Par Krieviju

Pēc mēneša man jādodas uz Volgu, kur netālu no Ahtubas kārtējo reizi jādarbojas tradicionālajā Oskara Soboļeva piemiņai veltītajā trofejas zandartu copes pasākumā. Iespējams, tāpēc manu uzmanību piesaistīja dažu publisku personu izteicieni attiecībā uz Krieviju, tai skaitā uz biznesu tajā.

Daudzi, tā dēvētie, nacionāli domājošie Latvijā nespēj novērtēt mūsu biznesa iespējas Krievijā un pie katras iespējas demonstrē savu nievājošo attieksmi, drīzāk gan nezināšanu. Pieļauju, ka daļa arī blefo. Laikā, kad gandrīz visu nosaka kapitāls, ignorējot vienkāršu lietu, - ne katram ir iespējas draudzēties ar Rietumu baņķieriem vai tikt pie ES naudām, lai vairotu savu kapitālu. Netrūkst tādu, kam vienīgā iespēja vairot kapitālu ir, "eksportējot" uz Krieviju Latvijas šprotes vai "importējot" no Krievijas visa veida "degvielu". Tie, kas popularizē domu, ka tikai Rietumu virziens ir perspektīvs, parasti noklusē faktu, ka Rietumu virzienā daudzas nišas, kurās mēs varētu darboties ir pārpildītas. Tie, kas jau tur ir, var sekmīgi darboties, taču janpienācējiem tajā iekļūt ir nesalīdzināmi grūtāk. Pie tam Rietumu virziens pēdējā laikā uzrāda lielākas nestabilitātes pazīmes nekā problēmas, kas mums draud Krievijas zirzienā.
Laikā, kad mūsdienīgās tehnoloģijas un preču kvalitāte nopietniem uzņēmējiem nav liela problēma, cenu veidošanās procesā arvien lielāku lomu spēlē loģistika un draudzīgas saites. Attiecīgi, arī legālajam biznesam kaimiņvalstu un, jo sevišķi, Krievijas virzienā, paveras lielas iespējas un aug tā loma Latvijas attīstībā. Tie, kas domā, ka tas ir krievu monopols, maldās. Protams, dažas monopola pazīmes nevar noliegt, - valoda, mentalitāte un draudzīgas saites, uz kuru fona ir būtiski vieglāk sakārtot biznesu, krieviem nevar atņemt.

Ir cilvēki, kam visi apkārtējie ir konkurenti, kas traucē, ir cilvēki, kuriem visi apkārtējie ir draugi, kas palīdz. Viss ir atkarīgs no mums pašiem, ja mēs visus uzskatīsim par konkurentiem plašā šī vārda nozīmē, tad viņi būs konkurenti, ja uzskatīsim par draugiem, viņi būs draugi. Līdzīgi ir ar katra cilvēka veselību, veselāki un apmierinātāki jūtas tie, kas, neskatoties pat uz gēnos ieprogrammētām problēmām, smaida un domā, ka viņi veseli un laimīgi. Nedomāju, ka kādam patīk, ja apkārt ir nīgri un neapmierināti cilvēki.
 
07. 10. 2011.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

nelga nelga - 12-10-’11 10:06

Visvienkāršāk ir tiem, kam kapitāls ir lunkana mēle. Visādiem komentēšanas “ekspertiem”, kas grib dzīvot uz nodokļu maksātāju rēķina un ar radio vai TV draugu palīdzību kļūst par Latvijas čempioniem minot mīklas vai tukši filozofējot un pareģojot laiku visiem ziņkārīgajiem. Kas vainas pareģojumam, ka rīt uzlēks saule un ja nebūs mākoņu un krusas, mūs gaida skaista diena. Vietām būšot pat vējš, Rezeknē, kur vairāk SC vēlētaju, pūtīs bada vējš no A un zivis neņemšot, Kurzemē pūtīs rāms no rietumiem un būs labā cope. Vīri, braucam uz butēm! :-)

mmartins mmartins - 07-10-’11 22:34

Lielai daļai … gandrīz visu nosaka kapitāls … Vienmēr būs kāds, kas var nopiķot vairāk, bet ir labi, ja dzīvē ir arī citas lietas ;)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.