« Picasa albuma pārbaud… | Home | Mans pirmais videokli… »

LR čempionātu nolikumi

Saskaņā ar LMSF konferences lēmumu Latvijas čempionātu nolikumos ir veiktas nelielas izmaiņas, kuras nosaka jaunu kārtību dalības naudas nomaksā. Lai vieglāk būtu atrast sacensību nolikumus, ievietoju saites ar precizētajām nolikumu versijām.
1. Nolikums čempionātam pludiņmakšķerēšanā
2. Nolikums čempionātam spiningošanā no laivām
3. Nolikums čempionātam spiningošanā no krasta
4. Nolikums čempionātam karpu makšķerēšanā

Pirmie atklāto ūdeņu sezonu atklās pludiņmakšķernieki, kuri sacensības sāks 12.un 13.maijā Ventā, viņiem sekos spiningotāji no laivām, kuriem pirmais posms paredzēts 19.un 20.maijā Burtniekā. Spiningotājiem no krasta, dažreiz viņus dēvē arī par forelistiem, sakarā ar Latvijas izlases līdzdalību 22.-27.maijā pasaules čempionātā Polijā, Latvijas čempionāts notiks 07. un 08.jūlijā Ogres upē.
Karpu makšķerniekiem pirmais ir ieplānots LR klubu čempionāts karpu makšķerēšanā, tas notiks 01.-03.jūnijā Vallē, Aizkraukles novadā Vallē.

Tā kā dalībnieku skaits visos čempionātos ir ierobežots un būtiski iespaido čempionāta organizāciju, lūgums visiem pieteikties savlaicīgi.
 
17. 04. 2012.

  Seko jaunumiem Facebooknineteen comments

willow willow (URL) - 08-06-’12 09:25

Manuprāt ievaddaļā par LR čempionātu nolikumiem ir radusies kļūme datumos. Foreļčempis taču notiksies nolikumā uzrādītajos datumos – 7,8.07.2012….nevis 6,7.07.2012…!? Jau paspēju pāris copmaņiem sameloties un ātrumā nosaucu nepareizos datumus…:)

Tev taisnība, sacensības notiks 07. un 08. jūlijā, kā nolikumā noteikts.

THE THE - 26-05-’12 18:24

Kur precīzi notiks otrais posms Rušonā? Nekurnevaru atrast info.

Aivis Aivis - 22-05-’12 14:12

Domāts bija spiningošanas no laivām disciplīnā.

Aivis Aivis - 22-05-’12 14:10

CL.lv kalendārā nākošais posms norādīts 16.06. nolikumā ir 30.06. Pareizi droši vien ir šeit, vēlams salabot arī CL.lv.

Haris Haris - 15-05-’12 12:01

RIO: vari ķert arī ar netīriem āķiem- kas nav aizliegts, ir atļauts. Par upēm: par cik pašlaik ir grūti noteikt kur sākas upe un kur beidzas ezers, tad Salacā braucam līdz Vecates tiltam, pārējās upēs gar ieteku krūmiem var ņemties, bet apzināti braukt, piemēram kilomertu iekšā upē, nevajadzētu un īsti arī neredzu jēgu. To visu izstāstīšu arī pirms starta tiesnešu sanāksmē uz kuru būtu labi, ja atnāktu arī komandu pārstāvji.
Atgādinu visiem kuri vēl nav samaksājuši dalības maksu: Bez samaksas neviens pie starta netiks pielaists.
Parūpējieties lai Jūsu tiesneši zinātu un arī saprastu sacensību noteikumus- paši izvairīsimies no nepatīkamām situācijām.

rio. rio. - 15-05-’12 07:17

SVEICINAATI,JAUTAJUMS PAR MANEKLJU LIETOSANU SPININGOSANAS CEMPIONAATAA NO LAIVAAM,VAI DRIIKST LIETOT MANEKJLJUS AR ZALJU ATSITEEJIEM?ITKAA TACU AKJIM JABUUT PILNIIGI TIIRAM???UN VAI DRIIKST IEBRAUKT BURTNIEKAA IETEKOSAJAAS UPEES?(ARII IZTEKOSAJAA).PALDIES.

zhivs zhivs - 14-05-’12 15:56

labdien!
gaidām rezultātus no pirmajiem posmiem

Juris Juris - 10-05-’12 10:29

Jānis vai var redzet dalibnieku skaitu spiningosana no laivam ?
Nedēļas sākumā pieteikušās bija 34 laivas, dažas vēl nebija nomaksājušas. Jaunāku ziņu man nav.

marisv marisv - 30-04-’12 17:21

Par LV chempionaatu spiningoshanaa no krasta. Labi saprotu, ka viena no pamatdomaam ir pietuvinaat chempionaata formaatu PCh. Saprotu arii, ka LV chempinonaataa prioritaate nav obligaati reekjinaaties ar paaris aarzemees miitoshajiem trakajiem. Pashi esam tur, kur esam, taatad varam vainot pashi sevi ;-) Ja LV esoshaa komandas dalja savaaksies un kautko izdomaas par godu shim gadskaarteejajam pasaakumam, tad komanda varees piedaliities. Ja ne, tad biljetes pirktas un aakji asinaati veltiigi?
Man interesee, ko Stikuta kungs ieteiktu dariit tiem paaris trakajiem?
Mēs visi esam ieinteresēti rast konsekventu un visiem pieņemamu ilgtermiņa risinājumu. Šis ir pirmais gads, kad izvirzam šo prasību, paskatīsimies, kā viss noritēs. Es visu jau paskaidroju R. kungam, kurš, ja nekļūdos, gatavojas arī tevi iesaistīt savā komandā. Risinājums vispārīgā formā ir relatīvi vienkāršs, – jāatrod juridiskā persona, kura gatava uzņemties komandas jumta lomu, proti, iestāties LMSF un līdz ar to uzņemties zināmu atbildību par tiem, kuri tās vārdā startē Latvijas čempionātu sacensībās. Varu tikai piebilst, ja jums pašiem neizdodas atrisināt šo, manuprāt, sīko jautājumu, esmu gatavs palīdzēt.

Spiningošanas čempionāta dalībnieks Spiningošanas čempionāta dalībnieks - 30-04-’12 11:21

Vai 14 gadus jauns jauneklis var būt par tiesnesi spiningošanas čempionātā no laivām?Puisis grib smelties pieredzi no meistariem un ka zi varbūt pats ar kādreiz piedalīsies čempī.
Par šo jautājumu būtu jāsazinās ar Hariju Raciborski, tel. 29217376. Ceru, ka saproti, ko nozīmē būt par tiesnesi spiningošanā no laivām un zini arī vecāku nostāju.

Guntars Guntars - 30-04-’12 08:45

Sveicināti,JST k-gs.
Saprotu,ka tas ko rakstīšu Jūs absolūti neinteresēs,jo Jūs taču ,kā noprotu vairāk uztraucaties par jaunu klubu biedru piesaisti LSMF ,nevis makšķerēšanas sporta popularizēšanu kā tādu. Redziet, es tā kā biju sataisījies piedalīties LČ spiningošanā no krasta, biju nopircis biļetes (800 eiro(mēs lidojam visa ģimane)),biju pieprasījis atvaļinājumu savā darba vietā, bet te pēkšņi Jūsu blogā izlasu, ka ir veiktas izmaiņas čempionāta nolikumā un nu es varu lidot kaut kur citur,jo pēc Jūsu nolikuma man īsti tur nav ko darīt.Sazvznījos ar saviem pagājušā gada komandas biedriem ,es neesmu vienīgais kurš ir neizpratnē par šo un arī citiem jautājumiem.Tagad man ir palicis tikai viens jautājums – vai Tu,Stikut Jāni ,esi gatavs man atmaksāt biļešu cenu no Īrijas uz Latviju,gadījumā ja es un mani komandas biedri netiek pielaisti pie Tava organizētā LČ spiningošanā no krasta.Pieļauju ,ka MV varētu prasīt par biļetēm no Austrijas.
Varu tikai ieteikt nedaudz iedziļināties problēmā un nepārspīlēt šo sīko neērtību, ko dažam var radīt LMSF lēmums. Atbildi pēc būtības vari atrast manā atbildē MV komentāram.

jautājums jautājums - 23-04-’12 16:46

Nesapratu, visapkārt tikai to vien dzird, ka zivju nav un visi ezeri pilni ar tīkliem, bet te ir cits domu gājiens. Kas būtu slikts, ja rūpniecisko zveju Latvijā pārtrauktu?
Zveju izskaust ar likumiem un mūsu kontroles dienestu resursiem ir nereāli, lai gan nepārtraukti tiek provocēti šādi centieni. Kā sekas – gandrīz vienmēr ūdenstilpēs, kurās nav legālās rūpnieciskās zvejas un nav arī licencētās makšķerēšanas, notiek nelegālā zveja. Zvejniecība, līdzīgi kā lauksaimniecība ir valstiski svarīga profesija, jo nodrošina tiešu piekļuvi barības resursiem. Legālie zvejnieki, kaut viņu nav palicis daudz, ir nopietni iekšzemes zivju piegādātāji gan zivju pārstrādei, gan sīkajiem tirgotājiem un tirgum. Vietējās zvejas izskaušana ir primitīva importa preču tirdzniecības lobēšana, tā atver legālu nišu zivju importam. Jau šodien lielveikalos ir plašs kaimiņvalstu līdaku, brekšu, zandartu fileju piedāvājums, bet raudas esot pat no Kazahstānas. Zvejniecība nodrošina arī citas valstiski svarīgas funkcijas. Piemēram, zvejnieki, ar to saprotu legālos zvejniekus, ir vienīgie, kuri ir spējīgi par pieņemamām cenām nodrošināt zivju audzētavas ar vietējas izcelsmes vaislas materiālu. Tie paši zvejnieki lielā mērā ir arī informācijas avots par mūsu ūdeņu zivju resursu stāvokli, makšķernieki šobrīd ir milzīga, taču neorganizēta masa, no kuras izdabūt korektu informāciju var ļoti retos gadījumos, tikai no licencētās makšķerēšanas vietām. Tāpat katram ūdeņu apsaimniekotājam ir zināms, ka zivju krājumu struktūra nepārtraukti mainās, pie tam gan zvejniekiem, gan makšķerniekiem nelabvēlīgā virzienā. Legālie zvejnieki praktiski ir vienīgie, kuri nākotnē var nodrošināt pietiekoši izdevīgu melioratīvo zveju un tādā veidā uzlabot zivju struktūru. Nepapūloties jau šodien radīt mūsu zvejniekiem šai profesijai labvēlīgus apstākļus, nākotnē būsim spiesti tērēt nesamērīgus resursus, lai nodrošinātu melioratīvo zveju. Lai gan daudziem tās ir ābeces gudrības, joprojām netrūkst makšķernieku, kuri negrib saprast, ka viss minētais pilnā mērā saskan ar nopietnu makšķernieku rūpēm par ilgtspējīgu ūdeņu apsaimniekošanu.

hm hm - 23-04-’12 12:17

Ja paskatās Normunda lomus, nav ko pielikt, zivju Latvijā netrūkst. Bauska izceļas ar to, ka labākajās vietās nepārtraukti rēgojas vieni un tie paši deguni. Kā viņiem tas izdodas, nezinu.

EdgarsG EdgarsG - 23-04-’12 12:13

Jāni, ar kļūdaini ierakstīto “atsaušanu”, “atsaukšanu” bija domaāts :))))
Bet tik un tā nesapratu, vai Latvijas MAKŠĶERĒŠANAS Sporta Federācija ir par tīkliem???
Ja jā, vai tāds ir arī federācijas biedru / valdes viedoklis? ;)
Zivju resursi ir mūsu “stadiona” sastāvdaļa, tāpēc mums jābūt maksimāli iespējamai skaidrībai, kas tajā notiek, un tā ir arī mūsu rūpe. Sporta pasākumi notiek regulāri un iegūtajai informācijai ir sistemātisks raksturs. Pie tam tās objektivitāte ir krietni lielāka, nekā vienkārša makšķernieka viedoklim. Tāpēc varu apgalvot, lai kāds arī nebūtu atsevišķu personu viedoklis, LMSF vienmeŗ ir uzskatījusi, ka zvejnieku un makšķernieku vēlmes ir samērojamas un nav būtisku šķēršļu valstiski regulētai un kontrolētai rūpnieciskai zvejai Latvijas iekšējos ūdeņos, tai skaitā arī izmantojot tīklus.

jst jst - 23-04-’12 11:39

Nepārtraukti sastopoties ar diletantismu, grūti izvairīties no ciniskas attieksmes. Pārāk bieži man sāk likties, ka daudzus nevar, kā saka, pat ar koku pāraudzināt. Pie tam gandrīz katrs savu nezināšanu iemācījies paslēpt ar vīģes lapu, kuru bravurīgi atļaujas nosaukt par viedokli. Viedoklis var būt katram. Sākot no bērnudārza audzēkņa līdz valsts prezidentam. Tādi “viedokļi” sagādā tikai galvas sāpes. Jo sevišķi tiem, kam jāsaskaras ar šādiem viedokļa īpašniekiem un tad, kad šāds viedokļa paudējs iejūk bezpersoniskā masā un savu viedokli sāk dēvēt par tautas viedokli vai, konkrētāk, par makšķernieku viedokli. Neapskaužu ierēdņus, kuriem jāreaģē uz katru viedokli, vai valsts mediju pārstāvjus, kuriem it kā jāatspoguļo katrs viedoklis. Nav brīnums, ka tik daudz valsts resursu itin bieži tiek tērēti pilnīgi bezjēdzīgā, moderni nodēvētā, komunikācijā ar “sabiedrību”.

Par tādu tukšu domu apmaiņu uzskatu arī šo De Facto sižetu. Nez vai daudz prāta vajag, lai rakstītu sūdzības premjeram vai Saeimai – zvejnieki liek tīklus, tāpēc makšķernieki nevar noķert Lielupē zivis. Vēl trakāk – kaut kādi sadabūt parakstus no apkārtējo pašvaldību atbildīgām personām. Interesanti, ar kādiem argumentiem, izņemot subjektīvu “viedokli” autors un atbalstītāji var pamatot savu viedokli? Nepārtraukti no saviem paziņām Lielupes tuvumā, dzirdu aicinājumu braukt uz copi Lielupē, tur noķert normu stundas laikā neesot problēmu. Neskatoties uz to un uz oficiāli reģistrētajiem tīri iespaidīgajiem makšķernieku lomiem, nākas dzirdēt, ka atrodas makšķernieki, kuri sūdzās… Manuprāt, prioritātei jebkurā argumentācijā vajadzētu būt tai, kas balstās uz zinātniskas izpētes rezultātiem, taču nereti tie tiek nolikti vienādā situācijā ar kāda pašizcepta “entuziasta” viedokli. Tāpat netiek nopietni vērtēta argumentācijas atbilstība loģikas likumiem vai esošajai pieredzei. Bet zinātniskā izpēte, lai cik tā virspusēja šajā gadījumā nebūtu, liecina par pretējo – nav nopietnas cēloņsakarības starp pašreizējo legālo zvejas rīku apjomu Buļļupē un zivju daudzumu Lielupē. Pareizāk, legālie zivju rīki Buļļupē praktiski neiespaido vimbu resursu stāvokli Lielupē. Tikpat niecīgs iespaids būtu arī zvejnieku prasītajam divu nedēļu murdu zvejas lieguma saīsinājumam atsevišķās vietās. Jo Buļļupē vairs nav tik nozīmīgs zivju migrācijas ceļš vimbām, vienlaicīgi tajā vēl var iegūt pienācīgus brekšu un raudu lomus. Tieši to zivju lomus, kuru resursi Latvijas ūdenstilpēs ir pietiekoši lieli, bet zivju tirgū , acīmredzot, trūkst, kam par pierādījumu ir tas, ka pavasaros šīs zivis simtiem tonnu lielā apjomā tiek importētas no citām valstīm un, nav izslēgts, tiek tirgotas arī no vietējo maluzvejnieku lomiem. Jo šīs divas nedēļas, kad ūdeņos nav oficiālo zvejas rīku un arī ir liegums makšķerniekiem, vienmēr ir bijis lielais pļaujas laiks maluzvejniekiem. Protams, pierādījumus būtu jāmeklē kontrolējošos orgānos, bet viņi, nez kāpēc, arī piebiedrojas legālas zvejas “apkarotājiem”, bet ar īstajiem maluzvejniekiem cer cīnīties, izdodot jaunus iluzoriskus likumus. Iluzoriskus tāpēc, ka valsts kontroles iespējas ir nožēlojamas.

Tie, kas interesējas par zivju resursiem, pamācošu un joprojām aktuālu informāciju var iegūt pietiekoši senos A. Mitāna un J. Birzaka rakstus “Rīgas makšķernieka statistiskais portrets” saite ir http://www.fishing.lv/teorija/mportrets... un “Latvijas iekšējo ūdeņu zivju resursi un to izmantošana”, saite http://www.fishing.lv/teorija/birzaks1.p..

EdgarsG EdgarsG - 23-04-’12 11:29

Ups, enters pa ātru nospiedās :)
Mani arī pārsteidza DeFacto dzirdētais Latvijas MAKŠĶERĒŠANAS Sporta Federācijas atbalsts / daļējs atbalsts zvejniekiem Buļļupē. Ja tas bija patiess, tad …
Vai tiešām makšķernieki – sportisti ir par tīkliem (arī murdiem) Buļļupē, Lielupē, Daugavā un vispār iekšējos ūdeņos? Kaut arī par likumīgajiem? Neticu!
Ja ziņa nepatiesa, varbūt kādu atsaušanu vajadzēju paprasīt ;)
Atšaujamo skaitā esmu viena persona, jo raidījuma veidotājai pateicu, ka šis uz apšaubāmu viedokli balstītais sižets atgādina no oda uzpūstu ziloni. Netrūkst makšķernieku, kuri nemāk vai nespēj noķert zivi, un pieprasa valstij, lai dabīgās ūdenstilpēs zivju būtu kā akvārijā, tādā veidā cerot glābt savu ievainoto makšķernieka reputāciju. LMSF sacensību pieredze rāda, ka pat valsts līmeņa sacensībās vienmēr ir aptuveni trešdaļa dalībnieku, kuru lomi būtiski atpaliek no labākajiem. Mēs tīri labi zinām, kad ir iemesls sūkstīties par problēmām ar zivju krājumiem un kad par savu nepilnīgo sagatavotību.

NG NG - 23-04-’12 08:45

žurnālisti parasti saka to, ko viņiem kāds pasaka priekšā :), šoreiz tas kāds atkal grib spēlēt pret federāciju, MOSP un tām pozitīvajām lietām, kuras pamazām sāk notikt, jo ….tad tas kāds paliks nevienam nevajadzīgs …. :):):) un to viņš nevarēs pārdzīvot, makšķernieki no viņa jau sen ir novērsušies, palikuši tikai daži politiķi, kas viņu uztver nopietni :):):)

jautājums jautājums - 23-04-’12 08:27

Vakar De Fakto stāstīja par strīdiem starp makšķerniekiem un zvejniekiem un minēja ka makšķernieku federācijai ir citāds viedoklis nekā Bauskas biedrībai, kura grib lai pārtrauc murdu zveju Buļļupē. Vai tad tas nenāktu par labu makšķerniekiem?
Atbildes īsā forma ir, – nē, tas nenāktu par labu makšķerniekiem. Tas, ka legāliem zvejniekiem un makšķerniekiem ir nesamierināmas pretrunas, ir uz nepamatotiem vispārinājumiem balstīts mīts. Diemžēl, ar īso atbildi nevaru atspoguļot visas problēmas daudzpusīgumu.

willow willow (URL) - 19-04-’12 15:55

Labdien.

Pārlasīju nolikumu čempionātam spiningošanā no krasta un man radās sekojoš jautājums. LMSF ir iekš CIPS, nu un kā saprotu, tad CIPS arī vairāk vai mazāk regulē noteikumus Eiropas un pasaules oficiālajos copes mačos. Pieņemu, ka arī pasaules foreļčempja noteikumus noteica tieši viņi. Tad nu lūk. Pēc nolikumā lasītā ir tā, ka arī šajos LR foreļmačos tiks noteikti dalībnieki nākamajam 2013. gada PČ. Un tamdēļ šos LR mačus organizatori arī cenšas maximāli pietuvināt PČ noteikumiem. Tālāk jau arī pats jautājums. Kādēļ LČ būs atļauta džiga galvas kustīga sasaiste ar āķi (čeburaškas)? Cik zinu, tad iepriekšējā PČ aizliedza šīs čeburaškas sistēmas nu un nākamais secinājums jau ir tas, ka arī 2013. gada PČ šīs sistēmas nebūs atļautas. Protams, ka neesmu kopotents visos šajos jautājumos un ja kur kļūdos, tad atvainojos.

Jānis
Viss ir pareizi, kļūda ir tikai situācijas vērtējumā. FIPSed, kurai šis ir samērā jauns sporta veids, vairākas valstis, tai skaitā Latvija, ir ierosinājušas dažas izmaiņas noteikumos, tāpēc pašreiz tiek skaidrots dalībvalstu viedoklis tieši jautājumā par kustīgo savienojumu. Citāts no FIPSed pēdējā izpildkomitejas sēdes lēmuma, – “Board asks the Secretary to send one letter to all Federations that took part to the World Championship to ask their opinion on the following proposition: Leading can be done in the flexible connection between the lead and the hook.” Tā kā mēs esam iestājušies par noteikumu liberalizāciju attiecībā uz mākslīgo ēsmu izmantošanu, tai skaitā uz komentārā pieminēto jautājumu, mēs paši cenšamies modernizēt arī mūsu noteikumus un ceram, ka FIPSed galu galā ņems vērā mūsu pieredzi un viedokli.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.