« Storumanā jūlijā | Home | Daugavā pie Kokneses… »

Jauna disciplīna LR makšķerēšanas sportā

18. un 19.augustā Daugavā notiks Latvijas pirmais čempionāts fīdermakšķerēšanā. Vienkāršiem vārdiem, - makšķerēšanā ar grunts makšķeri, kura aprīkota ar barotavu. Tā kā šis ir ļoti demokrātisks makšķerēšanas veids un pasaulē ir iemantojis plašu popularitāti, starptautiskā makšķerēšanas sporta konfederācija CIPS ir uzsākusi arī šajā makšķerēšanas disciplīnā organizēt pasaules čempionātus. Arī Latvija ir iecerējusi 2013. gadā izmēģināt savus spēkus, un viens no Latvijas čempionāta mērķiem ir noskaidrot iespējamos valsts izlases komandas dalībniekus. Interesenti var iepazīties ar LR čempionāta nolikumu.
 
27. 07. 2012.

  Seko jaunumiem Facebook23 comments

NG NG - 14-08-’12 09:25

uz doto brīdi ir pieteikušies 22-23 cilvēki, rīt ir pēdēja pieteikšanās diena, lielos vilcienos šodien esmu pie kompja, varat pārbaudīt savu pieteikumu, atbildēšu :)
°Vakar nomērīju sacensību vietu, līdz 25-27 cilvēkiem varam iespiest posmā no papelēm līdz peldētavai pirms airēšanas bāzes, pieļauju,zonas platums 9-10 metri, pa lielam neviens par nedaudz šķību iemetienu piezīmes nedāļās, tāpēc domāju, ka būs ok, zonas iezīmēšu ceturdien , skatieties uz akmeņiem sarkanas svītras.

Dresden Dresden - 13-08-’12 20:32

Normund.
Vai nevarētu lūdzu izlikt patreizējo dalībnieku skaitu?V.N.K. nav skaidrības ir mails aizgājis,vai nav…? :)Kā arī gribās redzēt konkurentu sarakstu! :)

NG NG - 10-08-’12 08:37

par starptautiskajiem noteikumiem piekrītu, tas ir pareizākais variants

kad mums tur notiek pludiņa mačī, tad braucam iekšā, pabīdam akmeņus malā un braucam, jo oficiali tur ir ceļa vieta, ja mašīnas stāv uz ceļa, tad munikiem iebildumu nav, ja zālītē, tad ir maksas stāvvieta :):)

siluro siluro - 09-08-’12 13:49

NG
vai maču laikā būs iespēja piebraukt pie sektoriem, vai visas mantas būs jānes no tiltiņa????????

Jan Jan - 09-08-’12 10:30

Tad varbūt varam pieņemt ka visos neskaidros jautājumos kas nav atrunāti LČ noteikumos vadamies pēc starptautiskajiem noteikumiem (tad arī jautājumi atkritīs un nebūs nesaprašanās)?

NG NG - 09-08-’12 10:06

:):):) ok, ok :):), labojums pieņemts :):)

Valdis Valdis - 09-08-’12 10:03

23 Рыболововы должны дождаться первого сигнала, прежде, чем войти в их секторы; после этого сигнала участники соревнования могут начать готовить свое снаряжение, измеряя глубину только с использованием свинцового грузила (промер глубины кормушками запрещен), отмеряя их лески, готовя прикормку и помещая их садки в воду. Tas par dziļuma mērīšanu!

NG NG - 09-08-’12 08:38

JAN , ja esi lasījis starptautiskos noteikumus, tad zini, ka uz visiem šiem jautājumiem atbilde ir NĒ :):):), visu daram ar tiem pašīem makšķerējamajiem kātiem un barotavām, tieši tāpat ir aizliegts svina klucis dziļuma mērīšanai (barotavas vietā), pārlasi starptautiskos noteikumus un būs ok, noterikumi ir atrodami iekš matchfishing.ru

Jan Jan - 08-08-’12 22:30

NG
Jautājums nav saistīts ar nepilnību meklēšanu nolikumā. Gribas vienīgi maksimālu skaidrību lai netiktu pārkāpti noteikumi pašam to negribot.

1.Vai atļauts izvērt pavadiņu caur barotavu?
2.Vai atļauts grunts reljefa un struktūras noteikšanai izmantot marker kātu un barotavu?
3.Vai atļauts dziļuma un attāluma mērīšanai izmantot mehāniskus palīglīdzekļus (marker pluds, auklas skaitītājs u.c.)?

NG NG - 08-08-’12 10:00

1. par organizacijām, tādam punktam nolikumā ir jabūt :):), rakstiet pieteikumu man uz meilu un viss būs ok
2. par obligāto treniņu, tā kā šis ir pirmais oficiālais LČ un daudzas lietas, tajā skaitā arī dalībnieku skaits, dzīvesvieta u.t.t. nav īsti skaidras, tad šogad piektdienas treniņu neliekam kā obligāto, lai gan lielākā daļa tur būs tik un tā :):)
3. mailes un kazaragi lomā skaitīti netiks
4. par atļauto un aizliegto, nekoncentrajamies uz nolikuma nepilnību meklēšanu :), tādas noteikti ir, bet mūsu mēŗķis nav izdrāzt jebkuru par jebkuru cenu, bet gan attīstīt fīdera sportu kā tādu, tapēc pieejam procesam diezgan demokratiski. Vakar runājām par pretsavērpēja izmantošanu, es neredzu nekādas pretrunas, tapēc uzskatu, ka pretsavērpeji ir atļauti. Nezinu par ko tu šo jautajumu uzdevi, bet katram gadījumam iepriekš iesaku to izrunāt, pieejam procesam bez kašķa un labvēlīgi, sevišķi pašos šī sporta attīstības sākumos tas ir ļoti svarīgi, jo …. tikko sāksies profesoionālais sports, tā puse dalībnieku atkritīs, tā bija pludā :):) un diezgan āri arī fīderī iezīmēsies elites grupa, kura ir galvas tisu augstāka meistarībā par citiem

Par tārpu sagadi pa sportistu cenām arī var jautāt tur pat e-pastā :):)

siluro siluro - 08-08-’12 08:18

nolikumā rakstīts
“Sacensībās var piedalīties dalībnieki, kuri pārstāv kādu no organizācijām, kura ir LMSF sastāvā “
es nepārstāvu nevienu organizāciju, ko darīt ??????????? :)

Jan Jan - 08-08-’12 00:42

NG
1.Vai saistībā ar nolikumu un noteikumiem ir spēkā, ka viss, kas nav aizliegts ir atļauts?
2.Nolikumā nekas nav minēts par obligāto treniņu. Tāds nebūs?
3.Kā tad īsti paliek ar maili?

NG NG - 31-07-’12 09:57

par mailēm jautājums ir aktuāls, es sliecos uz maiļu neņemšanu,jo…. fīderis ir gruntsmakškere :):)::) nevis maiļu makšķere
par zemmēriem, tajā posmā reāli var trapīties tikai zandartiņi (ļoti reti) vai vimbiņas (arī reti), pluda mačos mēs praktizējam, ka lomā iet vissas ziviss, bet paturēt var tikai MN atļautās zivis, tieši tapēc minimalais tīkliņa garums ir 3m, ieteicamais 4 m, jebkurā karstumā zivis paliek dzīvas

siluro siluro - 30-07-’12 20:46

NG
vai mailes un zemmēri ies ieskaitē????????

NG NG - 30-07-’12 20:40

Var arii liimeet sokliideri, kas nemaz nav retums, ja mezglam uzpilina liimi :):), Dienvidaafrika ir padaargs cempis, biletes zem 450 latiem bez bagaazas ir retums, tad zinot citas izmaksas ar saviem 1500 pa loti taupiigo, ja ne visi 2000 ls uz degunu jaareekinaas, Eiropaa parasti tas maksaa 800-1300 ls ja brauc ar auto, ja veci lasiisies, tad es esmu ar mieru braukt, ja nepaarklaajas ar pluda maciem

Ided Ided - 30-07-’12 10:25

• Makškerēt atļauts tikai ar sistēmām, kurās starp barotavu un makšķerkāta galu nav izvietoti nekāda veida ( mezgli, gumijas vai silikona gabaliņi, svina skrotis u.t.t.) barotavas slīdēšanu pa auklu bremzejoši priekšmeti .

Šoklīderis jālīmē?

Jāsāk veidot komanda!

Dresden Dresden - 27-07-’12 20:38

Tad jau Stonfo razojuma bundzas der?Es vienkarsi biju domajis,ka ir vel kadas specializetakas.Par sodiem viss skaidrs,tiesi tapec ar ir tie jautajumi,lai nesanak kadas dumjas kludas. :)

NG NG - 27-07-’12 20:32

Speciaalaa tara ir bundzas, kuras atzinis fips, ar kopeejo apjomu 2,5 l, Salmo un Milo veikalos taadas ir, Latvijaa esam pielaidiigi, vajag bundzas kuraam redzams tilpums, varat smaidiit, bet bundzu neesamiiba macos pasaulee noziimee dzelteno kartiiti uz 3 gadiem, 2 dzeltenaas un ataa no sporta uz laiku.
Par sokliideri Vladis jau atbildeeja, zinu, ka ukraini un baltkrievi arii stuko par cempi, bet vai papiirus sakaartos nezinu, lielie maci tas ir loti nopietni

Vladislavs Vladislavs - 27-07-’12 17:54

Pagaidām plānots ka Feeder 2013 notiks Dienvidāfrika. :)
http://www.fips-ed.com/calandrier_me_eng..

Par līderi, noteikumos rakstīts ka tam ir janoverš sistēmu noraušanu. Katram individuāli jazin kadu auklu viņš var iemest bez problemam….

siluro siluro - 27-07-’12 17:25

NG
tātad, ja pie 0,12 pamatauklas piesiešu 0,13 līderi, viss būs OK??????????
Vai Tu zini, kur norisināsies 2013 gada PČ????????? :)

Dresden Dresden - 27-07-’12 16:56

Kada ir ta speciala tara,vai obligati jabut 0.5L?

NG NG - 27-07-’12 16:40

tas nav arī starptautiskajos noteikumos, bet ir jau arī loģiskā puse, nav taču noteikts arī lietojamās auklas diametrs :), attiecīgi šoklīdrim ir jabūt pietiekoši resnam, lai izturētu iemetienu, jo….. profesionalajā sporta neiet pat runa par 0.14mm pamatauklu :), šoklīderis ir iekļauts, lai mēs pašī pie tā pierastu no pirmajiem mačiem, šoklīdera materiālam nav īpašas nozīmes tieši tapat kā pamatauklai, vienalga tā ir pītā vai monofilā vai flurokarbons

siluro siluro - 27-07-’12 16:12

nolikumā teikts- • Lai mazinātu barotavas un sistēmas noraušanās iespejamību metiena brīdī, atļauts izmantot tikai ar šok-līderi (shock-leader) aprīkotas sistēmas. – nav skaidrības, no kāda materiāla jābūt šoklīderim( mono, pītā, var būt kas cits, īpašs)
-kāds ir šoklīdera minimālais, maksimālais pieļaujamais garums
-kāds ir šoklīdera diametrs????????????????(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.