Par ūdens garšu

Arturs Mucenieks atsūtīja vēstuli ar sekojošu saturu.

  Izlasīju rakstu, par par vimbām, pilnībā piekrītu argumentam, ka bez nopietna pētījuma spriest par tīklošanas ietekmi uz vimbu populāciju Lielupē ir muļķīgi, pirms kāda laika runājot ar šīs PR kampaņas veidotājiem tieši norādīju uz šo argumentu. Šķiet, ka dažs priekšvēlēšanu laikā grasās zvejot makšķernieku balsis.
Tāpat uzskatu, ka Latvijas iekšējo ūdeņu ihtioloģija ir samērā skumjā stāvoklī. Neesmu lasījis nevienu nopietnu pētījumu par dažādu faktoru(vides piesārņojuma,tīklu un makšķernieku presinga, sugu sabalansētības, barības bāzes izmaiņām utml.) ietekmi uz atsevišķām zivju sugām lielākajās Latvijas upēs un ezeros. Šajā ziņā izņēmums varētu būt Salacas upe.
Starp citu, runājot par ūdens garšu, šķiet ka pēdējie pētījumi liecina, ka lasis savu nārsta vietu tomēr atrod nevis pēc ūdens garšas, bet ar tā saucamā biomagnētisma palīdzību. Ja ir interese, varat aplūkot šo linku http://www.gazeta.ru/science/news/2013/02/08/n_2745141.shtml.

Vēstuli nosūtu ar domu, ka kāds ar savu pieredzi varētu palīdzēt viest skaidrību par mūsu lašu migrācijas īpatnībām.
 
30. 04. 2013.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

Copmann Copmann - 17-05-’13 09:44

Laba lieta!

Cerams, jau aizstaaveets;)

jst jst - 10-05-’13 07:24

Vanemam
Apsveicu ar paveikto un novēlu sekmīgu finālu šodien!

vanems vanems - 10-05-’13 01:16


(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.