Daugavā pie Kokneses

Lai personīgi pārliecinātos, cik patiesi ir reklāmas vilinājumi un svešzemju brīnumvietās zivis ir kā leiputrijā, liela daļa makšķernieku, bez šaubīšanās dodas tālos braucienos. Protams, rezultāti un atskaņas ir visdažādākās. Kaut ko var nojaust arī no manām iepriekšējām informācijām. Šoreiz tikai dažas bildītes no "tālās" Daugavas pie Kokneses, kur nedēļas nogalē notika Latvijas spiningotāju čempionāts. Pirms sacensībām visi vadoši spiningotāji te aizvadīja pēdējos treniņus un tagad, kad beigušās svarīgās batālijas, var padalīties arī ar saviem rezultātiem. Pirmās ievērības cienīgās bildes atsūtīja Ingus Dukaļskis no Salmo komandas. Brekša bildi nomedīju pats, kad "Daugavas radzēs" ieraudzīju viena vietējā speciālista lomu.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
30. 07. 2012.

  Seko jaunumiem Facebooksix comments

tontons tontons - 02-10-’12 18:14

Neorganizēsies makšķernieki, diemžēl. Pat mednieki kas piespiedu kārtā ir “saorganizēti” ir sadrumstaloti un ir analoģiska situācija kā ar LMA@LMA, katrs cenšās pierādīt savu lielāko pārstāvniecību, kašķējas, bet pa to starpu mežacūkas izrakņā zemnieku laukus pa “tīro” .
Ierindas copmanis neredz jēgu “organizēties”, piemēram, jo tāpat jau daudzkas tiek izlemts bez jebkādas konsultācijas ar makšķernieku pārstāvjiem – piemēram, zemūdens medību jautājums kad makšķernieki tika “nolikti” fakta priekšā. Pēdējie MN grozījumi, protams, ir loģiski ja ekonomiskā, ekoloģiskā situācija mainās un līdz ar to MN jāmainās līdz, bet ja MN tiek grozīti liekot klāt bezjēdzīgus liegumus bez reālas iepējas tos izkontrolēt? Pie tam iepriekš ilgāku laiku apsriežot ar makšķernieku pārstāvjiem.
Pesimisms, pareizāk gan, vienaldzīgs noskaņojums nav labākais padomdevējs, ja cilvēks grib kaut ko sasniegt. Diemžēl, tā latviešu gaudulīgā daba un sīkmanīgā kašķēšanās, lai atrastu vainu citos, pārvērtusies gandrīz par anekdotes cienīgu tēmu. Vieni raud, ka nav organizācijas, citi, ka nekādu organizāciju nevajag, – visi par brīvību pie ūdeņiem. Rezultāts ir tāds, kāds tas ir, – daži pietuvinātie taisa MN, citi raud, kāpēc tie nav pieaicināti apspriest. Brīvība ir, bet kārtība pie ūdeņiem, liekas, sliktāka kā pirms 50 gadiem, krājumi stipri svārstīgi un struktūra paliek neinteresanta, jo brīvība un saimnieciskums nav vienā maisā sabāžamas lietas. Ja salīdzina ar to, kas Latvijā notiek lauksaimniecībā, aina pilnīgi identiska, – palīdzēt var tikai apvienošanās kaut kādos lielākos kolektīvos. Jebkurā gadījumā kolektīvā ir spēks. Medību saimniecībā aina ir līdzīga, ne velti Latvijā ir vismaz 500 mednieku SO. Protams, tā ir “uzspiesta” lieta, kas saistīta ar nepieciešamību veidot lielākas medību platības un līgumattiecībām ar zemju īpašniekiem. Diemžēl, makšķerniekiem šīs idejas liekas nepieņemamas, -skaļākajiem bļāvējiem So ir netīkama lieta, svarīgāka ir brīvība, sistēmiska pieeja viņiem ir sveša. Diemžēl, primitīvi izprastā brīvība rada pretēju efektu – pārsvaru gūst rupjš spēks un tie, kam likumi, kā saka, ir pie vienas vietas. Secinājumus katrs var izdarīt pats.

tontons tontons - 02-10-’12 14:33

Citēju “Organizētie makšķernieki savu pārstāvniecību ir nolēmuši uzticēt MOSP, kurā visi var iesaistīties. Kur tad ir tie organizētie makšķernieki? Tie daži makšķernieku pulciņi http://www.mosp.lv/blog/?page_id=114 ?
Tikpat labi makšķerniekus pārstāv gan LMA gan LMA.
Paskatoties pēdējos MN grozījumus, arī tie ir ņemot vērā makšķernieku ieteikumus?
Kā jāgroza MN var pamācīties no zemūdens medniekiem – ātri un bez lieka trokšņa viss notiek
Esmu spiests atkārtoties ar desmit gadus vecām “fantāzijām”. Makšķernieku skaits valstī ir tik liels, ka, lai nodrošinātu kaut cik demokrātisku sistēmu makšķernieku interešu pārstāvniecībā kontaktos ar valsti, nav cita ceļa, kā izveidot hierarhisku sistēmu, kurā pamatu veido makšķernieki, kas organizēti SO vai citās juridiskās personās. Par to makšķernieku forums sprieda un lēma, nu jau var teikt, pirms diviem gadiem. Ja kāds grib reāli iesaistīties kādā valstiskā procesā, tam jau šodien ir vismaz divas iespējas – vai nu pašam veidot interešu klubu, vai iesaistīties kādā no esošajiem. Taču, izskatās, ka komentāra autors nezin neko par organizētajiem makšķerniekiem, kaut gan piemin gan MOSP sarakstu, gan divus LMA. Izrādās, izvēle nav pietiekoši liela. Drīzāk gan jāsecina, ka joprojām atrodas neapmierinātie, kam dažādu iemeslu dēļ kaut kas nepatīk, un tiek meklēti ceļi, lai spēlētu demokrātijas spēlītes un “diskusijas” par vecām tēmām sāktu no jauna. Diemžēl, ar tik primitīviem argumentiem, ka atliek tikai brīnīties, kur šie gudrinieki bija agrāk. Un visam centrā vecā dziesma, ka nekas nenotiek, ka MOSP nepārstāv visus makšķerniekus, ka jādod iespēja katram makšķerniekam cīnīties par savām idejām līdz pat sūdzībām prezidentam, utt. Atļaujos secināt, ka tas ir jau noiets etaps, par to var pēdas atrast internetā un jauna diskusija būtu tikai neracionāla laika šķiešana. Ja ir cits ceļš, kurš nebūtu jau apspriests, par to ir vērts runāt. Es cita labāka ceļa neredzu.

copmans copmans - 19-09-’12 16:09

jst vai tev nav nekas sakāms par jaunās Konsultatīvās padomes projektu? Palasi copeslietas redzēsi kā par šo tēmu darbojas makšķernieku jaunā “zvaigzne”. Kur divi makšķernieki tur kašķis garantēts.:-)
Te nav vietas plašam viedokļa izklāstam, cenšos palikt konspektīvs. Ideja par makšķernieku līdzdalību valstisku lēmumu pieņemšanā padomes nolikuma projektā “evolucionējusi” gandrīz līdz “plašu masu iesaistei”. Neskatoties uz to, ka jau gandrīz pirms diviem gadiem forumā makšķernieki nolēma izveidot MOSP un to izveidoja, kādam tas liekas pārāk maz un sākas nevis konkrēts darbs MOSP ietvaros, bet tiek rosināts jauns riņķa dancis. Lasīju copeslietas.lv, tomēr nesapratu, ko īsti grib Zvaigzne, un, kāpēc viņš atkal filozofē par tik slidenu tēmu kā pārstāvniecība. Organizētie makšķernieki savu pārstāvniecību ir nolēmuši uzticēt MOSP, kurā visi var iesaistīties. Tā mūžam neapmierināto “malā stāvētāju” matu skaldīšana ir nevietā. Nedomāju, ka vēl kādam jābūt pie jaunveidojamās padomes sarunu galda ar balss tiesībām. Savu viedokli katra organizācija, pat neorganizēts makšķernieks, var atstāt MOSP ietvaros. Par MN runājot, man vienalga, kas tos izstrādās, jādiskutē būtu par saturu un, ja par to būs jābalso un saturs būs OK, atbalstīšu.

jautājums jautājums - 17-09-’12 14:25

Dzirdēju, ka tuvākā laikā gatavojies braukt uz Storumanu. Kā tur tagad iet, vai oktobra sākumā nebūs jau sniegs ?
Uz Storumanu dodos 24.septembrī. Starp citu, vēl esot pāris vietas busiņā, kurš 23.septembrī no Rīgas dodas tajā pašā virzienā. Pilnīgu ziņu par copi rudens nogalē man nav. Kā mani informēja Raivo no Storumanas, šobrīd vietējie labi ķer skaistas pālijas. Ceru, ka izdosies atrast ezera foreles, kuras septembrī tuvojas nārsta vietām upēs, un alatas ar mušiņmakšķeri. Laika prognozes rāda, ka septembra beigās dienā var būt ap +5 – 8°C, oktobra sākumā temperatūra naktīs var pat tuvoties nullei.

kārlis kārlis - 16-09-’12 11:50

Man šķiet, ka tevi var interesēt arī ši adrese http://www.storiesinflight.com/blog/
Paldies, tā tiešām ir interesanta adrese.

jst jst - 16-09-’12 11:06

Tikai viena noderīga adrese http://diveintohtml5.info/semantics.html(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.