Gada pēdējā cope

Visu decembra mēnesi Latvijā valda rudenīgs laiks, mēneša vidējā temperatūra šogad esot par 4,7° augstāka kā ilggadīgi novērotā. Pie manis dārzā pirms pašiem Ziemassvētkiem viss zaļo, var atrast pat dažus ziediņus.
Attiecīgi, par zemledus copi ziņas vēl neienāk, bet makšķernieki, kurus nebaida rudenīgie apstākļi, vēl pilnā sparā velcē, spiningo un makšķerē atklātos ūdeņos, vienīgais traucēklis gandrīz visu decembri bija stiprais vējš un īsā rudens diena. Arī par lomiem ziņas ienāk dažādas. Joprojām Daugavas lejastecē zinātāji tiek pie labiem zandartu lomiem. Arī ar līdakām ir līdzīgi, - kas pamanās būt uz ezera īstajā vietā un īstajā brīdī, kad pūtieni ir pierimuši, tiek pie gluži normālām līdakām. Pēc visa spriežot, laši Daugavā šogad ienāk ļoti vāji, zivjaudzētavām ir problēmas ar vaislinieku savākšanu, arī spiningotāju lomi Daugavā neesot ievērības cienīgi. Visticamāk, savu negatīvo iespaidu atstāja zemais ūdens līmenis Latvijas upēs, kurš cēlās tikai decembra otrajā pusē.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Vakar, 22. decembrī izmantoju situāciju, ka vējš bija pieklusis, bet gaisa temperatūra joprojām bija tuvu nullei, un ar mušiņmakšķeri apciemoju vienu karpu dīķi. Riņķi gan ātri apledoja, kas traucēja metienu izpildi, tomēr lielākā problēma bija atrast vietu, kura nebija pārklāta ar ledu. Cope bija pietiekoši sekmīga, jo noslēgumā varēju palielīties ar kārtējo trijnieci. Lai gan prognozes atkal sola siltuma vilni, izskatās, ka ar šo izbraukumu mans copes gads ir nobeigts. Atliek tikai visiem novēlēt priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno 2012. gadu!

P.S. Līdz decembra beigām laika apstākļi nemainījās, visā Baltijas reģionā laiks bija silts un vētrains. Plānu ledutiņu šogad var atrast tikai kaut kur Ziemeļlatvijā, bet Ziemassvētku laikā bija viena diena, kad temperatūra sasniedza rekorda atzīmi +11°C. Attiecīgi, netrūkst entuziastu, kuri ķer zivis vaļējos ūdeņos, jo sevišķi ar jūru saistītās ūdenstilpēs, kur vētrainais laiks ir sadzinis gan svaigu ūdeni, gan zivis.
 
23. 12. 2011.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.