Cope Norvēģijā

No 18.līdz 23. maijam kopā ar nelielu bet patīkamu paziņu kompāniju biju makšķerēt jau pārbaudītā vietā pie saviem paziņām Norvēģijā, konkrēti, Lauvsnes, Zanzibar Inn. Uzreiz jāsaka, cope risinājās šim Norvēģijas reģionam un maijam tipiskos apstākļos. Pirmā diena sākās ar vēsu, saulainu laiku, kad temperatūra nepārsniedza +10°C, bet pēdējā dienā varējām sauļoties un aizvējā temperatūra bija vismaz +20°C.
Arī lomi bija labi - apgūstot jaunas copes vietas pārsvarā ķērām saidas un mencas, nedaudz retāk bija jūras vēdzeles un līdakas kā arī sarkanie asari. Kā šī brauciena jaunums bija tas, ka daži mūsējie tika pie haizivju lomiem, tāpat var pieminēt vieksmīgās krabju medības. Uzreiz var atzīmēt, ka mūsu kompānijas dalībnieka Mārtiņa B. noķertā 17,6 kg smagā jūras līdaka ir jauns rekords, kuru uzstādījuši mani līdzbraucēji. Lai gan dažu pastāvīgo šīs vietas pusprofesionālo vācu makšķernieku lomi bija iespaidīgi, - tajos mēs redzējām neskaitāmas saidas un mencas 10-15 kg svarā, palika iespaids, ka Mārtiņa lomā bija lielākā zivs, kura šajās dienās tika nomedīta no mūsu laivu piestātnes.
Mans personīgais sasniegums šoreiz bija izvilktā 6 kg smagā menca, kuru izvilku ar laivas biedra vizuli.:-)
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Veinlaicīgi ar firmas īpašnieka, Norvēģijā dzīvojošā Raivja Baltris palīdzību guvām nelielu ieskatu piedāvājumos, kurus makšķernieki var atrast netālu no Lauvsnes izvietotajā Ravariba Norge makšķernieku bāzē.
Bildes un bilžu albūmu, visticamāk, spēšu ievietot tikai pēc pāris dienām, tad centīšos šo ziņu papildināt arī ar citām šī brauciena atziņām.

P.S. Norvēģijas iespaidi apkopoti fotoattēlu albūmā "Norway 2012". Ja ir vēlme slīdraidi skatīties kā lielākus attēlus, var izmantot slīdrādes adresi.
 
25. 05. 2012.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

wellman wellman - 03-07-’12 13:25

Izskatās forša cope bijusi!

Intars Intars - 01-07-’12 18:06

Liels paldies par informāciju, tā ir patiešām noderīga! Mēģināsim darboties līdzīgi.

Intars Intars - 28-06-’12 18:51

Skaisti esat paķēruši!
Bildēs redzēju, ka esat tikuši pie krabjiem. Mēs arī šogad pirmo reizi mēģināsim ķer krabjus un izskatās, ka esam paņēmuši līdzīgas konstrukcijas murdiņus kā jums.
Varbūt vari ieteikt kā labāk ar tiem rīkoties, tas ir kādā dziļumā labāk likt? Uz grunts vai jāpaceļ augstāk? Kā labāk noenkurot, lai bēgums neaizvelk prom?
Būšu ļoti pateicīgs, ja kaut ko ieteiksi!
Vispirms vajag noskaidrot vietu, kur murdiņus izvietot. Mēs likām 5-7m dziļumā, 30 – 50m no krasta vienā no līčiem. Vietu mums ieteica vietējais zinātājs. Enkurus nelietojām, murdiņus nolaidām uz grunti. Lai murdiņus varētu atrast, vajadzīgas bojas (plastmasas bumbas, pludiņi, krāsainas lielas pudeles), pie tām sien murdiņus. Auklas minimālais garums = dziļums + paisuma svārstība. Mēs sējām bojas aptuveni 10-12 metrus garā auklā. Nolaiž murdiņus un pēc 6-10 stundām izceļ. Tas ir viss.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.