Beidzot skaidrība

Iespējams, ka ZM, ņemot vērā Latvijas valsts pārvaldes sistēmā pastāvošo savdabīgo izpratni par saskaņošanas procedūru, nebija viegli pieņemt visai valstij vienotu lēmumu, tomēr beidzot darbs ir izdarīts, un dažas dienas pirms papildus aizlieguma sākuma visi makšķernieki, kuri lasa Latvijas Vēstnesi, varēja uzzināt, ka maija brīvdienās spiningus var mierīgi atstāt mājās vai īslaicīgi pārveidot par vimbu gruntenēm. Jo ir noteikts līdaku makšķerēšanas papildu aizlieguma periods 2013.gada pavasarī no 1.maija līdz 10.maijam.

Ja lasa likuma pantus, tad var atrast ierakstus, kas apliecina, - ja neskaita pašvaldību morālo pienākumu, nevienam nav pienākums, bet Zemkopības ministrijai ir tiesības, - "...lai nodrošinātu zivju resursu saglabāšanu un aizsardzību, pamatojoties uz zinātniskajām vai Dabas aizsardzības pārvaldes rekomendācijām, pēc saskaņošanas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju var noteikt zvejas regulēšanas pasākumus uz konkrētu laiku, ierobežot vai pilnīgi apturēt zveju atsevišķos ūdeņos vai to daļā."

Visticamāk, lēmums ir tieši tāds, lai apmierinātu agresīvākos "dabas draugus" un vienlaicīgi galīgi nesabojātu sezonas sākumu lielai spiningotāju saimei. Neticu, ka šis pasākums pozitīvi ietekmēs zivju krājumu stāvokli Latvijā kopumā. Varbūt kāds efekts būs jūtams relatīvi seklajā Liepājas ezerā, tikai grūti saprast, kāpēc šāds jautājums netiek risināts lokāli, ezera LM ietvaros. Tomēr, interesanti būs redzēt, kādas būs ziņas par spiningotāju lomiem maija svētku brīvdienās.
 
29. 04. 2013.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.