« Vēlēšanu gaisotne arī… | Home | Lucky John festivāls … »

Labākie mušiņmakšķernieki noskaidroti

Latvijas mušiņmakšķerēšanas 2014.gada čempionāta atbildīgais organizators Guntars Lagūns atsūtīja informāciju par sacensību norisi.

Šajā sestdienā, 27.septembrī norisinājās 2014.gada Latvijas mušiņmakšķerēšanas čempionāta finālsacensības. Šogad sacensības tika organizētas pēc jauna formāta, kurā sportisti sacentās divos Gaujā un Amatā izvietotos sektoros. Katrs dalībnieks, izlozējot savu individuālo zonu, dienas gaitā startēja abos sektoros (tātad katram divas sesijās). Finālsacensībās piedalījās 12 dalībnieki, pārstāvot 6 komandas.

Pie Amatas

Uzvarētāja noteikšanai tika izmantots pasaules čempionātu algoritms, kad tiek summēta katra dalībnieka iegūtā vieta katrā sesijā. Tas ir atšķirīgi no pierastā alogoritma, kad summēja visus sacensībās iegūtos punktus atkarībā no noķerto zivju skaita. Jaunā pieeja ir raksturīga ar to, ka, lai iegūtu labu rezultātu, dalībniekam jānostartē labi divās sesijās.

Pārliecinoši, uzvarot abās sesijās, tātad ar 2 punktiem, Latvijas čempionu titulu izcīnija Andrejs Gusenkovs, no komandas „Kalnciems“. Otro vietu, sesijās iegūstot 4. un 1.vietu (5 punkti), izcīnija Dmitrijs Gusenkovs, arī no komandas „Kalnciems“. Trešo vietu, pārstāvot komandu „Die Hard“, izcīnīja Ēriks Meinarts, kurš arī ieguva 5 punktus (2.un 3.vieta sesijās), pie tam viņam ar Dmitriju pat bija vienāds lielākās zivs izmērs (320 mm). Tikai tas, ka Ērika zivis kopumā bija sīkākas, viņš noķēra par 2 zivīm vairāk (astoņas), nekā Dmitrijs (noķēra 6 zivis), nobīdīja viņu uz 3.vietu.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Komandu sacensībās vērtēja abu komandas dalībnieku punktu summu. Labākā bija komanda „Kalnciems“ ar punktu summu 7, otro vietu ar 12 punktiem ieguva komanda „Flyfishingteam.lv“, kuru pārstāvēja Mārtiņš Plešs un Otomārs Bērziņš, abiem iegūstot pa 6 punktiem savās sesijās, bet trešo vietu izcīnija Ventspils Makšķernieku kluba komanda „Jūras ķīmiķi“ ar 13 punktiem, kuru pārstāvēja Andris Norītis un Māris Eglītis, sesijās iegūstot attiecīgi 6 un 7 punktus.

Pēc zivju skaita pārliecinoši labākais bija Andrejs Gusenkovs, izvelkot 27 zivis, otrs labākais bija Otomārs Bērziņš ar 11 zivīm. Viņiem sekoja Ēriks un Mārtiņš, attiecīgi ar 8 un 7 izvilktām zivīm. Kopā 12 finālisti piecus stundu gaitā izvilka 88 zivis, lielākā alata bija 39 cm, to nomedīja Andrējs Gusenkovs.

Domājot par nākotni, nākošgad šīs sacensības dažādosim, organizējot tās vairākos posmos, kā arī nodrošinot lielāku daudzveidību ūdenskrātuves izvēlē, tā atļaujot arī sportistiem demonstrēt savu daudzveidību.
Domāsim arī par sacensību zonu izlozes uzlabošanu kā arī par sektoru izvietošanu, jo šogad, lai gan centāmies zonas un sektorus izvietot maksimāli vienādus, tas īsti neizdevās, un tādēļ acīmredzami ietekmēja beigu rezultātus.

Sīkāku informāciju var atrast sacensību protokolos, visa informācija drīzumā tiks publicēta arī tīmekļa vietnē flyfishingteam.lv.

 
29. 09. 2014.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.