Pirmā 2006.gada rekordzivs

Uzklikšķini!Vēlreiz izcēlies liepājnieks Egils Dižgalvis, kurš 2005. gada nogalē noķēra gandrīz 6 kG smago rekordmencu. Nupat LMSF saņēma viņa kārtējo rekordzivs pieteikumu. Tā ir plekste, tās suga vēl tiek precizēta, visticamāk, ka tā ir iespaidīga izmēra limanda jeb gludā plekste. Pēc literatūrā sastopamajām ziņām, tās parastais svars mūsu ūdeņos ir zem 1 kG. Noķertās rekordzivs svars - 1690 grami, tas būs arī Latvijas pirmrekords. Kā informē loma īpašnieks, pleksti viņš noķēris 15. februārī 13:20 ar gruntsmakšķeri makšķerējot no Liepājas brīvostas Ziemeļu mola. Kā ēsmu, cerībā nomedīt kādu sīgu, ir izmantojis sarkano mēslu tārpu pušķi.
Ar Egila ķerto zivi bildē redzams viņa dēls Pēteris.

P.S. Pēc ekspertīzes tas tika atzīts par rekordu starp parastajām plekstēm.
 
21. 02. 2006.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

jst jst - 24-02-’06 09:33

Zinātnieku atzinums.
Starptautisks ekspertu kolektīvs (Maximiliano Cardinale, Vlodzimierz Grygiel, M.Plikšs, L. Ložys, D.Ustups un A. Minde) uzskata, ka taa ir plekste (Platichthys flesus). Bildes autoram tomēr nāksies samierināties ar faktu, ka šoreiz sensācijas nav. Šis dzīvnieks neapšaubāmi ir liels, bet rūpnieciskos lomos tādi mēdz gadīties. Bildes autoram iesakām arī rūpīgāk iepazīties ar grāmatu Latvijas Daba. Zivis (M. Plikšs, Ē. Aleksējevs), pievēršot uzmanību grāmatā aprakstītajām plekstveidīgo zivju atšķirīgām pazīmēm.

Bebrs Bebrs - 22-02-’06 08:24

Jūrā daudz dažādu zivju, Dižgalvim daudz rekordu vēl priekšā. Bet ja nopietni šāda bute nav nemaz tik liels retums, tikai reti kurš sūta pieteikumu rekordam.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.