« Daugavā pie Kokneses… | Home | Dažas bildītes no Mēr… »

Latvijas čempionātā fīdermakšķerēšanā

Makšķerēšana ar fīderi, tautā dēvēta par grunts makšķerēšanu, ar katru gadu kļūst populārāka, tāpēc LMSF šogad Daugavā Lucavsalas rajonā 18.un 19.augustā rīkoja pirmo Latvijas čempionātu šajā mums jaunajā makšķerēšanas sporta disciplīnā.

Sacensības notika divās dienās, katru dienu bija pa 5 stundu ilgai tūrei, sacensībās piedalījās 22 dalībnieki, kuri sadalījās 2 apakšgrupās, katrā pa 11 cilvēkiem. Grupu izveide ļauj daudz godīgāk noteikt uzvarētājus, jo zivju blīvums un grunts reti kad ir vienāda garākos upes posmos. Sadalot sportistus grupās, katru grupu var izvietot aptuveni līdzīgos apstākļos. Katram sportistam tika iedalīts 10 metrus plats sektors, sacensību zonas un sektorus noteica ar izlozes palīdzību sacensību dienas rītā.
Daugava un Lucavsala ir ļoti piemērota vieta līdzīgām sacensībām, jo upē te ir pietiekoši liels sīkzivju blīvums un salīdzinoši maz lielo zivju, tādējādi par uzvarētājiem kļūst sportisti ar vislabāko profesionālo sagatavotību un veiksme uzvarētāju noteikšanā spēlē ļoti mazu lomu.

Sacensību rezultāti (protokols) liecināja, ka cīņas par medaļām bija ļoti sīvas. Latvijas čempiona nosaukumu ieguva Valdis Mols (MB Carp Collection) ar iegūtiem 4 punktiem un loma svaru 5,940 kg, 2.vietā palika Normunds Grabovskis (Salmo) ar 4 punktiem un 5,820 kg smagu lomu. 3.vietu un bronzas medaļu ieguva Edgars Veikins (Salmo) ar 5 punktiem un 5,980 kg zivju, 4.un 5.vietā ar līdzīgu punktu skaitu bija Igors Losevs (Ēsma) ar loma svaru 5,350kg un Vladislavs Tolmačovs (Salmo) ar 5,210 kg smagu lomu.

Pirmā čempionāta dalībnieku secinājums par šo disciplīnu ir pozitīvs. Nav izslēgts, ka 2013. gadā fīdera makšķerēšanas čempionāts tiks sarīkots pat trīs kārtās. Precīzs LMSF rīkoto sacensību kalendārs 2013.gadam būs zināms šī gada decembrī.
 
20. 08. 2012.

  Seko jaunumiem Facebookeight comments

siluro siluro - 29-08-’12 07:17

Draudzības Baltkrievijā kauss šogad risināsies 15-16 septembrī, piedalās komandas, 5 cilvēku sastāvā, šogad tas ir garam, bet var būt par nākošo gadu ir vērts padomāt , un saorganizēt kādu blici

Vladislavs Vladislavs - 24-08-’12 08:24

Normund tu sajauci, Dienvidāfrika ir nākošgad, laikam Novembri.
Un tad Irija uz kuru noteikti jābrauc!!!!!

http://www.fips-ed.com/calandrier_me_eng..

Dresden Dresden - 23-08-’12 19:41

Baltkrievijā ir kvota,katrai valstij 3 tandemi! :)

NG NG - 23-08-’12 15:12

Par baltkrieviem uzzināšu, man tur ir labi gali, ukraiņi jau sen aicina uz fīdera mačiem, bet… Pasaules čempionāts ir un paliek gada lielākie mači un uz to ir jacenšās aizbraukt obligāti, labi Dienvidāfriku izlaidīsim, par nākamgad braucam noteikti :):)!!!!!!!!!!!!!

Dresden Dresden - 23-08-’12 10:25

Par to jau arī iet runa,braukt pie kaimiņiem,kuriem ir lielāka pieredze un stiprs čempionāts! :)Salīdzinoši netālu,Baltkrievijā ik gadu notiek draudzības kauss,tur savācās visnotaļ stipras komandas.Pasākums notiek Septembra mēnesī,pagajušo gad tur piedalījās vairāki tandēmi no Ukrainas,Krievijas,Lietuvas,Igaunijas,Moldovas un paši organizētāji Baltkrievi.

NG NG - 23-08-’12 10:04

brexis – ko nozīmē spīd kaut kas, te viss ir ļoti vienkārši, ir nauda – brauc, nav naudas- nebrauc, šajā gadījumā Dienvidāfrika tiešām nav iztērētās naudas vērta, uz cilvēku izmaksas būtu ap 1500 ls, no pirmā desmitnieka var būt cilvēki 3 būtu ar mieru to maksāt :):), mēs aŗī pludiņā nebraucam uz Portugāli, jo tas ir dikti dārgi un… zivis pavisam svešas, ja ņēm vērā, ka pārsvarā braucam pilnībā vai daļēji pa savu naudu, federācijai naudas nav, nav bijis un nebūs, ja paši neatradīsim kādu atbalstītāju, tad brauciens jāapmaksā no pašu kabatas.
Dresden – karpa ir tāda pati zivs, kā citas, mačos parasti ķērās zivis no 0,3 līdz 5-7 kg, kas ir visnotaļ ķeramas zivis, ja esi tam gatavs, par to vajadzētu vis mazāk uztraukties :), fīderis Latvijā ir taja pašā stadijā, kādā bija pludiņš 12-13 gadus atpakaļ, visi ir vienādu pieredzi , nu labi cits vairāk lasījis, citam lielāka pieredze barībās u.t.t., bet maču pieredze, tieši īdera maču pieredze, ir tāda kāda tā ir, ja marinēsimies savā sulā, tad attīstība būs 0, noteikti ir jābrauc uz lielajiem mačiem, ir jābrauc un jamācās no pašiem labākajiem, jo nav jēgas mācīties no 3 igauņiem un 10 leišiem, kuri ir tādi paši zābaki kā mēs, inventāru sagādāt ir stundas jautājums, tehniku var iegū tikai strādājot, bet zināšanas redzot un prašņāot un uzreiz to visu pielietojot. Ja brauk mācīties, tad tikai uz Krieviju vai Ukrainu, kur tiešām fīdera sports ir ļoti labā līmenī. Fīdera sports pasaulē ir pašos pirmsākumos, es tam prognozēju ļoti strauju un labu izaugsmi, jo ātrāk mēs sāksim braukt uz Pasaules čempionatiem, jo labāķs līmensi būs mūsu iekšējās sacensībās un lielākas izredzes ir iekļūt pasaules elitē :):), te tas ir ļoti reāli

Dresden Dresden - 23-08-’12 09:36

Nez vai būtu prātīgi braukt uz Āfriku ar tik maz pieredzejušu sastāvu?Tur ja nemaldos dominēs karp fishings,cik daudzi no mums ir labi ķēruši karpas uz fīderi?Protams laika ir vēl gana,bet tad šim pasākumam ir japievērš karpinieki,lai vismaz nedaudz palīdz izprast karpu specifiku.Tad vel jautājums-kurš trenēs izlasi?Ar vienu treneri būs krietni pamaz,jābūt uz katru sportistu pa vienam palīgam.Beigās sanāk diezgan kupls cilvēku skaits…Manuprāt prātīgāk būtu kādu gadu minimums vēl pakrāt vietēja mērogā pieredzi,mēģināt piedalīties kaimiņvalstu čempionātos.Tad mēs varētu izvērtēt savus spēkus uz citu izlašu fona. :)

brexis brexis - 23-08-’12 00:45

Normund ,kā paliek ar pasaules mačiem ….
Puikiem ( un pašam )spīd kautkas …?
…jeb ar federācijas vēstulīti ceļamaizei iesiet kājām…?(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.