« Daži skaitļi par lice… | Home | 16.marts »

2006.gada pirmie čempioni noskaidroti

Šodien Cēsu rajona Ungura ezerā beidzās Latvijas 2006.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā.
Šobrīd ievietoju tikai pēdējās kārtas un kopsavilkuma protokolus (ja programma vaicā pēc "update", jānospiež "No") un dažas bildes. Teksts sekos vēlāk.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Uzklikšķini!Uzklikšķini! Uzklikšķini!

Čempionāta pēdējā posma organizātori MK Maver Sport Latvija, bija parūpējušies, lai sacensības varētu notikt par bāzi izmantojot viesu namu Ezermalas, kurš izvietots skaistā vietā pašā Ungura ezera krastā. Uzreiz jāatzīmē, ka šīs bāzes potenciāls var nodrošināt visaugstākā līmeņa makšķerēšanas sporta sacensību organizēšanu.

Pirmajā sacensību dienā labākie savās zonās bija virkne jaunu vārdu. Māris Žvirskis no Liepājas, Ikars Zilbergs no Cēsīm un Oskars Jermacāns no Balviem spēja pārspēt vairākus titulētus sportistus un uzvarēt savos sektoros. Tikai Ainārs Bauģis un Ainārs Eglītis iekļuva zonu uzvarētāju skaitā.
Otrā dienā, kad izšķīrās čempionāta godalgoto vietu liktenis, atkal grūti klājās līderiem. Zonās uzvarēja Gundars Rozenlauks no Dobeles, Andis Pērkons no Mērsraga, kā arī Salmo pārstāvji Pēteris Lideris, Normunds Grabovskis un Ivo Kalnmalis. Savās zonās samērā neveiksmīgi startēja A. Eglītis, G. Kārkliņš un A. Lukojanovs. A. Lukojanovs un G. Kārkliņš ar to zaudēja savas tīri labās pozicijas un neiekļuva medaļnieku skaitā.
Par trešās kārtas labākajām komandām komandu vērtējumā kļuva Salmo, Pasaule I un Maver Sport Latvija komandas. Individuāli labākie ar vienādu punktu skaitu - 3 punktiem bet atšķirīgu loma kopējo svaru bija un organizātoru balvas sekojošā secībā saņēma P. Lideris, G. Rozenlauks un A. Bauģis.

Čempionāta kopvērtējumā komandu vērtējumā ar 131,5 punktiem uzvarēja un lielo kausu saņēma Salmo komanda. Sīvā cīņā otro vietu ar 245 punktiem ieguva BB Cope komanda, trešā ar 245,5 punktiem bija MK Maver Sport Latvija, ceturtā ar 249 punktiem Pasaule I komanda.
Individuālajā vērtējumā Latvijas 2006.gada čempiona zelta medaļu ar 8 punktiem ieguva cēsnieks Ainārs Bauģis, kurš pārstāvēja par "Asaris" nosaukto Salmo otru komandu. Otro vietu ar 10 punktiem ieguva Salmo pirmās komandas komandas pārstāvis Pēteris Lideris, trešo vietu ar 10 punktiem, bet mazāku kopējo loma svaru - Pasaule I komadas dalībnieks Ainārs Eglītis.

Šī gada pirmais Latvijas čempionāts parādīja, ka sacensības šajā veidā kļūst arvien populārākas, šogad čempionātā piedalījās 24 komandas. Vienlaicīgi parādās problēmas sacensību rīkotājiem - tas prasa milzu platības sacensību zonu ierīkošanai. Tas viss liek domāt par nepieciešamību nākotnē pārskatīt sacensību sistēmu.
Sacensībās lietotā vērtējuma sistēma, manuprāt, sevi ir attaisnojusi. Čempionu un labāko sportistu noteikšana kļuvusi objektīvāka.
Dalībnieku vidū redzami jauni un perspektīvi vārdi, kuri veido nopietnu konkurenci un neļauj zaudēt formu mūsu pašreizējiem līderiem.
Jaunajiem censoņiem dažubrīd vēl pietrūkst stabilitātes. Viņi var vienā kārtā iegūt pirmo vietu zonā, bet citā kārtā palikt otrajā desmitniekā. Visbiežāķ tieši nestabilitāte viņus attālina no pirmā desmitnieka, proti, no tā sastāva, kuru mēs dēvējam par Latvijas izlasi.
Joprojām neatrisināta problēma ir tiesneši un to kvalifikācija.
 
05. 03. 2006.

  Seko jaunumiem Facebooknineteen comments

statistikis statistikis - 22-03-’06 18:10

-No 30. vietas var reāli cīnīties par čempi tikai ja priekšsacīkšu rezultātus nevērtē

protams ka 30 reāli nevar cīnīties par čempi, jo jāvērtē visu 6 startu summa. kāds pretendē uz medaļām, bet otrā ešelona sportistiem būtu labs mērķis un stimuls, un līmeņa apliecinājums pat iekļūšana starp pirmiem 30, vai 25, vai 20 (to taču var izlemt).

-Tad gan var. Tikai katram sportistam jābūt klāt tiesnesim, citādi visādas rebes tajā milzu laukumā varēs taisīt un neviens pat nemanīs. Bet ja dziļš sniegs, tad kontrole nav iespējama bez tiesneša katram dalībniekam. Sametīsies divi kopā un viens no 30 vietas būs čempis.

pēc sestdienas taču paliek vismaz 5 tiesneši.Man liekās ka pilnīgi pietiek. Bet kāds fināls varētu būt! Izskatītos pēc sporta:-)

vai ir jēga? vai ir jēga? - 20-03-’06 09:08

statistiķim.
No 30. vietas var reāli cīnīties par čempi tikai ja priekšsacīkšu rezultātus nevērtē. Tad gan var. Tikai katram sportistam jābūt klāt tiesnesim, citādi visādas rebes tajā milzu laukumā varēs taisīt un neviens pat nemanīs. Bet ja dziļš sniegs, tad kontrole nav iespējama bez tiesneša katram dalībniekam. Sametīsies divi kopā un viens no 30 vietas būs čempis. Beigās – domājām kā labāk, iznāca kā vienmēr.

statistikis statistikis - 15-03-’06 18:56

JST
Paldies par detalizētu atbildi

-Tā īsti nesapratu, ko tu gribēji pateikt, analizējot savstarpējo rezultātu fragmentus. Maz ko dod analīze, ja nevar salīdzināt Pēteri, Gunti un Normundu, kuri savstarpēji nevar tikties.

Pareizi! Tāpēc viņiem šo iespēju jādod

- Ceru, ka izlozes efektu tu esi sapratis. Labi būtu, ja tu saprastu arī, ka ezers pat vienas zonas robežās arī ir stipri neviendabīgs.

pirms starta visiem vienādas iespējas

-Ja kāds trāpa īsto bedrīti, ar to vien viņš ir tuvu uzvarai.

Ja kāds var to izdarīt 6 reizes -viņš čempions, nav ne kādu problēmu

— Ne vienmēr stabilākais ir arī čempions.

protams.Bet jābūt tādai vērtēšanas sistēmai, lai stabilais atrastos augstāk par nestabilo.Kādi sportisti vajadzīgi izlasei? Pasaules čempionāts notiek divās dienās,un skaita visu ko nopelniji…

4.Tu iesāki labu darbu, sabiedriskā kārtā uzsāki apkopot individuālās vietas. Cerēju, ka tu to nobeigsi.

Izskatās ka to jau padarija JK. var arī šos rezultātus publicēt. Bet ja kāds dalībnieks vai skatītājs kaut ko sarēkina, vai var viņa datus uzskatīt par Latvijas čempionāta oficiālo protokolu??
Cik es saprotu, sacensību rezultātus apkopo sekretārs un sacensību galvenais tiesnesis ar savu parakstu viņus apstiprina.Un tad mēs varam pētīt sacensību oficiālo protokolu.

Kā mēs sastādīsim izlasi, ja sportists, kurš šajā maratonā bija 30. vietā, pēkšņi vinnēs finālu?

Bet cik punkti viņam būs pēc pirmām piecām kārtām? varu saderēt ka viņš galarezultātā neiekļūs pat desmitniekā

-Vai var izslēgt situāciju, ka kādu no līderiem finālā “izslēgs” sveša kluba otrā ešalona sportisti?

Pie esošas sistēmas šādai darbībai krietni lielākas iespējas , jo otrais ešelons četras reizes lielāks.Pieteikt komandu kuras dalībnieki trīs stundas strādās kā urbmašīnas ir daudz vieglāk,nekā izcīnīt vietu superfinālā.

Ja pieņemam, ka fināls notiek tūlīt pēc kādas kārtas, vai var cerēt, ka būs daudz sportistu, kuri netiks finālā, bet paliks, lai paskatītos finālu, kurš nekādi neiespaidos komandu vērtējumu, bet tajā, piemēram, sacentīsies 3 – 4 klubu sportisti?

Pirmajā pieciniekā jau ir četru klubu pārstāvji, būs rezultāti, varēsim apskatīt cik būs trīsdesmitniekā, izskatās ka vismaz divrez vairāk

-Vai katra komanda, kuras 1 dalībnieks tiks kā 30-tais finālā, būs gatava savu dalībnieku gaidīt?

šīs jautājums ar vārdu sports nekādīgi nav saistīts.Padomāsim par to trīsdesmito. uz doto brīdi mums ir “elite” (kādi 12-15 sportisti) un pārējie. Bet lai tiktu šajā “elitē” nav skaidrs kādam tev jābūt Latvijā 5?,10?, vai15?Cik tālu tā elite ir. var pajautāt vairākiem otrā ešelona sportistiem, vai ir viņiem izredzes uz pirmo 10?vairums saprot ka diez vai,bet pacīnīties par pirmo 30? Jādod viņam tāda iespēja.Un jebkurš startējošais fināla saprot, ka viņš izturēja zināmu atlasi, ka mūsu pasaules čempioni te pat kaut kur vien ir,ka viņš reāli cīnās par titulu,(vienīgi viņš startē no 30 vietas,bet kāds no pirmās).Vai ta tas nav labs stimuls?Un tad mums būs ,viens līmenis-izlase,nākamais līmenis-finālisti un tad pārējie.
bet komandas biedri kuriem jāgaida var patreneties maliņā un padomāt, kā nākamgad iekļūt finālā.
var arī sarīkot tādiem gandarijuma turnīru, tiesneši taču paliek.

Paliek iespaids, ka dažas lietas tu pat necenties saprast. Tāpēc piedāvāju – uzraksti savu LR čempionāta nolikuma variantu. Tad arī apspriedīsim.

jautājums jautājums - 15-03-’06 16:42

Ar kādām auklām tie labākie copē. Runā, ka ar 004 -006mm ? Kāda šodien ir auklu stiprība?

Dažādām, nevar viennozīmīgi pateikt diametru. Visbiežāk, ja tiek ķertas sīkas zivtiņas, tiek lietotas auklas ar faktisko diametru 0.08-0,10 mm. Protams daži lieto arī tievākas.
Citēju raksta fragmentu, kuru atradu nupat saņemtajā žurnālā World Tackle Trade, es šādu pieeju lietoju jau sen. Autors piedāvā neticēt tiem, kuri sludina, ka viņu monoauklas stiprība pārsniedz sekojošus lielumus.
0,10mm -1,2 kG; 0,16mm – 2,7 kG; 0,20mm – 4,0 kG; 0,25mm – 6,2 kG; 0,30mm – 8,5 kG
Tie ir maksimālie stiprības rādītāji, kuriem vēl var ticēt.

asarītis asarītis - 15-03-’06 15:34

erudzi
nospied sporta lapā linku “Par LMSF”.

Tavs pienesums gan ir pamatīgs – tu izveidoji komandu un ziedoji copei savu laiku.:-)

erudzi2advokāts jst erudzi2advokāts jst - 15-03-’06 11:04

Es savu un komandas biedru, pat visu savu draugu un paziņu, tuvāko konkurentu vietas aptuveni zinu, arī protu rēķināt.
Vai ta LMSF ir sbiedriska organizācija, tiešām nēsmu iedziļinājies, neveras mājas lapa vaļā?
Nēsmu piedalijies sacensību rīkošanā.
Manas un citu dalībnieku tiesības uzzināt rezultātu nav saistas ar pienesumu LMSF labā, bet gan organizētāja pienākums.
Izveidojot komanu, tas jau ir pienesums, ieguldīt līdzekļus un laiku, neaizmirsīsim arī dalības maksu(saprotu, ka tā nevar visu nosegt). Esmu daudz sportojis dažādos sporta veidos, savas komandas vai individuālajos veidos savu rezultātu vienmēr zināju, tādēļ man nešķiet, ka uzzināt rezultātu būtu kaut kas ārkārtējs, tas būtu jānopēlna ar pienesumu:)
Katrā ziņā spotra veids popularitāti, sportisko intrigu var tikai zaudēt, ja tas tiek organizēts tikai, lai noskaidrotu pirmo 3 vietu ieguvējus. Saprotu, ka nēsmu nekāds guru, un par daudz jau šeit sarakstiju, bet zinu, ka nav nekas labāks izdomāts par atgriezenisko saiti starp klientu un pakalpojuma sniedzēju.
Vēlu tikai to labāko un veiksmi.

Izrādas, tu nezini svarīgas lietas. Kad izlasīsi LMSF lapu, papēti arī nolikumu. Tad diskutēsim tālāk. Tikai uzreiz – tavs klienta un pakalpojuma sniedzēja salīdzinājums ir galīgi nevietaa.

ibnzins ibnzins - 15-03-’06 10:47

Pievienojos erudzi. Tāda mēroga pasākumā, kā valsts čempionāts vajadzētu tomēr publicēt visu dalībnieku un komandu rezultātus.

Kurā izdevumā tu piedāvā rezultātus publicēt, lai tie būtu visiem pieejami? Tikai vispirms padomā – kopprotokols ir uz 12 lapām. Ir dalībnieki, kuri vēlētos redzēt arī sektoru protokolus katrai dienai, kas atkarībā no formāta būs papildus aptuveni 30 – 60 lapas. Varbūt neesi pamanījis, rezultāti internetā izlikti apskatei tepat blakus.

advokāts advokāts - 15-03-’06 10:02

jst
Katram sacīkšu dalībniekam ir tiesības zināt savu vietu. Tur erudzi taisnība. Taču pārskatot dalībnieku sarakstus es tādu vārdu vai uzvārdu neatradu. Par kādu dalībnieku ir runa? :-))

erudzi
Nekādas vainas, ka tu visus iepazīstina ar saviem uzskatiem. Mani ar interesē manējo vai mana iegūtā vieta. Tikai man nav problēmas, apskatos, parēķinu un viss skaidrs. Ja tev problēma, tiko bija JK reklāma ar visu emailu. Bet labāk pastāsti, kāds ir tavs pienesums kādu maču sarīkošanā vai vispār LMSF labā. Jautājumus tu esi rakstījis daudz, apgaismo tautu vienreiz ar atbildi.

erudzi erudzi - 15-03-’06 09:21

Nolikumā ir teikts ka LR čempis tiek vērtēts komandām un indviduāli, bet līdzšim brīdim ne komandu, ne indviduālais vērtējums nav attiecīgi atspoguļots, protams katrs kuram ir interese un nav slinkums var visu sarēķināt. Uzskatu, ka sacensību galvenajam tiesnesim ir jānodrošina sacensību rezultātu apkopošanu, lai katra komanda, katrs dalībniegs varētu novērtēt savu sniegumu netkarīgi vai tas ir pirmais 10-mits vai beigu gals. Personīgi mani interesē katros māčos iegūtā vieta, ja tas būtu savādāk, kāda jēga startēt? Mēs dzīvojam 21.gadsimtā, kur pat sētas maču organizētājiem, varbut ne uz reiz, vajadzētu atrast veidu paziņot pilnīgi visus rezultātus ne tikai pirmos 3 :)))

JK JK (Email ) - 15-03-’06 08:10

Ja kādam tas interesē un man var uzticēties, tad to cilvēku rezultātus, kuri piedalījās visās 6 kārtās esmu apkopojis. Sūtiet man pieprasījumus ar dāvanām un varat paši tos saņemt un pārbaudīt (angel)

jst jst - 14-03-’06 22:32

1.Tā īsti nesapratu, ko tu gribēji pateikt, analizējot savstarpējo rezultātu fragmentus. Maz ko dod analīze, ja nevar salīdzināt Pēteri, Gunti un Normundu, kuri savstarpēji nevar tikties. Ceru, ka izlozes efektu tu esi sapratis. Labi būtu, ja tu saprastu arī, ka ezers pat vienas zonas robežās arī ir stipri neviendabīgs. Ja kāds trāpa īsto bedrīti, ar to vien viņš ir tuvu uzvarai.
2.Ja tu neieraudzīji sportistus, kuri nebija labā kondīcijā, tas nebūt nenozīmē, ka tādu nebija. Es tikai katram nepieliku ķeksīti, ka tas, lūk, startēja slims.
3.Tu vienubrīd runā par stabilāko, tagad par čempionu. Tās ir divas dažādas lietas. Ne vienmēr stabilākais ir arī čempions.
4.Tu iesāki labu darbu,- sabiedriskā kārtā uzsāki apkopot individuālās vietas. Cerēju, ka tu to nobeigsi.
5.Doma par startu vienā sektorā ir vairākkārt jau diskutēta. Protams, šim variantam ir labas puses. Taču šoreiz tikai daži aspekti, kuri neliecina tai par labu.
Kā mēs sastādīsim izlasi, ja sportists, kurš šajā maratonā bija 30. vietā, pēkšņi vinnēs finālu? Mēs vienu gadu nokļuvām līdzīgā situācijā. Tā sagadījās, ka čempions pats saprata un paziņoja, ka nav gatavs startēt izlasē. Arī šajos mačos dažās kārtās pirmajās vietās var atrast ne vienu vien, kas kopvērtējumā bija otrajā desmitā.
Vai var izslēgt situāciju, ka kādu no līderiem finālā “izslēgs” sveša kluba otrā ešalona sportisti?
Ja pieņemam, ka fināls notiek tūlīt pēc kādas kārtas, vai var cerēt, ka būs daudz sportistu, kuri netiks finālā, bet paliks, lai paskatītos finālu, kurš nekādi neiespaidos komandu vērtējumu, bet tajā, piemēram, sacentīsies 3 – 4 klubu sportisti? Vai katra komanda, kuras 1 dalībnieks tiks kā 30-tais finālā, būs gatava savu dalībnieku gaidīt?

statistikis statistikis - 14-03-’06 14:54

paldies par atbildi

-Piedāvājot atgriezties pie sistēmas, kuru mēs skaitām par noietu etapu, tu neesi ņēmis vērā vairākus faktorus. Vispirms jau to, ka copē nekad nevar izslēgt izlozes un gadījuma lomu.

tāpēc un bija jāstartē 6 reizes.Vairākiem dalībniekiem bija gan 1 vietas gan 17-18 vietas bet individuāli uz augsto vietu viņi pretendēt nevarēja. visi zin ko darīt kad ķerās, bet ko darīt ja neķerās? tur jau tā starpība parādās.

-Līdz ar to sportista rezultāts kļūst atkarīgs nevis tikai no viņa meistarības, bet arī no izlozes.

piekrītu ,bet daļeji. nav svarīgi kāds sektors tev izkrīt A,B vai C , svarīgi , cik spēcīgi pretinieki tavā sektorā .
pamēgināju papētīt, kā pirmais sešinieks cīnījās “aci pret aci” .diemžēl nav iespējas to publicēt tabulas veidā
1.v Bauģis pret Kārkliņu +6, pret Lukojanovu -3,+2 =+5
2.v Lideris pret Eglīti -9.5, +9, pret Lukojanovu +3 =+2.5
3.v Eglītis pret Lideri +9.5,-9, pret Lukojanovu -3, pret Grabovski -1,+1.5 =-2
4.v Kārkliņš pret Bauģi -6 =-6
5.v Lukojanovs pret Bauģi +3, -2,pret Lideri-3,pret Eglīti+3,pret Grabovski+3.5,+2,-4,=+2.5
6.v Grabovskis Pret Eglīti+1,-1.5, pret Lukojanovu -3.5,-2,+4 =-2

skatoties uz šo tabulu nāk prātā:
1.vieta ne ar otro,ne ar trešo vietu savstarpēji netikās,zaudēja 5 vietai, stabili pieveica 4 vietu, kura savukārt sakrāja savus punktus pateicties cīņai ar tabulā zemākstāvošajiem (kaut vai varbūt arī tāpēc viņi zemāk un palika)un nopietnam treniņdarbam pirms otrā posma.
2-3 vieta. Pirmajā tūrē trešais “ieliek” otrajam -9.5p.bet tas neko nenozīmē, jo tas neskaitās, trešajā tūrē otrais atved trešajam -9p.un tas arī neskaitās. rezultātā katram protokolā pa vienam punktam un vienai “draudzības spēlei” un pārejie dala pārējās vietas.
5.vieta .Visbiežāk “dancoja” ar elites večiem- 7. reizes. 2v.zaudēja, 1,3,6vietu pieveica,nevienā startā nebija zemāk par 5.vietu, palika piektais, domājiet paši.
6.vieta visbiežāk no Salmo komandas dabuja “izjust uz savas ādas” spēcīgāko konkurentu spiedienu- 5reizes. Minimāli zaudēja bet izskatās ka tā vieta ir patiešām izcīnīta nevis vinnēta.
pie tādas vērtēšanas sistēmas izlozei patiešām pārāk liela nozīme.

-mūsu sacensības tomēr ir zināms maratons, kurš jebkuram amatierim, kādi ir visi mūsu sportisti, var radīt līdzdalības problēmas. Piemēram, slimība vai kāds cits personīgs faktors var būtiski iespaidot rezultātu kādā kārtā

nu tad nevajag skaitīt divus sliktākos rezultātus. neieraudziju protokolā dalībniekus kuri piemēram sestdien bija slimi, bet svētdien atveseļojās un copēja sektorā. Ja kāds izlaida,tad izlaida abas dienas.Komandām tādam gadijumam ir rezervists,bet mēs runājam par individuālo vērtējumu.

-Mēs nemēģinam noskaidrot stabilāko sportistu, kā tu filozofē, bet vienojamies, kurus uz vienu gadu dēvēsim par labākajiem.
… bet es naivais domāju ka sportisti cīnās par valsts čempiona titulu…

-Tavs secinājums par Lidera “cīņu” ir nenopietns. Katru sīku atgadījumu nevajadzētu pārspīlēt un pilnīgi nepareizi to vērtēt kā sarežģītās sistēmas vājumu.

Ļoti atvainojos ka vārdu pacīnīties neieliku iekavās. pret tiesnešiem nav nekādu pretenziju.Pilnīgi saprotams ka pusstundas laikā jaapkopo vairāki simti ciparu.Skaidrs ka ļoti grūti saglabāt koncentrāciju, saskaitīt visu dalībnieku rezultātus,pēc tam atrast un atņemt vienu sliktāko.
Varbūt tāpēc līdz šai dienai nav apkopotas visu dalībnieku vietas?;-)

tagad priekšlikumi

Latvijas čempionāts 3 kārtas 6 starti.
Pēc pirmām piecām dienām komandu vērtējums.(šogad pēc 3dienām bija skaidrs čempions,pēc četrām pretendenti uz godalgām).
pēdejā dienā individuāli pirmie 20,vai 25,vai 30 sanāk vienā sektorā un cīnoties katrs pret katru izcīna titulu.vērtējums pēc 6 startiem.

- spēcīgākie vismaz vienu reizi tiksies “aci pret aci”.Titulam būs lielāka vērtība – Salmo komandas dalībnieki varēs tikties sektorā un parādīt kurš ir” labākais no labakiem”, pabīdot savus komandas biedrus uz leju. – būtu īststs sacensību fināls,lielāka skatītāju,preses,tv intrese

gribētos lai valsts čempionāts izskatītos pēc sporta sacensībām nevis pēc kopīgas copēšanas.
būtu intresanti iepazīties ari ar citiem viedokļiem

Man ar gribētos uzzināt, vai daudziem šīs sacensības izskatījās tikai kā kopīga copēšana.

statistikis statistikis - 10-03-’06 15:21

apsveicu čempionus Salmo komandu un Aināru Bauģi. Tablo parādija, ka ir čempioni un tālāk ir visi pārējie. Bet es gribētu šeit apspriest nolikuma punktu kurš paredz individuālā vērtējumā neieskaitīt sliktāko rezultātu. Droši vien federācijai bija sava logika pieņemot šo nolikuma punktu, bet man viņa nav saprotama.
Līdzīga vērtēšanas sistēma ir sporta veidos kur rezultātu nevar izmērīt ar sekundēm, metriem, kilogramiem (vingrošana, dāļslidošana un t.t)
Tā izskatītos tabula ja individuāli skaitītu visus rezultātus:
1. Bauģis 14p.
2. Lukojanovs 16p.
3. Kārkliņš 19p.
4. Eglītis 20p.
5. Lideris 20.5p.
6. Grabovskis 21p.
tālāk 10 puktu starpība.
Viens no sacensību mērķiem ir noteikt meistarīgākos sportistus valsts izlasei. Meistars nav tas kas var uzvarēt stiprāku par sevi, meistars ir tas kas nekad nezaudē vājākam.( vairākiem dalībniekiem ir gan 1 vietas gan 17-18 vietas)
Sistēma kura pašreiz pastāv , man liekās dod priekšrocību mazāk stabiliem sportistiem.
Grūti saprast bet dalībnieks kurš 6 tūrēs nekad nebija zemāk par 5 vietu ( pat čempions vienu reizi bija sestais)nevar tikt pie medaļas kurus izcīna tie, kas ieņēma 6, 10,10.5 vietas:-?

vel viens mīnuss šādai sistēmai. Pēterim Liderim iznāca pacīnīties par savu otro vietu gan sektorā, gan “aizkulisēs” jo burtiski pirms rezultātu paziņošanas viņš atklāja, ka protolā sarežgītās skaitīšanas dēļ ieviesusies kļūda, kura tika izlabota. labi ka līdz rezultātu oficiālai paziņošanai

Līdz ar to priekšlikums nākamgad individuālā vērtējumā skaitīt visus rezultātus.

p.s. ja pēc līdzīgas sistēmas skaitītu komandu rezultātus:
1. salmo
2 pasule1
3. bb cope
4. maver
5. asaris:-)

Paldies par analīzi. Jā, federācijai bija sava loģika, kad tā iestājās par šādu sistēmu. Manuprāt, sistēma pilnā mērā sevi attaisno.
Piedāvājot atgriezties pie sistēmas, kuru mēs skaitām par noietu etapu, tu neesi ņēmis vērā vairākus faktorus. Vispirms jau to, ka copē nekad nevar izslēgt izlozes un gadījuma lomu. Līdz ar to sportista rezultāts kļūst atkarīgs nevis tikai no viņa meistarības, bet arī no izlozes. Otrs svarīgs faktors – mūsu sacensības tomēr ir zināms maratons, kurš jebkuram amatierim, kādi ir visi mūsu sportisti, var radīt līdzdalības problēmas. Piemēram, slimība vai kāds cits personīgs faktors var būtiski iespaidot rezultātu kādā kārtā. Tieši šie divi faktori ir tie, kāpēc sacensību sākumā mēs pieņemam politisku lēmumu – vienojamies par nolikumu. Mēs nemēģinam noskaidrot stabilāko sportistu, kā tu filozofē, bet vienojamies, kurus uz vienu gadu dēvēsim par labākajiem. Tava analīze nesniedz nekādas jaunas atziņas, kas liecinātu, ka sistēma nav pietiekoši laba.
Tavs secinājums par Lidera “cīņu” ir nenopietns. Katru sīku atgadījumu nevajadzētu pārspīlēt un pilnīgi nepareizi to vērtēt kā sarežģītās sistēmas vājumu. Tā bija parasta cilvēciska neprecizitāte, kura tika vienkārši un ātri atrisināta. Tā kā personīgi nodarbojos arī ar datu apstrādi, varu tikai piebilst – tā nebija vienīgā neprecizitāte, kuru nācās operatīvi bez lieka trokšņa novērst. Bezjēdzīgi būtu katru starpgadījumu pārvērst par apspriešanas vērtu sistēmas problēmu.

ML ML (Email ) - 07-03-’06 19:41

Kad buus apkopoti visu dalībnieku vietas???

JK JK - 06-03-’06 15:59

Ja esmu pareizi saskatījis un saskaitījis, tad 8. ir KRIŠJĀNIS KRASOVSKIS 18/35, bet 12. ir ALEKSANDRS VAROŅINS 23/43. MAREKS REĶIS diemžēl paliek 13.

Paldies. Ceru, ka Mareks neskums, ka tikai pāris stundas izdevās pabūt 12.vietā. Arī 13.vieta ir ievērības cienīgs sniegums.

NG NG - 06-03-’06 14:37

Jāni! Manuprāt te ir nepareizi izrēķināts, lai arī es esmu 6. vietā, bet man izņemot sliktāko dienu (6 punkti) ir 15 punkti, lai arī kā man gribētos, bet Rita nekādi nesanāk 10., bet gan 15.-17., jo viņai sliktākā diena bija 14. vieta.

Cik labi, ka vismaz kāds izlasa.!
Ja esi savilcis galus, uzraksti, kurš ir 12.vietas ieguvējs.

jst jst - 06-03-’06 13:46

Individuālā vērtējumā pirmie 12 ir sekojošie:
1.Ainārs Bauģis 8/14
2.Pēteris Lideris 10/20,5
3.Ainārs Eglītis 10/20
4.Guntis Kārkliņš 11/19
4.Anatolijs Lukojanovs 11/16
6.Normunds Grabovskis 15/21
7.Uldis Bērziņš 17/34
8.Krišjānis Krasovskis 18/35
8.Arnolds Grebežniks 20/32
10.Ivo Kalnmalis 22/31
11.Māris Nuķis 23/31
11.Aleksandrs Voroņins 23/43

JK JK - 06-03-’06 10:14

jst
Asara E.Siliņam kaut kas nav ar otro dienu kārtībā. Pēc svara viņam ir 16 vieta, bet punkti nesaprotamu iemeslu dēļ 23.
=> mirtins protams, ka esi bagāts. Tieši tikpat bagāts, cik es, jo es arī uz A.Bauģi liku. Tā kā es Asarī neesmu noteicējs, tad neko par iekļūšanu komandā nevaru teikt. Es pats tur tiku tikai laimīgas sagadīšanās pēc. :-) Pārējo skaties NG lapā.

Izrādās, vietas var uzlabot pat nemakšķerējot! Vajag tikai lasīt un saprast protokolus.
Iemesls ir vienkāršs – šajā sektorā ir divi Siliņi, ierakstot ar roku punktus, abi sajaukti. Asaris un Einārs var atskaitīt no ierakstītās punktu ražas 7 punktus, ar to viņus apsveicu. Labojumi tiks veikti vēlāk.

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 05-03-’06 20:35

Apsveicu “Salmo” un Asari JK – kā totalizators? esmu tagad bagāts:)))) gan Dievs man atlīdzinās:) Asaris reāli nostartējis, ja pareizi saprotu, tad 5 vieta. Ierosinu rīkot sacensības pirms nākamā čempionāta par iespēju piedalīties komandā – ok? 3 ezeros – es piedalos, cīnīšos ar nagiem un zobiem:) vakar jau tikai katru trešo zivi ņēmu ar labo roku, sāku pierast… kaut kur pakliedz kā gāja:)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.