« Storumanā 2013.gada j… | Home | Viena diena manā dārz… »

Dažas fantāzijas

Lai gan makšķernieki ir ļoti greizsirdīgi attiecībā uz savu labāko vietu koordinātēm un rūpīgi cenšas tās turēt noslēpumā, šī attieksme ir zināmā pretrunā ar to, ka sacensībās visiem to dalībniekiem ir jārada iespējami līdzīgi apstākļi. Teorētiski, lai spiningošanas sacensības dotu kaut cik objektīvus rezultātus attiecībā uz sportistu meistarību, visiem būtu jāspiningo vienā nelielā, ierobežotā akvatorijā, piemēram, ar zivīm pilnā akvārijā.:-) Kad kādreiz CIPS Olimpiskajā Komitejā rosināja jautājumu par makšķerēšanas sporta iekļaušanu olimpiskajās spēlēs, tas tika noņemts tikai tā iemesla dēļ, ka, vienkārši runājot, sacensību rezultātos pārāk liela ir zivju loma, kas būtiski mazina iespēju objektīvi vērtēt pašu sportistu kondīciju.
Protams, pieminētā cope akvārijā ir fantāzija, pie tam tāds risinājums šodien daudziem makšķerniekiem nez vai patiktu, taču mūsdienu tehnika ļauj spert vismaz nelielu soli šajā virzienā. Ar to es domāju, ka šodien tehnika jau ļauj izsekot sportistu kustībai ūdenstilpē un pat vizualizēt to. Tas iespējams izmantojot GPS un Google Maps, atliek tikai sakārtot gan programmatūru un tehniskos līdzekļus, gan organizatoriski to visu noformēt un legalizēt.
Kā papildus pozitīvais efekts būtu iespēja atrisināt arī vienu organizatoru pašreizējo problemu saistībā ar sacensību rajona robežzīmju izvietošanu. Varētu izveidot virtuālas robežas ūdenstilpes rajonam, kurā ir atļauta sportistu kustība.

Būtu labi, ja arī citi padalītos ar savām domām, kā pilnveidot vai padarīt interesantākus makšķernieku pasākumus.
 
23. 07. 2013.

  Seko jaunumiem Facebook40 comments

Viesis Viesis - 05-08-’13 18:10

Tur jau tā lieta , ka nekas te nav loģiski un vienkārši….Visi jau cīnās par TRIM vietām izlasnevis par DIVĀM,kuras ņems trešo pēc savas vēlēšanas.Kas būs ja atlasīsies viena ekipāža no Liepājas , otra no D-pils?LOĢISKI,ka katra no ekpiāžam gribēs savus rezervistus.Loģiski un vienkārši:)))
Centieni visu formalizēt visbiežāk nedod gaidīto efektu, ja ir vēlme rast labāko risinājumu pēc būtības. Formalizāciju var izmantot dažādi, taču lemjot par izlases sastāvu, manuprāt, tā ir tikai paņēmiens, lai atbildību par izlasi nosacīti noveltu uz formulu. Tavs piemērs, un es to varētu papildināt ar daudzām citām reālām variācijām, tikai rāda, ka diezgan bezcerīgi ir centieni visu aprakstīt ar formāliem līdzekļiem. Formulas tikai radītu ilūziju, ka katram ir iespēja izskaitļot savas iespējas, lai lemtu par savu līdzdalību Latvijas čempionātos. Nevajadzētu aizmirst, ka iekļūšana izlasē ir tikai viens no motivējošiem faktoriem sportistu līdzdalībai sporta pasākumos.

MB MB - 05-08-’13 16:44

Protams, ka viss ir loģiski.

Varbūt pavisam loģiski būtu, ja izlasi sastāda pēc LČ rezultātiem. Dalībniekus.

Par atbalsta ekipāžu/ekpāžām lemj dalībnieki kopā ar trenneri(kurš būtu vēlams no LČ nestartējušu sportistu vidus) vienojas atseviški, jo arī rezervisti ir komandā un spēja sadarboties komandas biedriem ir ļoti svarīgs faktors. Spēja sadarboties un PĀŠAIZLIEDZĪGI strādāt uz komandas rezultātu ir ļoti grūti panākama kombinācija. Iespējams, ka rezervistiem nav jābūt no startējušo sportistu vidus, jo nez vai normāli konkurējošas komandas būs ar mieru dalīties VISĀ informācijā.

Ja runā par turpmākajiem izlases veidošanas principiem – Varbūt uz PČ ir jābrauc nevis individuāli stiprākajiem, bet uzvarātājiem komandu vērtējumā? Un rezervistus sev izvēlas dalībnieki? Risnājumu ir daudz.

Varbūt jāveido individuālo staru reitings par pēdējiem 3 gadiem ar punktu dilšanas koeficientiem? Un balstoties uz tā veidot izlasi? Varbūt arī Ķīšezers jaliek kā 4. posms?

LMSF ir kompetenta valde un, esmu pārliecināts, ka manis minētie varianti jau ir apspriesti. Ja nu gribētos ko LMSF valdei pārmest, tad tas ir ļoti vājā publicitāte tik interesantam pasākumam kā LČ spininošanā no laivām. Par tā norisi uzzina tikai tie, kuriem tas īpaši interesē…

PS Nekā personīga ne pret vienu, tikai tādas pārdomas par tēmu….

??? ??? - 05-08-’13 16:16

Paskatījos rezultātus, ieskatījos arhīvos iepriekšējos rezultātus. Nesaprotu par ko ir cepiens. Goltiņam ar Armandu un Vitaļčikam ar Gunču viennozīmīgi jāpārstāv izlase. Bet ja Salmo to pasākumu apmaksā, lai Dukaļskis ir rezervē. Vienkārši un loģiski…

Juris Juris - 05-08-’13 15:45

Jāni paskaidro man lūdzu kur spiningotai(pa citiem nerunāšu)azbrauca uz pasaules čempi pilnigi pa sposoru naudu? visur vajdzeja ieguldit savu naudu un ne 200 lati
Tādus gadījumus, kad pilnīgi visus Latvijas izlases izdevumus nosedz sponsori, nezinu. Jo nauda mums vienmēr ir trūkusi, pie tam pie mums sponsoru atbalstam joprojām ir vienreizējs raksturs, nepilnīga ir arī informācija par atbalstu, kuru saņem atsevišķi sportisti. Skaidrs, ka lielāki līdzekļi ļauj pilnvērtīgāk sagatavoties un startēt. Ilustrācijai – līdzdalībai šī gada PČ spiningošanā mums ir izdevies piesaistīt sen neredzētu summu – aptuveni 10 -11 tūkstošus latu, taču arī šoreiz dalībniekiem būs jārēķinās ar neparedzētiem personīgajiem izdevumiem.

Agris R Agris R - 05-08-’13 14:46

2 NG
Tas, ka arī Tu piedalījies LK nemazina tā nozīmi, tieši tāpat LČ var piedalīties jebkurš. Zinu, ka LK dalībnieki, tai skaitā par atlases kritērijiem INFORMĒTIE LČ dalībnieki trenējas Ķīsī tieši tā pat kā citur, atšķirībi ir tajā apstāklī, ka lielākai daļai Ķīsis ir stipri tuvāk par LČ ūdeņiem, mierīgi var aizskriet vakarā vai no rīta, nav jāņem atvaļinājums:)UN kuri ir tie, piemēram, no divdesmitnieka LČ, kuri nav pietiekami ekipēti vai nepārzin spiningošanas tehnikas? Būtu labi, ja jaunie perspektīvie vairāk interesētos par atlases kārtību, nevis skaļi kritizētu nosacījumus, kuri pie zināmiem apstākļiem paliek “noziedzīgi”. Psiholoģiskā saderība izlasē ir ļoti slidens jautājums, pat priekš psihaloga:)

Rio Rio - 05-08-’13 12:53

domas no malas:)izlasi sastaada izlases trenereis, bet, arii atbild par rezultaatu ar visu savu mantu,ipasumiem utt:):):),atkariibaa no ienjemtaas vietas.
p.s. kada ir izlases treneru atbildiiba par reztultaatiem cempionaatos?

ED ED - 05-08-’13 08:48

NG,par to,ka daudz maz sakarīgam sastāvam ir sponsors,kurš ir gatavs 100% segt izdevumus,priecājas visi!Nepieļaujami būtu,ja piemēram atlasītos divas AGAT ekipāžas un trešā rezerves ekipāža arī ir no AGAT jo sponsors ir AGAT un netiek ņemti vērā atlases notekumi.

NG NG - 05-08-’13 08:13

:):) tūlīt būs ziema un šī tēma atkal atdzīvosies ,kā jau katru gadu :):), HAris šogad izdarīja viltīgāk, atstājot gala lēmumu uz valdes balsojumu, tāpēc brīnumi var notikt :):), es nobalsoju jau pirms aizbraukšanas….

esmu sastādijis izlases 15+ gan ziemā gan vasarā un droši varu teikt, ka daudz maz saIstošs izlases veidošanai ir tikai LČ, nemādi kausi, ne citi mači, lai viņi sauktos kā grib,tikai LČ un izlases veidotājam ir jāvērtē jauno kandidātu izaugsme, inventāra esamība, finansiālās iespējas un psiholoģiskā komandas saderība, kas ir ļoti svarīgi, arī sportistu universālisms ir ļoti svarīgs, lai viņi vienlīdz labi strādātu ar jebkuriem “rīkiem”

LK nevar ņemt vērā tikai tāpēc, ka tur var piedalīties jebkurš, arī pats tur esmu reiz piedalījies, pat nepalikām pēdējie :), lai arī spiningotājs esmu tipri nosacīts, tajā LK puse bija tādi dalībnieki, tāpēc tādas sacensības nedrīkst pat attālināti pielīdzināt LČ, kur cilvēki nedēļām brauc trenēties, ņem atvaļinājumus u.t.t., LK ir pēcsezonas relaks mači un iespēja interesentiem izmēģināt sevi maču formātā

par valdes maiņu :):):), jebkurš no valdes labprātatdotu savu vietu , ja nāktu kāds Laimes lācis, kurš ievestu visus copmaņus PČ medaļās :):):, diemžēl tālāk par tukšu d… runāšanu neviens nav ticis

ja šogad daudz maz sakarīgam izlases sastāvam ir sponsors, kas sedz100 procenti visus izdevumus, plus vēl treniņu braucienu, tad par to vajadzētu tikai priecāties, nevis te cepties
Domāju, ka tā nebija Hara viltība. Vienkārši katrs valdes loceklis, kurš pats piedalās sacensībās un kaut mazākā mērā pretendē uz līdzdalību izlasē, var nonākt zināmā interešu konfliktā. Un loģiska ir vēlme no tā izvairīties.

AB AB - 04-08-’13 21:05

Cie.Stikuta kungs!
Jūs mani esat pārpratis,es negribu mainīt prezidentu.Es tikai izdaru secinājumus.Lai Dievs dod ka pāragrus,jo izlases sastāvs jau vēl nav nosaukts.Kad tas tiks publiskots ,tad arī izlemšu vai gribu kļūt par t ā d a s LMSF biedru.Bet paldies par rūpēm un priekšā teikšanu.

Viesis Viesis - 04-08-’13 20:53

Jāpiekrīt Jurim.Klubā sponsors ir karalis,bet Valsts izlasē tā nu nedrīkstētu būt.neapgalvoju,ka uzreiz jāmaina valde,bet kā saka-zivs pūst no galvas…
Atbrīvoties no nekompetences, kuru medijos ik pa brīdim demonstrē atsevišķi gudrinieki, var tikai domu apmaiņas ceļā. Valdes nomaiņa nez vai palīdzēs.

Juris Juris - 04-08-’13 20:35

Jānis sponsors nevar un viņam nav tiesibas nosaukt LATVIJAS izlases sastavu jo tas ir taču Latvijas izlase nevis kaut kads klubs,ja pa gadu nevar atrast sponsorus tad ir liels jautajums ko dara atbildigais par spiningošanu un LSMF prezidents? ja godigi tad visu valde vajag atlaist un sakt visu no jauna tapec ar šito valdes sastavu par godigumu nevar būt nekadas runas, tas ir mans personigais viedoklis un labi būtu ja es kļudijos
Tas, ka sponsori nosaka izlases sastāvu, ir tikai komentāru autoru izdomājums. Izskatās, federācijas darbā un sponsorēšanas tēmā dažas lietas kādam ir jaunums, tāpēc īsi atkārtošos. LMSF sponsori ar savu atbalstu būtiski palīdz valsts izlases komandu līdzdalībai pasaules čempionātos. Taču nopietns sponsoru atbalsts federācijai visbiežāk ir kā mērķa dotācija, balstīta uz līgumiskām attiecībām, piemēram, pamatojoties uz sadarbības vai reklāmas līgumiem. Pie tam jārēķinās, ka sponsori ciena un gatavi regulāri atbalstīt tikai federācijas un sportistus, kuri spēj cienīgi atainot sponsora devumu.

AB AB - 04-08-’13 16:11

Sveicināti,Stikuta kungs!
Izlasīju Jūsu komentāru un apstulbu!
Iznāk tā-ja man liekas,ka Rapala vizuļi nekam neder un es savu pārliecību paužu publiski,tad man jāsaprot,ka Valsts izlasē varu arī netikt,lai gan esmu atlasījies?Un to saka LMSF prezidents?Kādā valstī mēs dzīvojam?Kādā laikā mēs dzīvojam?Valsts izlase ir Valsts izlase vai kādas kompānijas biznesa plāns???Ir jābūt skaidriem kritērijiem pēc kuriem tiek veidota Latvijas izlase un vienalga kāda kādam ādas krāsa,patīk Rapala,Lucky John vai Megabass!!!Kautko pamainīt drīkst tikai komandas treneris,ja rodas nepieciešamība.Viņš par to nes atbildību.
Ja kādas federācijas preszidents ar to nevar cīnīties,tad viņam jāatkāpjas.Ja negrib cīnīties,tad viņš ir jāpārvēl!
Arī mēs ar vīriem taisāmies nākamgad piedalīties Latvijas čempionātā.Likās,ka viss beidzot ir sakārtots…..Tagad padomāsim.
Izskatās, vēl neesi kļuvis par LMSF biedru, bet jau domā par prezidenta maiņu. :-). Tāpēc pateikšu priekšā, kas jādara. Iestājoties LMSF, katrs organizācijas pārstāvis apliecina, ka organizācija zin statūtus un apņemas tos pildīt. Pārējo varbūt sapratīsi pats, kad izlasīsi statūtus.

jst jst - 04-08-’13 13:09

Ideāli būtu, ja kāda skaisti formulēta formula ļautu izvairīties no kļūdām. Tā tas nekad nenotiek. Sportisti ir cilvēki un arī zivju uzvedība svešos ūdeņos nav tik viegli prognozējama. Runa var būt tikai par to, kā uzlabot lēmuma pieņemšanas procesu attiecībā uz izlases komplektēšanu.

Personīgi simpātiska liekas sistēmu, kurā, piemēram, pirmās sešas vai desmit vietas katrā kārtā saņem papildus punktus atbilstoši iegūtajai kārtā vietai. Pie tam visi saņem nevis kā šodien, tā saucamos soda puktus, bet otrādi – proporcionāli iegūtajai vietai un jo vairāk punktu, jo augstāks skaitās rezultāts. Tas dod iespēju noteiktam komandu skaitam piešķirt papildus bonusa punktus. Piemēram, pirmajām sešām komandām pēc shēmas +10-8-5-3-2-1. Ja piedalās, piemēram, 40 laivas, pēdējā vieta saņem 1 punktu, bet pirmā vieta 40+10 punktus, otrā 39+8 punktus, trešā 38+5 punktus, utt.

Pie tam, veidojot izlasi, mums vienmēr jārēķinās arī ar LMSF finansiālajām iespējām un, attiecīgi, papildus trenera viedoklim jāuzklausa arī sponsoru viedokļi. Mēs to vienmēr esam darījuši balstoties uz loģiskiem apsvērumiem un atsevišķos gadījumos aprēķini ir kalpojuši tikai kā ilustrācija tam, ka tiek pieņemts situācijai atbilstošs lēmums. Pat atsevišķu sportistu uzvedība var radīt problēmas. Piemēram, ja kāds sportists publiski nekorekti izteiksies par Rapala vizuļiem, tam jārēķinās, ka LMSF var zaudēt kaut ko no firmas Rapala atbalsta, ja neviennozīmīgā situācijā iekļaus šo sportistu izlasē.

Doma, ka visiem jārada vienādas iespējas, ir relatīva, varbūt pat panaiva. To nodrošināt praktiski ir neiespējami, tas nav atkarīgs tikai no organizatoriem. Vieni šim, nosacīti tehniskajam sporta veidam ziedo milzīgus personīgos līdzekļus un laiku, attiecīgi, automātiski sev nodrošina noteiktas priekšrocības, kuras viņus var pietuvināt uzvarām. Priekšrocības spiningošanas sportā, kuras nav atkarīgas no sportista iemaņām un fiziskās kondīcijas, var būt gan labāka laiva, labāks makšķerēšanas inventārs, labāks finansiālais atbalsts, gan vairāk informācijas par vietu un zivju uzvedību.

->abc Valdes lēmums par izlases sastāvu, visticamāk, jau rīt tiks publiskots, LMSF biedri, kurus tas interesēs, varēs saņemt arī detalizētāku informāciju.

Viesis Viesis - 04-08-’13 11:11

ED,paldies par norādēm.Es šo raidījumu biju palaidis garām.Labs raidījums,taču es tur neko jaunu neuzzinaju.Vienkārši arī es taisījos šogad piedalīties Latvijas čempī,tādēļ pagājušajā rudenī ievācu konkrētu un detalizētu informāciju.Gan par čempi,gan par kausu,gan par visu pārējo.Raciborska kungs man to visu apstiprināja un es nolēmu vēl šogad nepiedalīties,jo kauss 2012 ja bija noticis un man nebūs iespēju atlasīties uz Pasaules čempi.Skaidrības labad:nedomāju,ka man tas būtu izdevies ar visu kausu,tomēr iespējām ir jābūt visiem un vienādām!Par formātu:es gan domāju ,ka 50/50 ir OK , jo jāvar sevi pierādīt čempī ( 3 kārtas un kļūdas vēl var labot )un arī kausā ( viena kārta un kļūdas labot nevar ).Pasaulē tak arī viss notiek divās dienās.Nu,bet ne man par to lemt.Galvenais , lai tas būtu zināms laikus,varbūt atkal nav vērts pieteikties.Es saprotu , ka bez manas līdzdalības čempis neapstāsies,bet domāju,ka tādi kā es ir vēl

ED ED - 04-08-’13 10:17

abc,piedod,es tikai dauzos:)!Es jau neesmu teicis,ka tai filmā ir par 50?50.Es tikai saku , ka jāņem vērā kauss un par cik tika atrunāts,tad vēl šogad 50/50.Tas tikai būtu loģiski un godīgi,bet kā būs-redzēsim

abc abc - 04-08-’13 09:50

ED Es gribēju dabūt atbildi tik uz vienu jautājumu, bet tu tik laid muļķi. Redzēt, dzirdēt… runa ir par lietu nevis kaut kur saklausīto. Apskatījos ieteikto filmu. Tajā nav nekā par to jocīgo 50/50

ED ED - 04-08-’13 07:53

Saņemies,abc!Atrunas nevar redzēt,atrunas var dzirdēt.Redzēt var publikāciju.Es nezinmu vai tāda ir,neesmu lasījis.Vispār jau starp džentlmeņiem šie divi termini parasti ir ar vienādības zīmi.Ka tāda štelle ir esmu dzirdējis vismaz no 7,8 cilvekiem,tāpēc arī tā saku.Starp citu,apskaties “Makšķerēšanas noslēpumi“raidījumu pagājušajā gadā uzreiz pēc LK.Arī tur gan jst gan šā gada čempions Ingus saka,ka LK ir daļa no atlases.Ko vē gribat???

abc abc - 03-08-’13 15:10

1.ED tu tā arī neatbildēji, kur atrast to atrunu par 50/50. Ja neblefo, dod atbildi. Kausu var ņemt vērā dažādos veidos, var pat 50/50 pēc loma punktiem vai kā te viens rakstīja, pēc iegūto vietu punktiem.
2. -> jst
Valdes sēdes taču ir atklātas, vai nevar kaut kur iepazīties ar trenera piedāvājumu un valdes locekļu balsojumiem.

ED ED - 02-08-’13 18:44

Varaskāre!Pareizs termins,tikai es domāju,ka tas nav attieciāms uz Juri.Tu jau pēc pirmā nelielā panākuma ( ko gan nevar noliegt un ar to arī apsveicu ),savā pirmajā komentārā raksti:3 ekipāžas uz pjedestāla,tagad to mēģināsim izdarīt arī WCH……?Tu jau vēl nekur neesi aizbraucis lai tā teiktu.Un būtu godīgi ja arī nebrauktu!Var nepatikt 50/50 , var skaitīt savādāk,vienalga kā.Bet visi ieskaitot Jst saka ka kauss ir jāņem vērā,tātad kas nav piedalījušies-atkrīt automātiski.Vai es kļūdos?Lai tak Juris,Igors vai pats Haris ( es pat nezinu kurš konkrēti )brauc,viņi ir darījuši visu kas bija viņu spēkos,lai tā būtu.Jeb varbūt Veiksmīgais Jānis jau visu ir izlēmis?Tas gan būtu žēl….

Līdzjutējs Līdzjutējs - 02-08-’13 17:25

Ingus, pēc Jūsu teiktā, alegorijās runājot, sanāk, ka Indrašis pēc skaistu vārtu gūšanas apspriedās ar komandas biedriem un paziņo, ka viņam jāmaina līgums, jo tajā iepriekš nebija iedziļiņājies. Turpāk viņš
konsultēs Lipmanu vai Savicki, daļēji aizstās Nolanu vai Ābolu, un vispār visi priekšraksti nav domāti viņam, jo šodien ir skaisti vārti un viņam tā ļoti ļoti gribas. Un vispār, ko jūs te….., viss ir acimredzami. Tagad nu tik būs, jo visi iepriekš bijuši tādi knapāki. Lai veicas WCH!

Haris Haris - 02-08-’13 13:07

Varu visus nomierināt jo pamatsastāvs dalībai PČ ir skaidrs un jautājumu par rezervistiem esmu nodevis LMSF valdei uz balsošanu. Kādi būs rezultāti visi uzzinās pirmdien.
Kādēļ LČ un LK rezultāti pagaidām tika summēti 50% +50%?
1) Tādēļ ka tā ir norunāts un par to visi ieinteresētie ir informēti (iepriekšējā gada kauss+ šī gada LČ);
2) Kausā ir līdzīgs formāts kā PČ un šeit var labi parādīt ko tu vari izdarīt 2 dienās. Runa ir par maksimāli augstu individualo rezultātu šādā formātā jo, piemēram, šogad LČ trijniekā varēja tikt arī ar vidēji visām astotajām vietām.
3) Par cik LK ir svaigas sacensības tām sākotnēji bija jāpiešķir pietiekams apmeklējums no sportistu puses- visi kas pretendē uz vietu izlasē tās arī parasti apmeklē.

Kādu iemeslu pēc Tu, Ingu LK neesi piedalījies un tagad LK ieskaiti sauc par noziegumu, es neņemos spriest. Un turpmāk, lūdzu, esi nedaudz paškritiskāks salīdzinot, piemēram, savu 10. vietu ar 2012. LK uzvarētājiem un daudzkārtējiem LČ medaļniekiem.
Katrā ziņā ja LK netiks ņemts vērā izlases veidošanā, šis pasākums vienkārši atmirs kā nevajadzīgs, jo paši ziniet cik laiks, nervi un līdzekļi tiek prasīti no dalības sacensībās.
Piekrītu, ka 50 uz 50 nākotnē ir jāmaina.
Lai nākotnē nebūtu iespējas spekulēt ar nezināšanu un nepareizām proporcijām kā atbildīgais LMSF par spiningošanu līdz 25.08. izstrādāšu un nosūtīšu publicēšanai JST precīzu, rakstisku formulējumu kā tiek veidota izlase, kurā viennozīmīgi ieskaitē ies arī LK un iepriekšējā pieredze.
Līdz tam variet piedāvāt savas idejas par šo tēmu!!!

Ingus D Ingus D - 02-08-’13 09:58

Sveiciens un labas veselības vēlējumi visiem LČ dalībniekiem! Bija patīkami šogad būt kopā ar Jums. Paldies!
Jūtu ikgadējā jezga atkal iet vaļā…:)
Ja atļausiet, maķenīt paudīšu savu viedokli. Lūdzu to uzņemt ar vēsu prātu, jo arī šīs rindas cenšos rakstīt maksimāli objektīvi.
Šogad Salmo&LJ komandas vienojās par kopīgu mērķi, proti, strādāt un visas maksimālās pūles veltīt palīdzot vietējā čempī uzvarēt tieši LJ vīriem. Salmo darbojās pilnībā kā satelīt jeb gregary komanda. Tātad strādāja uz savu pirmo komandu. Viss nostrādāja, jo individuāli kopvērtējumā 3 ekipāžas ir uz pjedestāla. Šobrīd šo pašu shēmu mēģināsim realizēt arī WCH. Kas attiecās uz pamatsastāva ekipāžām, tās nu jau vairākkārtīgi ir izteikušas vēlmi startēt šajā pat sastāvā. Te ir runa par komandu, kāda diemžēl vairāku iemeslu dēļ iepriekš nav pilnībā funkcionējusi…
Kas attiecas uz izlases veidošanas modeli… 6dienas(LČ 3 posmi) noteikti nav vienādojami ar 2dienu(LK). Un pielīdzināt punktus šādā veidā ir noziegums! Jā, es vēl varētu piekrist, ka LK vēl pievelk klāt kā 4. kārtu, bet arī tad ar lielu BET. Dalībnieku skaits LK bija tikai 15-17 laivas….
Vispār galīgi negribās šobrīd ne strīdēties, nedz arī skaidroties. Uz to arī aicinu Jūs! Jebkurā gadījumā, lai mēģinātu no 10 vietas ielīst izlasē, tam ir jāpiemīt izcilai slavas kārei. Es, pagājušo gad paliekot 10jam koppvērtējumā, to nedarīju. To nedarīja arī 7, vietā esošo. Vai tiešām ši ir tā reize, kad ši cepšanās vispār ir vajadzīga??? Nāks nākamais gads un atkal iespēja būs visiem.

skats no malas skats no malas - 02-08-’13 09:44

visa tā cepšanās par izlases veidošanas principiem liek padomāt par to, ka nepieciešams:
1) skaidri atrunāt (nolikums par izlašu veidošanu vai cits dokuments) principus pēc, kuriem tiek noteikts izlases pamatsastāvs – dalībnieki – tikai LR čempis vai LR čempis + pagājušā gada Kauss, vai cits princips (bet, tad precizējot kāds);

nojaušot cik daudz darba un izmaksu prasa dalība LR čempionātā, tad Kausa vērtējums noteikti nedrīkstētu būt vairāk kā 1/3 no vērtējuma, jo to vēl varētu pielīdzināt ieguldītajam rezultātam/resursiem vienā LR čempja posmā, turklāt kausā var startēt (vismaz iepriekš tā bija) arī ne tikai sportisti, kas piedalījās un piedalās LR čempī!
2) liktos loģiski, ka tās 2 ekipāžas, kuras startēs kā pamatsastāvs nosaka vai lielā mērā ietekmē pozīciju par tiem, kurus varētu ņemt līdzi, lai sasniegtu labāko iespējamo rezultātu.

Ir, ko padomāt – priecē, ka ir interese un aktivitāte spiningošanas disciplīnā. Vēl tikai nopietni jāpadomā, kā to popularizēt un padarīt interesantu arī skatītājiem/līdzjūtējiem u.c….

Imants Imants - 02-08-’13 09:28

Juris ??? LČ pukti = LK punkti? 3 posmi = 1 posms? Vai tas ir pareizi? Latvijas kausa piedalijas mazak neka puse sportistu!

MB MB - 02-08-’13 08:27

ED
Klau, varbūt mēģini izteikties korekti, par lietu, par izlasi nevis sāc apspriest manu kompetenci. OK? 50/50 ir nekorekta shēma. Izlasei ir jāveidojas kā vienotai komandai, kura spēs sastarpēji sadarboties, šogad ir lielisks tandēms, kurš sadarbību ir pierādījis praksē. Tas ir veidoklis bez pretenzijām uz absolūto patiesību.

abc abc - 02-08-’13 08:03

ED pasaki priekšā, kur var atrast un redzēt tās atrunas.

abc abc - 02-08-’13 08:01

Diskusija jau ir tikai par rezervistiem. Labi palīgi var daudz palīdzēt un rezervisti ir komandā tikai palīgi. Prātīgs treneris izvēlētos šim darbam no tiem, ko pamatsastāva laivas pašas grib redzēt kā palīgus.

ED ED - 02-08-’13 07:50

MB,var redzēt,ka Tu esi tālu no šī sporta veida izpratnes.Tikai pirmais teikums ir kautkādā jēgā,bet arī nepareizs.Loģiski tā būtu,ja tāda kārtība būtu atrunāta pirms sezonas( šai gadījumā-pirms 2012.gada LK ).Arī šāds atlases modelis būtu OK.Mūsu gadījumā ir citādi,ir atrunāti noteikumi un pie tiem arī vajadzētu pieturēties,lai kāda kuram būtu tā loģika…..

Juris Juris - 01-08-’13 22:38

par izlases veidošanu, LČ pukti plus LK punkti , kam viss mazak tie un brauc

MB MB - 01-08-’13 21:45

Loģiska lietu kārtība izlases veidošanā būtu tāda, ka brauc tie, kuri uzvar LČ. Šogad!!!
Tie arī sev izvēlas palīgus trenniņos. Trennerim vajadzētu būt neatkarīgam, proti, ar LČ čempionātu nesaistītam profesionālim. Ļoti daudz baumu sakarā ar izlases veidošanu, daudz nepamatotas intrigas, nepamatotas, jo LJ šogad ir vislābākā formā!!!

?? ?? - 31-07-’13 15:59

Uzklikšķinot uz saiti ar spiningošanas rezultātiem redzami tik pirmo divu kārtu rezultāti ;-), varbūt kaut ko daru nepareizi?
Pazīstama situācija, visbiežāk palīdz lapas atjaunināšana, proti, Refresh.

jst jst - 30-07-’13 21:33

LMSF nav izstrādāti kaut kādi formāli kritēriji izlases sastāva automātiskai izskaitļošanai. Esam valdē vienojušies, ka par izlases sastādīšanu pilnā apjomā atbildīgs ir valdes loceklis, kurš valdē pārzin attiecīgo sporta veidu. Spiningošanā no laivām atbildīgais ir Harijs Raciborskis. Visi aprēķini un apsvērumi, kā viņš veido izlases komandu, ir atstāti tikai viņa ziņā, bet LMSF valde gaidīs tieši no viņa priekšlikumus par sastāvu, protams, ar attiecīgu pamatojumu. Taču galīgais lēmums par izlases sastāvu ir jāpieņem valdei. Ceru, ka nākamās nedēļas laikā mums tas izdosies.

P.S.Pēdējos divos gados pamatsastāvā bija divas ekipāžas, kuras ieņēma pirmās divas vietas attiecīgā gada čempionātā. Rezervē tika iekļauta kāda no vadošajām ekipāžam, kura bija gatava doties uz čempionātu palīdzēt pamatsastāvam un varēja būt visnoderīgākā komandai gatavojoties čempionātam.

arī dalībnieks arī dalībnieks - 30-07-’13 21:09

LK ir noticis tikai divus gadus, pirms tam vienu gadu bija klubu kauss, kā vienas dienas mači, tā ka tiem zinātājiem kaut kas ar infu ir greizi. Neņemos spriest par tiem 50/50, ja tas tā lemts un publicēts, pie tā ir jāpieturas. Turpmāk gan tas jāmaina, nenormāli ka latvijas čempim tāda pati jēga kā daudz sīkākajai kausa izcīņai.

Viesis Viesis - 30-07-’13 20:39

Ja Tu tiešām esi dalībnieks( čempī ),tad arī Tev to vajadzētu zināt.Es neesmu tiešs dalīnieks,bet varu apstiprinātkā tā būs jau trešo gadu.

dalibnieks dalibnieks - 30-07-’13 20:19

Tu kaut ko nejauc? Kas to izdomāja, ka 50/50 Latvijas kauss un čempis?

ED ED - 30-07-’13 19:43

Noskaidroju-ja gadījumā punktu summa ir vienāda,tad priekšroka tam kurš ir priekšā Latvijas čempī ( tomēr trīs posmi ).

ED ED - 30-07-’13 18:47

Ja nemaldos jau trešo gadu Latvijas izlase no laivām tiek sastādīta pēc principa Latvijas Kauss + Latvijas čempis 50/50 un ja punkti ir vienādi tad ir kautkādi papildus nosacījumi.Haris drõši vien pastāstīs sīkāk.

jautājums jautājums - 30-07-’13 18:36

Apgaismojiet nezinīti un izstāstiet kāds, kā tiek komplektēta Latvijas makšķernieku izlase un kāda šogad būs labāko spiningotāju komanda.

Dāvis Dāvis - 30-07-’13 11:08

Pārdomas:
1. Robežas var noteikt ar bojām – tai paša Daugavā, cik dzirdēju dažs labs līdz Jēkabpilij un Hesam skrēja – tiesa man pret tiem skrējējiem iebildumu nav lai skrien + mazāks tusiņš vienuviet, vienīgais par distanci vajag nopietnāk jo viens otru brīžiem apdraud vai traucē.
2. Lai līdzsvarotu dalībnieku iespējas vismaz formāli sākt ka 2x nedēļas pirms starta tur sportisti nemakšķerē -> tiesa gandrīz nav iespējams izkontrolēt, bet ja pieķer diskvalifikācija!
3. Izslēgt Rušonu un nomainīt piemēram ar Liepājas ezeru.
4. Rezultātu apkopošana Web interfeisā, kur automātiski publiski parādās rezultāta kopsavilkums, lai nebūtu iespējas sabojāt citu savadītos datus vai formulas utml. un visiem viss ir redzams -> pat tiesnesi var vadīt online režīmā kaut vai ja ir iespēja.
5. Lielākā daļa piekopj C&R metodi līdz ar to neredzu problēmu fiksēt visas zivis protokolā tai skaita zem mēra līdakas.

ID izklausās jau labi, tas tā būtu ja sacensību komandas un organizatori ieguldītu līdzvērtīgu finansējumu un regulāri popularizētu sacensības, kas diemžēl nav iespējams ar esošo finansējumu.

ID ID - 23-07-’13 20:40

Man arī ir kāda fantāzija… :)
Es ieslēdzu svētdienas rita TV un skatos LV spiningosanas macu tiešraidi ar komentētājiem, tablo, automātisko par slēgšanas no laivas uz laivu, utt. Pilnīga analoģija F1. Dators automātiski skaita rezultātu, jo katra laiva viss tiek iefilmets. TV režisors parsledzas uz konkrētu laivu bridi, kad tajā tiek vilka zivs… Startu filme LTV,TV3,LNT sporta ziņas….rezultātu pazinosana 5000 lielai auditorijai notiek Arena Riga.
Ja reiz par fantāzijām runājam…
Ja mēs būtu bagātāki, tai skaitā ar zivīgām ūdenstilpēm, varētu izmantot amerikāņu variantu ar priekšacīkstēm, pusfinālu un finālu, kurā sacenšas tikai četras labākās laivas. Tad arī mēs varētu nonākt līdz tam TV variantam, kuru tu piemini un kuru TV demonstrē amerikāņi, rādot atsevišķas melno asaru spiningošanas sacensības.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.