« Nedaudz par e-grāmatā… | Home | Dažas pavasarīgas bil… »

Vēlreiz par LR čempionātu spiningošanā no laivām

LMSF valde nupat saņēma vēstuli ar priekšlikumiem, kuri skar LR čempionātu spiningošanā no laivām. Tā kā tieši par šiem priekšlikumiem decembrī komentāros jau bija diskusija, izkopēju diskusijas materiālus un ievietoju visu informāciju atkārtotai domu apmaiņai. Tā kā tiek gatavots Nolikums jaunajai sezonai, būtu labi, ja arī citi dalībnieki izteiktu savas domas.

Konkrēti priekšlikumi no Mārtiņa Baloža, LČ 2013 dalībnieka, (publiskoti www.fishing.lv komentāros 2013.gada 5.decembrī.)

1. Starta laiku piedāvāju mainīt no 14.00 uz 13.00; 12.00 vai 11.00 pirmajā dienā un par stundu vai divām vēlāk otrajā dienā. Pamatojums - dalībniueku drošība atgriežoties no sacensībām, jo pēc pašreizējā 30 stundu grafika ir ļoti liels nogurums.
2. Organizēt tiesnešu atbilstības kontroli. Alkohola tests, zināšanu pārbaude izlases kārtībā... Pamatojums - startējot pirmajā sezonā mums ir bijis gan tiesnesis stiprā reibumā, gan 2 dažādi tiesneši, kuri nezin ko darīt ar protokolu, zivīm, nezin zivju mērus nerunājot par tādām niansēm kā aizķerta zivis.... precizēju - ekipāžai sacensību laikā bija jāapmāca citas komandas tiesnesis.
3. Organizēt startu pēc skaidra, nepārprotama signāla. Piedāvāju starta intervālu 2 minūtes vai startu - 1 laiva katras 10 sekundes. Pamtojums - startējot pēc dalībnieku pulksteņiem 2013. gada sezonā bija vismaz 2 pāragri starti, kurus patreizējā sistēma nefiksēja. Piedāvāju starta intervālu 2 minūtes vai startu - 1 laiva katras 10 sekundes.
4. Iesākumam izveidot LMSF mājas lapā atbilstošu sadaļu, kurā ir apkopota informācija par:
    a) LČ startējošām ekipāžām, to sponsoriem, ar fotogrāfijām, aprakstiem;
    b) katra gada sacensību kalendāru, to organizātoriem un sponsoriem, dalībniekiem, kuri pieteikušies uz konkrēto posmu, regulāri atjaunot šo informāciju, apokpotiem rezultātiem un fotogrāfijām;
    c) izsūtīt 3 preses relīzes vadošajiem mēdijiem par LČ spiningošanā norisi - pirms sacensībām, pēc pirmās sacensību dienas un pēc sacensībām.

Pamatojums - ir ļoti jauki, ka čempionāta posmus atrāda TV raidījumi - SUPER! Bet cilvēkiem, kuri interesējas par šo sporta veidu publiskā vidē ir ļoti ierobežotas iespējas uzzināt - kas tur īsti notiek, kas startē, kurš ir kurš un tamlīdzīgi.
Iesniedzu to, kas mums šķiet svarīgi tālākai LČ izaugsmei. Nepretendējam, ka pārstāvam ko vairāk kā ekipāžu Balodis/Godiņš.
Komentāri

Rio
Ja runajam par starta laikiem LC, tad manupraat laiku zinjaa neko mainiit nevajag, jo kaa jau dazs mineeja, teoretiski, zivis vasaraa tomeer labaak kjeras no riita un vakaraa.atgriesanaas no maciem nav pietiekoss iemesls lai ko mainiitu,nu paguli peec maciem 2 st un buus ok (pasha pieredze) copmans
MB Nu labi kāds startēja no krasta ne pēc tava pulksteņa , nu un kas nopietns notika ? Tāpat mētāt visi sāk pēc tiesneša atļaujas. Nu jā , nav kārtības , arī tiesnešiem pulksteņiem vajadzētu iziet sertificētu pārbaudi. Kad galvenais liek salīdzināt pulksteņus nav kas pārbauda vai visiem pulksteņi rāda vienādi. Tāpat nav kam ar alkometru apstaigāt visus un likt pūst lai nosūtītu uz dispansru atkārtotai kontrolei...Vai neliekas sviestaini? :-)

Tiesnesis
Tie, kam šķiet nebūtiski izgulēties, lai otrajā dienā var cilvēcīgi sākt sacensības un mājup braucot nenāktu miegs, nedaudz tomēr aizdomājaties par savu apsurdumu.
Viennozīmīgi agrie rīti ir jāparceļ vismaz pāris stundas uz priekšu. Nenokavēsiet zivju ēstgribu.
Pēc protokoliem var ļoti labi redzēt, kurš iespringst, kurš vairāk atpūšas un ķer kaifu. Ne viens ne otrs nav slikts variants, bet šeit tomēr ir priekšroka tiem, kas iespringst un urbj, galu galā stiprākajam ir jābūt stiprākajam, nevis apstākļu sakritībai.
Es nerunāju par vienu vai divu protokolu summu, bet par senāku kopainu, nepaveikties var visiem, bet ja savelk bilanci, tad bilde paliek skaidrāka.

Ja runājam nopietni, tad visi esam pieauguši cilvēki.Par priekšlikuma iesniegšanu - šī ir LMSF mājas lapa, vismaz tā ir norādīts vairākos uzziņu portālos. Vai ir nepieciešams šos priekšlikumus izdrukāt un nosūtīt uz Vārves ielu 8 vai ar to iesniegšanu šeit ir pietiekami? Nepieciešamības gadījumā nosūtīšu uz norādīto e-pasta adresi vai pasta adresi.
Visu var izrunāt, kompromisu var rast vienmēr.
Sacensībām ir jābūt nopietna līmeņa, tad arī pašiem būs interesanti sacensties.
Ievērot noteikumus, nešmaukties, utt...
Galu galā nebūs kārtības, nebūs dalības no jaunām sejām, vecie lēnu garu atbirs, jo zaudēs interesi dzīties pa vienām vietām, mačoties ar zināmiem bukiem.

Darbojaties un lūdzu beidziet viens otru khhh...nu jūs sapratāt.

dalībnieks
Par tiesnešu kvalifikāciju.
Jau sākumā noteikumos ieviešot tiesnešus ir pieļauta liela kļuda. Manuprāt bija jānosaka, ka nevis komanda sameklē kaut kur divus cilvēkus, kuri būs tiesneši(kaut pa polšu), BET komanda sastāv no divām ekipāžām un diviem tiesnešiem - ar atbildību, arī balvām un medaļām, ja komandai veicas. Tiesnesim jābūt komandas pilntiesīgai sastāvdaļai ar visām tiesībām un pienākumiem.
Domāju tas atrisinātu dažas lietas un būtu tikai loģiski...

p.s. MB un KG - nav pirmā reize, kad pirmgadnieki ar lielu entuziasmu metas mācīt ilggadējos organizatorus. Vajag nedaudz nolaisties uz zemes un sadarbojoties palīdzēt, nevis mesties "ievest kārtību". Harim - respect .

jst dalībniekam
Kļūda būtu, ja sekotu tavai idejai un katrā laivā ieliktu nevis neitrālu vai labvēlīgi noskaņotu tiesnesi, bet konkurentu komandas dalībnieku.:-) Pie tam, nez, vai tas palīdzētu atrisināt tiesnešu problemu.

Agris R.
MB aizskāra problēmu par tiesnešiem vai dalībniekiem, kuri uz startu ierodas nepārprotamā reibuma stāvoklī, par šo diezgan daudz ir runāts, bet konkrēti risinājumi nav atrasti. Es arī piekrītu, ka galīgi apreibis indivīds pie laivas stūres vai tiesneša lomā nav laižams. Starptautiskajā līmenī pāris gadu atpakaļ tika runāts par dopinga(tai skaitā apreibinošās vielas) kontrolēm makšķerēšanas sportā, nezinu cik tālu tas ir pavirzījies, gan Jānis zina vairāk. Šajā sakarā, kā arī, lai sakārtotu tiesnešu savlaicīgu ierašanos uz startu, kādu laiku atpakaļ biju uzmetis dažus priekšlikumus, sanāca sekojoši:
1) laivu tiesnešiem pie laivām jāierodas vismaz 25 min. pirms pirmā starta.
2)15 minūtes pirms izbraukšanas uz startu katra ekipāža sazinās ar savu uz konkurentu laivu nosūtīto tiesnesi, lai paziņotu, ka pie viņiem ir ieradies nozīmētais tiesnesis un nav šķēršļu startēt.
3)ekipāža izbraukt no piestātnes drīkst tikai ar laivas tiesneša atļauju.
4)Ja tiesnesis pie kādas no ekipāžas nav ieradies noteiktajā laikā vai ieradies acīm redzamā reibuma stāvoklī, par to nekavējoties jāziņo galvenajam tiesnesim un savam uz konkurentu laivu nosūtītajam tiesnesim, kurš konkurentu ekipāžai nedot atļauju izbraukt no piestātnes.
5) iepriekšējā punktā minētos gadījumos, vienam dalībniekam no ekipāžas, kuras tiesnesis nav ieradies vai ieradies acīm redzamā reibuma stāvoklī, jāaizstāj tiesnesis.
6) ja iepriekšējā punktā minētajā kārtībā tiesnesis netiek aizstāts 5 minūtes līdz pirmā starta signālam, ekipāža kurā nav nodrošinājusi tiesnesi netiek pielaista pie sacensībām un tiek diskvalificēta uz visu sezonu.
7) ja iestājas 6 punktā minētie apstākļi, galvenais tiesnesis var atcelt startu, nosakot citu sacensības sākuma un noslēguma laiku.
8) Ja laivas tiesnesis konstatē, ka kāds no ekipāžas dalībniekiem ir ieradies acīm redzamā reibuma stāvoklī, par to nekavējoties jāziņo galvenajam tiesnesim. Galvenais tiesnesis pieņem lēmumu par dalībnieku pielaišanu sacensībām.
9) par reibuma stāvokli var uzskatīt sekojošu pazīmju kopumu: personai no izelpas ir jūtama alkoholam raksturīga smaka, ir acīm redzami kustību koordinācijas un runas traucējumi, kā arī novērojama neadekvāta uzvedība.
10) par dalībnieka vai tiesneša reibuma stāvokli un nepielaišanu sacensībām, galvenajam tiesnesim ir jāveic atzīme sacensību protokolā. Gadījumā, ja personām, kuras vienreiz nav pielaistas pie sacensībām reibuma stāvokļa dēļ tiek fiksēts atkārtots šāda veida pārkāpums, tad sacensību dalībnieks vai ekipāža, kuras tiesnesim ir atkārtoti fiksēts reibuma stāvoklis netiek pielaista pie starta tekošajā sezonā un nākamajā sezonā. Iemaksātā dalības maksa netiek atmaksāta.

Lai šo nodrošinātu galvenajam tiesnesim ir jābūt visu ekipāžu tel. nr. tapāt visu laivu tiesnešiem un dalībniekiem ir jābūt galvenā tiesneša tel. nr.. Protams, vissarežģītākais jautājums ir par reibuma pakāpes noteikšanu, uz kuru precīzu un viennozīmīgu atbildi atrast grūti un kuru vēl noteikti būtu jāprecizē vai jāvienojas pārstāvju sanāksmē pirms mačiem. Reibuma ārējās pazīmes var aizstāt ar apreibinošu vielu klātbūtnes noteikšanas ierīču rādījumiem, ja federācija iegādātos un uzturētu kvalitatīvu šāda veida ierīci. Galu galā, ja kāds pārāk iereibušais indivīds un viņa komandas biedri noliedz acīm redzamo, var arī aizkavēt startu un komandu pārstāvji var vienoties(balsojot) par turamāko rīcību.

jst Agrim R.
Jau vairākus gadus esmu pildījis galvenā tiesneša pienākumus gandrīz visās LČ sacensībās spiningošanā no laivām. Praktiski viss, ko tu piemini, tiek jau realizēts. Katrās sacensībās notiek tiesnešu instruktāža, kurās tas viss tiek skaidrots. Protams, nepārbaudām visu, kas būtu jāzin tiesnesim, jo pēdējā laikā, ieklausoties mūsu lūgumos, ekipāžas savus tiesnešus sāk sagatavot pēc iespējas labāk, nezinātāji parādās arvien retāk.
Labi saprotu tavu domu, bet neredzu nepieciešamību formalizēt un ieviest ideju par 25 min., 15 min., 5 min., tad būtu katram gadījumam arī jāpalielina galvenā tiesneša kolēģija. Citādi būs strupceļš, - ja nu izmantojot šādu formalu noteikumu, ienāks sūdzības par pāris munūšu kavējumu vai, vēl sliktāk, ienāks vairākas sūdzības. Papildus - nereti dalībnieku laivas ierodas tikai 10 minutes pirms starta. Manuprāt, problēma ir sīka, bet tavs risinājums ir samākslots un iluzorisks.
Visas kavēšanās līdz šim tikai dažreiz ir radījušas sīkas problēmiņas, kuras, cik zinu, vienmēr, vairāk vai mazāk veiksmīgi, bet tomēr ir atrisinātas un nav atstājušas iespaidu uz sacensību gaitu vai rezultātiem.
Par alkoholu - man likās, ka visiem jau sen zināms, kā rīkoties. Par to stāstu visiem, kuri cenšas aktualizēt šo juridiski jūtīgo tēmu. Varu tikai piebilst, ka šajos gados ir bijis tikai viens gadījums, kad man nācās operatīvi iejaukties.

Juris.F
mans variants ir tads - abas dienas startejam plks. 8.00-14 vai 7.00-13.00
intervals starp grupam 2 min

jst Jurim.F
Katrā no variantiem ir lielākas vai mazākas neērtības. Copi pēcpusdienā mēs izvēlējāmies, lai sacensības varētu noorganizēt divās dienās un vienkāršotu dzīvi tiem, kas nevar atbraukt un sagatavoties sacensībām vismaz piektdienas pēcpusdienā.
Pēdējos mačos otra laivu grupa startēja, kad pirmo laivu radītie viļņi no krasta nebija redzami, aptuveni pēc 1 - 1,5 minūtēm.
Manuprāt, esam sasnieguši visiem pieņemamu kārtību sacensību organizācijā, atliek visiem tikai to rūpīgi ievērot. Nekādi formāli uzlabojumi nedos gaidīto efektu, ja sportisti paši ignorēs elementāru kārtību un aizmirsīs par savstarpēju izpratni.
Pasākumam problēmas var radīt jebkurš sīkums, piemēram, pietiek kādam tiesnesim pirms starta pēkšņi sajust veselības problēmas. Vai arī kādam nolikt auto tā, ka citi nevar ar savu treileri piebraukt pie vienīgās laivu nolaišanas vietas.

dalībnieks
Stikuts savā elementā:"Kļūda būtu, ja sekotu tavai idejai un katrā laivā ieliktu nevis neitrālu vai labvēlīgi noskaņotu tiesnesi, bet konkurentu komandas dalībnieku.:-) Pie tam, nez, vai tas palīdzētu atrisināt tiesnešu problemu."
Pēc būtības tagadējie tiesneši IR konkurentu komandas dalībnieki, bet bez oficiāla statusa. Kā statuss ietekmē noskaņojumu? Kapēc Tu domā, ka motivēt tiesnesi un dalībniekus būt atbildīgiem ir kļūda?

jst dalībniekam
Motivācijas var būt dažādas. Viena lieta, ja tiesnesi "motivē" komanda, kura viņu piedāvājusi, pret to nevar neko iesākt. Nekorekti, ja to piedāvā organizatori, kuri tādā veidā ar papildus bonusiem netieši mudinātu tiesnešus darīt visu, lai attiecīgā komanda uzvarētu.

Juris.F
Vakars ir vajadzigs lai citigi sagatavoties otrai dienai nevis pa galvu un kaklu vakara pec finiša skriet

Andis
Sveiciens kolēģiem. Īstenībā jau Haris diezgan konkrēti atbildēja uz priekšlikumiem, bet gribu izteikt arī savas domas.
Par nolikumu. Man arī nebūtu nekas pretim,ja otrās dienas startu pārceltu par stundiņu vai divām vēlāk.
5 minūšu starta intervālu uzskatu par optimālu.
Par organizatorisko pusi. Mums kā jaunpienācējiem, īpaši pirmajā posmā, noteikti pietrūka informācija.Kaut vai informācija par ēdienreizēm, apbalvošanas laikiem. Manuprāt, tādām vajadzībām būtu laba komandu pārstāvju sanāksme aptuveni divas stundas pirms pirmās dienas starta.
Vēl gribētu ieteikt dalībnieku akreditāciju, kur jāuzrāda licence (Burtniekā), makšķerēšanas karte, personas dokuments un laivas vadītāja apliecība. Pateikšu kāpēc..Dažu copmanu laivas vadīšanas prasme man likās stipri apšaubāma (varbūt tas ir ētikas jautājums, nešķērsot ceļu tieši citas laivas priekšgalā?) Otrs iemesls akreditācijas nepieciešamībai ir mani novērojumi, ka vienā no komandām brīvi tikai mainīti vietām un aizvietoti abu ekipāžu locekļi.

jst Andim
Par taviem priekšlikumiem. Varu piekrist, visiem ļoti noderētu informācija par visu, kas nav nolikumā, bet ko sarūpējuši organizatori. Tai skaitā par ēdienreizēm. Tikai par tādām lietām vairāk būtu jāinteresējas arī pašam komandām, jo sevišķi tas attiecas uz jaunpienācējiem. Rūpīgāk jālasa nolikumi, tajos var atrast visu svarīgāko. Komandu pārstāvju klātbūtne, var saukt to par sanāksmi, ir paredzēta brīdī, kad notiek tiesnešu izloze, parasti laiks ir noteikts nolikumā. Arī apbalvošanas laiks ir noteikts nolikumā. Ja ir kādas izmaiņas, tikai tad tās papildus tiek izziņotas uz vietas.
Mēs sen esam atteikušies no makšķernieku personības identifikācijas, viņa tiesību un iemaņu pārbaudes. To apzināti esam atstājuši komandu pašu ziņā. Galvenā tiesnešu kolēģija to dara tikai izvēles kārtībā un gadījumos, ja tas ir nepieciešams organizatoru vajadzībām. Jebkurā situācijā dalībnieks personīgi ir atbildīgs par to, lai likumi un normas netiktu pārkāpti.
Par dalībnieku ētiku esam runājuši pietiekoši bieži, vairāk labuma būtu, ja īstajā brīdī būtu liecinieku norādes uz konkrētiem pārkāpējiem un konkrētiem gadījumiem. Man nav nevienas sūdzības par kādas ekipāžas divu dalībnieku maiņu, kas vienā posmā nav pieļaujama. Domāsim, kā rīkoties tikai gadījumā, ja būs konkrēta ziņa. Nolikums gan tieši neregulē kādas ekipāžas pilnu nomaiņu čempionāta laikā, ir domas, ka tas būtu pieļaujams, ja būtu objektīvi apstākļi. Tikai, nez vai komandas to darīs, lai gūtu kādas priekšrocības, drīzāk gan tikai, lai nodrošinātu komandas līdzdalību. Jo šāda maiņa attiecīgās ekipāžas praktiski izslēgtu no konkurences par augstu vietu kopvērtējumā starp ekipāžām.
 
13. 03. 2014.

  Seko jaunumiem Facebookfifteen comments

MB MB - 14-04-’14 19:12

Citāts:
“Tiešāju Lč divas sezonas plus vienu nepilnu, par cik neesmu bijis sportists, tad nezinu citus tiesnešus darbībā, bet varu pateikt to, ka pašiem dalībniekiem arī vairāk vajadzētu pievērst uzmanību
sapulcēm un noteikumiem. Jo regulāri bija dalībnieki, kas kā no mēness nokrituši, neko nav dzirdējuši, ne ko Stikuts teicis, ne ko Haris teicis. Vai arī izliekas, ka nav..:)”

Šis ir pamats – kāpēc tiesnešiem ir jābūt kompetentiem. Šis citāts arī norāda uz kopējo MN pārzināšanas līmeni. Sportisti taču ir LV makšķernieku aktīvākā, ambiciozākā, zinošākā daļa? Mums vajadzētu būt piemēram godīgā sportā.

Bijušais tiesnesis Bijušais tiesnesis - 09-04-’14 00:25

Tiešāju Lč divas sezonas plus vienu nepilnu, par cik neesmu bijis sportists, tad nezinu citus tiesnešus darbībā, bet varu pateikt to, ka pašiem dalībniekiem arī vairāk vajadzētu pievērst uzmanību
sapulcēm un noteikumiem. Jo regulāri bija dalībnieki, kas kā no mēness nokrituši, neko nav dzirdējuši, ne ko Stikuts teicis, ne ko Haris teicis. Vai arī izliekas, ka nav..:) Bija arī tādi, kur toč zinu, ka neapmeklēja sanāksmi. Katrā ziņā jaunajiem tiesnešiem iesaku iepazīties ar noteikumiem, nolikumu, kaut izdrukāt līdzi un nebūs nekādu problēmu. Jo ja Tiesnesis pats nezin visus noteikumus un nav klausījies ko runā sapulcē, tad TIESNEŠA funkcijas viņs nevar pildīt pēc būtības, jo tieši Tiesnesim ir jādod norādijumi (ja tādi nepieciešami) sportistiem , nevis otrādi :)

Bet vispār ļoti interesanti un pamācoši, kas padziļināti interesējas par spiningošanu, LČ Vai tieši otrādi, uzsākt ar to nodarboties – noteikti iesaku iet tiesāt sportistus. Ja jums acs vērīga un atvērts prāts daudz jauna iemācīsities gan no sportistu veiksmēm , gan neveiksmēm :)

arī tiesnesis arī tiesnesis - 04-04-’14 14:52

Daudz prasību pret tiesnesi, bet nekādas motivācijas, izņemot no komandas, kuru pārstāvu(lai kā JSt to cenšas noliegt un ignorēt) Tiesnesis ir vai nu komandas dalībnieks(labākais variants), vai dalībnieka padotais darbā, dalībnieka radinieks, vai vispār par polšu un zaceni nolīgts ne visai pazīstams ar MN un sac.not.
Gribat gudrus zinošus tiesnešus, zem LMSF dibiniet tiesnešu institūciju ar neatkarīgiem, zinošiem, neieinteresētiem, ALGOTIEM tiesnešiem. Redzot, kā audzis dalībnieku ekipējums u.c., redzot, ka mazāk turīgie ir atbiruši, pielikt tiesnešu atalgojumu pie dalības maksām nevajadzētu būt īpašām problēmām. Un nevajadzēs komandām interneta forumos izmisīgi meklēt kādu, kurš par kaut kādu atalgojumu gribētu būt “tiesnesis”. Un tiesnešu kvalifikācija jau būs LMSF atbildība.

Tiesnesis Tiesnesis - 02-04-’14 12:30

Kārtība un laiks, kad laivām atļauts pamest piestātni, kā arī spiningošanas sākuma laiks tiek paziņots pārstāvju un tiesnešu sanāksmē, kura notiek ne vēlāk kā 1,5 stundas pirms attiecīgā posma sākuma. Tiesnešu klātbūtne sanāksmē ir obligāta.
__________________

Ar visām ekipāžām nebija problēmu sarunāt telefonā lietot hronometru, piezvanīt sievai, utt.
Gluži kā Haris minēja, ka ja nav teksti ‘‘Tikko piedzima 59 gara meitenīte’‘ sazvanoties ar itkā stāvoklī esošu ‘‘sievu’‘, tad vis ir kārtībā.

Ja kādam ir bails, ka tiks rakstīti sms un ziņots, tad zinu cilvēkus, kas raksta sms telefonu turot kabatā, tas, protams, nav saistīts ar LČ.

Es par to laika uzņemšanu vairāk rakstīju novērojumus no citu laivām.

Vēl ir fakts, ka tiesneši iet uz sapulcēm, bet tiepaši dalībnieki pirms starta mēdz ‘‘izlikties’‘ ka šo to no noteikumiem nezin.
Arī viņiem no galvenā tiesneša puses ir jāizskadro, ko var izdarīt tiesnesis, ja netiek ievērots reglaments.

LK arī bija interesanti momenti.
Tusiņš ir feini, bet noteikumi visiem vieni.

tiesnesis cits tiesnesis cits - 02-04-’14 11:01

Ja kāds kaut ko nezin, nevajag uzreiz visus uzskatīt par glupiem un rīkot teātri. Tiesneši brauc lai palīdzētu savējiem nevis strādātu zemi algotu darbu. Kuru tu izgāsīsi tajos testos? Ja cilvēks atbidēs šķibi, ko tālāk? Taisam tirgu, sodam vai noņemam komandu vai kratam pirkstu un lasam morāli? Cilvēki šos mačus uztver kā draudzīgu sacensību kur satiekas draugi nevis par vietu kur pierādīt savu taisnību. Man ar sākumā visi mācīja kamēr sapratu vairāk. Normāli veči neskopojas ar padomiem ja tiesnesis kaut ko nezin.

MB MB - 01-04-’14 17:29

Quote JST: Ja gatavojies arī šogad būt par tiesnesi, iesaku vēlreiz uzmanīgi pārlasīt šī gada nolikumu un noteikti ierasties uz tiesnešu sanāksmi pirms sacensībām. Tur katru reizi no jauna tiek dots skaidrojums visam, kas jāzin tiesnesim.

Visu, kas jāzin tiesnesim, 10 minūtēs izskaidrot nav iespējams. Var pasvītrot galvenās, lietas, piemēram, ka dalībniekam, mērot zivi, nav pieklājīgi pirkstu bāzt priekšā zivs purnam, lai centimetrus vairāk iemērītu… ;) Normāla būtu situācija, ja komandai tiesneši ir jāapmāca un tiesneši izlases kārtība pirms mačiem tiek testēti ar kontroljautājumiem. Atbilde – kurš ar to nodarbosies – neiztur kritiku… Nevar paņemt no firmas apsargu un iemest laivā, lai tas mēra zivis, ja viņš makšķerēšanas noteikumus nav lasījis un zivis lāgā neatšķir. Bet tā dara, jo par to nekas nav…

Rio Rio - 01-04-’14 11:00

Tiesnesi,laivaa visam buutu janotiek tikai un vienigi peec tiesnesa pulkstenja(rikojuma),ja tev sportisti neklausa iesniedz zinojumu galvenajam tiesnesim.tev nav jastridaas,tev tikai japiefiksee fakti.

Tiesnesis Tiesnesis - 31-03-’14 13:26

Starta signāls, visi aizlēkšo un gaida tiesneša rīkojumu/atļauju sākt maksķerēt.
Katrs tiesnesis pēc sava telefona, vai pulksteņa uzņem laiku un dod atļauju.
Attiecīgi sākumā, vai beigās, viena ekipāžā lūr uz otru un neklausa tiesnešus, bet apmēram, ē, tie jau iemeta, mēs arī metam, vai arī pie beigām citi beiguši, bet citi vēl izdara pēdējos metienus.
Tātad, lai nav jākalusas tizli komentāri pēc sacensībām.
Tad lai ielāgo visi dalībnieki. Katras laivas tiesnesis uzņem laiku, kad ir pirmais iemetiens un kad ir pēdējais, nevis pēc masu psihozes vadoties no apkārtesošajām laivām un tad ir ķīselis.
Ja meta 30 sek vēlāk (tiesneša pulkstenis), tad arī 30 sek vēlāk izvilks, utt.
Personīgi uzņēmu laiku telefonā ar hronometru. Ja gatavojies arī šogad būt par tiesnesi, iesaku vēlreiz uzmanīgi pārlasīt šī gada nolikumu un noteikti ierasties uz tiesnešu sanāksmi pirms sacensībām. Tur katru reizi no jauna tiek dots skaidrojums visam, kas jāzin tiesnesim.

MB MB - 28-03-’14 17:44

Tie, kuri tāpat kā es – nevar atrast- links ir šeit:

http://www.fishing.lv/organ/klubi/lmsf/n..

JK JK - 27-03-’14 17:57

jst
Ja labā puse ir tieši pretī kreisajai pusei, tad var redzēt. :) Un jau ilgāku laiku, kā Jūs sakāt. Es mani interesējošos nolikumus jau 20.03.2014. novilku. :) Saprati pareizi.:-)

jst jst - 27-03-’14 17:05

LMSF lapā jau veselu nedēļu atrodas saites ar nolikumiem. Man nesaprotamu iemeslu dēļ, izskatās, ka daži to nevar atrast. Gribētu tādēļ zināt, vai ir redzama ekrāna labajā malā nekustīga tabula, kurā ir saites ar visiem minētajiem nolikumiem.
P.S. Pieļauju, ka izmantojot funkciju ZOOM, lai apskatītu lapu lielākā mērogā, parādās nevēlams efekts, kad vidējā sleja uzbrauc virsū labajā malā nofiksētajai tabulai un daļēji nosedz to. To var pārbaudīt, nospiežot CTRL un 0 (nulli), tādā veidā izslēdzot palielinājuma efektu.

MB MB - 27-03-’14 11:04

Cik sanācis par nolikuma jautājumiem aprunāties ar čempionāta dalībniekiem, tad vairums par šiem jautājumiem nezin neko.

Vai atbildīgakiem ir grūti izsūtīt šos jautājumus LČ dalībniekiem elektroniski?

Otrs jautājums – par LČ 2014 nolikumu. Kad būs pieejams?

boila boila - 20-03-’14 11:18

Palabojiet karpu nolikumā reģistrācijas laiku. 22.04.2013 vajadzētu būt 2014.

Vai solītā jaunā web lapas koncepcija būs pieejama apskatei tikai valdei vai arī pārējiem biedriem?

Paldies par norādi, kļūda ir izlabota. Jaunas web lapas koncepcija, par kuru bija runa konferencē, protams, būs pieejama visiem. Ceru, ka tuvākajā laikā varēsim ar to iepazīties.

Kraft Kraft - 17-03-’14 15:12

1. Par laikiem neredzu iemelsu mainīt. Labāk lai ir kompakti, un kas ne mazāk svarīgi, jo ātrāk beidzas otrās dienas posms, ātrāk var kravāties un startēt mājās, un dažiem ceļš ir ļoti tāls. Tieši tad arī vairāk naķ miegs atpakaļceļā jo tuvojas jau vakars. Turklāt šajā situācijā nosacītā vakara copē pimajā dienā ir apstākļu dazādība.

2. Kurš un kādā veidā veiks tiesnešu eksamināciju? Kas notiek, ja 30 minutes pirms starta tiesnesis “izkrīt” Alkohola testus? un uz kāda pamata?!
Mums ir likumi kas to jau regulē. Pārējais ir cilvēku godaprāts.

3. Piekrītu par starta skaidru singnālu no krasta. šobrīd kurš pirmais uzdod, pārējie seko. (bet tas nedod priekšrocības uz ātrāku makšķerēšanas startu)
Savukārt katru laivu atsefišķi startēt nav jēga. Labi strādā divi dalītie stari.

Par 4 punktu piekrītu.

Galvenias, kungi nesarežgījiet tur kur nav jāsarežģī :)

??? ??? - 14-03-’14 12:09

Kur var redzēt jauno čempionāta nolikumu?
Nolikumi abiem LR spiningošanas čempionātiem būs redzami pēc dažām dienām.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.