Aprīļa sīkumi

Laika apstākļi marta beigās un aprīļa sākumā šogad bija negaidīti vēsi. Latvijas upes līdz pat aprīļa otrajai nedēļai nebija sakustējušās, kas automātiski radīja lielu plūdu draudus. Sniegotā bildīte Vārves ielā ir radusies 10.aprīlī. Arī mans dīķis tajā dienā bija pilnībā segts ar biezu ledu, izskatījās, tas sasalis līdz dibenam. Taču negaidītu uznākušais siltuma vilnis, 18.aprīlī Rīgā bija aptuveni +20° , visu mainīja. Dīķī ledus vairs nav, var manīt, ka dažas skaistas karūsas nav izdzīvojušas, bet visumā, izskatās, nekas katastrofāls nav noticis. Lai gan vēl 17.aprīlī Lubānā vīri sēdēja uz droša ledus, sniegam strauji kūstot, pēdējās dienās gan Lielupes, gan Daugavas baseinā sākušies sen neredzēti pali.

Mūsu paziņa Gregers Jonssons no zviedru Lapzemes 10.aprīlī kārtējo reizi bija Rīgā, lai reklamētu makšķerēšanas tūrisma iespējas Zviedrijas Lapzemē. Sarunās, līdzīgi kā tas bija 2012. gadā, tika panākta vienošanās, ka arī šovasar Latvijas izlases spiningotāji uz ļoti labvēlīgiem noteikumiem varēs apmeklēt vairākas jaunatklātas Lapzemes makšķerēšanas bāzes, lai izdarītu secinājumus par copi šajā reģionā. Koordinēt šos braucienus uzņēmās tūrisma birojs "Fox Travel", kurš specializējas makšķerēšanas tūrismā.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Ar Fox Travel un Fox Cope virzītāju Jāni Lapsu vienojāmies, ka turpmāk šī vortāla ceļojumu sadaļa atradīsies viņa pārziņā.

Atbildot uz komentāros uzdoto jautājumu, ievietoju vienu mušas attēlu. Tā, manuprāt, ir viena no efektīvākajām universālām pavasara nimfām, pazīstama ar nosaukumu Gold Ribbed Hares Ear Olive. To var veidot visdažādākajās krāsu niansēs, populārākie ir āķa izmēri Nr.10 un Nr.12.
Dažreiz, kad nepieciešams mušu vadīt dziļāk, tās svaru palielināšanai izmantoju šo pašu nimfu ar zeltītu galviņu.

Par MM kursiem. Tā kā nākamajā nedēļā dodos uz CIPS kongresu, visticamāk, nodarbības sāksies maija pirmajās dienās. Pirmā nodarbība iecerēta 1.maijā. Pieteikties var pēc 28. aprīļa pa tel. 29517507.
 
18. 04. 2013.

  Seko jaunumiem Facebookfour comments

->zvejniekam ->zvejniekam - 19-04-’13 22:34

Nu nav nekā nopietna tur. Daži amatieri izmanto iespēju pateikt savu viedokli, nu un tad ? Par zivīm jau gudri māk spriest katrs kurš nopircis makšķernieka karti bet īstajiem maliķiem tas pa rokai, ka copmaņi villojas ar zvejniekiem.

zvejnieks zvejnieks - 19-04-’13 20:26

Palasi copeslietu forumu. Tu kaut ko esi nepareizi izteicies televīzijā un tavs vārds par zvejniekiem tiek tur grozīts visādos leņķos.

fly fly - 18-04-’13 16:25

Bija kādreiz runa, ka aprīlī būs kursi iesācējiem. Vai ir kaut kas konkrēti zināms?

??? ??? - 18-04-’13 15:44

Redzēju, ka iepriekšējos gados pavasaros uz mušu labi ņēmušas arī karpas. Būtu labi, ja būtu redzama arī bilde no kādas labas mušas.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.