jaunumi   contact

« Latvijas čempionātos… | Home | Dažas fantāzijas »

Eksperimenti

Ieraksts veltīts maniem eksperimentiem tīmeklī ar nolūku atrast labāko veidu, kā publiskot copes sacensību gaitu un rezultātus, kas ir viena no mūsu sporta problēmām.
Patreiz eksperimentēju tikai ar vienu no variantiem, kurš balstās uz Google Drive. Kā pirmo izvēlējos laivas protokolu, kurš ir sacensību pamatdokuments un kuru aizpilda laivas tiesnesis. Doma ir, ka to varētu izvietot mākonī, bet ierakstus tiesnesis veiktu tiešsaistē. Pirmais ieraksts veikts ieraksta publicēšanas brīdī, pēc kādām 10 minūtēm tas tika papildināts. Papildinājums ir ar trekniem burtiem. Ieraksti, kuri veikti pēc 30 min. ir zilā krāsā. Izskatās, viss strādā.
Ja kāds vēlas piedalīties eksperimentā, to var izdarīt, ja datorā vai mobīlajā telefonā ir instalēta Google Drive, atliek no manis saņemt rediģēšanas tiesības, atsūtot man e-maila adresi, ar kuru ir veikta pierakstīšanās Google kontā. Joprojām neesmu pilnībā sapratis problēmas, kas rodas pie Microsoft Excel savietošanas ar Google Sheets un rediģēšanas iespējas.

Attiecīgi, laivas protokols ir sākums kopprotokola veidošanai. Diemžēl, neatradu, kā lai piespiež Google Docu failos, kuri cirkulē Gogle Drive, izmantot ārejas saites datu importam, piemēram, no vienas Excel tabulas uz citu, tāpēc pilnīgi automatizētam variantam nāksies izmantot vienu .xlsx failu ar vairākiem slāņiem, kas, savukārt, it kā nav labākais variants no tā viedokļa, ka pieļauj pārāk plašas rediģēšanas tiesības visiem, kuriem ir pieeja datu ievadei laivas protokolā, proti, visam tiesnešu korpusam. Protams, uz sava datora ar atslēgas vārdu var aizsargāt arī atsevišķus Excel faila slāņus. Ja izdotos šo aizsardzības modeli nodrošināt arī mākonī ar Google Drive, pēc būtības varētu iztikt ar vienu Excel failu, kuru varētu lietot pilnā apjomā. Tikai jāpārbauda, cik racionāli ir darboties ar pilno kopprotokola variantu, ja pietiktu ar parastu loma uzskaites tabulu, kuras datu apjoms būs būtiski mazāks. Bez tam būs jāizveido dizains, lai protokoli būtu ērti redzami arī mobīlajos telefonos. Ja neizdosies atsevišķos failus un kopprotokolu nosinhronizēt, alternatīva ir kopprotokola veidošana, kā saka, no rokas, to atjauninot, piemēram, reizi stundā un aktuālo variantu regulāri izvietojot tīmeklī.

Lai pilnībā realizētu Google Drive iespējas vajadzīgs interneta pārklājums copes rajonā, datori ar interneta pieslēgumu, planšetdatori vai mobīlie sakaru līdzekļi (šobrīd it kā tikai mob.telefoni ar Android OS).
 
21. 07. 2013


četri komentāri

Raivis Bergs Raivis Bergs - 23-07-’13 10:33

Tas viss man aizņēma dažas sekundes. Darīju to uz sava Iphone.
Izskatās OK. Tagad tikai jāatrod veids, kā daudzos laivu protokolus sasiet un sinhronizēt ar kopprotokolu. Neesmu vēl īsti to sapratis. Ja rodas kāda racionāla doma, dod ziņu. Variantu, kad visi protokoli A,B,C un citi atrodas viena exc faila slāņos, zinu, bet tas man īsti nepatīk. Pie tam vienlaicīgi failu varot atvērt un rediģēt tikai viens klients. Patiktu, ja katrs varētu labot tikai savu protokola failu.

Raivis Bergs Raivis Bergs - 23-07-’13 00:38

Pirmie pasaulē vairs nebūsim jebkurā gadījumā. ASV jau ir turnīri, kur tieši caur planšetēm on-line tiek atjaunots rezultāts katru minūti. Jāni, e-pasts mans pie komentāriem. Starp citu Google Drive arī ir IOS (Apple). Un ja visu šo varētu vēl publiskā vidē izveidot, būtu vispār fantastiski (rezultāti on-line). Padomāšu, kādu ideju padošu.
Amerikāņi savos komercmačos var atļauties daudz ko. Cik zinu, viņi šajās sistēmās izmanto arī sakaru pavadoņus, lai nodrošinātu stabilu sakaru pārklājumu jebkurā vietā. Mūsu šodienas problēmas – vispirms jārēķinās ar tehnikas izmaksām, pēc tam ar lietainu laiku un dažreiz arī atsevišķiem tiesnešiem, kuriem pat papīra variants sagādā grūtības. Taču jāiet uz priekšu, kaut vai pamazām un konceptuāli.
Pārbaudi iespējas labot protokolu A, tev tagad ir uzstādītas tiesības to rediģēt. Lai katrs zinātu, ka tu esi labojumu autors, izmanto sarkano krāsu. Mani interesē, cik ērti šo protokolu lietot ar planšeti vai mobilo telefonu.

Rastaman Rastaman - 22-07-’13 20:31

Rušona tiesājot ta ari dariju un tikai tad pierakstiju protokola jo lietus laika ir shvaki rakstit uz papira.
Ja tev ir instalēta Google Drive un ir vēlme piedalīties eksperimentā, dod ziņu, uzstādīšu arī tev rediģēšanas tiesības. Ja viss būs OK, atliks tikai šo protokolu sasaistīt ar kopprotokolu un nosinhronizēt ar tīmekļa lapu.

hm hm - 22-07-’13 17:16

Vajadzētu iesaistīt Lattelekom vai Tele2 copmaņus, lai nosponsorē tādu sīkumu kā 20 – 30 kārtīgus mobiļņikus vai ipodus :-) tad tā lieta aizies un lettiņi atkal būs pirmie pasaulē !(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Personīgo informāciju saglabāt?
Informācija.Visi html tagi tiks dzēsti . Izņēmums ir <b> and <i>. Saiti var izveidot, komentārā ierakstot url vai e-pasta adresi.
 
top