Makšķerēšanas joma ASV

Runājot par makšķerēšanas ietekmi uz ekonomiku kopumā, mēs bieži atsaucamies uz pētījumiem, kuri tiek veikti ASV. Jaunākais, kurš balstīts uz 2011.gada statistikas datiem, atrodams Amerikas sporta makšķerēšanas asociācijas American Sportfishing Association (ASA) ziņojumā “Sportfishing in America: An Economic Force for Conservation.”

Pētījumā ir daudz interesantu skaitļu un salīdzinošu datu. Piemēram, pētījums liecina, ka aptuveni 33 miljoni amerikāņu, kuri vecāki par 16 gadiem 2011. gadā devušies makšķerēt, pie tam 60 miljoni amerikāņu sevi uzskata par makšķerniekiem, jo vismaz reizi 5 gados dodas makšķerēt.
Makšķernieku skaits ASV ir lielāks kā golfa (21 miljons)un tenisa cienītāju (13 miljoni) skaits kopā. Kā atzīmē pētnieki, ja makšķernieki būtu apvienoti vienā firmā, tās apgrozījums būtu lielāks kā industrijas milžiem Lockheed Martin, Intel vai Google.

ASV makšķernieki par makškernieku aprīkojumu un saistītām precēm, licencēm un transportu gadā tērē aptuveni 48 miljardus USD. Ievērojot daudzkāršošanās efektu, pētnieki secinājuši, ka kopējā ietekme uz valsts ekonomiku ir vērtējama aptuveni 115 miljardu USD apjomā. Viena makšķernieka izdevumi gadā sastāda aptuveni 1440 dolāru, kopumā tas nodrošina valstī 828 tūkstošus darba vietu ar 35 miljardu lielu algas fondu.
Papildus, makšķernieku nomaksātie makškerēšanas rīkiem uzliktie akcīzes nodokļi un ziedojumi 2011. gadā ļāvuši 1,5 miljardus USD mērķtiecīgi novirzīt arī zivju resursu saglabāšanai un atražošanai.
 
31. 03. 2013.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

NG NG - 03-04-’13 09:29

ehhhh… un man atkal sagribējās uz Ameriku … :):):)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.