« Lucky John festivāls … | Home | MB komentārs, adresēt… »

Spiningotāju sezona noslēgusies

Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas un biedrības BSM organizētā Latvijas kausa izcīņa, kura 18.un 19.oktobrī risinājās Ķīšezerā, vienlaicīgi bija arī šīs sezonas pēdējās sacensības spiningotājiem. Tajās piedalījās arī mūsu valsts izlases dalībnieki, kuri pirms divām nedēlām sekmīgi pārstāvēja Latviju pasaules čempionātā Francijā.
Organizējot sacensības relative vēlu rudenī, vienmēr jārēķinās ar laika akprīzēm. arī šoreiz pirmās dienas skaistos laika apstākļus svētdien nomainīja brāzmainas lietavas. Taču kopsavilkumā izrādījās, ka zivis ķērušās tīri labi.

Cīkstēšanās bija visai sīva, jo visas komandas bija orientējušās uz asaru spiningošanu, tie ķērās labi un gandrīz visas laivās bija maksimālais atļautais loms - ar retiem izņēmumiem tie bija 20 asari. Vietu bieži izšķīra noķerto asaru vidējais izmērs. Tie, kam izdevās atrast kaut vai dažus centimetrus lielākas zivis, tika arī augstākās vietās.

Par sacensību uzvarētājiem individuālajā vērtējumā kļuva "BSM-Eboat.lv" komandas pārstāvji Gints Zeiļa un Ivars Riciks, otrie bija "Lucky John" komandas dalībnieki Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš, trešajā palika "Lowrance Osprey fishing team" pārstāvji Mārtiņš Balodis un Kristiāns Godiņš.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Komandu vērtējumā vietas sarindojās sekojoši - "Lucky John", "BSM-Eboat.lv", "Lowrance Osprey fishing team".
Visus rezultātus var atrast LK izcīņas sacensību protokolos.

 
19. 10. 2014.

  Seko jaunumiem Facebooknine comments

Vitalijs Vitalijs - 22-10-’14 09:17

Pilnigi piekritu Martina B. viedoklim – jariko sapulce un runat atklati!
Vai tiešām tu domā, ka šajā brīdī, kad tiek veidots nolikuma projekts, nepietiek ar domu apmaiņu internetā, bet būtu jāsasauc sapulce klātienē? Tādā gadījumā uzraksti par kuru nolikuma pantu mēs tur runāsim. Ne tavā, ne Mārtiņa komentārā neko tādu neatrodu. Parunāt var par daudz ko, taču, ja ne tikai filozofējam, bet runājam par lēmumiem, kurus jāpieņem biedriem balsojot, priekšroku dodu rakstītam vārdam, tad var redzēt konkrēto domu. Atgādinu, ka šobrīd mēs apspriežam tikai spiningošanas Nolikumu. Kad būs savākti iespējamie varianti, Harijs sagatavos 2015.gada nolikuma projektu un vismaz 2 mēnešus būs iespēja izteikties par konkrēto projektu. Pie reizes – aktuāls ir jautājums par sacensību noteikumiem, kuri saīsinātā veidā mums ir kā Nolikuma sastāvdaļa, tāpat apspriežams būtu sacensību reglaments. Ir skaidrs, ka nepieciešams arī latviskots starptautisko noteikumu variants. Ja ir kādi citi aktuāli temati, lūdzu nekautrējies un raksti.

dalībnieks dalībnieks - 21-10-’14 22:08

Martiņ, ko rīkosim kopsapulci lai jūs mums pasniegtu kaut ko jaunu?! Kāpēc to nevar izdarīt vienkārši tepat interneta? Sēžam vienā laivā, bet vaŗamies ka lēmumu pieņemšanai vajag smuki noformētus ielūgumus, citādi lēmums nebūs pareizs. Lielāks labums visiem būs, ja uzrakstīsi kur izlasīt jūsu komandas priekšlikumus.

Māris Māris - 21-10-’14 20:52

..lielo zivju ķeršanai katru sacensību dienu tiek dotas 6 stundas. Neviens taču neliek ķert 20 mazās zivis – lai tie, kuri ir “vissportiskākie”, ķer lielās zivis! Lielāka zivs – vairāk punktu tabulā – augstāka vieta! Viss ir loģiski. Nu nav nekādas nopietnas atšķirības starp 10 un 20 zivīm ieskaitei :):):) Ikdienā visi vēlas lielākas zivis, kur nu vēl sacensībās! Ķer un mēģina ķert lielākas, tā kā pamatos viss ir ok! :):):)
Pie tam pašreizējā sistēma dalībniekiem liek vairāk plānot taktiku; tikai lielo zivju ķeršana taktiku vienkāršo, jeb pat notrulina. Dažos pasaules čempionātos iekrātā dažu dalībnieku pieredze te nebūtu transformējama pa taisno uz LR čempionātu – tas nevar būt virsmērķis.

MB MB - 21-10-’14 18:54

A. God. Stikuta kungs,

Ņemot vērā iepriekšējo mūsu(manu un citu vadošo dalībnieku) pieredzi interneta diskusijās un līdzīgās apspriešanās šīs sezonas laikā, Lowrance Osprey fishing team ir viedoklis, ka diskusijai ir jābūt atklātai, objektīvai un lēmumu ir jāpieņem kopā, balsojot vai citādi vienojoties.

Līdzšinējā lēmumu virzīšanas prakse mums nav pieņemama.

Patiesā cieņā

M. Balodis
Lowrance Osprey fishing team

jst jst - 21-10-’14 18:16

Mārim
10 zivju limits tiek piedāvāts, lai sportisti vairāk uzmanības varētu veltīt lielo zivju medībām. Sportisti burtiski spiesti pārāk ilgi darboties ar to, lai katram gadījumam noķertu šīs 20 zivis, parasti, asarus. Tāda attieksme pēc mūsu izlases sportistu vērojumiem noved pie tā, ka netiek pietiekoši apgūta līdaku un zandartu cope.

Rastaman
LMSF neviens valdes loceklis nekādu atalgojumu par valdes locekļa pienākumu pildīšanu nekad nav saņēmis.

Lowrance Ospray fishing team
Kā jau visus informēju pirmajā sacensību dienā, ievērojot sportistu dažādo attieksmi, nekāda sapulce nebija paredzēta un arī nenotika. Tas, ka vakarā bija paredzēta domu apmaiņa par skarto jautājumu, bija zināms, domāju, visiem jūsu komandas dalībniekiem. Jūsu komandas dalībnieki, kas vakariņoja kopā ar citiem, tika personīgi aicināti uzkavēties kopā ar visiem un izteikt savu viedokli. Taču, ja jums ir rakstiski priekšlikumi, nav par vēlu tos izlikt vispārējam apskatam. Taupīsim laiku un veiksim visu priekšlikumu izvērtēšanu interneta vidē. Pie tam, uzsveru, nepieciešams ir ātri izšķirties nevis par nolikumu kopumā, bet tikai par dažiem nolikuma pantiem, vispirms par laiku un vietu, protams, nekas neliedz mums diskutēt arī par vērtēšanu un citiem jautājumiem. Galīgo nolikuma variantu mēs parasti publiskojam gada pirmajā ceturksnī.

Rastaman Rastaman - 21-10-’14 17:23

Manuprāt par ūdenstilpnēm būtu vērts uztaisīt rotāciju pēc sekojošas shēmas. Pieņemam, ka katru gadu LČ notiek trīs posmos. 2013. un 2014. gadā tas notika Burtnieks, Daugava (Koknese), Rušons. Nezinu par iepriekšējiem gadiem – nestartēju.

Attiecīgi 2015. gadā viena no šīm ūdenstilpnēm krīt laukā (bet ne uz visiem laikiem) un tās vietā nāk jauna. Piemēram Burtnieka vietā nāk Alūksnes ezers un ir trīs posmi 1) Koknese, Rušons, Alūksne. Tad 2016. gadā krīt laukā piemēram Koknese un nāk klāt cita ūdenstilpne. Savukārt 2017. gadā krīt laukā Rušosns un tā vietā nāk cita ūdenstilpne (te var arī atgriezties kāda no iepriekš izņemtajām). Tas jau tālāk atkarīgs no tā cik ūdenstilpnes piedalās rotācijā. Attiecīgi tiek nodrošināts, ka katrā vietā notiek sacensības trīs gadus no vietas (pietiekoši laika, lai iepazītos ar ūdenstilpni). Attiecīgi tas iespējams motivētu arī ūdenstilpņu apsaimniekotājus vai citus interesentus pieteikt savas ūdenstilpnes nodrošinot noteiktu infrastruktūru. Pretī dabonot noteiktu publicitāti, kas varētu piesaistīt nākotnē makšķerēšanas tūristus u.t.t. Domāju, ka tas arī radītu lielāku interesi no pašu sportistu puses, jo būtu tomēr dažādība.

Šis ir tikai ātrs ideoloģisks savārpstojums par to ko varētu darīt. Manuprāt šādu ideju būtu vērts attīstīt, lai radītu interesi arī ūdenstilpnēm piesaistīt sportistus nevis tiktu tikai meklēts.

Protams šī visa ietvaros ir jautājums vai LMSF atbildīgie par spiningošanu saņem par to kādu atalgojumu. Ja jā tad klubi var pieprasīt no atbildīgajiem noteiktu rīcību. Ja nē, tad domāju, ka viss var būt tikai ieteikumu formā un tālāk jau viss ir atkarīgs cik atbildīgā persona ir iedvesmota un vai ir tam laiks. Ja nav laika, tad pašiem tajā jāiesaistās nevis tikai jāprasa no LMSF. Šis potenciāli gada griezumā neprasītu kosmiski daudz laika. Sākotnēji protams tas prasīs vairāk laika, bet kad sistēma ieiet un visi redz gūstamo labumu, tad tas prasa mazāku laiku.

Māris Māris - 21-10-’14 16:37

Principiālas atšķirības starp 10 vai 20 ieskaites zivīm nav (un pat kaut vai 30 Tāpat vilksim tos pašus asarus (jo tie taču vairāk ķersies uz mānekļa/āķa!) daudz un dikti – cik nu kurš tos paturēs laivā, centīsies ar tiem pieaudzēt rezultātu, tas tāds individuālāks, kolektīvi nesvarīgāks jautājums. Lielākie plēsēji jebkurā gadījumā būs kā BONUSS – punktu vācelīte, uz ko pamatā mēs visi tendējamies! Nu, par godalgām vēlas pacīnīties taču jebkurš Fakts kā tāds paliek, ka: lielāks plēsējs – ir retāk noķerams plēsējs!
Es neatbalstu krasas izmaiņas patreizējai nolikuma redakcijai. Visādus komercmačus un īpašus copes mačus var rīkot, cik vien uziet! Šis ir LR čempionāts ar saviem uzdevumiem un popularitātes mērauklām. Nolikums gadu gaitā ir ticis uzlabots līdz pašreizējam un tam par pamatu bijuši daudz argumentu un faktu.
p.s. viena no lietām ko tiešām nevēlētos ir….pārvērst LR čempionātu par ātrumlaivu skriešanos pa zivīgām vietām/punktiem ar sacensību elementu – kurš kuram pie degungala noķers (jeb nocels) vienu vai dažas lielākās plēsīgās zivis…

Juris Juris - 20-10-’14 12:54

Apsveicu uzvaretājus !!!!!!

MB MB - 20-10-’14 10:03

Apsveikumi uzvarētājiem!
Paldies sacensību organizatoriem par darbu un vērtīgām balvām!

Lūdzu organizatorus ierakstīt komandas “Lowrance Osprey fishing team” pareizu nosaukumu, tādu kāds tas ir minēts rakstiskā dalības pieteikumā.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.