Daži skaitļi par licencēto makšķerēšanu

Uzklikšķini!Makšķernieku ieguldījums Zivju fonda līdzekļos sastāv no divām lielām ienākumu sadaļām. Tās veido ienākumi no makšķerēšanas karšu realizācijas un līdzekļi, kurus ZF ieskaita LM organizētāji. Aptuvenos skaitļos 2005. gadā ZF ienākumi no šīm sadaļām bija 100 tūkstoši un, attiecīgi, 20 tūkstoši latu.
Šoreiz tikai daži skaitļi, kuri raksturo, cik lielu atdevi dod tās licencētās makšķerēšanas vietas Latvijā, kuras 2005.gadā bija visvairāk apmeklētas. Tie rāda summas, kuras nonākušas Zivju Fondā, un doti tūkstošos latos. Ziņas ir iegūtas no Zivju Fonda pārskata. Nav izslēgts, ka atsevišķi LM organizētāji vēl nav nodevuši atskaites un pārskaitījuši visus līdzekļus ZF.
Burtnieka ezers - 3,17
Salaca pie Salacgrīvas - 2,95
Kaņieris un citi LVM ūdeņi - 2,65
Lielupe pie Bauskas - 2,37
Usma - 1,53
Alūksnes ezers - 1,44
Venta pie Kuldīgas - 1,43
Mērsraga kanāls - 1,28
Liepājas ezers - 0,76

Pārējo LM vietu devums ir krietni mazāks. Vairāki Latvijas lieli un populāri ezeri - Babīte, Lubāns un rinda lielāko Latgales ezeru vispār neparādās šajā apritē.
 
23. 02. 2006.

  Seko jaunumiem Facebooktwenty comments

heino heino (Email ) (URL) - 01-06-’06 19:57

VISIEM KAS GRIB IGAUNIJA PAKERT ZIVIS,IESKATIETIES
http://www.hot.ee/roliks/ribalka.htm
VRBUT KAUTKAS NODERES.

heino heino (Email ) (URL) - 01-06-’06 18:47

AR LIIELU PRIEKU VARU PIEDAVAT IGAUNIJA SPEKA ESOSU LIKUMU PAR ZIVJU MAKSKERESANU.DIMZEL KRIVU VALODA,VARBUT TOMER IR VAIRAK PIEEJAMA NEKA IGAUNU,UN TEKSTU PAR spamu NEUZSKATISIET.

http://estlex.info/eas_vk/950071.htm
SEIT ORGINALA,ATRODAMI ARI CITI LIKUMI KR. VAL.http://rus.aktiva.ee/244y/z0zARTICLEy1714.html

Necenties ievietot dokumentus vai garus tekstus šajā vietā. Sūti pa e-pastu.

heino heino (Email ) - 01-06-’06 17:05

ЗАКОН О РЫБНОЙ ЛОВЛЕ
MOSERZ 13. jaanuar 2006 19:36:40

Подскажите,пожалуйста,где найти закон на русском языке.После выдачи разрешения на установку одной сети в Финском заливе ,не знаю какого размера можно сеть ставить,какую ячейку и какой длины?Где почитать про законы?

orlovvv 13. jaanuar 2006 20:41:32

Лови на спиннинг!!! IZVILKUMS NO IGAUNU ZVEINIEKU PORTALA SARUNU VIETAS,VAI (RUNASANAS VITINAS),KA TO SAUC IGAUNISKI.
http://www.kalale.ee/sisu/NCwwLDE3LDAsMQ.., TA DZIVO,UN ZIVIS MAKSKERE IGAUNIJA,VISU VAR DABUT TIKAI VIETEJA DIALEKTA.TAS IR LOTI NOZELOJAMI,BAIDOS,KA LATVIJA BUS TAPAT.

heino heino (Email ) - 20-05-’06 15:32

MAN IR DOMA SADA.VAJAG VISIEM ARZEMJU VIESIEM KAUTKO UZPRASIT,MUMS JAU INSPEKTORI IR JEBKURA VIETA,KAS TO VARETU IZDARIT,EZEROS,UPES,CELOS,PILSETAS IELAS.JA VINI NESAPROT,KO PRASA,TAD,……
inspektors var domāt, ka bāleliņš ir laupītājs, un ķer šo rokā. Var arī “nejauši” izšaut. Kad noķerts, ved uz policiju un meklē ārstu, lai noskaidrotu bāleliņa radu rakstus un vai bāleliņš nav sagājis sviestā…To sauc par dialogu vienā valodā, kā mēdz teikt.
I-)TA TIK TIESAM VAJADZETU DARIT AR EU.,NATO,INSPEKTORIEM UN POLITIKIEM,UN ARI ARZEMES AR LATVJU TURISTIEM.LATVIJA JAU VISS IR sagājis sviestā,VISMAZ ZIVJU KERSANAS LIETAS VAJADZETU KAUT KO JEDZIGAKU IZDOMAT,PAVEROJIET KAUT VAI KAIMINU LIKUMUS,KURI IR DAUDZ SAPROTAMAKI.https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=904618

Es labprāt gribētu redzēt daudz saprotamākos igauņu noteikumus, taču vienā no trim valodām LV, EN vai RU. Ja vari atsūti, citādi nekāds dialogs nesanāk un tavus tekstus EST valodā turpmāk uzskatīšu par spamu, bet igauņu noteikumu slavēšanu par nepamatotu.

heino heino (Email ) - 20-05-’06 09:28

http://www.kalale.ee/sisu/NiwxNjAyOTMsMC..
Iklas tabati ebaseaduslikult kala Eestisse toonud inimene

12. mai 2006

Keskkonnainspektorid ja tollitöötajad tabasid sel nädalal Iklas ebaseaduslikult kala Eestisse transportinud inimese.

Keskkonnainspektsiooni teatel pidasid tollitöötajad teisipäeval Ikla piiripunktis kinni Lätist saabunud Eesti numbrimärkidega kaubiku, milles oli 400 kilogrammi lesta ja 200 kilo ahvenat.

Tollitöötajad tegid kindlaks, et kala päritolu tõendavad dokumendid ei vasta nõuetele, ning teatasid võimalikust seaduserikkumisest keskkonnainspektsioonile, kust suunduti asja kontrollima. Samaaegselt teavitas inspektsioon juhtumist Läti kolleege, kes saatsid Iklasse ka oma inspektorid.

Kontrollimisel selgus, et lisaks kala käitlemise nõuete rikkumisele oli tegemist ebaseaduslikult püütud kalaga. Enamik ahvenaid olid nii Eesti kui Läti normide järgi alamõõdulised. Lestapüük on praegu mõlemas riigis keelatud.

Juhtumit asusid menetlema Läti keskkonnakaitseinspektorid, et selgitada välja kala ostmise ja püügiga seotud asjaolud.

REDZ KA LATVJIEM NAU KUR LIKT ZIVIS,TIK DAUDZ SAVAIROJIS.

heino heino (Email ) - 20-05-’06 09:06

Ar inspektoru jārunā valodā, kuru viņš saprot.
BET,….KADA VALODA INSPEKTORAM JARUNA AR MAKSKERNIEKU,KURS LATVIESU NEPROT,VARBUT VINU VAJAG SAUT ZEME, JA NAU LATUVJU VAL.IMACIJIES ,PIRMS BRAUC MAKSKERET.

HEINO HEINO (Email ) - 17-05-’06 23:15

Esmu paticigs internetlapas saimniekam par so projektu,paldis par atbildem,vienigi seit var atrast atbildes uz jautajumim ,vismaz arzemnieki,ja mak sarunaties.Cits variants vel ir kaut ko uzzinat no inspektora,bet par to jau bus jamaksaa.Starp so vel jautajums sads’KADA VALODA IGAUNIM JARUNA AR INSPEKTORU,JA VINS PLATAS AR IEROCI,IGAUNU BALELINS DOMA KA SIS IR REKETIERIS UN BEG NO SA PROJAM AR MOTORLAIVINU.VAI KADS LIKUMS REGULE ATIECIBAS STARP MAKSKERNIEKU UN KONTROLIERI.

Ar inspektoru jārunā valodā, kuru viņš saprot.
Latvijā makšķernieka pienākumus nosaka makšķerēšanas noteikumi. Arī inspektora pienākums ir uzrādīt savus dokumentus. Viņa rīcību regulē citi likumi un dienesta instrukcijas.
Ja kāds bāleliņš domā, ka inspektors ir reketieris un mūk, inspektors var domāt, ka bāleliņš ir laupītājs, un ķer šo rokā. Var arī “nejauši” izšaut. Kad noķerts, ved uz policiju un meklē ārstu, lai noskaidrotu bāleliņa radu rakstus un vai bāleliņš nav sagājis sviestā…To sauc par dialogu vienā valodā, kā mēdz teikt.

HEINO HEINO (Email ) - 16-05-’06 23:05

:-? Vai braucot makskeret uz Latviju,laivinu ar var nemt lidz,un ar vinu var peldet,vai numurs ari ir vajadzigs vinai?

Laivu līdzi var ņemt, ar viņu peldēt arī var. Vajadzība pēc numura ir atkarīga no vietas, kur gatavojies peldēt un laivas lieluma. Nelielām divvietīgām laivām parasti nekas nav vajadzīgs.

Bebrs Bebrs - 26-04-’06 08:31

Vienkārši neloģiski sanāk ka MK noteikumi ir bet atbildība par to neievērošanu nav.

Tev nav taisnība. Atbildība ir, taču tā var izpausties ļoti dažādās formās. Par šo tēmu ir sarakstītas grāmatas, to nevar apgaismot pāris teikumos.

Bebrs Bebrs - 25-04-’06 14:53

Protams ka LM organizētājiem klapatu ir līdz ausīm bet piemēram Ventā prieks ka LM ir krietni labāk organizāta kā sākumā. Ne par Ventu domājot konkrēti bet vispārinot tomēr administratīvā atbildība LM organizētājiem ir nepieciešama savādāk tik sanāk kad galvenais ir saskaņot LM nolikumu un pēc tam vienalga kas. Konkrēti gadījumos kad ziemā Usmā un Liepājā pārdeva licences kaut pēc Zvejniecības likuma grozījumiem tās pirkt nevajadzēja arī interesants, ja vienkārši nebija tiesības tās pārdot, bet iespējams ka sakarā ar to ka nav nekādas atbildības neviens to arī nekontrolē.

vilnis vilnis - 18-04-’06 08:18

es jau nejautaju copmanim ko vins ir manijis vai nav!komentaru jega skaidra!vairak tik stulbu jautajumu nebus.

copmanis copmanis - 17-04-’06 12:38

vilni
Nu tu gan esi jautājumu fans! Laikam taisies izdot “rokasgrāmatu tiem, kuriem ir 20 zs motorlaiva” :-)
Katrā ezerā var būt savi noteikumi. Neesmu manījis, ka kaut kur ar 15 ZS atļauts, bet ar 20 Zs aizliegts. Ja interesē konkrēts ezers, būs vien pašam jāinteresējas konkrētajā pašvaldībā, nevis internetā.

vilnis vilnis - 17-04-’06 09:43

ja ta,tad kuros ir aizliegts?

Bebrs Bebrs - 14-04-’06 16:54

Man jautājums saistībā par grozījumiem zvejniecības likumā kur bija prasība pašvaldībām izdot saistošos noteikumus, piemēram cik man zināms Liepājas kanālā un Usmas ezerā šādu saistošo noteikumu nav, bet licences tirgo(tirgoja), vismaz es pats šogad iegādājos februārī un martā kaut pēc manas saprašanas nekādas licencētā makšķerēšana nebija, tātad ne man pirkt licences vajadzēja ne arī kāds pārdot varēja? Paskatoties administratīvā pārkāpuma kodeksu arī nekādīgi nevaru atrast pantu ar kuru var sodīt licencētās makšķerēšanas organizētājus, viss tikai makšķerniekiem vai zvejniekiem.

Jautājuma zīmi redzu, bet jautājuma nav. :-) Ja nav LM, tad ir parastā makšķerēšana. Sekas – makšķernieku neviens nevar sodīt par LM noteikumu pārkāpšanu. Ja šī iemesla dēļ būs parasto MN pārkāpums, jebkuru lēmumu būs iespējams pārsūdzēt, kā arī prasīt organizētājam atlīdzināt zaudējumus. Jācer, ka tik tālu lietas nenonāks.

Varu iedomāties, par ko var sodīt organizātorus, ja tu būtu organizātors, pateiktu. Taču neesmu organizātoru sodīšanas piekritējs, manuprāt, viņiem tāpat pietiek klapatu. jo sevišķi tiem, kuri vēlas apsaimniekot upju posmus.

vilnis vilnis - 14-04-’06 10:10

kuros latvijas ezeros ir atlauts braukt ar 20zs motorlaivu?paldies.

Precizē vispirms jautājumu. Tu taču negaidi, ka pārskaitīšu visus Latvijas ezerus, jo reti kurā ir aizliegts.

heino heino (Email ) - 12-03-’06 09:05

Kur var iegadaties MK svetdien,gribu atbraukt pamakskeret.Ceru , ka man speciali pec kartes nau jabrauc 200 km un janem darba vieta brivdiena.Pasi,no Latvijas braucot uz Peipusu tacu karti varat nopirkt majas,banka samaksajot!

%(admin)Igaunijā nez vai tās var nopirkt, Latvijā tās var nopirkt pasta nodaļās vai makšķerlietu veikalos, kuru adreses vari atrast veikalu sarakstā.%

eduks eduks (Email ) - 05-03-’06 10:24

Par LM vairāk vai mazāk viss ir skaidrs. Vai nevarētu paskaidrot kā tiek sadalīti ienākumi no makšķerēšanas karšu realizācijas?

Precīzāku atbildi var meklēt Valsts zivsaimniecības pārvaldē, jo tā ir līguma slēdzēja ar organizāciju, kura izplata MK vairumā. Līgums nosaka kāda daļa paliek vairumizplatītāja rīcībā. Kādreiz, ja nekļūdos, tā bija 20 % apjomā, no kuras puse bija ieplānota mazumtirgotājiem – veikaliem un citiem izplatītājiem. Pārējai naudai jānonāk Zivju fondā. Taču tie ir līguma jautājumi, kuri šobrīd man nav zināmi. Domāju, ka būtisku izmaiņu sadalījumā nav.

Mikus Mikus - 24-02-’06 11:55

Burtnieka apsaimniekotāji nav naivi , naivi sanāk vienkāršie copmaņi,kas
samet nabaga tīkliniekiem – lai tie varētu zvejot cauru gadu tonnām par lētiem
tarifiem , ja pareizi saprotu , 4 piektdaļas no tās summas sastāda copmaņu maksājumi, bet
noķertais zivju daudzums varētu būt tieši apgriezti proporcionāls.

Neizslēdzu, ka ir tādas ūdenstilpes, kurās ir tevis pieminētā situācija. Taču Latvijā kopumā makšķernieku devums ZF bija līdzīgs ar to, ko ZF saņem no tīklu izmantošanas. Nākošajos gados, iespējams, proporcijas nosvērsies par labu makšķerniekiem, jo tīklu zveja pamazām samazinās. Arvien vairāk ir vietas, kur tīklu licences netiek realizētas un, attiecīgi, ieņēmumi samazinās.

ludvigs ludvigs - 24-02-’06 09:29

Cik % LM organizētājiem jāieskaita ZF par notirgotajām licencēm.
Izskatās, ka dažiem LM organizētājiem galīgi nevedās, tikai nevar saprast, vai ar matemātisku darbību – dalīšanu, vai konkrētas makšērēšanas vietas makšķernieki vienkārši neapmeklē(joker)

Laikam Burtnieka apsaimniekotāji ir pozitīvi naivi.(angel)

MK noteikumi paredz sekojošus atskaitījumus:
-%(admin)ja makšķerēšana notiek publiskās upēs un upēs, kurās zvejas tiesības pieder vienīgi valstij, — ne mazāk par 40 procentiem;%
-%(admin)ja makšķerēšana notiek publiskos ezeros un ezeros, kuros zvejas tiesības pieder valstij, — ne mazāk par 30 procentiem;%
-%(admin)ja makšķerēšana notiek iznomātos publiskos ezeros un iznomātās publiskās upēs, kā arī iznomātos ezeros, kuros zvejas tiesības pieder valstij, un iznomātās upēs, kurās zvejas tiesības pieder vienīgi valstij, — ne mazāk par 20 procentiem;%
-%(admin)ja makšķerēšana notiek privātās ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder to īpašniekam, — ne mazāk par 10 procentiem.%

lasis lasis - 23-02-’06 21:33

Ka tik nav kāda kļūda, kāpēc pirmajās rindās nav Salacas ieleja? Tur taču vasarā bija daudz copmaņu, iznāk ka neviens nemaksā?

No atskaitēm redzams, ka 2005. gadā Salacas ieleja ir iemaksājusi ZF tikai 0.35 tūkst. latu.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.