Oskara Soboļeva piemiņas pasākumā Volgā

Beidzot atradu laiku, lai uzrakstītu īso atskaiti par savu kārtējo, nu jau sesto baucienu uz O.Soboļeva memoriālu "Trofejas zandarts" Volgā, kur man bija jādarbojas galvenā tiesneša lomā.

Lidoju uz Astrahaņu caur Maskavu. Jaunums man bija tas, ka Maskavā pirmo reizi ielidoju jaunajā Vnukovas starptautiskajā lidostā, līdz ar to ērti bija pāriet uz vietējo lidostu. Tautas lidostās nebija daudz, viss risinājās ātri un bez kādas aizķeršanās. Astrahaņā, konkrēti, bāzē "Uspech", lai gan lidoju uz dienvidiem, nonācu īstā ziemā, iepriekšējās dienās gaisa temperatūra te bija noslīdējusi līdz -14°C, daudzās vietās seklās ūdenstilpes bija aizsalušas.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pasākuma laikā gaisa temperatūra pacēlās līdz -4°, bet prombraukšanas dienā 17. novembrī atkal noslīdēja līdz -9° un Ahtuba bāzes rajonā aizsala, laivām, lai tiktu uz Volgu, nācās lauzties no ledus gūsta.

Pasākums noritēja ierastā gaisotnē, atzīmēt var tikai to, ka pirmo reizi pasākuma vēsturē jau pirmajā dienā tika noķerts rekordliels skaits trofejas zandartu. Dalībnieki nomedīja samērā daudz dažadu izmēru zandartus, pie tam uzrādīja 5 zandartus lielākus par 4kg, bet lielākais bija 8 kg smags. Pozitīvi lomus iespaidoja stabilais relatīvi aukstais un vējainais laiks, arī ūdens temperatūra Volgā bija noslīdējusi līdz +3° atzīmei.

Uzklikšķini!Kā parasti, klasi nodemonstrēja Jaroslavļas pārstāvji, kuri kārtējo reizi savāca visas galvenās naudas balvas. Panākuma pamatā bija tas, ka uzvarētāji nedēļu pirms pasākuma pavadīja pētot upi, meklējot lielo zandartu stāvvietas un pētot to paradumus. Sacensības laikā jaroslavļieši, kuriem bija visjaudīgākās laivas, pēc starta nekavējoties pirmie aizņēma iepriekš fiksētās potenciāli labākās vietas un tajās pacietīgi darbojās visas dienas garumā. Viņu pacietība tika atalgota jau pirmajā dienā ar 5 un 8 kg smagu zandartu lomu, kas viņiem nodrošināja 500 000 rubļus lielo galveno naudas balvu.

Pasākumā piedalījās arī dažas spiningotāju pasaulē pazīstamas personas - franču ekipāža ar Patriku Sebile priekšgālā un arī pastāvīgais žurnāla "Ribolov-elite" autors un zandartu speciālists Ditmars Izaijašs, taču ārzemniekiem neierasti stiprajā Volgas straumē viņi nespēja nopietni konkurēt ar krievu speciālistiem. Bez tam gan uz iepriekšējo gadu pieredzes balstītā optimālā inventāra izvēle, gan copes stratēģija bija tā, kas tieši krievu speciem ļāva gūt panākumu. Tā kā man bija jāvērtē trofejas eksemplāru noķeršanas fakti, bija iespēja noskatīties visus katrā laivā sēdošo tiesnešu videoklipus ar galvenajiem pasākuma varoņiem. Varēju pārliecināties, ka noslēpumu trofeju lomu īpašnieku darbībā un inventārā bija maz, - gandrīz visi trofejas zandarti tika noķerti džigojot ar galvām, kuras bija aprīkotas ar 15-20 cm garām mīkstajām zivtiņām. Uzvaru nodrošināja, kā jau minēju, vietas izvēle un nelokāma pārliecība par izvēlētās stratēģijas pareizību.

Ledus situācija upē labi redzama videoklipā.
 
06. 12. 2011.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.