« Daugavā pie Kokneses… | Home | Dažas bildītes no Mēr… »

Pasaules 2012.gada čempionātā kastingā

Pēc Igaunijas kastinga sporta federācijas ielūguma iepriekšējā nedēļā apmeklēju Tallinnu, kur 29.08. - 01.09. risinājās ICSF pasaules meistarsacīkstes kastingā. Pasaules meistarsacīkšu ietvaros kā neitrāls tiesnesis vadīju tehnisko kontroles komisiju. Proti, komisiju, kura pārbauda sportistu makšķerrīku atbilstību sacensību noteikumiem. Pēc starta katrs dalībnieks velk loterijas biļeti un, ja izvelk pilno lozi, viņa inventārs tiek nodots kontroles komisijas rīcībā. Tas tiek kontrolēts arī visos gadījumos, kad ir aizdomas, ka sasniegts kāds jauns rekords.

Protams, patīkami bija satikt arī šī sporta veterānus no citām valstīm, tai skaitā no Igaunijas un Lietuvas, ar kuriem esmu pazīstams vismaz 30 un vairāk gadu garumā. Starp citu, Igaunijas un Lietuvas komandas bija dalībnieku vidū. Diemžēl, Latvijā šis sporta veids ir pamests novārtā, vienkārši trūkst interesentu. Joprojām kastingā vadošo valstu sastāvs ir nemainīgs - Vācija, Čehija, Slovākija un Polija. Multispoles disciplīnās tām pievienojas Spānija un ASV.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Kā kontroles komisjas loceklis varēju detalizēti iepazīties ar inventāru, kuru izmanto pasaules vadošie sportisti. Uzreiz jāsaka, ka inventāra attīstībā nekādus principiālus jaunumus nemanīju. Var atzīmēt tikai to, ka mērķī mešanas disciplīnās daļa sportistu izmanto speciāli pārveidotas spoles ar ļoti lielu ietīšanas ātrumu, kas ļauj par 15 - 20% saīsināt laiku, kas nepieciešams metienu izpildei. Taču, piemēram, pasaules čempions metienos ar 7,5 g svariņu Skiša mērķī horvātu sportists Gorans Ozbolts pierādīja, ka pilnīgi to pašu var paveikt arī ar parastu spoli. Par rezultātu līmeni liecina tas, ka šajā čempionātā visās mērķi mešanas disciplīnās labākie sportisti uzrādīja maksimālo rezultātu, bet tālmešanā pat lietainā laikā tika sasniegti jauni pasaules rekordi gan 7,5 g, gan 18 g svariņu tālmešanā.

 
05. 09. 2012.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

Buks Buks - 16-09-’12 15:59

Jānis bildējis ne pa jokam:)

Māris Māris - 07-09-’12 15:13

Jāni, kāpēc vienā bildē SHIMANO spolei tāds dīvains pārvads? Lai rokturis atrastos zemāk un nemaisītos pa pirkstiem metiena brīdī, vai arī lai lielāks pārnesums būtu?
Tas ir zobsiksnas pārvads, lai panāktu lielāku tīšanas ātrumu. It kā poļu konstrucija. Pamēģināju, nepatika.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.