« Septembra sīkumi | Home | Sezonas noslēguma cop… »

Enniskillen 2013

Latvijas delegācija, kuras sastāvā ir trīs šī gada Latvijas čempionāta labākās laivu ekipāžas, otrdien dodas uz Ziemeļīriju, lai piedalītos šī gada pasaules čempionātā spiningošanā no laivām. Visam, kas tur notiks, varēs sekot pasaules čempionāta mājas lapā. Papildus izveidoju albumu, kuru kopīgiem spēkiem sacensību nedēļas laikā centīsimies papildināt, lai rādītu, kā mēs redzam šo pasākumu. Šobrīd tajā ir tikai dažas Māra Oltes bildes.

10.10.2013. Pagājusi pirmā treniņu diena, viss norit normāli. Ilustrācijai albumam pievienoju dažas jaunas bildītes. Pie pirmās izdevības papildināšu ar dažiem komentāriem.

11.10.2013. Sastapos ar parasto problēmu - interneta izmantošana, izmantojot WIFI tīklu, nedēļas nogalē, kad viesnīca piepildījusies ar viesiem, ir visai problemātiska un internetam reāli var piekļūt tikai vēlās nakts stundās. Tas rada zināmas neērtības un informācijas izvietošana dažreiz var aizkavēties. Pat īsu tekstiņu izvietošana tiešsaistes režīmā ir jāatkārto vairākkārtīgi, kamēr teksts parādās lapā.

Treniņu dienas rit normāli, laiks nomierinājās, no rīta parādījās salna. Zivis, kā var noprast pēc dalībnieku noslēpumainajām sejām, ķeras it kā normāli, taču gaisā parādas zināms sasprindzinājums, jo jūtams, ka komandas sāk arvien vairāk sekot visam, ko dara konkurenti, jo sevišķi līderkomandas. Kā parasti, sāk parādīties gan nopietni jautājumi par atsevišķu dalībnieku copes metožu atbilstību noteikumiem, gan, kā saka, matu skaldīšana.
Aktualizējās vecā tēma par tiesnešu kvalifikāciju. Tiesnešu lomā ir vietējie laivu īpašnieki. Lai gan kopumā ļoti labvēlīgi noskaņoti un atsaucīgi cilvēki, taču viņu zināšanas sacensību noteikumos, maigi izsakoties, ir vajas, kas rada dažādas spekulācijas. Tāpat komandu kapteiņu sanāksmē piektdienas vakarā netrūka jautājumu par laivu dažādo ekipējuma līmeni tai skaitā motoru jaudu. Pēdējā brīdī, lai kaut cik uzlabotu situāciju, tika pieņemts lēmums samazināt laivu kustību ātrumu un nomainīt starta kārtību. Abās dienās tiks izmantota shēma, kuru mēs Latvijā lietojam jau sen. Proti, sacensība sākas nevis kā bija plānots tūlīt pēc starta ostā, bet sākas un beidzas noteiktā laikā uz ūdens.

12.10.2013. 11:30 pēc Latvijas laika dalībnieki laivās uzsāka ceļu pa Ernas upi uz savām ieplānotajām vietām, lai 12:00 (10:00 pēc vietējā laika) sāktu sacensības. Sacensību beigas 18:00 pēc Latvijas laika. Laika apstākļi, kamēr mēs esam Ziemeļīrijā, katru dienu bijuši citādi. Arī šodien tie atkal ir atšķirīgi, - vakardienas zilās debesis šodien dienas pirmajā pusē pilnībā segtas ar pelēku mākoņu segu. Runā, šodien esot labs līdaku laiks.

Vakarpusē saņēmām apkopotus pirmās dienas rezultātus. Runas izrādījās pamatotas, dalībnieku lomos bija daudz skaistu līdaku virs 90 cm, lielākā bija 108 cm gara. Attiecīgi, līderos iekļuva tie, kas orientējās uz līdaku copi. Diemžēl, mūsējie nespēja pārkārtoties uz jaunajiem apstākļiem un abu ekipāžu vienīgā līdaka bija tikai 52 cm gara. Neskatoties uz to, ka Vitālija un Gunta ekipāža starp visiem dalībniekiem nomedīja visvairāk asarus, kopumā 43 zivis, tas, ka lomā nebija līdaku, deva kopumā tikai 11.vietu 28 ekipāžu konkurencē. Komandai pirmā diena atnesa necilo 10.vietu. Vadībā diezgan pārliecinoši izvirzijās Krievijas un Itālijas komandas, nedaudz atpaliek Lietuva. Pirmās dienas rezultātus var aplūkot čempionāta mājas lapā. Tagad atliek cerēt, ka otra diena būs veiksmīgāka.

13.10.2013. 19:00 pēc Latvijas laika. Visas laivas finišējušas. Izskatās, mūsējiem šodien veicies labāk. Vitālijs un Guntis ar 647 punktiem, iespējams, var pretendēt uz labāko dienas rezultātu un, attiecīgi, kāpumu kopvērtējumā. Otra ekipāža, laikam nespēja tā īsti atgūties pēc vakardienas neveiksmes, tomēr savu sniegumu uzlaboja un nomedīja 2 līdakas un dažus asarus. Vienlaicīgi, daudzās komandās redzamas ekipāžas, kuras atgriezās ar galīgi skābām sejām, bet mājiniekiem īriem viena laiva esot palikusi vispār bez zivīm. Stabilu sniegumu parādīja Krievijas ekipāža Aleksejs Šaņins un Aleksandrs Pančehins, kura, darbojoties pārsvarā pa seklām un zāļainām vietām, nomedīja 8 līdakas. Ar šo rezultātu viņi ir galvenie pretendenti uz pasaules čempiona titulu individuālajā vērtējumā. Šobrīd notiek rezultātu apkopošana, oficiālo ainu redzēsim pēc stundas.

20:00 Apskatei izlikti kopsavilkuma rezultāti. Vitālijam un Guntim šodien 3.vieta, kas kopvērtējumā ļauj pakāpties uz 5.vietu, līdz medaļām pietrūka vienas mēra līdakas. Ingum un Armandam 18.vieta, komandai 4.vieta. Divu dienu vērtējumā Latvijai jāsamierinās ar 8.vietu starp 14 komandām. Pretēji tam , ko rakstīju, individuālajā vērtējumā Krievijas ekipāža paliek 2.vietā, bet čempiona nosaukumu daudziem par pārsteigumu izcīna Lietuvas duets Prialgauskas Janas - Valukonis Vladas. Komandu vērtējumā čempiona titulu iegūst Itālijas komanda.

17.10.2013. Beidzot nokomplektēju un izliku apskatei pilnu albumu ar Enniskillenas bildēm, tajā ir "tikai" 183 bildes. To var apskatīt arī kā slīdrādi.

 
05. 10. 2013.

  Seko jaunumiem Facebooksix comments

jst jst - 15-10-’13 18:08

Biju uz vietas, daudz redzēju, daudz ko uzzināju, bet vēl vairāk noteikti nepaspēju nedz ieraudzīt, nedz uzzināt. Tas, ko redzēju, galu gala būs redzams manā bilžu albumā. Tagad būtu īstais laiks visiem kopā izpētīt, kādas ir atsauksmes par šo čempionātu citu valstu medijos, ko raksta citi sportisti, aculiecinieki un līdzjūtēji. Labprāt ielikšu šajā lapā apkopojumus, vērtējumus vai citātus, kurus kāds atradīs internetā vai citūr un uzskatīs par iespējamu nodot kopīgā lietošanā. Tas dotu pamatu daudz vispusīgākam redzējumam par to, kur slēpjas citu komandu veiksmes vai neveiksmes atslēgas, kāpēc mums veicās vai neveicās, un līdz ar to arī cerību, ka nākotnē varam ko uzlabot.

Krišjānis Krišjānis - 15-10-’13 11:57

Visvieglāk ir noriet visus un visu neko nezinot un nēesot uz vietas. Dažkārt pat man apbrīnojama šķiet interneta makšķernieku skaudība un to cik daudz žults var izdalīt savos komentāros slēpjoties aiz segvārda. Brīžiem šķiet, ka daudziem ir patiess prieks, ja kādam iet slikti vai kāds izgāžas. Nu ļoti latviski, kolēģi.

uzdot jautājumu... uzdot jautājumu... - 14-10-’13 23:18

nav gruti demonstrēt nekompetenci, ir grūti par to parakstīties. Vai ne?

jautājums trenerim jautājums trenerim - 13-10-’13 16:50

Ja 26.vieta no 28 nav iemesls izgāzušos ekipāžu nomainīt pret rezervistiem, TAD KAS TAD?!
Krieviem skaidri un gaiši – ekipāža, kura nav 7niekā – nomainās, rezultāts redzams.
p.s.Ir jādod iespēja arī rezervistiem izgāzties;), bet treneris jau ir…zaudējis..

agrāk lietotie attaisnojumi šoreis nenostrādās, kā piemēram: nav trniņu iespējas, trūkst finanses un taml. Būs vien jāizdomā cits attaisnojums, jo šodien kaut ko saglābt vairs nav iespējams :(
Nav nopietni, ja pēc vienas komandas veiksmes vai neveiksmes izsakan primitīvi vērtējumi par treneri. Attaisnojumus nez vai kāds meklēs – acīmredzami, kaut kas pietrūka. Ja kādam ir skaidrs, kas pietrūka, gribētos, lai tiktu piedāvāts arī risinājums, kā ar garantiju izbēgt no līdzīgām situācijām. Par krieviem runājot, – viņu vadītāji arī sūkstījas, ka komanda netika pie pasaules čempionu titula, jo otrā dienā viena ekipāža nebija gatava apstākļiem un kapitāli zaudēja savas pozicijas.

??? ??? - 13-10-’13 14:06

Kas uz to čempi spiningošanā aizbrauca par treneri un saņems medaļas? :-)
Bija taču rakstīts treneris būšot Māris Olte, pēc tam kaut kur parādījās Mārtiņa Baloža vārds. Kāpēc trenerim vajadzēja līdzi rezervistus, bet otrā dienā neko nemaina un atstāj uz starta čaļus, kuriem galīgi neiet no rokas? Medaļas saņemt :-) devās komanda 8 cilvēku sastāvā – 3 sportistu ekipāžas, treneris un komandas vadītājs. Māris Olte brauca uz treniņiem un arī uz čempionātu ar diviem uzdevumiem – iespēju robežās kopā ar rezervistiem palīdzēt komandai apgūt vietējos apstākļus un veikt ieplānotos filmēšanas darbus, bet komandas vadītāja un vienlaicīgi trenera funkcijas pildīja Mārtiņš Balodis. Par visu, kas palīdzēja vai traucēja komandas startam un neļāva sasniegt vēl augstākus rezultātus, mēs vēl diskutēsim un meklēsim atbildes, protams, vispirms LMSF biedru lokā. Internetā var sniegt atbildes uz korektiem jautājumiem, bet bezjēdzīgi taisnoties to gudrinieku acīs, kuri jau iepriekš visu ir zinājuši.

jautājums jautājums - 05-10-’13 12:04

Kāpēc LMSF lapā nav ziņas par jūras čempionātu? Atkal man tas paiet garām ;)
LMSF lapā ir kalendārs, kurā ir noteikts sacensību datums. Tā jau ir tradīcija, ka atbildīgais organizātors Salmo SIA nodrošina gan nolikuma izziņošanu savā mājas lapā, gan dalībnieku reģistrāciju. Interese par šo pasākumu ir pārsteidzoši liela, piemēram, tiklīdz tīmeklī ir izziņots nolikums, visas dalībnieku vietas tiek aizpildītas vienas dienas laikā. Nekāda papildus reklāma nav nepieciešama. Tikai, acīmredzot, būs jāpārdomā čempionāta sistēma. Iespējams, ka būtu lietderīgi čempionātu veidot vairākās kārtās.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.