jaunumi   contact

« Sēru vēsts | Home | Eiropas čempionāts jū… »

Latvijas čempionātā spiningošanā no krasta

Māris Olte atsūtīja informāciju par LMSF forelistu svarīgāko sezonas pasākumu.

4.un 5.maijā notika Latvijas Čempionāts plēsīgo zivju ķeršanā ar mākslīgo ēsmu no krasta, tautā saukts arī par Foreļu čempionātu. Šādam nosaukumam ir pamats, jo klasiski par mērķa sugu izvēlēta forele. Agresīva un bezbailīga zivs, kuru var izprovocēt uz agresiju pat pēc vairākām aktīvas spininingotāju darbošanās stundām. Šī unikālā foreļu īpatnība jau vairāk kā desmit gadus ļauj sekmīgi organizēt pasaules čempionātus, kuri parasti notiek Eiropas teritorijā. Lai veicinātu veselīgu konkurenci, Latvijas izlases atlasei jau trešo gadu pēc kārtas tika rīkots arī Latvijas čempionāts. Iepriekšējos divus gadus par sacensību vietu tika izvēlēta Ogres upe posmā virs Menģeles, šogad sakarā ar vēlu pavasari sacensības noritēja Ogres pietekā Līčupē. Sacensību režīmā zivis ķert pie mums jau tradicionāli ir iecienījuši arī viesi - sportisti no Baltkrievijas un Krievijas. Arī šogad 8 Latvijas komandu konkurenci papildināja arī sportisti no minētajām valstīm. Pirmo reizi šajās sacensībās savu komandu pieteica arī Latvijas makšķernieku klubs Salmo.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Pirms sacensībām ūdens līmenis Līčupē pastāvīgi pazeminājās, upē ielaistās zivis kļuva aizvien piesardzīgākas un piesardzīgākas. Sarežģītie apstākļi ļāva savas prasmes nodemonstrēt patiesi labākajiem foreļu spiningotājiem. Savā dzimšanas dienā jaunu lapaspusi sacensību vēsturē ierakstīt izdevās alūksnietim Igoram Dzilnam (Go Fishing), kurš otru gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu, sīvā neklātienes cīņā pēc punktiem apsteidzot otrās vietas ieguvēju Kasparu Poišu (AGAT). Trešo vietu izcinīja Ainārs Eglītis (AGAT).
Komandu vērtējumā ar negaidīti pārliecinošu sniegumu otrajā sacensību dienā visas pārējās komandas apsteidza jaunā komanda KOSADAKA TEAM. Otrā vietā AGAT TEAM, treša vieta GO FISHING komandai.
Nākamnedēļ Latvijas izlase dosies uz pasaules čempionātu, kurš 18.un 19.maijā notiks Čehijā, netālu no Brno pilsētas.


Čempionāta detalizētus rezultātus var redzēt protokolā.
 
09. 05. 2013


Komentāru nav(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Personīgo informāciju saglabāt?
Informācija.Visi html tagi tiks dzēsti . Izņēmums ir <b> and <i>. Saiti var izveidot, komentārā ierakstot url vai e-pasta adresi.
 
top