« Cope Tomē, reklāma | Home | Storumana 2014 »

Par sacensībām spiningošanā

Tikai dažas pārdomas par MOSP priekšlikumu organizēt Latvijas kausa sacensības šī gada augustā Jelgavā. Kopumā ideja ir laba un atbalstāma vairāku apstākļu dēļ.

Pirmkārt, 2.posma sacensības Koknesē pierādīja vēlreiz, ka valsts mēroga sacensībām svarīga ir ne tikai infrastruktūra un organizācija, izšķiroša loma ir, es teiktu, ūdenstilpes devīgumam. Ja ir laba cope, makšķernieki ir gatavi paciest ne vienu vien neērtību. Konkrēti, Daugava pie Kokneses jau vairākkārtīgi nav attaisnojusi organizatoru cerības, šogad lomi bija katastrofāli mazi, kas traucē veikt gan galveno uzdevumu - noskaidrot labākos, gan veicināt pozitīvu mūsu sporta veida publicitāti. Attiecīgi, joprojām aktuāla ir tēma par sacensību bāzi. Jaunu piemērotu ūdenstilpju meklējumi, ņemot vērā mūsu sportistu motorizācijas un prasību līmeni, nav vienkārši.
Otrkārt, Lielupe ir ģeogrāfiski vislabākajā situācijā, proti, tā atrodas Latvijas centrālajā daļā, ar visumā līdzīgiem attālumiem gan no Kurzemes, gan Vidzemes.
Treškārt, plānotais sacensību laiks visumā atbilst mūsu tendencei organizēt čempionāta sacensības vasaras vidū, lai varētu līdz septembrim noteikt izlases sastāvu startam pasaules čempionātā, kas vienmēr, notiek oktobra sākumā.
Un pēdējais - tiek piedāvāts iespējami liels atbalsts no potenciālo organizatoru puses.

Taču, pieņemot lēmumu, jārēķinās ar dažiem riskiem un politiskām nostādnēm.
Vispirms - mums nav pozitīvas pieredzes par to pašu Lielupes devīgumu Jelgavas apkārtnē. Te par problēmu var būt gan upes aizaugums augusta mēnesī, gan Lielupes izmēri, kuri var radīt problēmas navigācijā sacensību laikā. Taču šadus aspektus tāpat kā upes devīgumu grūti pārbaudīt, kā saka, teorētiski. Vāji lomi uz PR var atstāt visai negatīvu iespaidu.
Arī informācija par sacensību infrastruktūras piemērotību ir visai aptuvena, tā būtu jāpārbauda sacensību apstākļos.
Otrkārt, mēs kādreiz esam apstājušies pie tēzes, ka spiningotāju sagatavotības noskaidrošanai blakus čempionāta sacensībām, kurās starti notiek dažadās vietās, visiem pieņemams un labs risinājums ir starts vienā ūdenstilpē laikā, kad copes apstākļi spiningošanai ir optimāli, un par šādu vietu esam izvēlējušies Ķīšezeru, kas no visiem aspektiem šobrīd ir labākā bāze mūsu sacensībām. Gan ar infrastruktūru un centrālo izvietojumu, gan ar visumā prognozējamiem un stabiliem lomiem.

Mani secinājumi.
Sacensības Jelgavā būtu atbalstāmas, gan ne kā Latvijas kauss, bet kā jauns eksperimentāls pasākums, to varētu nosaukt, piemēram, kā Jelgavas kausu. Pozitīva rezultāta gadījumā nākotnē tās varētu aizvietot kādu no LR čempionāta posmiem.
Ņemot vērā solīto vispusīgo atbalstu, organizatori varētu būt Jelgava kopā ar MOSP ( MOSP sastāvā taču ir daļa no LMSF biedriem), bet dalībnieki - individuālas ekipāžas. Pie tam Latvijas izlases kandidātus, piemēram, čempionāta pirmās desmit ekipāžas bez dalības maksas :-) organizātori varētu uzaicināt personīgi.

Šāds pasākums dotu labu ieguldījumu gan mūsu sporta publicitātē, gan jaunu sacensību bāzu meklējumos, cerams, arī spiningošanas sporta attīstībā manā dzimtajā pilsētā Jelgavā, kurā kādreiz bija spēcīgas spiningotāju komandas.

Jānis Stikuts, LMSF viceprezidents

 
30. 06. 2014.

  Seko jaunumiem Facebookfour comments

dzēsts dzēsts - 30-06-’14 18:48

Aug buciņš, aug radziņi…

MB MB - 30-06-’14 16:09

Stikuta kungs,

Noteikti nevēlos iesaistīties ar Jums demagoģijas duelī. Tāpat uzskatu, ka nav vērts cīnīties par kāda posma rīkošanu. Varu palīdzēt, bet cīnīties neredzu iemeslu.

Atturēšos no apburošiem epitetiem un tautas sakāmvārdu lietošanas.

Jauku Jums dienu!

jst jst - 30-06-’14 14:57

Mārtiņ, ja tava ideja bez kādām atkāpēm nav visus apbūrusi, tad nevajadzētu, kā saka, mest plinti krūmos. Visi, kas piedalās, maksā LMSF biedra naudu, nu un tad? Rakstīsim vēstules paši sev un prasīsim, kur ir tās jaunās vietas?!!
Pilnīgi normāli būs, ja piedāvātajā jaunajā vietā piedalāmies kādos līdzīgi organizētos mačos, reāli pārbaudam apstākļus un tad lemjam. Runa ir par LMSF lēmumiem.

Daudzi no MOSP biedriem, tai skaitā arī klubs, kuru tu pārstāvi, ir arī LMSF biedri. Šo klubu pārstāvji ir arī MOSP valdes sastāvā. Ceru, ka viņi ir pietiekoši informēti par LMSF attieksmi, plāniem un sadarbības iespējām, tāpēc ar viņu klātbūtni LMSF intereses MOSP valdes sēdē varētu būt pietiekoši labi pārstāvētas, pat ja neviens cits no LMSF valdes tur nebūs.

MB MB - 30-06-’14 12:30

A. god. Viceprezidenta kungs,

Jebkādas aktivitātes Lielupes sakarā pārtraucu un informēju Jelgavas pašvaldības pārstāvjus, ka neko šogad nerīkosim.

MOSP valdes dienaskārtībā iekļauju punktu par turpmāko atbalstu un sadarbību, sēde notiks 22. jūlijā, LMSF pārstāvji ir laipni aicināti.

Patiesā cieņā

MOSP valdes priekšsēdētājs
Mārtiņš Balodis

Kā sportists gaidu, kad Latvijas kausa rīkotāji precizēs posma datumus, laiku un nolikumu, lai viss būtu zināms pietiekami savlaicīgi un netraucētu izlases sportistiem gatavoties. Kā sportists, kurš samaksājis LMSF biedra naudu, ceru uz aktīvāku LMSF darbu citu posmu meklēšanā. Vēršu Jūsu uzmanību uz darbu PR jomā un LV izlases sagatvošanā.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.