« Pasaule protestē pret… | Home | Lieldienu priekšvakar… »

Reportāžas no Kazahstānas

1.Reportāža.
Uzklikšķini!Latvijas zemledus makšķernieku komanda ar VAS “Latvijas dzelzceļš” , SIA “Salmo” un Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas atbalstu 05.02.2012. devās uz 9. Pasaules čempionātu zemledus makšķeršanā ar mormišku Kazahstānā. Izlase tika nokomplektēta jau rudenī, manuprāt, izlase ir nokomplektēta ļoti optimāli, izlases mugurkaulu veido Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš, Laila Grīnberga, Rita Verza-Grabovska un divi jaunpienācēji Raimonds Kinerts un Andis Vecvēderiņš. Komandas treneri Normunds Grabovskis un Harijs Raciborskis, komandas pārstāvis Agris Rudzāns. Visi dalībnieki ir pie labas veselības un jūtas labi. Kazahi ir ļoti viesmīlīgi, esam izmitināti Kazashtānas Las Vegasā (kazino pilsēta) Kapčagajā. Sadzīves apstākļi ir labi, dalībniekiem noorganizēta ekskursija uz Almati pilsētu, kā arī izrādīts aktīvās atpūtas komlekss kalnos. Ir jūtamas mentalitātes atšķirības, bet organizātori ļoti cenšas, lai dalībnieki būtu apmierināti ar visu programmu, bet sportisko daļu nav pārdomājuši līdz galam. Pēc trīs treniņu dienām var secināt, ka viesmīlīgie saimnieki ir sarupējuši ļoti dīvainu ūdenstilpni sacensību norisei. Sacensībām atvēlēts neliels Kapčagaja ūdenskrātuvei pieguļošs ezeriņš. Sacensību zonas knapi ietilpst ezerā, vienas dienas zonas vēl ir izdevies salikt vienā rindā, bet otras dienas zonas ir sadalītas un iespiestas atsevišķos līčos, ezera krasta niedrās tiek ganītas govis un aitas, tās gan pieskata gans un uz ledus nelaiž. Ezers nav dziļš, ar zāļainu gultni (neganta zāle, mormišķas bieži aizķeras vai tiek zaudētas) un samērā neviendabīgu reljefu. Gar zonām lielāku dziļumu par 5 m nav izdevies atrast, paredzams, ka vidējais dziļums zonās būs 2-3 metri, ledus biezums apmēram 70 cm. Ezerā ir sastopamas sekojošas zivju sugas: rauda, plaudis, plicis, karūsa, karpa, amūrs, vobla, tilapija, "zmejegolovs" un maza garena zivtiņa (kitaika vai gambūzija). Vietējie šo mazo zivtiņu iepirkuši par zeltu, domādami, ka pērk melno amūru, bet izrādījās, ka šī zivtiņa neaug lielāka par 15 cm – noķertie eksemplāri bija stipri mazāki un svēra ap 1gr . Sportistu lomos 95% ir rauda, pa retai karūsiņai, plicītim. Mūsu Andim izdevās noķert karpiņu uz 70 gr., kā arī lielāko komandas zivi karūsu 150 gr. Un kaut kas ievērības cienīgs nozaga vienu mormišku.
Zivis var atrast tikai atsevišķos punktos un noteiktā dziļumā. Izvērtējot trijās dienās iegūto informāciju, var secināt, ka mači varētu būt diezgan neprognozējami. Dažās zonās perespektīvi ir tikai daži vai pat viens pleķis, līdz ar to paredzama liela stumdīšanās ap šiem punktiem, kurš tiks, ķers zivis, kurš ne, var palikt uz 0. Arī citu komandu sportisti nav pilnībā apmierināti ar izvēlēto ūdenskrātuvi, visu viedoklis sakrīt, ka ezers sportam īsti nav piemērots, pastāv pārāk liela loterijas varbūtība, jācer, ka sacensību dienās kaut kas mainīsies uz labo pusi. Izskatās, ka ezers ir izvēlēts, nodrošinot sacensību infrastruktūru nevis sportiskās intereses.

Kazahu sportisti apgalvo, ka zivis ir pa pilnam un trenējas nomaļus no pārējiem, izskatās ļoti pašpārliecināti. Uz šā paša ezera janvāra beigās notika Kazahstānas Republikas čempionāts, kura rezultāti galīgi nenomierina, lai gan tad bija citi laika apstākļi, gaisa temperatūra sasniedza līdz -30, bija zonas, kur tika noķerta tika viena zivtiņa. Sacensību dienā prognozēta temperatura 0 grādu vieš cerības, ka baltā zivs aktivizēsies.

Uzklikšķini! Uz sacensībām ieradušās 11 komandas un visi ir noskaņojušies sarežģītai sacensībai. Laika apstākļi ir ļoti patīkami, valda bezavējš, spīd saule, gaisa temperatūra pirmajās dienās bija -16, šodien jau krietni siltāks, bet uz sacensību dienu prognozē, ka var būt ap 0. Kazahstānā gaiss ir nesalīdzināmi sausāks, līdz ar to rokas vispār nesalst. Sportisti ir nosauļojuši sejas. Mūsu komanda ir labi patrenējusies, daudz kas ir saprasts par ezeru un tā iemītnieču ķeršanu. Esam noskaņojušies sacensībai, vēl tikai pēdējā komandas sapulce un rīt ejam uz startu.
Organizātori ir parūpējošies par ļoti labu sacensību atspoguļošanu mēdijos, ļoti daudz žurnālistu, hroniku veidotāju, visas jaunākās ziņas, bildes, online reportāžas tiek atspoguļotas: http://ifwc-2012.fishing.kz/

2.Reportāža.
Kā jau iepriekš rakstīju, 2012.gada zemledus čempionāts paliks atmiņā ar ļoti neprognozējamiem rezultātiem, jo ūdens nav piemērots sacensībām. Rīts šodien nebija saulains kā parasti, bija migla un varēja just mitrumu gaisā, lai arī temperatūra bija pakāpusies, likās, ka ir aukstāks nekā iepriekš. Visi mūsu sportisti bija noskaņojušies startam, nedaudz uztraukums bija manāms, kā jau tādās reizēs jābūt. Izsole salika mūsu sportistus sekojoši: Pēteris A zona, Laila B zona, Raimonds C zona, Guntis D zona, Rita E zonā. Jāsāk ar to, ka jau iepriekš varēja prognozēt, ka rezultāti būs vāji, bet tik vājus rezultātus nevarēju prognozēt.
C zonā 9 sportisti palika tukšā, mūsu Raimis (7 p.) pat copi neredzēja, - lai arī strādāja kūpošu muguru, copi tā arī neieraudzīja. Jāsaka, ka līdzīgi gāja arī Lailai (9 p.), bez zivs, Pēterim (9p.) izdevās aiziet no 0, noķēra vienu raudiņu uz 5gr. Ritai (8 p. - 349 gr.) šoreiz neveicās kā parasti, tā īsti netika klāt zivīgajām vietām. Guntim (5p. – 1580 gr.) gāja vislabāk no mūsējiem, sākumā Krievu un Poļu sportists viņu riktīgi apurba, atslēdza zivi, bet Guntis tomēr spēja atrast zivi un pietuvoties līderiem. Trīs zonās no piecām sacensības praktiski nebija, to kas tur notika, nosaukt par sacensībām nevar. Atlikušajās divās jau notika sacensība, kurās mums neizdevās realizēt savu potenciālu. Nekas, degunus nenokaram, gan rīt veiksies labāk.

Sekojiet līdzi, turiet īkšķus.

Ar cieņu Agris Rudzāns

P.S. Vēl var pamēģināt http://www.justin.tv/nubokz#r=-rid-&s=em
 
09. 02. 2012.

  Seko jaunumiem Facebookseven comments

agris agris - 11-02-’12 12:21

Tiko sazvanījos ar saviem draugiem no Baltkrievijas, viņus var apsveikt, čempioni komandu vērtējumā un Jura Ščors uzvarēja individuāli. Otrie ir ukraiņi, trešie poļi. Mūsējie ceturtie, pietrūka divi punkti līdz medaļām, vakar bijām astotie, šodien pirmie. Žēl, ka vakar kautkas aizgāja greizi, bet šodien mūsjie pierādīja, ka vakardiena bija murgs kas jāaizmirst, tāds ir sports. Apsveicu komandu ar labo startu, gan jau puiši visu sīkāk pakomentēs, atgriežoties mājup. Latvija vienalga rullē!

jst jst - 11-02-’12 12:20

Neoficiālie rezultāti

1 Republic of Belarus 8204 42,5
2 Ukraine 9183 43,5
3 Poland 5330 48,5
4 Latvia 5945 51
5 Lithuania 3772 53
6 Russian Federation 8888 62
7 Kazakhstan 3873 65
8 Sweden 2156 65,5
9 USA 2203 73
10 Finland 2750 74
11 Estonia 2357 82

Ritas intervija:
http://www.youtube.com/watch?v=kobjrS_Fv..

Dažas bildes ar rezultātiem:
http://fishing.vn.ua/karp/foto/2012/morm..
http://fishing.vn.ua/karp/foto/2012/morm..
http://fishing.vn.ua/karp/foto/2012/morm..
BBC videoklips
http://www.bbc.co.uk/news/world-16997088

Juris Juris - 10-02-’12 22:06

zõna kur starteja Raimis 7 dalibnieki bija ar 0 bet otrai vietaja pietika ar 5 gr.ar zivim Kazahiem pašvaki

Krišjānis Krišjānis - 10-02-’12 21:29

TURĀS! TURĀS! Mēs visi esam ar jums!

agris agris - 10-02-’12 13:47

Noskatījos atklāšanu, prieks par mūsējiem, visi vienādos sporta tērpos, redzams ka viss ir sagatavots godam. Žēl, ka pirmajā dienā kautkas ir aizgājis greizi, jo savākuši pārāk daudz punktu, bet nekas nav zaudēts, vēl var mierīgi pacīnīties par godalgām. Turam īkšķus un gaidam rītdienas rezultātus.

Juris Juris - 10-02-’12 13:11

Беллорусия-16-1 место
Украина-16-2 место
Казахстан-23-3 место
Литва- 23-4место
Россия-26-5 место
Польша-26-6 место
Швеция-33-7 место
Латвия-38-8 место
США-40-9 место
Финляндия-40.5-10 место
Эстония-48.5-11 место pēc pirmas tūres

jst jst - 09-02-’12 22:11

Atvaino, GatiBB, tā iznāca, ka, dzēšot iepriekšējo ziņu, pazaudēju arī tavu komentāru. Ja uzskati par vajadzīgu, atkārto to pie šīs ziņas.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.