Makšķerēšanas tēma Saeimas apakškomisijā

Trešdien bija iespēja klātienē sekot Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides apakškomisijas darbam, kad tā izskatīja jautājumus, saistītus ar zivju resursu izmantošanu, ieskaitot arī dažas tēmas, kas skar makšķerniekus. Tikai daži mani secinājumi, kas radās pēc sēdes.

Uzklikšķini!Kā jaunumu sev atzīmēju divas lietas. No jautājuma rosinātāja biedrības LMA uzstāšanās izrietēja, ka LMA, izrādās, sadarbojas ar daudziem ārvalstu partneriem līdz pat Briselei ! :-), bet to, ka Latvijā eksistē makšķernieku NVO sektors, laikam, piemirsusi. Atcerējās tikai sen noietus etapus, - kādreiz pie ZM esot bijusi Makšķernieku konsultatīvā padome, un, iespējams, vajadzētu to atjaunot. Par 2011. gadā notikušo Latvijas makšķernieku forumu, izskatījās, LMA nezin. Pārsteidza arī tas, ka Vides apakškomisijas deputātiem ir tik nepilnīga informācija par zivsaimniecisko sektoru un ar to saistītajām vides pārraudzības problēmās. Izrādās, gandrīz vai jaunums ir, ka inspektoriem nav degvielas, lai varētu normāli izmantot autotransportu un veikt tiešos pienākumus.

Pozitīvi bija tas, ka jautājumu izskatīšana Vides apakškomisijas līmenī ļauj vēlreiz aktivizēt vairākus makškerniekiem jau sen aktuālus jautājumus. Piemēram, jautājumu par to, ka Zivju Fondam vajadzētu piešķirt, pareizāk, atstāt vairāk līdzekļus, kas ļautu risināt vairākas sasāpējušas problēmas. Deputāts I. Līdaka solīja šo tēmu aktualizēt, kad tiks veidots 2013. gada valsts budžets. Sēde risinājās ierobežotos laika resursos, attiecīgi, ļoti konspektīvā formālā gaisotnē, - cik nopratu, apakškomisija secināja, ka būtu jāturpina iedziļināšanaos skartajos jautājumos - gan paredzot deputātu tikšanos ar BIOR speciālistiem, gan pieminot, ka jāpilnveido makšķernieku sadarbību ar likumdevējiem un pārvaldes aparātu jautājumos, kas skar makšķerēšanas sfēru.
 
30. 03. 2012.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.