« Lieldienas Namsenfjor… | Home | Norway 2014 »

LR spiningošanas čempionātā Burtniekā

Šogad līdzdalību čempionātā, kurš tradicionāli risinās trijos posmos - Burtniekā, Daugavā pie Kokneses un Rušonā, dalību pieteikušas 43 laivu ekipāžas, kuras pārstāv 24 komandas. Sestdien un svētdien gandrīz ideālos laika apstākļos, ja neskaita lielo karstumu, kas visu nedēļu valda Latvijā, sportisti sāka sacensību maratonu. Pirmā spēku salīdzināšana notika Burtnieka ezerā, laivu starts bija no kempinga "Ezerpriedes" piekrastes.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Pirms sacensībām bažas raisīja relatīvi zemais ūdens līmenis ezerā, kas vietām pat sarežģīja braukšanu ar motorlaivām, taču pirmās dienas lomi pārspēja gaidīto. Līderos izvirzījās Lucky John ekipāža Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš, kuri 6 stundās spēja noķert ieskaitē vērtējamas 12 līdakas un 8 asarus un ieguva 42713 punktus. Tikai nedaudz ar 42380 punktiem (13 līdakas) no viņiem atpalika BSM - EBOAT.LV 2.komandas ekipāža Armands Ērglis un Jānis Briedis. Trešajā vietā ar 39109 punktiem (13 līdakas un 4 asari) pēc pirmās dienas bija MK Ādaži ekipāža Alfrēds Liberts un Artis Brūveris.

Labākie Burtniekā

Attēlā redzamas pirmā posma labākās ekipāžas.

Sacensību rezultātus otrās dienas noslēgumā var redzēt protokola fragmentā, vēlāk te varēs aplūkot arī pilnu protokolu.

Nelielu slīdrādes albūmu ar bildēm no šī pasākuma var atrast arī atsevišķi.

 
25. 05. 2014.

  Seko jaunumiem Facebook32 comments

Armandse Armandse - 29-06-’14 23:23

Sienāzi, laivas sajāj visos posmos. Paskatīsimies, kas atkal notiks Rušonā (cerams, ka būs izņēmums un nesajās) Daugava ir liela un tur ir kur izvērsties.
Mans galvenais pretarguments Pret Lielupi ir dēļ tās šaurības un krasta presinga ar visām no tām izrietošajām sekām. Labi ja ne 100nieks izskalos grunteņotājus, tad es ar savu 15nieku toč viņus izskalošu:) Un neuzskatu, ka LK rīkot ķīsī būtu regress, ņemot vērā uzstādītos LK mērķus.

Neesmu pret maiņu kā tādu, bet pret Lielupi ŠOGAD.
Viedokli prasīja – pateicu. punkts :)

Vienk nevajag uzreiz iebraukt pozā – kas nepiekrīt mūsu (jūsu) idejām, tie ir pret mums un velk uz regresu. Viss miers:)

sienaazis sienaazis - 29-06-’14 22:18

Par to ka Lielupee nav zivis. Mullkkiibas. Ir garlaiciigi un nav attiistiibas braukaat vienos uudennos, jebshu es maldos ???
Katram posmam ir meenesis laika gatavoties, ja piennem driizumaa sso faktu, tad nevienam nav paarsteigumu. Turklaat, tas ir tepat netaalu.
Koknese ir visnepiemeerotaakaa vieta, kur vispaar ko riikot(HES ietekme, zemuudens klintis, sajaatas laivas), kaapeec par to neko neminat ???
Armand un Rio, juus tak ar 15 HP gandriiz novinneejaat sso posmu, Burtniekaa jums ar negaaja sliktaak, tamdeell par tiem 150 vai 100 HP un priekssrociibaam teikt buutu lieki.
Par copmannu izskalossanu krastaa :))) veciit, kad brekssosi, paluudz, lai kaads ar 150 HP hodaa nobrauc garaam, buusi paarsteigts, cik tie vilniishi ir mazinni :) Leenaam braucot tie ir krietni vien skarbaaki :)))

LK punkti naak klaat pie kopeejaa rezultaata no LC, ja kautkaadu iemeslu peec buus, kas atteiksies starteet, tas attaalinaas ssos sportistus no daliibas izlasee, domaaju ka katram tas ir kaut neliels, bet meerkkis.

Es esmu par attiistiibu un domaaju, ka sacenssoties visu laiku vienos uudennos notiek regres.
Taas ir manas domas !!!
Ceru ka LK notiks, ja ne Lielupee, tad vismaz kaadaa citaa uudenii, taapat kaa Koknese….
Nekaa personiiga viiri.

Rio Rio - 29-06-’14 21:56

domaaju ja kauss tomeer:) buus lielupee ,tad… daliibnieku no sportistu vidus vareetu buut ljoti maz,ja Tev skjiet interesanti vineet vieteejos onkuljus un tantes( ja speesi vinjus piesaistiit) :)ar airu pelaam un samiem,,tad ciinies vien par Lielupi.. .

Armandse Armandse - 29-06-’14 21:34

Mārtiņ, kas skaitās argumentētas pretenzijas pirmkārt? :)
Bet nu labi…

Kātrā ziņā vismaz dažas lietas es gribētu lai man paskaidro sīkāk,
kā tas Jūsuprāt izskatīsies reālā dzīvē, nevis tikai skaitļos un mega vīzijās.

1. No sporta makšķerēšanas viedokļa Lielupe ir loti garlaicīga ar maz vietām kur izvērsties.
Lielas priekšorcības, tiem kas var aizskriet ātrāk, tālāk (atkal šaurība) (par to protams var pastrīdēties, bet labi lai paliek.)

2. Atkal šaurība, kā ir plānots palaist startā visas laivas. (te divi starti neko neatrisinās)

3. Kā ir plānots kompensēt “mierīgajiem copmaņiem” un pārējiem atpūtniekiem sadirsto
copi vai atpūtu. Nav grūti vizualizēt ainiņu, kā 150HP laiva maucot hodā, nafig visus grunteņotājus ar visiem tārpeim izskalo krastā.

4. Lielupē vispār ir slikti ar copi un zivīm kā tādām.

Dažus no punktiem var koriģēt ar liegumiem, aizliegumiem, limitiem utt. – A tas ir to vērts?

Vienkārši mans dziļi personiskais secinājums ir, ka šis posms galīgi nav interesants
copmaņiem parastajiem, kas grib ķert zivi, kas grib mācīties ķert zivi porta režīmā utt. (jo LK tieši tāds pamatā bija domāts) Es saprotu, ka sponsori un publika (iedomu pagaidām) ir labi, bet svarīgākais ir dalībnieki un viņu vēlme copēt, nevis vīzijas no augšas. Nebūs gribētāju copēt, nebūs
Kausa. Nevajag aizmirst kurš te ir galvenais un primārais pašos pamatu pamatos.

Kā jau te pieminēja, viss ir skaisti un laba ideja, bet nejau LK un kur nu vēl tūlīt!

Pieskaiti manu balsi “pret” Lielupi.
Paldies:)

Juris.F Juris.F - 23-06-’14 13:41

un pec info tur diezgan švaki ar zivim, ipaši augusta un septembri

Juris.F Juris.F - 23-06-’14 09:59

Martiņš tas viss ir labi tikai visu vajag taist laicigi nevis sakt runat par to jūnija beigas, tad runasim uz nakamo gadu ko mainisim un kad

IngusD IngusD - 21-06-’14 09:14

Pilnībā atbalstu MB par to, ka ūdens ir jāmaina jau šogad un arī to, ka piedāvātais formāts Lielupē ir vismaz kaut kāda iespēja mēgināt atsrādāt sponsoru iztērēto. Paldies, ka mēgināt vismaz kaut ko darīt , Jo esošā sacensību atspogulosana ir loti zemā līmenī.

Rio Rio - 20-06-’14 21:15

mans subjektivais viedoklis ka kausaa labaak starteetu kjisezeraa.lielupee domaaju nestarteetu vispaar.lielakoties tapeec ka nebuus laika pienaciigi sagtavioties.pats nesmu tur bijis gadus 15 :),kjisii vareetu ko dariit ar ieprieksejo gadu iestraadeem.bet ideja rikot sacensiibas ar pienaciigu publicitaati ir ljoti apsveicama.ja sii vieta buutu mineeta gada sakumaa tad pretenziju nebuutu.Lai sogad piena kauss:)paliek lielupei ,LK kjisezeram.

MB MB - 20-06-’14 14:25

Agrim

Ignorējot tavus mēģinājumus mani aizskart privāti.

Atbildēšu, ka sacensības var rīkot pa kluso, nomalēs un var rīkot publiski, pilsētas centrā, ar publicitāti. Mūsuprāt – sponsoriem labāk patīk pilsētu centri, tas ir MOSP valdes lēmums. Iespējams, ka nākamajam gadam piedāvāsim vēl citu vietu.

Par kalendāru – atbildīgie JST un HR bija lietas kursā par to, ka MOSP 3 gadus atbalstīs un rīkos LK, tam ir ieplānoti budžeti, acīmredzot atbildīgie šo informāciju aizmirsa nodot LMSF valdei. Starp citu – jautājumu zīmes pie datumiem joprojām nav noņemtas. Sarīkot to pašu Kīšezerā – vieglāk par vieglu. Malsim vēl to pašu ūdeni…

Sakars LK ar MOSP ir par tik par cik no MOSP šogad ir 700 EUR balvu fonds un segti citi rīkošanas izdevumi, MOSP aktivitātes nav spiesta lieta un komentēt tās ir vērts pēc tam, kad tās būs sastādītas un zināmas, būs objektīvā ;)

Būsim konstruktīvi un izvairīsimies no pārprotamiem epitetiem.
Ja LMSF nav nepieciešami atbalstītāji un iniciatīva – būtu nepieciešams skaidrs valdes viedoklis šajā jautājumā, lai turpmāk netērētu laiku un enerģiju.

Aggris R Aggris R - 19-06-’14 23:36

MB
Dienas kārtībā sacensību kalendārs bija gada sākumā, kuru federācijas valde arī apstiprināja. Neredzu iemeslu pie tā apspriešanas atgriezties. Pašlaik tā ir tava vēlme, ideja, kuru vēlies piedāvāt, nesaprotu, kādēļ kādam būtu jāargumentē kāpēc ir pret. Drīzāk kāpēc tam jābūt Latvijas kausam, lai ir Piena kauss.
Laikā kad Jelgavā ir Piena vai pilsētas svētki, nenozīmē, ka tad jātaisa Latvijas kauss. Nekā slikta tur nav, ka MOSP veic savas aktivitātes maču laikā, bet sacensības nav jāpakārto sabiedrisku organizāciju aktivitāšu grafikam. Pēc trīs vasaras mēnešiem LR čempionātā parasti tika plānota pauzīte līdz kausam, kas ir tikai loģiski, jo ģimenei arī jāvelta laiks. Nevar nepārtraukti trenēties un mačoties, neviens ar to naudu šeit nepelna.
Manuprāt Ķīsis ir ļoti sportisks ezers, kuru ir iecienījuši daudzi sporta makšķernieki, ar infrastruktūru viss tai vietā arī ir labi. Uzskatu, ka šad tad der pamainīt LR čempionāta posmus, bet kausam ir jānotiek Ķīšezerā.
Starp citu, paldies par solāriju Burtniekā, ceru, ka izgulējies.

Ivars Ivars - 19-06-’14 19:54

Augustā uz Lielupi sen nebraucu viss aizaudzis, ūdens silts , zems , cope kā vannā. Varbūt meistariem tas nav svarīgi tiem pat vannā uz firmas bleķiem ķerās. Labāk ir zem Kalnciema , tur gadās jūrnieki un Babītes zivis , bet ar tikai oktobrī.

MB MB - 19-06-’14 10:22

Šobrīd ir darba kārtībā ideja organizēt Latvijas Kausu ar MOSP atbalstu 30. un 31. augustā, Jelgavā, Lielupē. Plānotais sektors Lielupē – Kalnciema tilts – Staļģenes tilts, atsevišķi ierobežojumi Jelgavas pilsētas teritorijā. Par infrastruktūru tiks gādāts, laivu novietne ar elektrību, treileru parks un dzīvošanas iespējas izziņosim jūlijā. Kausu plānojam kopā ar semināru un Jelgavas piena regati, ir ieplānota dalībnieku parāde pilsētas centrā, publicitātes pasākumi komandām un atbalstītājiem. Argumentētu atbalstu vai pretenziijas gaidām līdz 30.jūnijam ieskaitot.

dalībnieks dalībnieks - 28-05-’14 14:42

Ja būtu atļauja iebraukt upēs, tad varētu vārīties par tiem 50 metriem, citādi nolikumā viss skaidri uzrakstīts. Vienmēr bijis, ka šaurajās caur-ejās drīkst pieklājīgi braukt garām.

MB MB - 28-05-’14 12:51

Par tiem 50m un apbraukšanu bija PČ nolikumā. Pēc LV nolikuma šobrīd nostājies pa vidu iebrauktuvē līcī un bloķē pārējos abos virzienos, citas atrunas nav.

Atrunāšana sapulcē ir laba lieta, bet skaidri uzrakstīts nolikums ir vienkārši saprotama kārtība. Sapulcē var lemt par neparedzētām izmaiņām, forsmažoru. Citādi – jābūt skaidriem noteikumiem vismaz mēnesi pirms posma.

Būtu labi, ja to izdarītu vismaz uz nākamo sezonu.

Agris R Agris R - 28-05-’14 12:21

Kad noteica, ka nevar braukt citās upēs, droši vien argumentācija tika dota. Manuprāt, viss ir vienkārši, ja posms Daugavā, tad Daugavā, nevis Daugavā un tās pietekās. Par 50m šaurās vietās esmu lasījis, tikai neaceros starptautiskajos vai citos noteikumus. Ja laiva atrodas šaurumā, bet aiz noenkurotās laivas tālālāk ir vietas kur makšķerēt un kāds vēlas tur makšķerēt, tad tiem kas uz enkura ir jānorāda laivai, kura vēlas doties tālāk pa kuru pusi viņus var apbraukt, protams, apbraucējiem jārīkojas klusi. Daugavā tas nav izteikti, bet Rušonā aktuāli. LR nolikumā tas nav atrunāts, tad pirms mačiem to varētu atrunāt sapulcē. Manuprāt, Agris R. visai pilnīgi raksturojis situāciju. Sacensību rajona robežas katrā posmā un konkrētajā situācijā paziņo konkrētā posma organizators, izejot no praktiskiem apsvērumiem. Parasti organizatori bez nopietna iemesla nemaina iepriekšējos gados apgūtos rajonus, kuros iegūta pozitīva pieredze.

Rio Rio - 28-05-’14 10:41

tada situacija ka var buut probleemas ar 50 m ieverosanu var rasties visur,arii tanii pasaa olinjkalnaa,piem laiva stav starp krastu un salu,un salai no katras puses noenkurojaas pa laivai,guuuti pateikt kaa taadaas situacijaas pareizi jariikojas,varbuut kads sadu gad var nokomenteet?

MB MB - 28-05-’14 09:55

Piksterē un Aiviekstē 50 m neievērosi, tāda varētu būt argumentācija. Kopumā neko nevajag ierobežot, ja nu laivu skaitu uz citiem gadiem sākt samazināt, lai savādākos ūdeņos mačus varētu rīkot.

Rio Rio - 27-05-’14 21:36

nu piedavaat ierobezot apriikojumu man nenaak ne praataa.par to es nesmu mineejis ne vaarda.atistiibas labad iznjeema araa piksteri,peersi,aivieksti un manupraat ko lidziigu vajadzeetu izdariit ar olinjkalnu.tas tiesi veicinaatu atiistiibu.Tev pasam taa neskjiet?

Armandse Armandse - 27-05-’14 20:44

Tak, lai skrien kaut līdz krievijas robežai ja tur tās īstās vietas iraid :)

Agris R Agris R - 27-05-’14 20:32

Man škiet, ka bērnišķīgi ir otro gadu pēc kārtās izteikt priekšlikumus, ar mērķi, mainītu sacensību nosacījumus atbilstoši savām vēlmēm, ierobežojot citu dalībnieku iespējas un aprīkojuma attīstību, pie tam, atsaucoties uz “daudziem”. Protams, tas ir viens no veidiem panākt savu, bet var rīkoties arī savādāk, ja šaubies, ka kaut kur nokavēsi vai nevarēsi aizbraukt kur vēlies, pameklē savu draugu,paziņu lokā copmaņus, kuri ir gatavi aizdot uz mačiem lielāku dzinēju. Starp citu, Butniekā viena laiva bija ar 240 zs. Lai vienādotu apstākļus tai laivai aizmugurē vajadzēja piekārt spaini?
Sacensībās Formula 1 kā viens no līdzīgas problēmas risinājumiem ir līdzpaņemtās degvielas limits. Varbūt mums arī būtu jāievieš benzīna limits laivās?:-)

Rio Rio - 27-05-’14 17:28

NU NEESI GUDRINIEKS:)es izteicu savu viedokli,bet Tu megjini kaut kaa berniskjiigi atbildeet.atbildi tacu normaali ar savu domu un taas pamatojumu,ja esi protams spejiigs uz to:)

Agris R Agris R - 27-05-’14 16:23

Man vietas virs Jēkabpils noskatītas

Rio Rio - 27-05-’14 15:00

Agri R. a ko Tu taa satraucies:)?,tad jau arii braucam ieksaa piksteree ,Persee un aiviekstee arii?resp.neierobezojam neko.

Armandse Armandse - 27-05-’14 12:56

Tiesnesi>
Tieši ja ūdeni nometīs tad būs jautri :)))
Pagaidām oficiālais Latvenergo kluisē par datumiem…

Agris R Agris R - 27-05-’14 10:53

2 RIO
Ko tur niekoties, uzreiz ierobežojam lokāciju no Rīteriem līdz Kalnavotiem, ķeram no airu laivām ar vienādām makšķerēm un vienu un to pašu mānekli, zivis paturam, nevajadzēs tērēties uz tiesnesi.

Rio Rio - 26-05-’14 19:19

jaa es esmu parliecinaats kaa taa buus.jo tur apstaaklji ir tomeer nedaudz savaaadaaki kaa citur.

Tiesnesis Tiesnesis - 26-05-’14 17:36

Rio, tas ka pag. gad. tur ķērās, nenozīmē ka šogad tā būs. Varbūt visi dragās uz Rīgas pusi. Ja ūdeni nenometīs, tad vispār būs jautri, jo līdaka būs pa zālēm un zandartus reti kurš ķers.

Rio Rio - 26-05-’14 16:57

par Kokneses posmu,lai daudziem apstaaklji buutu vienadaaki un intriga lielaaka varbuut sajaa posmaa vajadzeetu noteikt robezu lidz augstsprieguma linijai pie olinjkalna.intriga noteikti buutu lielaaka:)

hm hm - 26-05-’14 16:49

kuri tiesneši bija Agatam ?

Vitālijs - tiesnesi Vitālijs - tiesnesi - 26-05-’14 14:05

Jāni, protokolā Stream komandai ir ieskaitīti divi zandarti un Fishbon komandai līdakas 20 un 26cm. Šķiet, ka drukas kļūdas, domāts laikam pirmajā gadījumā līdakas un otrajā asari?

*** *** - 26-05-’14 13:57

Izskatās, ka zivis ir ķērušās labi. Dikti daudz 50 cm līdakas. Īpaši Team Agat, vai nu baigākā veiksme, vai tiesnesis labestīgs :)

Juris.F Juris.F - 26-05-’14 13:42

Apsveicu uzvaretājus(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.