Salakas Buļļupē

Daugavas un Lielupes lejasteces, tāpat arī Buļļupe makšķernieku lokā pazīstamas ar labām salaku makšķerēšanas vietām. Ik pa brīdim tur var sastapt lielākus vai mazākus copmaņu barus un ik pa brīdim viņi gūst ievērības cienīgus lomus. Tieši tā, - ik pa brīdim. Jo, neskatoties uz lielajām zivju masām, salaku bari brīžiem ir stipri kustīgi un makšķernieki nespēj tiem izsekot līdzi. Ārpus lielā bara zivju koncentrācija ir neliela un tad lomi strauji krīt.
Brīvajās dienās uz īsu brīdi aizbraucu apskatīties, kas notiek Buļļupē. Interesanti, - jau pēc īsa brīža mūsu nelielo kompāniju kopā ar visu kādus 50 cilvēku lielo baru skāra kontrole. Kārlis B. ar saviem palīgiem pārbaudīja MK. Izrādās, tauta ir kļuvusi stipri apzinīgāka, un Rīgas tuvumā copmaņi bez MK gadoties visai reti. Pēc Kārļa vārdiem cope esot visās klasiskajās salaku vietās, taču šobrīd ļoti vāja. Arī mūsu rezultāti nebija izcili, salakas sāka ķerties tikai pašā vakarā, kad bija jābrauc mājup. Salakas bija 4 - 5 m dziļumā, ņēma uz visu, kas bija uz āķa. Es lietoju baltos, citi salaku gabaliņus. Rezultātu noteica vieta, inventāra gatavība un darbošanās ātrums. Kā parasti dodu priekšroku sistēmai ar diviem vai trim spožiem āķiem (var arī mormiškām, žibuļiem) un svina bumbiņu galā. Tā ļauj ātrāk atrast dziļumu, kurā uzturas salakas un ātri darboties. Pie tam, svarīgi, lai āķi nebūtu pārāk sīki. Salakai liela mute, tai patīk diezgan lieli kumosi, āķim jābūt attiecīgi pieskaņotam, citādi daudzas nepieķeras vai noraujas.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
20. 03. 2006.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

asaritis asaritis - 22-03-’06 09:32

Kapec šajā lapā raksta tikai viens cilvēks? Vai tad citi neraksta? Vai nebūtu labāk ja būtu kā http://www.zive.lv?? man patīk tas tusiņš.
Te ir viena cilvēka personīgā mājas lapa. Citi var rakstīt citās lapās. Ja patīk tusiņš, droši raksti zive.lv, šeit tusiņš nav paredzēts.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.