicinājumu iesaistīties šajās provinciālisma pilnajās batālijās. Varbūt ne tik mierīgi, kā man izliekas, taču racionāli apsvērumi ņem virsroku. Ciniski tas skan, bet izvairoties no nodokļiem bieži vien vairāk var palīdzēt gan sev, gan pārredzamākai auditorijai, nekā cīnoties par racionālu saimniekošanu valstī, kurā pat tautas ievēlētie priekšstāvji nespēj ātri vienoties par vienkāršām lietām.
 
06. 10. 2011.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.