Uz zandartiem

Saklausījos dažādus stāstus par zandartu superlomiem un nolēmu izmēģināt arī savu veiksmi. Vispirms tā bija Daugavas lejtece, rajonā no Voleriem līdz Buļļupei. Kopā ar šī rajona zinātāju MB 25. oktobrī no agra rīta bijām jau pie upes. Migla tāda, ka Tallink prāmis, kurš pa Daugavu slīdēja kādu 50 metru attālumā, bija uz īsu brīdi pamanāms tikai kā liela un draudīga ēna. Migla neizklīda gandrīz līdz mūsu copes beigām.

Uzklikšķini!Rezultāti 5 stundu ilgiem izmisīgiem meklējumiem, var teikt, nekādi. Jutu tikai dažas sīkas copītes. Arī MB palika bez ieskaites zivīm, kaut kas līdzīgs bija gandrīz visiem, kurus satikām. Neko darīt, acīmredzot migla padarīja savu darbu. Tā kā nākamajā dienā bija ieplānots brauciens uz Burtnieku uz lielajiem, cerējām, ka tas visu kompensēs.

Burtniekā ieradāmies 26. oktobrī ap pusdienlaiku, pēc vietējo pareģojumiem pašā īstākajā laikā. Bet laika apstākļi šajā Vidzemes nostūrī izrādījās diametrāli pretēji vakardienai. Kā sakām, tā beidzām, - ezers kā spogulis, pilnīgs bezvējš un galīgi skaidras debesis. Lai gan ar GPS atradām, kā saka, pareizo lielo zandartu vietu un trijatā apstrādājām to pēc labākajiem paraugiem, rezultāts bija vēl bēdīgāks kā vakar - neviens no mums nejuta pat copi. MB jau iepriekš mani bija brīdinājis, ja līdzi ir foto un video kameras, zivju nebūšot. Pareģojums piepildījās un atlika tikai ticēt stāstiem, ka vakar te ir labi ķēries, bet šodien bija jāsamierinās ar mierīgās ezera ainavas baudīšanu.

Un atkal sagadīšanās - arī citiem copmaņiem Burtnieks nebija devīgs, visi lielījās ar nesen vilktajiem lomiem, dažas dienas atpakaļ esot izvilkta pat 15 kg smaga līdaka, bet šodien, ja neskaita pāris sīkus zandartiņus, nevienam nebija ar ko palepoties. Tā beidzās mani divi izbraucieni pēc lielajiem zandartiem - ne zivis, ne zivju bildes.

P.S.
Mana bloga dzinēja Pivot versijas, tai skaitā arī tā, kuru lietoju jau 5 gadus, ir kļuvušas pārāk viegli ievainojamas, tāpēc izstrādātāju kolektīvs Pivot ir izņēmis no apgrozības, to nomainot ar PivotX, kas pēc funkcionalitātes ir līdzīgs WP dzinējam. Izskatās, ka arī man būs jāseko viņu ieteikumiem, pēdējā laikā pivot dzinējs sācis niķoties arī man. Jau kādu pusgadu atpakaļ bija nobrukuši arhīvi, tagad tie darbojas galīgi jokaini. Nupat parādījās vēl viena nelaime - lapās vairs neparādās visas ziņas, arī komentāri dažās lapās nefunkcionē. Apnika pašam meklēt un labot visas nelaimes, nolēmu iespējami ātri pāriet uz jaunāku dzinēju PivotX 2.3.1, attiecīgi, gatavoju lapu migrācijai uz citu, modernāku serveri tā paša pakalpojumu sniedzēja ietvaros. Ceru, ka pēc pāris nedēļām, varbūt pat ātrāk, viss darbosies kā pieklājas.
 
03. 11. 2011.

  Seko jaunumiem Facebooknine comments

Zivnieks Zivnieks - 16-11-’11 11:28

Labas dienas!
Ja runājam par šo gadu…zandarts bija un daudz, vienīgi Daugavā un Sarkandaugavā, ierastajās uzturēšanās vietās, uzturējās stipri mazāk, kā iepriekšējos gados, ja izdevās uztrāpīt, ka tajā točkā zanders ir barā pienācis, savilkt varēja smuki. Arī ezerā zandarts šogad bija daudz, varbūt mazāk, kā pagājušo gadu,bet izmēra ziņā smukāks, tā kā es personīgi nevaru sūdzēties. Par asariem…šogad vispār bija ļoti interesanti, jo saulkrastos un piekrastē pie asaru lomiem tikt vispār nevarēja…reti kad, kādam nospīdējā un varēja smuki atvilkties, bet arī nesalīdzināmi švakāk, kā citus gadus, toties tādu asaru lērumu, kāds šogad ienāca no jūras, vēl neatceros…apmēram mēnesi apakaļ šamos varēja valkāt cik labpatīkās un izmērs bija lielisks, arī ezerā sagāja baigais lērums jūrnieku un veči vilka atspērušies…arī šobrīd var atvilkties, tikai tagad viņš vairs nav tik lielā koncentrācijā un ir pašķīdis pa visurieni, arī izmērs ir palicis švakāks, bet asaris ir un daudz!!! Un ja pa tīkliem…nezinu…pāris nedēļas apakaļ braucu uz V-Daugavu, ja godīgi tad posmā no manis, līdz jūrai, tīklu (murdu) ir nesalīdzināmi mazāk (saskaitīju 4), kā tas bija iepriekšējos gadus, a tas, ka murdi un tīkli ir salikti tik daudz centrā, nezinu vai iespaido zanderu populāciju manā galā…jo šamais kā gāja no juras uz ezeru, tā arī turpinās iet, pašam, personīgi liekas, ka ļoti maza daļa aiziet augstāk, jo labi saprot, ka priekšā HES un tālāk netiks (izņēmums mazie zanderīši, kas vēl prātā nav ņēmušies), tamdēļ vai nu iet uz ķīsi, vai arī maldās tur pat pa Daugavu. arī Lielupe…šī gada sākumā Lielupē sagāja iekšā baigais lērums ar zanderiem, ko Sienaazis, domāju apstiprinās, ka iepriekšējos gadus tādā daudzumā nebija…iespējams, dēļ tā, ka padziļiņāja grīvu, un daļa no zanderiem, kas nāca Daugavā šogad aizgāja uz Lielupi…Redzēs, kas būs nākošgad, bet mans viedoklis, ka šogad zanderu kāpiens bija stirpi savādāks, nekā pērn, protams, savas korekcijas ievieš tīkli, bet nedomāju, ka tas tieši šogad bija pie vainas, jo kā jau teicu..zandarts bija un vēljoprojām ir daudz, tikai vairs tik beiži un tik kuplā skaitā neuzturās klasiskajās točkās, tagad vajag pameklēt :)))

EdgarsG EdgarsG - 15-11-’11 23:20

Neesmu specs par to, cik daudz murdu vajadzētu, lai lašus pavairotu, kā arī laši man …
Bet vai tad lašu pavairošanai paredzētajiem murdiem būtu upē jāatrodas kopš jūnija? Jurģi, par BIORiskajiem jau pat neiet runa. Pats gan tik tālu uz jūras pusi neesmu bijis, bet ticama infa no copmaņiem – arī ieeja jūrā, izņemot kuģu ceļu, pilnībā noklāta.

sienaazis sienaazis - 15-11-’11 22:16

Edgar, Daugavā neesmu ne reizi copējis, par to tīklu daudzumu zinu tikai tik, cik no tiltiem braucot redzu, cik redzēju Oltes raidījumā, tad tie ir priekš lašu pavairošanas. Turklāt, ja tajā visā ir lielo kungu interese, tad nemaz nezinu kā var spirināties, lai ko mainītu.

Pašam man šķiet, ka līdzekļus drīzāk vajadzētu novirzīt inspektoriem, lai sargā dabīgo nārstu cītīgāk.

P.S. par bagarēšanu sorry, izlasīju, ka zivīm tas duļķis pat patīk, sevišķi zanderiem.

EdgarsG EdgarsG - 14-11-’11 21:27

P.s. Un neviens, pat visvirtuozākais demagogs, man neiestāstīs, ka zivju daudzums upē nav apgriezti proporcionāls salikto tīklu skaitam! Tā kā nemaz nemēģini, Sienaazi. Un vispār, kurā pusē Tu esi!? ;)

EdgarsG EdgarsG - 14-11-’11 21:21

Nekas nav aizmirsts!
Secinājumi izdarīti no:
1) pagājušo gadu pie K-salas bagarēja, bet ķērās, un labi;
2) šogad tajos spotos (tāpat, kā arī citos), kas tomēr atradās starp murdiem, cope …;
3) šogad bagarēja posmu V-tilts – Ģipša fabrika, aptuveni. Zemāk duļķis arī netika novērots;
4) Pagājušajā gadā tāds murdu SKAITS nebija pamanāms;
5) runā, ka no zvejniekiem asarus šogad iepērk par … (aptuveni 10kg renģu cenu kilogramā);
6) something else ;)
Bet tā vien liekas, ka visām makšķernieku organizācijām tīklu skaits Daugavā …
… nu, kaut kur pie mugurkaula loģiskā noslēguma :(

sienaazis sienaazis - 10-11-’11 15:44

kungi, jūs esat piemirsuši vienu mazu niansi – par bagarēšanu piemirsāt ????? Domāju ka tas ir galvenais zivju pazušanas cēlonis, nākamgad visam jābūt ok.

kola kola - 05-11-’11 18:53

Jā, šogad zandarts ir pazudis no pilsētas centa. Es noķēru no krasta ar grunteni tikai divus mērus un tos pašus jūlijā. Iepriekšējo gadu gāju kā uz tirgu, neatceros copes reizi, kad paliku tukšā :) Un tā līdz novembra vidum. Šosezon, cik esmu dzirdējis tikai no laivas, gultnē un uz dzīvo vēl kādu var izvilkt. Šobrīd runāju par rajonu starp tiltiem. Bet tas attiecas arī uz citām zivīm. Piemēram, rudens rauda arī nav parādījusies, tikai plicis un ķeras tikai pa tumsu līdz gaismiņai.

EdgarsG EdgarsG - 04-11-’11 14:55

Nu ja, termins tīkli, manā tekstā augstāk, ir jāsaprot kā murdi. Bet viņu Daugavā pēdējā gada laikā ir palicis ļoti daudz.

EdgarsG EdgarsG - 04-11-’11 09:52

Jāni, ja salīdzina, kāda zandartu cope bija pagājušo sezon Daugavā, un šosezon …
Arī tīkli legālie, vismaz tādā daudzumā, parādījās tikai pirms gada, rudenī. Ja par faktiem, tad zanderu sezonas sākumā posmā gar K-salu bija 2vi murdi, …, nesen jau 5cus saskaitīju. Un makšķernieku lomi attiecīgi …
Starp citu, iepriekšējos 2vus gadus tajā posmā labi ķērās gan zanderi, gan no jūras ienākošie asari, bet šogad nevienu asari “jūrnieku” pat redzējis neesmu. Tik melni perlamutrīgie vietējie.
Kā Tev liekas, vai ir normāli, ka tīklus liek pilsētas robežās? Tas tomēr daudziem, kam cope ir atpūta, to noņem, kā arī jaunus copmaņus atgrūž no šī jaukā pasākuma.
Un, kā noprotu, neviena no makšķernieku organizācijām tā īsti pret šiem tīkliem Rīgas robežās, neiestājas. Kapēc gan?
Vispirms noskaidro – tīkli vai murdi. Pēc tam vari pavaicāt zinātājiem, proti, BIOR, kuri rudens pusē slēdz ar zvjniekiem līgumus par lašu un taimiņu vaislinieku sagādi. Es neesmu iesaistīts un tādēļ nevaru kaut cik precīzi komentēt. Varu tikai pateikt, ka pats redzēju tikai legālus zvejas rīkus, taču satikām Daugavā arī vienu laivu, kura bija aizķērusi nelegālu tīklu.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.