Zviedrijas (Yxern un Vindommen) apmeklējums

Kā jau minēju vienā no iepriekšējām ziņām, Zviedrijā arvien vairāk uzmanības pievērš makšķerēšanas tūrisma attīstībai. Lai to veicinātu, pie lielajām pašvaldībām ir izveidotas makšķerēšanas projektu koordinātoru štata vietas un piesaistītie eksperti sniedz visa veida palīdzību tiem attiecīgā reģiona privātuzņēmējiem, kuri gatavi piedāvāt izmitināšanas un laivu nomas pakalpojumus makšķerniekiem, tai skaitā centralizēti veic dažādas mārketinga aktivitātes. Tā kā arī Latvijas makšķernieki ir Zviedrijas lauku uzņēmēju interešu lokā, attiecīgi, arī pie mums nonāk piedāvājumi iepazīties ar jaunajiem maršrutiem.

6.- 11.jūnijā kopā ar Jāni L. (Fox Travel) un Aldi C. pēc Vestervikas makšķerēšanas projektu koordinātora ielūguma apmeklējām Zviedriju, lai iepazītos ar maršrutu, kuru makšķerniekiem gatavojas piedāvāt divas 300 km uz rietumiem no Stokholmas izvietotas un ar Yxern un Vindommen ezeriem saistītas makšķerēšanas bāzes. Programmas lielāko daļu aizņēma iepazīšanās ar ūdenstilpēm un makšķerēšana (spiningošana) tajās. Mājinieki gribēja, lai mēs kā viesi gūtu ieskatu dzīvošanas apstākļos un pārliecību par lomiem, kas makšķerniekus sagaida šajos ezeros. Zemāk daži fotoattēli.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Ūdenstilpes izrādījās gan vizuāli interesantas, gan pietiekoši zivīgas. Pat neskatoties uz mainīgajiem un ne sevišķi labvēlīgajiem laika apstākļiem, mēs tikām pie pieklājīgiem zivju lomiem. Lai gan, piemēram, Vindommen neesot pat makšķerēšanas noteikumu, pārsvarā ūdenstilpēs eksistē nerakstīti noteikumi, ka asarus var ņemt bez ierobežojumiem, bet līdakas un zandarti ir jāatlaiž ( bāzu iemītnieki var paturēt vienu zivi dienā apēšanai, kā saka, uz vietas).
Pie pirmās iespējas pacentīšos izveidot un izvietot internetā arī šī brauciena fotoalbūmu.
 
14. 06. 2012.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

EdgarsG EdgarsG - 15-06-’12 17:28

Ehhh, ja pie mums ar tādu attieksmi (apēdam 1nu zivi dienā), un vairākus gadus …
Protams, ja vēl tīklus legālos un nelegālos iekšūdeņos izskaustu, tad pēc gadiem 10 arī šeit varētu pa skaisto copēt. Vai ne?! ;)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.