« Viena diena manā dārz… | Home | Septembra sīkumi »

Latvijas kausi spiningošanā no laivām

Tikai nupat ir sakārtoti visi jautājumi saistībā ar spiningotāju izlases komandas gatavošanos pasaules čempionātam Ziemeļīrijā. LMSF atrada iespēju sportistiem, kuri piedalīsies pasaules čempionātā spiningošanā, laikā no 14.līdz 20.septembrim noorganizēt treniņu Ziemeļīrijā. Treniņš notiks ūdenstilpē, kurā ieplānotas pasaules čempionāta sacensības.
Līdz ar to beidzot ir zināms datums, kad var notikt sezonas nogalē iecerētās Latvijas kausu sacensības spiningošanā no laivām. Pasākums ir pārcelts uz 28. un 29.septembri, vieta ir tradicionālā - Ķīšezers, viesnīca "Mežaparks". Vienlaicīgi pirmās dienas pēcpusdienā tūlīt pēc pirmās kārtas sacensībām ir ieplānots LMSF sadarbības partnera Biedrības "Makšķernieku organizāciju sadarbības padome" (MOSP) organizētais ūdeņu apsaimniekošanas tēmai veltītais seminars, uz kuru tiek aicināti visi, kurus interesē šī tēma (pieteikties var pa e-pastu m.o.s.p@inbox.lv).

Interesenti var iepazīties ar Nolikumu. Lai nedaudz ieinteresētu iesācējus, atsevišķa speciālbalva paredzēta labākajai ekipāžai, kura pirmo reizi piedalīsies šādā pasākumā.

Vēl viens spiningotājiem paredzēts pasākums - Latvijas čempionāts spiningošanas divcīņā tautas klasē notiks 21.septembrī. Divcīņa ietver sacensības divos veidos - no rīta visi spiningo no laivām ezerā, pēcpusdienā dalībnieki salīdzina savas iemaņas metienu precizitātē Ārenberga mērķī. Pasākums notiks RMMB bāzē pie Spuņņupes, spiningošana paredzēta Babītes ezerā.
Starp citu - Babītes ezers pēc karstās vasaras nupat atdzīvojies un arvien biežāk spiningotāji atgriežas ar patīkamiem lomiem.

Lucky John festivāla pastāvīgo apmeklētāju zināšanai - festivāla organizātors SIA Salmo pieņēmusi lēmumu mainīt pasākuma formatu, tas šogad nenotiks un atsāksies tikai 2014.gadā. Lai šī pasākuma daudzajiem atbalstītājiem dotu iespēju vēlreiz tikties un pārbaudīt Babītes ezera dāsnumu, Rīgas mednieku un makšķernieku biedrība 19.oktobrī organizē Babītes ezera sezonas noslēguma copi. Plānots, ka līdzdalības un citi noteikumi būs daļēji līdzīgi ierastajiem LJ festivālā - ar pieteikšanos internetā, copi 6-7 stundu garumā un loteriju, kurā piedalās visi, kas noķēruši vismaz 60 cm garu līdaku. Salmo joprojām paliek kā šī saieta atbalstītājs, taču LJ mānekļi būs tikai balvu skaitā. Attiecīgi, dalībnieki varēs izmantot jebkurus savus mānekļus. Pilnīgāka informācija būs tuvākā laikā.
 
29. 08. 2013.

  Seko jaunumiem Facebookeight comments

priekšlikums priekšlikums - 11-09-’13 10:47

Tajā MOSP seminārā vajag piekto daļu un savākt komandu domas par izlases veidošanas kārtību pirms gada sapulces.

dalībnieks dalībnieks - 07-09-’13 07:19

Mēs te palasījām starptautiskos noteikumus bet tur rakstīts, ka rezultātus nosakot par 1 garuma cm dod 1 punktu, bet asarus vērtē ar koficientu 0,3. Vai Latvijas kausa sacensībās ar tā notiks?
LK notiks pēc noteikumiem, kurus mēs lietojam Latvijas čempionātā, – iegūto punktu skaits ir proporcionāls zivs garuma kvadrātam un, attiecīgi, svaram. Starptautiskā federācija, diemžēl, lēni reaģē uz normāliem priekšlikumiem. Pagāja pāris gadu, kamēr pēc Latvijas priekšlikuma tā pārgāja no zivju svēršanas uz mērīšanu. Diemžēl, palaida garām vienu detaļu, – zivju svars ir proporcionāls garuma kvadrātam nevis garumam. Rezultāts ir visai savdabīgs. Divas 50 cm līdaciņas ar svaru aptuveni 1,5 kg pasaules čempionātā dod vairāk punktus nekā viena 80 cm gara un vismaz 5,5 kg smaga līdaka. Līdzīga situācija ir ar asariem. Tādēļ, lai neitralizētu asaru efektu, šajā PČ punktu uzskaitē tiem pielietos eksperimentālu pazeminošu koeficientu. Ceru, ka starptautiskā federācija ar laiku mainīs šo neloģisko punktu sistēmu.

NG NG - 02-09-’13 15:47

Puiki un meiteņi, mums ir iegājusies ļoti normāla prakse, ka atbildīgais par konkrēto sporta veidu veido izlasi, tad to liek priekšā valdei uz apstiprināšanu,
šis gads bija IZŅĒMUMS, tikai tāpēc, ka Haris, būdams godīgs un kārtīgs vecis, neielika sevi sastāvā, lai gan mierīgi to varēja izdarīt un 95%, ka valde arī apstiprinātu to sastāvu, jo pilnībā uzticās Hara lēmumiem.
BET tā kā bija iespēja brīvi balsot par 3 iespējamajiem sastāviem, tad, protams, ka arī es, lai gan patiesībā man ir vienalga kurš brauc, nobalsoju par saviem kolēģiem ar kuriem kopā strādāju, lai gan viņiem acīs pateicu, ka ja es formētu izlasi, tad viņus tur vēl šogad neiekļautu :)

Es domāju, ka šī gada LK rezultātiem ir tikai informative nozīme, ja būs par kādu kandidātu jāizšķiŗās, tad var uzmest aci arī šiem rezultātiem, tikai tik daudz, lai pārliecinātos un pierādītu, ka sportisti vienmēr uzrāda stabilus rezultātus, LK nav LČ līdzvērtīgas sacensības, LK ir iespēja pamēģināt ‘večiem nostartēt kopā ar Latvijas labākajiem sportistiem, pēdējas sezonas āugsta līmeņa sacensības, bet ne vairāk.

Nevajag Latvijas čempionātu spiningošanā jaukt ar atlsesi uz iekļūšanu izlasē, Latvijas čempionātā dalībnieki cīnās par Latvijas čempiona titulu un atbalstītāju sagādātajām balvām.

Latvijas izlasi veido un vada Harijs, tādas pilnvaras viņam ir devusi LMSF valde, LČ rezultāti ir un paliek LČ rezultāti, Harim tie, veidojot izlasi, ir jāņem vērā, BET izlases 6 noteikti nav obligāti jābūt tādam pašam kā LČ pirmais 6.

ja kādus klubus šāda sistēma neapmierina, tad jāvēršas ar rakstisku iesniegumu pie LMSF valdes, kura tad lems par iespējamu izlases veidošanas principu maiņu,
vai par atsevišķu atlases sacensību rīkošanu, ar piebildi, ka atlases sacensības var tikt organizētas arī tajā valstī un ūdenskrātuvē, kur notiks PČ,kā to dara citu valstu sportisti

tiesa viss rakstītais gan ir tikai un vienīgi manas pārdomas par tēmu

MOSP MOSP - 02-09-’13 07:30

preizējums par MOSP semināru:

1. MOSP projekta “Mums rūp!” prezentācija.
2. Lauku atbalsta Dienests – kā iesaistīties ūdeņu apsaimniekošanā un sargāšanā piesaistot Valsts atbalstu, kā tas notiek un ar ko jārēķinās;
3. Pieredzes pastāsts – Ventspils Makšķernieku klubs – kā sākām un kā darījām un kurp tiecamies;
4. MOSP darbība un makšķerēšanas nākotne Latvijā, aktivitātes, kurās makšķernieku atsaucība būs vitāli svarīga;

Aicinām uz semināru arī tos makšķerniekus, kuri nepiedalās Latvijas Kausā. Informācija LK nolikumā.

Iepriekšēja reģistrācija m.o.s.p(at)inbox.lv, pieteikumus iesūtīt līdz 23.09.2013.

Raivis Bergs Raivis Bergs - 01-09-’13 23:26

Jāni, vislaik tika runāts par to, ka LK kauss tiek ņemts vērā veidojot Latvijas izlasi. Lai nebūtu lieku diskusiju vai domu, ka kaut kas tiek pārvērtēts, piedāvāju to vērtēt kā ceturtotu Latvijas čempionāta posmu. 25% vērtē. Tādejādi saglabāsim plaši pārstāvētu komandu klāstu un pieaicināsim arī papildus dalībniekus no malas. Bet nu ne jau esmu te lēmējs un arī ideju ģenerētājs, Man škiet, ka citiem tautiešiem te vajadzētu kustināt šo tēmu. Katrā gadījumā šāds viedoklis ir daudziem ar ko esmu aprunājies.
Par ideju ģenerētāju var būt jebkurš. Diemžēl, aktīvāki ir kritizētāji, nevis ideju autori. Neesmu tāds optimists, lai domātu, ka, uzsverot LK augsto vērtējuma līmeni, dalībnieku skaits palielināsies. Tiem, kam tas būtu jāzin, ja vēl nezin, tad sāk pamazām saprast, kā tiek veidotas izlases. Bet iesācēji nāk un iet neprognozējamā skaitā. Taču tava doma par proporcijas lielumu ir pilnīgi normala, vētra ūdensglāzē sākās, kad parādījās centieni pārliecināt visus par būtiski atšķirīgu proporciju. Valdē mēs esam par tādām lietām domājuši, tikai neviens to objektīvu iemeslu dēļ nav ietērpis kā akmenī iekaltu formulu. Jo katru gadu mūsu darbā blakus jau paredzamiem jautājumiem parādās kādi apstākļi, kuri katru reizi ir jāvērtē no jauna, un vienreiz akmenī nostiprināti cipari zaudē savu praktisko jēgu. Piemēram, kā formāli vērtēt dalībnieku sniegumu pasaules čempionātā. Varbūt pasaules čempions automātiski nodrošina vietu izlasē? Kā vērtēt ekipāžas sniegumu, ja tajā ir iekļauts rezervists? Formālizēt nav iespējams tādas izlases komandai svarīgas lietas kā, piemēram, finansiālo fonu un izlases kandidātu savstarpējo saderību..

Raivis Bergs Raivis Bergs - 01-09-’13 13:46

Nē, nē nē! Lūdzu nekādu remdeno tēju! Vai nu ir ieskaitē vai nu nav. Kamdēļ tad tiek tagad pārlikts LK kausa datums?! Es noprotu, ka tas tika darīts, lai esošie izlases dalībnieki, kas iepriekš noliktajos datumos dodas uz treniņiem Īrijā varētu piedalīties un veiksmīgi arī kvalificēties nākamgad. Pie šādiem tekstiem es pieļauju, ka dalībnieku sastāvs jau sāk sarukt. Ja patiešām mēs vēlamies LK kausu pielīdzināt vienkāršiem komercmačiem tad jautājumu nav. Kas grib tas arī brauc, viss kārtībā. Man gan šķiet, ka sākotnējā doma bija pa visam cita. Te es domāju, ka Harijam kā atbildīgajam ir jāsaka savs vārds un jāuzraksta iet vai neiet. Un ja iet tad pēc kādas formulas iet. Pēc tevis rakstīta Jāni izriet ka nākamgad atkal varēsim lemt kā gribam, jo nekas konkrēti jau nav pateikts. Gribēsim lai iet ieskaitē, ņemsim vērā, negribēsim, neņemsim. Tā nu tas nedarās pēc manām domām…
Izskatās, kaut ko joprojām neesi sapratis, kad piemini gribēšanu un negribēšanu. Termiņi pārlikti tikai, lai varētu piedalīties, tai skaitā, lai līdzās citiem varētu gūt kaut kādus kvalifikācijas punktus. Tie, kas gatavo priekšlikumus izlases sastāvam, iziet vienmēr no apsvēruma, ka jāvērtē jebkurš izlases kandidātu starts, taču ne tikai pēc formāliem kritērijiem. Sastādot komandu, priekšlikumus jebkurā jautājumā valdei piedāvā kāds valdes loceklis, bet valde ir tā, kas pārstāv vairākuma gribu un pieņem lēmumu. Ja priekšlikumi saskan ar iepriekš lemtām nostādnēm, valde pat svarīgos jautājumos lēmumus pieņem relatīvi viegli, piemēram, tā bez vajadzības neiejaucas pat izlašu veidošanā. Protams, ja būtu kāds reāls priekšlikums, varbūt varētu jau šodien ierakstīt, ka LK mačiem, veidojot izlasi, ir koeficients N. Taču mēs apzināti tā nekad neesam darījuši, jo skaidrs, ka jebkurš koeficients rada garas un neauglīgas diskusijas. Par LK tas varbūt iederētos sezonas sākumā, bet ne tieši pirms LK. Var filozofēt daudz ko, bet praksē būtu jāņem vērā, ka Latvijā visi svarīgākie mači kalpo ne tikai labāko sportistu noskaidrošanai, bet arī pieredzes apmaiņai un sporta popularizācijai. Ir nopietnas sacensības, kurās pieļaujami arī eksperimenti. Pie tam mans personīgais viedoklis ir, ka lielākais svars izlases veidošanā, ja saglabāsim esošo, manuprāt, veiksmīgo formātu, jādod LČ sacensībām. Atkārtoju, tas ir mans personīgais viedoklis. Nez kuram ir ienācis prātā izplatīt domu, ka LK netiks ņemts vērā, – nekad tā nav bijis un, ceru, tik primitīvai attieksmei nebūs vietas mūsu darbā. Tikai nevajadzētu pārspīlēt šo sacensību nozīmi mūsu sacensību kalendārā. Iespējams, ka kādas komandas vēlme līdzdalībai LK būtu lielāka, ja jau šodien mēs paziņotu, ka LK tiks vērtēts līdzvērtīgi ar vienu vai pat visiem LČ posmiem. Taču tas nebūtu nopietni kaut vai tā iemesla dēl, ka mēs vēl neesam lēmuši, kāds būs 2014.gada LČ formāts. Tā aprises būs daudzmaz skaidras tikai novembra vidū, kad veidosim 2014.gada kalendāru, bet par nolikumu, visticamāk, lems jaunā valde, kuru vēlēsim 2014.gada sākumā. Saprotu tavu vēlmi pēc skaidrības, taču, tā migla jākliedē visiem kopā, ja aģitē par skaidriem koeficientiem pirms LK, varbūt piedāvā, kādi tie varētu būt, pie reizes arī koeficientus izlases vīru ieņemtajām vietām PČ sacensībās. Manuprāt, tas ir lieki, pilnīgi pietiek ar pārliecību, ka izlases sastādītājiem pietiks veselā saprāta, lai savu pienākumu veiktu pēc labākās sirdsapziņas.

Zivnieks Zivnieks - 31-08-’13 19:28

Vai Mīlgrāvja kanālā, līdz tiltam, makšķerēšana būs atļauta?Nebūs atļauta, atļautais rajons ezera pusē beidzas aptuveni 300 m attālumā no tilta.

Agris R Agris R - 30-08-’13 14:53

Vai LK tiks ņemts vērā kā 2014.gada izlases komplektēšanas sastāvdaļa?Ceru, ka pēc šī gada sezonas neradīsies kāda jauna ideja un izlases veidošanā par pamatu būs rezultāti kārtējā Latvijas čempionātā, protams, neaizmirstot izvērtēt arī rezultātus pasaules čempionātā. Tāpat ceru, ka līdzdalība LK sacensībās būs pietiekoši nopietna, lai varētu ņemt vērā arī LK sacensības.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.