« Jaunumi www.fishing.l… | Home | Par licencētās makšķ… »

Spiningotāju sanāksme Rīgā

Lai gan 11. janvārī notikušais spiningotāju aktīvs bija pulcējis tikai Rīgas klubu pārstāvjus, diskusija, kas bija iecerēta kā saruna par šīs sezonas nolikumu, izvērtās kā interesanta saruna arī par vairākiem citiem LMSF darba jautājumiem. Zemāk var redzēt šīs sanāksmes gaitas īsu atreferējumu.
Sanāksmē apspriestajam un tās lēmumiem ir tikai rekomendējošs statuss, par atsevišķām idejām vēl notiks diskusijas un gala rezultātā visi priekšlikumi būs jāiestrādā čempionāta nolikumā, kuru apstiprina valde, kā arī, ja nepieciešams, citos LMSF valdes lēmumos.

Uzklikšķini!Svarīgākie bija sacensību termiņi. Bez iebildēm no sanāksmes dalībnieku puses, ievērojot pēdējās ziņas par pasaules čempionātu termiņiem un atsevišķu organizātoru vēlmes, daži Latvijas galveno spiningošanas sacensību datumi tika nedaudz mainīti. Pašreizējā versija ir sekojoša - 1. posms 19.-20.05. Burtnieka ezerā, organizātors SIA Goldfish, 2. posms 30.06.-01.07. Rušona ezerā, organizātors SIA Normark , 3. posms 11.-12.08. Usmas ezerā, organizātors Mērsraga pašvaldība, klubu Latvijas kausa izcīņa 15.-16.09. Ķīšezerā, organizātors SIA Fishbon. Pasaules čempionāts - oktobra pirmajā nedēļā. Iecerētās trīs ūdenstilpes pirmo reizi plānots iekļaut sacensību kalendārā, pirms tās tiks iekļautas nolikumā, valdei tuvākā mēneša laikā jāveic attiecīgie saskaņošanas priekšdarbi ar pašvaldībām, ūdeņu apsaimniekotājiem un bāzu īpašniekiem.
Iebildumu nebija pret vienīgo piedāvāto izmaiņu noteikumos - līdzīgi, kā tas bija 2011. gada klubu Latvijas kausa izcīņā, agrāko 10 zivju vietā šogad tiks vērtētas 20 noķertās zivis.

Neviennozīmīgi rezultāti bija domu apmaiņai par citiem jautājumiem.
Vispirms tā bija dalības maksa. Šogad tā plānota 60 latu apjomā par vienu posmu. Lai celtu sacensību organizācijas un publicitātes līmeni, kas pēc idejas autoru domām ļautu piesaistīt papildus sponsorus, izskanēja priekšlikums palielināt dalības maksu, tomēr ne vairāk kā par 20%. Vienlaicīgi izskanēja viedoklis, ka tas rindai dalībnieku var radīt līdzdalības problēmas un galu galā negatīvi iespaidot dalībnieku skaitu. Tāpēc jautājums tiek atstāts plašākai apspriešanai. Šajā sakarībā tika apspriests arī dalības maksas izmantošanas jautājums. Dalībnieki pieņēma zināšanai, ka LMSF valde ir nolēmusi dalības maksas šajā sezonā novirzīt tikai spiningošanas čempionāta organizācijai, nepieciešamības gadījumā nosacīti nelielu daļu iedalot arī Latvijas izlases komandas vajadzībām. Otrs jautājums bija par vienlīdzīgu apstākļu radīšanu visiem dalībniekiem, konkrēti par izmantojamo motoru jaudas rādītājiem un treniņu apstākļiem. Atbalstu neguva priekšlikums ierobežot izmantojamo motoru jaudu, lai izslēgtu jaudīgo motoru laivu īpašnieku priekšrocības. Vairāk diskusiju bija par treniņu dienām. Izskanēja doma, ka čempionāta dalībniekiem vajadzētu aizliegt treniņus čempionāta nedēļā, proti, darbdienās pirms sacensību nedēļas nogales. Arī šī doma neguva nozīmīgu atbalstu, jo oponenti uzskatīja, ka tas var negatīvi iespaidot gan dalībnieku skaitu, viņu sagatavotības līmeni, gan arī savstarpējās attiecības starp dalībniekiem.

Nozīmīga sanāksmes daļa bija veltīta sacensību un LMSF darbības publicitātes uzlabošanai. Izskanēja doma, ka mēdijos parādās ļoti maz informācijas par Latvijas makšķerēšanas sporta tēmu, par sacensībām un sasniegumiem, kas kopumā neveicina sponsoru piesaisti, jo viņi neredz un nesaprot savus guvumus. Vienlaicīgi, maz tiek piesaistīti jauni dalībnieki. Tāpēc vajadzētu vairāk uzmanības un līdzekļu veltīt publicitātei, proti, algot cilvēkus, kas spējīgi pietiekoši labi pasākumus atspoguļot masu mēdijos, tai skaitā LMSF interneta lapā. Sanāksmes dalībnieki pieņēma zināšanai, ka LMSF lapas funkcionalitāte vēl netiek pilnvērtīgi izmantota, izrādās, daudzi sportisti un līdzjūtēji nezin tās adresi, vāji iesaistās lapas satura veidošanā.
Izskanēja doma, ka lapu vajadzētu modernizēt, un aicinājums visiem, kas gatavi piedalīties tās pilnveidošanā, iesūtīt savus viedokļus un priekšlikumus, tāpat paziņot LMSF valdei tās e-pasta adreses, uz kurām nepieciešams nosūtīt visu aktuālo informāciju. Lai sportam piesaistītu plašākas masas, viens klubs izrādīja gatavību izveidot internetā atsevišķu foruma lapu, veltītu tikai makšķerēšanas sporta tēmai. Neviens neatsaucās uz aicinājumu apgādāt ar saturu spiningošanai veltītu blogu, kas būtu līdzīgs NG blogam.

Lai par priekšlikumiem un visām idejām varētu izteikties plašāks ieinteresēto loks, centos te atspoguļot visus skartos jautājumus, saprotams, koncentrētā veidā. Lielāko daļu argumentācijas esmu apzināti izlaidis, lai šoreiz mazāk iespaidotu lasītāju viedokļus.
Lūgums visiem, kas saistīti ar makšķerēšanas sportu, savus viedokļus un priekšlikumus rakstīt komentāros vai sūtīt man uz e-pasta adresi jst[ETA]fishing.lv Ja no visa, kas izskanēja sanāksmē vai kuluāros, esmu kaut ko palaidis garām vai atspoguļojis nepareizi, lūdzu papildināt.
 
12. 01. 2012.

  Seko jaunumiem Facebookeleven comments

NG NG - 31-01-’12 15:55

Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā 1. kārta notiks 25. un 26. februārī Ungura ezerā, viss pārējais pēc nolikuma, lūdzu savlaicīgi pieteikt komandas pa e-pastu : normunds@salmo.lv un darīt zināmu dalības maksas iemaksāšānas veidu (skaidrā uz vietas vai pārskaitījums līdz sacensību dienai), jo komandas, kuras nebūs samaksājušas pie izlozez netiks pielaistas.

NG NG - 17-01-’12 14:41

Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā 2. posms, neatbilstoša ledus stāvokļa dēļ tiek pārcelts uz nenoteiktu laiku, it kā ir pāris ezeri tālu Latgalē,ar ledu ap 15 +cm kur varam izvest sacensības, bet attālums no Rīgas ir ap 300 km, tuvākā apmešanās tur ir vēl 30-40 km attālumā. Bet nu esošais sals ļauj domāt, ka vismaz kādu kārtu paspēsim uzrīkot februāra vidū, pat reiz tiek apkopota informācija par ledus stāvokli ap Preiļiem, kur jau ir notikušas līdzīga mēroga sacensības, ja būs kādi jaunumi, tad informācija būs šeit ne vēlāk par piektdienas 20. janvāra rītu.

Janis B. Janis B. - 16-01-’12 11:05

Lai piesaistiitu jaunus dalibniekus,varbuut noteikt atlaidi piem 50% no dalibas maksas,komandaam kuras piedalaas pirmo reiz?
Tādas lietas netiek regulētas nolikumos, tās tiek realizētas konkrēti, atbilstoši interesei un sarunām. Arī pasaules čempionātos jaunu dalībvalstu izlases vienu reizi tiek pielaistas pat, ja tās nav CIPS biedru sastāvā. Proti, bez 850 eiro lielās biedru naudas iemaksas. Arī LMSF var to darīt, tikai tas notiek uz konkrēta iesnieguma, kaut vai mutiska, pamata.

joks joks - 14-01-’12 13:19

Vēl labāk nolikt sacensību vietā iedot visiem vienādus kātus un vienādus vizuļus, pārbaudīt vai kāds nav iedzēris kaut ko enerģētisku, atņemt visiem mobīlos un gps, sasēdināt vienādās airu laivās un palaist ezerā, kurā neviens nekad nav bijis. Labākais tiek Latvijas izlasē! :-)
Johaidī, piemirsu ka jāaizliedz treniņus arī stadionā. Vislabāk vispār nevajadzētu atļaut spiningu nedēļu ņemt rokā.

buks buks - 13-01-’12 22:53

Atbalstu ūdenstilpnes slēgšanu dalībnikiem nedēļu pirms sacensību dienas.Vēl labāk būtu tikai sacensību dienas rītā uzzināt par sacensību vietu, bet tas jau krietni sarežģītu organizatoru dzīvi un droši vien pagrūti realizējams pasākums.

Juris Juris - 12-01-’12 21:43

Jānis dalības maksa ir 180 ls

Raivis Bergs Raivis Bergs - 12-01-’12 14:47

Sveiks, Jāni!
Nosaukumu Klubu kausam mainam uz Latvijas kauss, man šķiet, ka to jau it kā runājām. Ir vēlme šīs pēdējās sezonas sacensības veidot plašākas, lai tajās piedalītis ne tikai klubi, bet plašākas tautas masas. Koncepts varētu būt “Izaicini Latvijas labākos sporta makšķerniekus un uzvari”. Vēl ir dažas papildus lietas ko gribas redzēt savādāk, par tām informēšu atsevišķi.

P.S. Būtu labi, ja to nosaukumu mēs nomainītu arī šajā rakstā, lai tas tautai “neiesēžas”.

Raivis

Egīls Egīls - 12-01-’12 13:08

Par ierobežojumiem. Treniņa laiki un motora jaudas. Jautājums tika pacelts par ūdens tilpnes slēgšanu (sportistiem) uz laiku pirms sacensībām. Jā, pasaules čempionātos tāda prakse ir. Bet iekšējā čempionātā tāds ierobežojums nav motivējošs. Ja iet runa par sportistu veidošanu un audzināšanu, tad formula ir gaužām vienkārša – ja man vajag sasniegt labu rezultātu man ir jātrenējas. Un jo biežāk, jo labāk. Argumenti par to, ka kāds var un kāds nevar nodrošināt sev atbilstošos treniņu apstākļus neiztur kritiku.
Par motoriem gan tik asas diskusijas nebija. Skaidrs ka komanda, kura ātrāk nonāk vēlamajā makšķerēšanas vietā iegūst zināmus bonusus. Bet tas negarantē augstāku rezultātu, ja pietrūkst meistarības. Prognozēju, ka pie pārvietošanās ātrumiem ūdens tilpnēs mēs atgriezīsimies pēc sezonas vai divām.

Egīls Egīls - 12-01-’12 12:49

Par dalības maksu. Atbalstāms lēmums ir dalības maksu novirzīt tieši spiningošanas čempionātam. Tāpat atbalstu daļu naudas iedalīt izlases vajadzībām. Cik? Tas lai ir valdes pārziņā. Ar lēmumu būtu lietderīgi iepazīstināt sacensību dalībniekus.
Tomēr neuzskatu par lietderīgu celt dalības maksu. Pēc jaunās kārtības trīs posmu organizatori saņem līdzekļus par kuriem arī jāorganizē konkrētie posmi. Par to vai pietiek vai nepietiek varēs runāt pēc sezonas.

Egils Egils - 12-01-’12 12:48

Piedalījos sanāksmē un pievienojos Jānim – par dažiem jautājumiem tiešām izvērsās karstas diskusijas.
Pozitīvais ir tas, ka visiem dalībniekiem bija vienota nostāja tajā, ka ir kaut kas jādara lai būtu labāk (organizatoriskie jautājumi, prestiža celšana, komunikācija).
Jautājumu un ieteikumu tiešām bija daudz un ir skaidrs, ka visu uz reiz izdarīt nebūs iespējams ne uz vienu posmu, ne visas sezonas garumā. Jāsāk ir darīt šodien, lai būtu uz ko atskatīties nākamās sezonas līdzīgajā sapulcē.

janis janis - 12-01-’12 12:24

komandas kuras plano piedalities pirmo reiz,gribeetu zinaat ar cik lielu daliibas maksu ir jarekjinaas?kada summa vareetu tik palielinaata par 20%?(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.