« Lucky John festivāls … | Home | MB komentārs, adresēt… »

Par LR spiningošanas čempionātu 2015.gadā

Šo informāciju centos veidot kā kopsavilkumu nelielajai viedokļu apmaiņai, kura notika 18.oktobrī LK sacensību starplaikā Ķīšezerā.
Kā vienojāmies, katrs, kuram ir kāda konstruktīva ideja vai argumenti par labu vai pret kādu no šeit publiskotajiem viedokļiem, tiek aicināti tos izteikt vai nu komentāros, vai sūtot ziņu uz manu e-pasta adresi. Visiem zināšanai - par datumiem lēmums japieņem līdz novembra vidum, LMSF uz to brīdi ir jābūt gatavam gada kalendāram, kurš, saprotams, ir saistīts ar visu federācijas organizēto sacensību nolikumiem.

Vispirms īsi par vispārīgām nostādnēm. Atbilstoši statūtiem LMSF ir divi galvenie uzdevumi, tos mēs vienmēr atspoguļojam arī nolikumos, - popularizēt makšķerēšanas sportu un rūpēties par valsts izlases komandu līdzdalību pasaules čempionātos. Attiecīgi, mērāmie rādītāji - LMSF biedru skaits un dalībnieku skaits LMSF pasākumos, kā arī iegūtās vietas pasaules čempionātos. Pie tam valsts, sniedzot atbalstu, augstāk vērtē rādītājus, kas raksturo iesaistīto dalībnieku skaitu un daudzveidību.

Konkrētāk par 18.oktobra diskusiju un izteiktajiem viedokļiem. Balsošana, protams, nenotika, taču secība šeit kaut kādā mērā raksturo atbalstu, kuru klātesošo vidū guva katrs no viedokļiem.

 • Variants 1. Čempionāta formulu atstāt kā 2014.gadā, taču atgriezties pie agrāk jau pārbaudītā ieskaitē vērtējamo zivju skaita, proti, vērtēt 10 zivis. Pozitīvais moments - sportistiem mazāk laika būs jāveltī, lai medījot asarus izmantotu iespēju ar tiem sasniegt kaut kādu minimālo rezultātu, kas sacensībās parasti ir viens no svarīgiem taktiskiem mērķiem. Attiecīgi, vairāk laika sportisti varēs veltīt lielāku zivju meklējumos. Izskatās, ka šis variants šobrīd varētu būt pats veiksmīgākais.
  Variants 1.1. - zivju skaitu noteikt atkarībā no ūdenstilpes, piemēram, Burtniekā 10 zivis, Rušonā 6 zivis. Problēma - nav īsti objektīvu kritēriju, lai mainītu skaitu...

  Pilnu tekstu un saņemtos komentārus var apskatīt atsevišķā lapā. Komentārus ieteicams likt tieši šim ierakstam, saite ir zemāk - komentāri.

   
  21. 10. 2014.

    Seko jaunumiem Facebook  89 comments

  Janis Briedis Janis Briedis - 27-11-’14 13:02

  kad konkreeti buus zinaams 2015 gada kalendaars,ar vietaam un konkreetiem laikiem?interesee spiningosana no laivas.
  Visticamāk, precizētie datumi būs zināmi pēc pāris nedēļām. Galīgais vietu saraksts būs vēlāk, martā – aprīlī, kad būs lielāka skaidrība par jauno vietu atbilstību mūsu prasībām.

  Suits Suits - 16-11-’14 01:13

  Biju par tiesnesi un redzēju visu no malas, bet priekšlikumu neslēpšu – ja gribat likt uzsvaru uz lielo plēsēju ķeršanas māku, tad samaziniet tieši asaru maksimālo skaita limitu piem., līdz 10. Ar 10 ļoti labiem asariem, ja nemaldos, var salasīt kaut kur ap 5000 punktiem, bet divas minimālās līdaciņas arī dod tikpat. Asaru ietekme uz kopējo lomu samazinās un visi ir spiesti ķert lielos plēsējus. Ielieciet nolikumā, ka ķer 10 plēsīgās zivis no katras sugas.

  jst jst - 13-11-’14 18:59

  Lai kaut cik saprastu lasītāju viedokli, atsevišķajā diskusijas pamatlapā izveidoju iespēju balsot par kādu no šeit pieminētiem zivju vērtēšanas variantiem. Balsošana būs iespējama tikai līdz mēneša beigām.

  Māris K Māris K - 13-11-’14 15:20

  Oooopsssss, cerams, ka Edvards Kokars tiešām te vairs neparādīsies! Visa tā samākslotā, pārlieku sarežģītā sacensību zivju uzskaites sistēma, ko viņš ar varītēm uzspiež, nerada respektu.
  Te ir izteiktas daudz normālas idejas.
  Vēlētos uzsvērt domu – ja ejam uz LČ popularitātes (dalībnieku) palielināšanos, tad ir jāpiedomā, kā ierobežot pieaugošo “ātrumlaivu sacensību” fenomenu – lai tie “nebliež bezgalīgus olimpiskos apļus” pa viszivīgākajiem punktiem, pārkāpjot Normatīvos aktus un ētikas normas; lai iespējamais uzsvars uz lielo zivju ķeršanu (piemēram, pieminētās 10 ieskaites zivis) nepārvēršas par vēl lielāku, aktīvāku braukāšanu un visu zivju aizbiedēšanu citiem. :)
  Atbalstu ideju par zivju ķeršanu bez skaita ierobežojuma, nosakot asarim izmēru konkrētajā sacensību vietā.

  ->jst ->jst - 13-11-’14 09:30

  Dažam te veselīgi būtu palasīt vārdu apmaiņu kas tepat bija jau pirms 7-8 gadiem, kad aktīvisti apsprieda jaunos noteikumus. http://www.fishing.lv/?e=483 :))

  Edvards Edvards - 12-11-’14 19:42

  Nolikums ir jaaveido pieksh muusu udens tilpneem un zivju daudzumu tajaa. Nolikumu veidojam, lai mums buutu INTERESANTI un mainam to, ja gribam uzlabot kaut kaadas konkreetas prasmes muusu kjershanas paradumos!
  IngusD, ja kjersim asari bez ierobezhojuma, tad nekas nemainiisies.. visi mochiis vislaik to striipano censhoties vislaik palielinaat taa izmeeru… labi viis.. atkal iekarsu un ievilkaat shajaa neaugliigajaa diskusijaa..
  Pametu Juusu viesmiiliigo portaalu :) Lai visiem asi aakji!

  Ar cienu,
  Edvards Kokars

  IngusD IngusD - 12-11-’14 19:25

  Vai kur interesanta diskusija :))
  Paldies visiem iesaistītajiem par literatūras devu pirms gulēt iešanas.
  Tagad par nopietno…
  Kāpēc netiek izskatīts variants pārņemt PČ noteikumus? Proti, ķeram asarus cik varam noķert. Ieskaitē iet visi 23cm+. Respektīvi piedāvāju vispār atteikties no zivju skaita limitu.
  Otra lieta Salmo nopietni apsver savu posmu rīkot Usmā. PČ pašreizējais variants ir izskatīts un jau labi sen ir nolikts malā. Mūsu pašreizējais variants ir labāks pat bez uzlabošanas. Bet 23cm+ nav PČ variantā, minimālos izmērus organizātors šobrīd var noteikt pats, izejot no dažādiem apsvērumiem.

  Edvards Edvards - 12-11-’14 19:00

  Nevajag aizmirst, punktu sistēma ir veidota, lai iegūtie punkti iespējami labāk korelētu ar loma svaru. Atkārtojos, jo Edvards tā arī nedeva skaidru atbildi. Kam tu dotu augstāku vietu, piemēram, ja vienā laivā būs 20 asari 29 cm katrs, bet otrā 19 asari 20 cm +1 asaris 30 cm? Pēc Edvarda sistēmas, priekšroka būtu it kā tam, kurš saķēris sīkākos asarus.

  Stikuta kungs!
  Tieshaam nekljuustiet absurds!
  Nav iespeejama ideaala sisteema. Jautaajums ir kaadu probleemu mees gribam risinaat un taadu arii piedaavaajam modeli kaa ar to tikt galaa! Ja Juus gribat vislaik vienmeer visu sagriezt ortraadaak un pieraadiit ka katram argumentam var atrast pretargumentu, tad nevajag to censties dariit, jo domaaju, ka jebkuram logiski domaajosham cilveekam ir skaidrs ka to var izdariit.
  Precizeeshu veelreiz:
  Probleema – kjeram asariiti un vislaik palielinam taa izmeeru teereejot apsudri sacensiibaam paredzeeto laiku.
  Risinaajums – veelreiz savu piedaavaajumu nerakstiishu (lasiit manos iepriekshejos komentaaros)

  Un pats galvenais!!! Atbilde uz Juusu nesaprashanu un pretargumentaaciju – sacensiibas notiek peec muusu izveidota nolikuma ar kuru mees nosakam, ko un kaa kjersim. Un viss! nolikumaa neiekljautaas zivis neapsriezham!!! Ko man dariit ja ar MJ kaadaa no LC posmiem es nokjeru 20 brekshus?? NEKO!!! PILNIIGI NEKO!! JO TIE NEIET IESKAITEE!! Taa pat kaa manaa piedaavaatajaa varianta asari no 20 – 35cm!! PUNKTS! Visiem noteikumi vienaadi! Tik pat labi es vareetu jautaat Jums kursh ir labaaks makshkjernieks, kursh maijaa noker 20mit 15 cm asarus vai 20mit 45cm zandartus???? peec buutiibas – tas kas noker zandartus!! bet reaali nee – tas kas nokjer asarus!!! Jo taadi ir muusu cilveeka pienjemtie noteikumi, lai saudzeetu zandarta sugas populaaciju!! Taa pat kaa shajaa gadiijumaa ieskaitee neskaitam asarus no 20-35cm, tapeec, lai padariitu LC INTERESANTAAKU!!!! Ja tas Jums nav saprotams, tad lai Dievs nograabstas.. Bet gan jau Juus pretagrumentu lielmeistars maaceesiet sho atspeekot!! Lai Jums izdodas :):):)

  p.s. atvainojos par gramatiku un rakstiibas stilu – dators neljauj rakstiit ar miikstinaajumziimeem
  Ar cienu,
  Edvards Kokars Atliek secināt, uz vienkāršu jautājumu tu nespēj dot atbildi, bet tikai mēģini visus pārliecināt, ka jebkuru, pat apšaubāmu risinājumu sacensību nolikumos var ieviest bez pienācīgas argumentācijas. LMSF valdē tā nenotiek.
  Ja tavs dators darbojas ar W OS, latviešu burtiem varu ieteikt nelielu programmiņu, kura saucas Apostrof, to bez maksas var lejuplādēt no vietnes laacz.lv

  Māris K Māris K - 10-11-’14 21:36

  Pēdējos komentāros tiešām apsver taktiskas lietas vien; par stratēģisko līmeni (jeb virsmērķi vai tamlīdzīgi) vairs ne vārda. Vīri! Nolikums viscaur ļauj ķert visādas zivis! Ko uzmērīs, tas būs :):):) Cik ekipāžu, tik taktisko risinājumu, lai saķertu pēc iespējas vairāk un pēc iespējas lielākas! Tas arī ir tas sacensību skaistums – censties uzminēt ar taktiku, sagaidīt veiksmes brīžus, elastīgi un radoši pieiet procesam, utt., utt. Galu galā ļoti bieži gadās līdakas blakus asariem vai otrādi.
  Ja organizatori spēj sarīkot, tad ar prieku sacenstos vismaz vienā citā – jaunā ūdenstilpē. Var jau diskutēt par kaut kādu procentuālu attiecību asariem pret līdakām, bet kopumā es neredzu nekādu jēgu krasi mainīt nolikumu – nav vēl tādu argumentu, kas izturētu nopietnu kritiku!

  Zivnieks Zivnieks - 10-11-’14 17:02

  Kādēļ priekšroka sīkākajiem? Tur jau tas stāsts, ka lai saķertu tos 20 gabalus ar 29 cm asariem, laiku vajag ļoti daudz, un visu laiku velniņš sēž iekšā un saka, ka vajag uzlabot vēl un vēl to asari, lai nav situācija, kāda tā, piemēram, bija Mārtiņam ar Kristu iekš LK otrajā dienā, kad ķert līdakas bija kļūda, vai tādēļ, ka viņi nepasēdēja vēl kādu brīdi ilgāk uz asariem nozīmē, ka viņi sliktāk zivi ķer? taktiska kļūda, tas skaidrs, bet nu…. Pārsvarā jau lasot asarīti izmērs ir no kādiem 15-27 cm, tad nu ātri saķer tā lai Tev ir 20 zivis virs 20 cm, kas dod principā obligāto minimumu un dodies pēc sava bonusa un parādi ko māki, bet vismaz nebūs situācija, ka jābaidās no tā, ka kāds instinktīvi visu dienu uzlabojot asarīti Tevi atstās aiz sevis, tikai tādēļ, ka esi 20 minūtēs aizvēries ar jebkādu asari un visu dienu mēģinājis tikt pie bonusa, bet neveiksmīgi. Vai labāks sportists esi visu dienu lasot asarus un krastā atved pilnu sarakstu ar asariem no 25-30 cm, vai tomēr tāds, kurš ir izvilcis sarakstu ar asariem, piemēram, no 17-30 cm, bet darījis to maksimums stundu un tālāk ķēris bonusus? Man liekas, ka nē, jo nu ja esi uzgājis asaru vietas, tad tajās vietās būs visāds kalibrs, protams, izņemot lielos, kas ir jau virs 30 cm, ko meklē citur un kas Tev jau būs kā bonuss. Konkrētas atbildes uz manu primitīvo jautājumu joprojām nav, ir tikai pārdomas par taktiku…:-)

  Rio Rio - 10-11-’14 16:31

  varbuut vajadzeetu mera lidakaam un zandartiem(iznjemot burtnieka posmu),piemerot kadu koeficentu kas dotu vairaak punktus nekaa ir sobriid,lidz ar to lielakaas zivis kjert buutu veel izdevigaak.

  Zivnieks Zivnieks - 10-11-’14 14:17

  Es gan tajā visā esmu iekšā salīdzinoši maz, bet kā tiesnesis esmu pasēdējis, esmu patrennējies kopā ar sportistiem un biš jau tajā virtuvē esmu pagrozījies.
  Mans viedoklis – asaris 20+ diezi vai atrisinās problēmu ar asarīša lasīšanu…tieši otrādāk, visi asarus ķers vēl vairāk un vēl ilgāk, lai tad nu patiešām ar tādu aizvērtos + vēl mēģinātu izslēgt mazākos, un lai saraksts būtu pilns ar asari, piemēram, 23+. Un 20+ asarīši neuzturēsies tur pat kur 35+ ,līdz ar to tā tāpat būs cita opera. Edvarda priekšlikums šādā ziņā šķiet vissloģiskākais – visi pielasa to asari ar 20 cm (kas māk, tas to izdara ļoti ātri), un aidā lielajās zivīs, vai tie ir tiešām lielie asari, vai līdakas vai zandarti, atkrīt bažas par to, ka zaudēšu kādam, kurš bus visu dienu mocījis asarīšus, bet beigās izrādās, ka viņam daži ir pāris cm garāki, kādus arī es būtu dabujis, tikai pāris min ilgāk pasēžot asaros.
  Par vietām…es uzskatu, ka vienam upes posmam tomēr ir jābūt, tāpēc es piedāvātu to briesmīgi neērto, tukšo, dārgo Kokneses posmu aizstāt tiešām ar Lielupi. Nedomāju, ka organizēšana būtu lielākā bēda ko tādu izdarīt. Nevajag aizmirst, punktu sistēma ir veidota, lai iegūtie punkti iespējami labāk korelētu ar loma svaru. Atkārtojos, jo Edvards tā arī nedeva skaidru atbildi. Kam tu dotu augstāku vietu, piemēram, ja vienā laivā būs 20 asari 29 cm katrs, bet otrā 19 asari 20 cm +1 asaris 30 cm? Pēc Edvarda sistēmas, priekšroka būtu it kā tam, kurš saķēris sīkākos asarus. :-)

  jst jst - 08-11-’14 07:45

  Diskusija, manuprāt, arvien vairāk ievirzās normālās sliedēs un tuvojas finišam, tādēļ atļaujos nedaudz novirzīties no būtības.

  Kāpēc vajadzīga diskusija internetā, ja varētu iztikt ar prezentāciju šaurākā lokā, piemēram, kādā sapulcē? Nenoliedzu iesācējiem tads variants varētu būt vienkāršāks. Taču par sevi pārliecinātai personai diskusija publiskā vidē dod iespēju savu viedokli un arī sevi prezentēt krietni plašākai publikai. Kā teātrī – skatītājiem tiek dota iespēja gan baudīt saturu, gan aktieru spēli.

  Diskusijā ir divi aspekti.
  Formālais – moderātora, var to saukt arī par režisora, viedoklis par komentāru satura atbilstību tēmai un formas atbilstību vispārpieņemtām normām. Protams, internetā režisoru dažreiz iespējams ignorēt, taču tad parādās risks visu pārvērst par balagānu. No šī aspekta diskusijas veidošanā piedalās divas puses – moderātors un komentētājs, katram ir savi uzdevumi un tiesības, bet noteikumi visiem ir līdzīgi.

  Otrs aspekts – par satura būtību. Komentāri ārpus tēmas netiek publiskoti vai tiek dzēsti, tā ir aksioma. Komentārs var atbilst tēmai, taču tajā var izpalikt tas, ko organizētājs gaida no diskusijas, piemēram, priekšlikumi. Vienlaicīgi var būt kādi vērtējumi, papildinājumi, viedokļi. Te parādās daudz iesaistīto, te notiek arī pilnīgi normālas, parasti argumentētas viedokļu sadursmes. Pieļauju, nereti spēcīga argumentācija dažam var likties, kā to piemin Edijs Millers, kā “presings”. Par kasīšanos var runāt, ja dalībnieki pāriet uz personīgo attiecību skaidrošanu vai strīdiem par vispārzināmām lietām vai aksiomām.
  Korektā diskusijā var būt daudzas puses, uzvarētājs ir priekšlikums vai viedoklis, bet ne viedokļa autors. Protams, medaļa kādam vienmēr pienākas, taču dažreiz tā pienākas pilnīgi anonīmam autoram. Vienlaicīgi neitralitāte ir pielīdzināma vienkāršai klusēšanai pieklājības, neieinteresētības vai nekompetences dēļ. Tas ne vienmēr ir svarīgi un paliek tikai klusējošās personas ziņā. :-)

  Edijs Millers Edijs Millers - 08-11-’14 00:18

  Piedod Māris K., bet man vairāk patiktu 3 posmi pluss fināls ar 20 laivām/ekipāžām!!! Pirmkārt jau, tāpēc, ka līderi varētu izvēlēties gandrīz jebkuru ūdens tilpni savu attiecību noskaidrošanai + mēģināt to pielāgot dotā gada PČ!!! Piemērs…šogad PČ notika Francijā ar lieliem dziļumiem…tad kā piemērs finālam, varētu būt ezers Drīdzis!!! Tikai piemērs…
  Pirmkārt, tikt 20-niekā, jebkuram būtu liela motivācija…arī tiem, kas ir tā saucamais “vidusslānis”…un bieds tiem, kas vēl pirms čempionāta sākuma sevi uzskata par “eliti”!!!
  Par “eliti” runājot…Mārtiņš(Balodis) un Kokara kungs(Didzis…vai kā viņam vārds…) ieteikumi ir interesanti, pārspriežami…pamats un loģika tanī ir!! Bet viņu viedoklis man vairāk atgādina “vidusslāņa” atstumšanu…man nepieņemamu!!
  Par komentāriem iekš i-neta/šeit…sorry, bet ja man būtu 100% sagatavots priekšstats par savu redzējumu LČ spiningošanā, tai skaitā, savi argumenti…te es tos, iespējams prezentētu, bet noteikti sazinātos ar Stikuta kungu, nevis iekš virtuālās vides, bet viņam personīgi piezvanītu un sarunātu neformālu tikšanos par sava viedokļa prezentāciju…nevis “presingu”, nevajadzīgu “kasīšanos” forumā/blogā!! Ja godīgi, man patiešām sāp lasīt Jūsu savstarpējos komentārus, epitetus…jo es Jūs abus cienu kā cilvēkus, varbūt katru citādi, bet mērķis mums visiem ir viens – patīkama makšķerēšana!!!
  Es nenostājos neviena pusē, jo ne jau puses izšķir visu…

  Ne asakas,
  Edijs

  MB MB - 06-11-’14 19:46

  Komentārs nav par tēmu. Šajā vietnē tas ir dzēsts, kopiju ar manu komentāru ievietoju manā bloga vietnē tepat blakus.

  Māris K Māris K - 06-11-’14 16:35

  Jā, manuprāt, tā Edija aktualizētā un Jāņa S. atpakaļpaceltā ideja par 4 posmu organizēšanu, ieskaitot 3 labākos, ir ļoti interesants un reāli organizējams pasākums! Uzreiz ir gan dažādības, gan komandu/dalībnieku stratēģijas, gan citu papildus faktoru pienesums!

  MB MB - 06-11-’14 16:33

  Par, maigi izskaoties, nepatiesiem komentāriem:

  Agrāk, e-pastā Jums, kuru Jūs ievietojāt šeit kā komentāru bez manas piekrišanas, piedāvājos LMSF palīdzēt ar sanākšanas organizēšanu, Stikuta kungs. “Kompānija”, kura pilnībā atbalstīs Jūsu pozīciju, tur var nesanākt, bet piedāvājums ir spēkā.

  Tātad – ja no LMSF ir datums, tad “Lowrance Ospray fishing team” noorganizēs diskusiju par LČ spiningošanā no laivām ar priekšlikumu iesniegšanu,izskatīšanu un balsošanu. Palīdzēt?
  Kārtējo reizi aicinu būt precīzam. Pieņemu, ka LMSF vietā ir jāsaprot LMSF valde. Varu tikai informēt, ka valde nav plānojusi organizēt kādu sapulci par minēto tēmu. Ja LOFT vēlas kaut ko darīt šajā jautājumā, rokas ir brīvas – varat gan kaut ko piedāvāt valdei, gan organizēt paši. Datumus parasti piedāvā pasākuma saimnieks.

  jst jst - 06-11-’14 14:48

  Edija Millera komentārs mani rosināja publiskot kādreiz apspriestus, bet piemirstus variantus.
  1.LR čempionātu organizēt 3 posmos, kuros nosaka labākos komandu vērtējumā, bet labākajām 20 ekipāžām organizēt vēl vienu papildus posmu (piemēram, Latvijas kausu), pēc kura tiek noteikti labākie individuālajā vērtējumā.
  2.LR čempionātu organizēt četros posmos, bet ieskaitē skaitīt trīs labākos rezultātus.

  Pie reizes.
  Cik noprotu, ar falšstartiem bieži tiek saprasta laivu pārliecīga un priekšlaicīga izvirzīšanās ārpus ostas akvatorijas, izbraucot no tās. No krasta to dažreiz ir sarežģīti fiksēt, pietiktu, ja laivu ekipāžas un laivas tiesneši par to informētu galveno tiesnesi, mēs varētu nervozākajām ekipāžam nākamājā posmā piespriest kādu sodu, piemēram, 5 min aizkavējumu izbraukšanai no ostas… :-)

  Edijs Millers Edijs Millers - 06-11-’14 01:08

  Labvakar,
  Vēlos paust arī savu viedokli, ieteikumus pēc savas piedzīvotās prakses!
  1.Līgas sadalījums – esmu noteikti “PRET”. Tikko kādu atdalīs, sacensību reitings kritīsies…ko šeit komentāros jau var just!!! Visi grib piedalīties cīņā par kaut ko. Viens vairāk, otrs mazliet piezemētāk. Bet visi grib kaut ko sasniegt, uzvarēt!! Arī tie, kas pieņemsim, piedalās tikai atsevišķā vienā posmā, nav slikti, jo tā pat sastāda konkurenci visiem pārējiem dalībniekiem. Kas, manuprāt, arī priekš līderiem ir labi…tā teikt, neļauj atslābt ne uz mirkli un arī ievieš dažādas interesantas korekcijas kopvērtējuma tabulā!!
  2.Zivs izmēri – Līdaka, zandarts, sams, mežene – bez jautājumiem…jāpaliek likumā noteiktam izmēram+! Kas attiecās par asari…mans priekšlikums ir, ieskaitē iet 20+cm!!! Papētiet vienkārši protokolus. Ja diskutējam par lielākām zivīm un cenšamies saglabāt intrigu ar Latvijā pieejamo zivju resursu, cenšamies nesagraut intrigu LČ sacensībās, manuprāt, vienīgais kompromiss! Protams var palikt pie “padsmitnieku” asaru uzskaites…bet mans novērojums ir, ja būtu limits uz “20+”, liela daļa būtu spiesta kustināt “pēcpuses” un prātus mazliet produktīvāk! Un noteikti dotu nelielu pienesumu mērķim meklēt ko lielāku, tai pašā laikā nezaudējot LČ kvalitāti, proti, ja ņemam vērā izskanējušo info par lielajām zivīm, tad piemēram Rušona posmā ir ļoti liela varbūtība, ka pie punktiem tiek mazāk kā 50% laivu!!! Un tas jau vairs nav interesanti nevienam!!
  3.Sacensību posmi – izskanēja variants par diviem posmiem + fināls ar 10 ekipāžām – “NEPIEKRĪTU”!! Manuprāt noteikti ir jābūt 3 posmiem priekš visiem un man personiski liekas krietni interesantāk, ja 4 posms būtu fināls ar 20 labākajām ekipāžām. Jā, tieši 20, bet ne 10!! Kāpēc? Domāju lielākā daļa dalībnieku piekritīs, tikt finālā, piemēram no 30 vietas pēc 2.posma būtu gana interesants pasākums. Motivācija gandrīz priekš visiem līdz pat 3.posma beigām!!! Ticiet, līmenis augs! Ne tikai vidējam sportistam, bet arī elites sportistiem…būs gan motivācija meklēt lielāku zivi un galvenais, lielākai daļai 3.posmā nezudīs azarts/motivācija iekļūt vismaz 20-niekā!!
  4.Starts – te gan ir daudz jādiskutē un jāatrod risinājums. Visos posmos bez izņēmuma ir bijuši “falšstarti”. Cīnīties ar to pagaidām neredzu risinājumu. Īsumā – kurš ir nekaunīgāks, drošāks…tas arī lien, lien, lien…un pārējie tam seko! Ko un kā labāk nezinu. Bet kaut kas ir jāmaina. No manas puses kā variantu ieteiktu laist “ārā” akvatorijā pa vienai laivai, teiksim, ik pēc 20sek.(aptuveni kā biatlonā, iedzīšanā)…no vienas puses tas būtu tehniski reāli, bet tur ir savi mīnusi…vieta pārdomām!!
  5.Sacensību vieta/akvatorija – te ir vienkārši! Katru gadu 3.posmu atkārtojums ir garām. To pierāda ne tikai komentāri lapās, bet arī neizpratne dalībnieku vidē! Manuprāt katru gadu vismaz vienam posmam ir jānotiek citā akvatorijā. Un vienas akvatorijas pielietojums nevar pārsniegt 3 gadus pēc kārtas…tā nav milzum liela prasība no dalībniekiem un ir izpildāma arī, ja gadījumā tiks lemts par 3+1(fināls) formulu…visi būs lielāko ties apmierināti…vismaz, pretenziju būs krietni mazāk!!

  Kopumā, mūsu kopīgais mērķis ir laba, azarta pilna, patīkama atpūta, kas sniegs arī patīkamas atmiņas un zināmu prieku priekš visiem! No sportiskā viedokļa, ja izveidosim interesantāku atmosfēru ņemot vērā visus dalībniekus, arī rezultāti liks par sevi manīt priekš visiem. Ar to es domāju, ka LV dalībnieku iekš PČ arī uzlabosies!

  Ar cieņu,
  Edijs

  Interesanti Interesanti - 05-11-’14 13:51

  Īpatnēji šķiet tas, ka Zemkopības ministrijas izsludinātā publiski pieejamā informācija, ko kāds ir ielicis šeit izraisa lielāku nosodījumu un atļaujas došanas pieprasījumu kā apstāklis, ko minēja MB – ka LČ posmi tiek organizēti nesaskaņojot ar atbildīgajām institūcijām un dienestiem un vēl pārkāpjot noteiktos liegumus. :) Nevajadzētu pārprast, atbildē uz komentāru es tiem, kas to nav vēl sapratuši, tikai paskaidroju veidu, kā korekti šajā vietnē var ievietot jebkuru informācija. Ceru, kādam noderēs. Par MB izteiktajām domām. Neuzskatu, ka te būtu jādiskutē par jebkuru domu, kas kādam, kā saka, izsprukusi diskusijas karstumā, bet neattiecas uz diskusijas tēmu. Arī MB komentārā minētais apgalvojums, ka čempionāta posmi tiek organizēti bez attiecīgiem saskaņojumiem, neattiecas uz nolikuma pilnveidošanas tēmu un, maigi izsakoties, ir nepatiess.

  jautājums jautājums - 05-11-’14 12:44

  Ne par lietu, bet tomēr. :-) Kā ir ja es komentārā atstāstu, kaut kur lasītu jaunumu? Parasti lietotāju tiesības katrā vietnē tiek formulētas atsevišķi. Ja tās nav noteiktas, visa atbildība gulstas uz īpašnieku vai administratoru. Tieš tā tas ir šajā vietnē, formāli par visu atbild administrators. Savukārt, CL vietnē atbildība ir uzlikta arī reģistrētajiem lietotājiem. Vispārīgs princips – necitējot avotu, bet atstāstot saturu ar saviem vārdiem, autora tiesības praktiski netiek skartas. Visbiežāk problēmas rodas, ja tiek izmantota copy and paste metode. Starp citu, copeslietas.lv regulāri ievieto kopētu no fishing.lv informāciju, taču CL redakcija ir saņēmusi attiecīgu fishing.lv atļauju.

  māris māris - 03-11-’14 22:39

  ->jst Komentāru jau netrūkst, bet kas notiks tālāk? Kas būs ar spiningotāju saietu un balsošanu, vai nav kāds brīvprātīgais pieteicies kurš vēlas ziedoties tautas labā un visu saorganizēt? Jautājums par sapulci ir atklāts, neviens nav izteicis vēlmi šādu sapulci organizēt. Kalendāra 1.variants ir sagatavots, par komentāros izteiktajiem priekšlikumiem varam domāt vēl 2-3 mēnešus. Ja kāds pieprasīs valdei vai pats pieteiksies organizēt sapulci, par to lemsim atsevišķi.

  offtopic offtopic - 03-11-’14 17:38

  Atvainojiet, ka ievietoju šo info šeit, bet, mūsuprāt, arī fishing.lv lapā būtu vieta jaunumiem, kuri patiesi skar makšķernieku saimi.

  MOSP lapā ir ievietota iesnieguma parauga versija: http://www.mosp.lv/blog/uncategorized/ka..

  Lietojiet, sūtiet, piesakieties.

  Zemkopības Ministrijas Zivsaimniecības Departaments ir izveidojis spec. sadaļu šim notikumam, kurā, sākot ar rītdienu, regulāri atjaunos informāciju: https://www.zm.gov.lv/zivsaimnieciba/statiskas-lapas/nozares-darba-grupas-padomes/latvijas-ieksejo-un-juras-piekrastes-udenu-resursu-ilgtspejigas-izmant?nid=1127#jump

  Piedaloties šīs padomes velēšanās Jūs piedalāties sava hobija nākotnes veidošanā. Ja nepieciešama papildus informācija – lūdzam konaktēties ar MOSP tel 29415814 vai Inesi Miķelsoni ZMZD tel.67027525

  Ne asakas!
  offtopic – zināšanai. Ja uzskati par lietderīgu šeit nopubliskot kādu savu orģinālu informāciju, reklāmu vai kādu atrastu jaunu ziņu, tā jāsūta uz manu e-pasta adresi, lai varētu lemt jautājumu par tās publiskošanu. Parasti komentāros pietiek ar saiti vai norādi uz avotu un aprakstu, par ko ir informācija attiecīgajā avotā. Nav pieņemams, ka kāds ievieto šeit informāciju, kas nokopēta no kāda cita avota bez attiecīgas atsauces vai atļaujas. Arī šajā komentārā informācija, manuprāt, ir kopēta no copeslietas.lv, pie tam bez norādes, ka lapas īpašnieks to atļāvis darīt. Pēc būtības šī ziņa mums nav jauna, LMSF valde to ir jau apspriedusi un darba kārtībā viss notiek.

  KG KG - 26-10-’14 20:22

  Stikuta kungs. Pieļauju, ka daudzo komentāru vidū manis rakstītie priekšlikumi pazuduši no uzmanības loka, bet viens no tā saucamajiem pirmšķirīgajiem priekšlikumiem, kas saistīts ar dalībnieku skaitu un atlasi ir palicis bez iekļaušanas. Piedāvājums precizē atlasi un neparedz divas līgas, bet vienu kā šobrīd, bet atlase tiek veikta rudenī LV Kausa sacensību laikā. (lūdzu skatīt – KG – 24-10-’14 11:45). Iespējams pārējie priekšlikumi par drošību u.c. var tikt vērtēti vēlāk.

  Lūdzu iekļaut un piedāvāt balsojumam. Ja vairākums neatbalstīs limitētu dalībnieku skaitu, tad neatbalstīs, bet uzskatu, ka tas ir gan diskusijas, gan balsošanas vērts.

  Paldies! Tev taisnība. Domāju, ka pēc pēdējā lapas atjauninājuma šī nepilnība ir novērsta. P.S. Par balsojumu un 20 dalībniekiem. Apšaubāma ir doma saukt sapulci un balsot par katru ideju, kas ir pretrunā ar vispārzināmām aksiomām. Neviens vēl nav apgāzis apgalvojumu – jo vairāk dalībnieku, jo vieglāk risināt finansiālos jautājumus. Vieglāk atrast arī jaunus censoņus. Priekšlikuma ieguvumi ir skaidri, bet pirms balsošanas un lēmuma pieņemšanas arī zaudējumus katram vajadzētu saprast. Ja tev ir vēlme savu ideju iekļaut kādas sapulces darba kārtībā, vispirms iesaku iepazīties ar mūsu pieredzi pasākumu rīkošanā, vai vismaz ar MB pieredzi, rīkojot Jelgavas pasākumu un padalīties ar secinājumiem.

  Māris K Māris K - 26-10-’14 16:44

  Daudz kas Te ir izteikts. Ir daži hiperaktīvie viedokļu paudēji. Bet noturīgāka patiesība rodas viedokļu daudzveidībā. :)
  Es uzskatu, ka LČ‘2015 nolikums nav kardināli jamaina (faktiski tas arī nemaz nav iespējams/un tik ātri izdarāms). Te pārāk augstu liek un daži to uzsver, ka LČ pamatmērķim bez maz vajadzētu būt – iespējami augstāka vieta Pasaules čempionātā! Nu nē taču, kungi! Bez šaubām, ka izlasei vēlam iespējami labāku startu! Bet tas ir tikai viens no daudziem mērķiem. Ir piezemētāki un daudz dažādi, katram savi svarīgāki mērķi, piemēram, sastādīt konkurenci vadošajiem un ieņem vietu, ne zemāku par “tādu un tādu”.
  Ieskaites zivju daudzums – 20 ir jāatstāj nemainīts, jo mazāks daudzums tiešām palielinās “aklas veiksmes” procentu. Kurš gan nevēlas pēc iespējas lielāku zivi!? Lai ķer, izejot no reālajiem Latvijas konkrēto ūdenstilpju apstākļiem! Tāpat uzvarēs tie, kuriem lielākas zivis un tas ir loģiski, tātad jau ļoti labi noformulēts no sacensību rīkotāju puses.
  Esmu pret divām līgām, jo tas samazina interesi piedalīties un lieki sarežģī organizēšanu.

  p.s. ir milzums daudz dažādu Normatīvo aktu; daļa no tiem regulē darbības uz un ap ūdeņiem; tad kāpēc būtu parastā LČ‘2015 nolikumā jāatrunā millllzzzzzums detaļu, kas jau ir atrunātas normatīvajos aktos!? Ievērojam, savstarpēji kontrolējam un patīkami sacenšamies!

  Edvards Edvards - 26-10-’14 12:07

  JST
  Nosūtīju Jums email ar screenshotiem, kur skaidri redzams, ka iezīmējat tikai tos priekšlikumus, kuri Jums ir tīkami :) Paldies, saņēmu, viss izskatās OK. Tikai joprojām gaidu norādi uz priekšlikumiem, kurus neesmu iezīmējis.
  P.S. Tiešām, izrādās, tehniskas kļūdas dēļ viens no taviem priekšlikumiem, kādu brīdi nebija iezīmēts. Atvainojos un ceru, tagad viss ir OK.

  Edvards Edvards - 26-10-’14 11:11

  JST
  P.S. Pēc Jūsu iezīmētiem priekšlikumiem ir saprotams, ka labāks makšķernieks ir tas kurš noķer 6 stundu laikā vienu 20 cm asari, nevis divdesmit 19 cm asarus. Visu cieņu Jums :)
  Izskatās, tavs dators kaut ko interpretē ne tā kā citi. Citādi nevaru izskaidrot, no kurienes tādi secinājumi. Atkārtošos – iezīmēju VISUS priekšlikumus nešķirojot, – mans, tavs, patīk vai nepatīk.

  Andis Andis - 26-10-’14 09:09

  Noteikti atbalstu Rušona un Daugavas radžu posmu maiņu uz Alūksnes un Usmas ezeriem vai citu Daugavas posmu.
  Par pārējiem priekšlikumiem gribu vēl noformulēt viedokli.

  jst jst - 26-10-’14 08:51

  Pēc pirmās domu apmaiņas 5 dienu garumā, redzams arī pirmais rezultāts – tas papildlapā iezīmēts ar atšķirīgu fonu.
  Par pasākuma efektivitāti katrs var spriest pēc savas izvēles. Redzams, ka ļoti daudz enerģijas ir tērēts nevis priekšlikumiem, bet viedokļiem, proti, argumentācijai un pretargumentācijai, kas ir pilnīgi normāli. Tikai nevajadzīgi daudz parādās pārspīlētas emocijas.

  Šodien, 26.10.2014.(diskusiju, protams, varam turpināt) izskatās, ka balsot tuvākā laikā nāksies tikai par izmaiņām čempionāta kalendārā – pāriet uz čempionātu ar divām līgām, uzsākt čempionātu ar pirmo kārtu iepriekšēja gada sezonas beigās vai atstāt esošo kārtību. Protams, arī par konkrētajām sacensību vietām.
  Par visiem pārējiem jautājumiem, ieskaitot vērtējamo zivju skaitu, varam diskutēt vēl pāris mēnešus un tos atrisināt, kā saka, darba kārtībā. Tas attiecas arī uz noteikumu tuvināšanu PČ noteikumiem, ātruma ierobežojumiem, marķējumiem, bojām, tiesnešu eksāmeniem un tamlīdzīgiem jautājumiem.

  MB MB - 25-10-’14 17:12

  A. God. Stikuta kungs,

  Lūdzu Jūs izvērtēt Jūsu izveidotās diskusijas efektivitāti. Līdz šim ir piedalījušies 6-7 reāli čempionāta dalībnieki un nezināms skaits anonīmu komentētāju.

  Ar Jūsu laipnu gādību lielākā daļa priekšlikumu, kuri ir publicēti šeit ir nosaukti par otršķirīgiem un sen izdiskutētiem jautājumiem.
  Katras ūdenstilpnes maiņai var atrast pozitīvos faktorus un negatīvos faktorus, precīzāk – kā lēmējam labpatiks.

  Ja Jūs turpināt uzstāt, ka visus jautājumus var atrisināt internetā, publiski, tad Jums kā vienīgajam šīs lapas īpašniekam būtu jaievieš lietotāju reģistrācija ar autentifikāciju vai arī šadā diskusija jāveido vieta, kur šāda reģistrācija jau ir.

  Turpmāku sarunu šeit par 2015. gada LČ nolikumu uzskatu par bezjēdzīgu, jo projekts joprojām nav pieejams.

  Jauku vakaru Jums un Jūsu atbalstītājiem vēlot

  M. Balodis
  Jau sen, vismaz pirms 10 gadiem kā šīs vietnes administrātors esmu deklarējis, ka šajā vietnē nebūs reģistrācijas. Neskatoties uz reģistrācijas trūkumu, neesmu manījis, ka anonīmi autori to ļaunprātīgi izmantotu. Virkne mediju portalu, piemēram, delfi.lv ir tipisks piemērs tam, ka reģistrācija nav šķērslis, lai vietnē publiskotu jebko, līdz pat prastām nelietībām. Manai pieejai pamatā ir tas, ka augstāk vērtēju gudru domu no anonīma autora nekā reģistrēta autora deklaratīvus vai tendenciozus tekstus, pie tam manā rīcībā ir līdzekļi, kā novērst spama izvietošanu.

  Edvards Edvards - 25-10-’14 17:10

  Nav iespējama ideāla formula! Ideāls ir tikai visums! Tieši tā – kaut kas ir jāupurē, lai panāktu progresu. Ja daudzi man zināmi LČ dalībnieki vairs negrib ķert 20cm asarīti un to izmēru audzēt 6h garumā, tad ir vai nu jāpārstāj ņemt dalību vai jāmaina nolikums. Izmaiņu veikšanai pretargumentus var atrast vienmēr – jautājums ir vai gribam problēmu risināt vai smalki atrakstīties. Pārtraucu šo strupceļā ejošo dialogu ar Jums. Jauku dienu vēlot,
  Ar cieņu,
  Edvards Kokars

  Edvards Edvards - 25-10-’14 14:37

  JST
  Saīsinātā versija manam jau vienreiz rakstītam komentāram, kā atbilde uz Jūsu repliku par kāda pilna ņemšanu vai nē..
  Jūsu citāts: “Edvardam
  Nevajag pārspīlēt izlases dalībnieku atsevišķu izteikumu nozīmi, katru gadu parādās jauni argumenti. “

  Nekļūsim smieklīgi -nekādas līdakas nevajag nekur apaļot.
  Manam priekšlikumam gribēju dzirdēt saprātīgus pretargumentus nevis mistiskus salīdzinājumus ar velosipēdu fotofinšiem..
  Tajā variantā ko piedāvāju es (0-20 un 35+cm asarim), ja punkti ir vienādi (kaut šaubos, ka tā būs daudzām komandām), tad skaitam noķerto zivju skaitu (skaitam kurai komandai vairāk asari 20-35 cm) nevis salīdzinām to izmēru, bet pat, tad, ja salīdzinātu, tomēr izmēru procentuāli vienalga būtu pārāk liels risks palikt palielināt asari nevis ķert lielo plēsēju, savu lēmumu balstot uz pieņēmumu, ka daudzām komandām būs līdzīgi rezultāti.
  Dodiet man 5 minūtes noprezentēt klātienē savu priekšlikumu un tad liekam uz balsojumu! Esmu pārliecināts, kas saprātīgu pretargumentu Jūs neatradīsiet. Protams ticu, ka ja negrib, tad var sadzejot viss kaut ko. Šajos komentāros esmu pamanījis šādu tendenci.. :) Velti meklē sazvērestību. Tāds sūtījums lapā nekad nav nonācis un nav dzēsts. Ja pareizi sapratu, sapulcei tu piedāvātu sistēmu, kura augstāku vietu dotu tam, kurš noķēris, piemēram, 9 asarus pa 18 cm + 1 asari 35cm, nekā tam, kurš noķēris 10 asarus pa 34 cm. Ja tas tā, mani nevarēs pārliecināt pat ar prezentāciju. :-)

  Janis Briedis Janis Briedis - 25-10-’14 14:25

  iespejams neiespejami ..,bet ja zinaams ka pasaules cempionats buus igaunijaa,varbuut kads LV Cempionata posms ir jariiko tiesi tajaa udenskratuvee?nu buus jabrauc 400 km,nu i aizbrauksim. Jautājums par Igauniju būs skaidrs tikai decembra sākumā, šobrīd starptautiskā federācija lēmumu par PČ 2015 vietu vēl nav pieņēmusi.

  Edvards Edvards - 25-10-’14 13:35

  Stikuta kungs!
  Es īsti nevaru saprast vai Jūsu lapā ir tehniskas problēmas viņu atspoguļot no manas ierīces caur kuru viņu lasu, vai arī kāds dzēš komentārus, kuri viņam nav tīkami???
  Neesmu manījis nekādas tehniskas problēmas. Dažreiz līdzīgas domas rodas, ja lasītājs aizmirst lapu atjaunināt. Uzraksti, kurus komentārus tu neredzi. Tiesības dzēst ir tikai man, taču, izņemot divus ar tēmu nesaistītus komentārus, kurus izdzēsu, vairāk nevienu kādam netīkamu vai nepamatotu komentāru neesmu nedz redzējis, nedz dzēsis. Atgādinu, ka diskusijas pamatlapā, kurā ir mans pamatteksts, tiek pārcelti tikai komentāri, kuri attiecas uz tēmu. Politiski komentāri paliek nepārcelti,

  Edvards Edvards - 25-10-’14 13:29

  Tā pat kā MB, esmu par priekšlikumu apspriedi un balojumu klātienē! Ja šāds pasākums tiek organizēts, lūdzu par to paziņot – vieta un laiks?

  kaspars via jst kaspars via jst - 25-10-’14 13:14

  Par LČ norises vietu maiņa.
  Izvērtējot izmantot LČ Daugavas posmu no Dienvidu tilta līdz HES vai Visu posmu zem Rīgas HES, jāņem vērā vietas ikdienas noslodze. Šis posms navigācijas sezonā ir populārs citu makšķernieku un atpūtnieku lokā. Attiecībā uz pārējām vietām, piemēram – Lielupe, saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem ir noteikts minimālā sacensību vietas ūdens virsmas platība, attālums starp laivām noteikt 50m, ja šaurākās vietās brauc garām laiva, makšķerēšana uz otras laivas pārvietošanās laiku jāpārtrauc. Attiecīgi izvērtējot upes, jāņem vērā, ka pārvietošanās dēļ, var rasties situācija, ka makšķerēšana praktiski nenotiks. Saprotams var censties nolikumu un LČ pielāgot kādam tīkamai vietai, tikai vai tas ir mērķis?

  Divas līgas, kārtas. Jau esošām sacensībām organizatori rindā nestāv, kurš uzņemsies organizēt zemāko līgu? Varētu noteikt, ka dalība jāpiesaka visām LČ kārtām, tikai šaubos vai tas veicinās sporta disciplīnas popularitāti un jaunu komandu piesaisti . Var teikt, ka savus spēkus ikviens var izmēģināt vietējās mēroga sacensībās vai LK, tomēr ja LK ietvaros LMSF nodrošina godīgu tiesāšanu, tad par privāto sacensību tiesāšanu un rezultātu objektivitāti ir saņemta kritika.

  Novērojums.
  Katrā ziņā jauns divritenis nav jāizdomā, ja diskusijas dalībnieki būtu iepazinušies ar starptautiskajiem noteikumiem, kuri ir brīvi pieejami internetā, daudzi jautājumi un „sētas noteikumu” cienīgi priekšlikumi pazustu paši no sevis un būtu pamats diskusijai, kurus no punktiem iekļaut LČ nolikumā un bez kuriem varētu iztikt. Izspriesto vienmēr var apstiprināt kopsapulcē, ja kāds uzstāj uz visu biedru iesaistīšanu balsošanā. Tam nav jārīko atsevišķi maksas vai bezmaksas pasākumi.

  Pagaidām Latvijā pietiekoši plašam personu lokam ir iespējas piedalīties LMSF organizētajās sporta sacensībās. Daudzas lietas skan skaisti – profesionāli tiesneši, divas līgas, preses relīzes, publiski pasākumi, bet tas viss maksā naudu un papildus darba ieguldījumu, tai skaitā no dalībniekiem un LMSF biedriem. Cik daudzi no iesaistītajiem ir gatavi palielināt savas komandas gada budžetu un personīgi iesaistīties, ieguldīt darbu? Ja arī ir bijusi izteikta gatavība iesaistīties, personīgie novērojumi liecina par realizācijas trūkumu, ja neskaita vienu īpaši pompozo atteikšanos sadarboties. Savukārt komandu gada budžeta palielināšana samazinās dalībnieku skaitu un konkurenci. Tāpēc būtu labi, ja priekšlikumus pavadītu izvērtējums, kā priekšlikuma ieviešana ietekmēs komandas un LMSF budžetu, ja tas prasa darba (organizatorisko) ieguldījumu, tad kurš to uzņemsies, tas atturētu no populistisku priekšlikumu virzīšanas un pieņemšanas. Savādāk ar saukli „nepieciešams popularizēt makšķerēšanas sportu” nepārprotami ir saskatāma atsevišķas personas kaprīzes, vēlme popularizēt sevi un samazināt konkurenci.

  MB MB - 25-10-’14 12:00

  JST rakstīja:

  “MB
  Tavā pēdējā komentārā kā jaunu atrodu, ja pareizi sapratu, tikai ideju, ka LMSF čempionātam neklātos būt slēgtam pasākumam un pie tam par 20 eiro.
  Tā īsti nesapratu, kāpēc tu to visu tekstu publisko. Lai parādītu, ka viens te cīnās pret priekšlikumiem, kurus piedāvā kāds no LMSF biedriem?? Tas taču ir visīstākais LMSF konferences vai vismaz valdes sēdes darba kārtības jautājums, arī tavs klubs var izmantot savas biedra tiesības.

  Tavā tekstā ir vairāki visai neparasti secinājumi, taču galīgi nevietā ir tava replika par to, ka kāds savāca ziedojumus Latvijas izlasei. Pieminētais kāds ir LMSF biedrs un saucas Biedrība Sporta Makšķerēšanai. Pat ja tu to nezinātu, ziedotājs būtu pelnījis tikai pateicību.”

  Stikuta kungs,

  Jums patiešām ir lieliskas spējas sagrozīt jebkura teksta jēgu. Runa ir par to, ka Jūsu slēgto pasākumu formula ir novedusi pie tā , ka LMSF rīko LČ ezerā, kurā aizliegts pārvietoties ar dzinējim, kuri jaudīgāki par 5 hp. Jums kā juristam būtu jāapzinās šādu darbību iespējamās sekas.

  Piedāvāju Jums pārslēgties no “viss jau ir izrunāts”, “otršķirīgi priekšlikumi”, “trūkst organizatoru” uz sadarbības modeli, kurā argumentus arī uzklausa un apspriež, nevis māca kādu lasīt vai citādi mēģina sarunu no tēmas novirzīt uz personas apspriešanu.

  Tieši šīs diskusijas formas dēļ arī piedāvājam tikties klātienē, apkopot visus iesniegtos priekšlikumu un kopīgi balsot un izlemt. Jums taču nav jābaidās šādu sapulci sarīkot?

  Apspriežam trūkumus. Izvērtējam risinājumus. Atbildīgais/ie šos risinājumus ievieš. Kur problēma? Kāpēc tāda pretestība?
  No kura laika neiesaistīšanos tu un, iespējams arī tavi domubiedri, sauc par pretestību? Jocīgi mani vainot, ka neiesaistos ne diskusijās, ne sapulcēs, kas mani neinteresē. Jo sevišķi, ja skaidri redzams, ka skartos jautājumus var risināt un atrisināt bez formālas kopā sanākšanas, piemēram, internetā. Papildus, ja tu vai tavi domubiedri uzskata, ka sagrozu kaut ko no rakstītā, gribētu redzēt kaut vai vienu konkrētu piemēru. Par loģikas trūkumu vēl nevaru sūdzēties un arī no savu kļūdu atzīšanas nevairos.

  sienaazis - tiesnesis sienaazis - tiesnesis - 25-10-’14 09:23

  JST, tevis pieminēto viesu namu arī zinu, tik pēc tā atjaunošanas iekšā neesmu bijis, blakus ir skola un liela sporta zāle, turpat 150 m otrpus Babītes ezera krastam man paziņam ir 3-4 vasaras mājiņas, kuras viņš arī regulāri īrē.
  Ja tiešām nonāktu līdz reālām darbībām, tad vienīgais, ko vajadzētu sarunāt, būtu laipa spuņņupes upes pusē un tā teritorija, tur ir gan elektrība, gan arī apsargs. Nu tas ziemas vakaru pārdomām.

  Jāni B, tev nepiekritīšu, vietas ir jāmaina regulāri, lai attīstas progress, izdoma, stratēģija, utt. Nomainīsi copes laikus, ok, zivis ķersies, bet vietu daudzums jau nepieaugs, 80 % tāpat būs vecās ‘‘točkas’‘ Es atstātu tikai Burtnieku, pārējos mainītu ik pa 1-2 gadiem. Tikai Burtnieku es liktu 1 jūnija nedēļas nogalē, ja nepārklātos ar citiem mačiem, lai žanis iet ieskaitē.

  Janis Briedis Janis Briedis - 24-10-’14 22:32

  kaa jau kaut kur mineets tad varbuut nav jamaina udenskratuves bet posmi jariko tad kad sajaas udenskratuvees kjeras vis labaak burtnieks maijs,koknese junijs,kjisis laiks kad ienaak juuras zndarts resp kaut kad peec janjiem.rusonaa jau ar nemaz nav tik slikti tik iespejams laiks netika izveleets pietiekami veiksmiigi,bet laikapstakljus tiesaam paredzeet nav iespejams.nu izveeleesim aaluksni vai usmu,nu uznaaks karstums vai aukstums ko tad?kas atkal buus vainiigs ka nekjeeraas????izveloties laiku varbuut jakonsulteejas ar udenskratuvju pazineejiem kad kas tur notiek?piem rusonaa jau zandarts ar kjeraas tikai peec macu beigaam,resp.peec 8-9 vakaraa,varbuut starta un finis laiks buutu japieregulee uz vietas?atkaribaa no apstakljiem?piem ieprieks kaads gribeeja paguleet,nu ko ieguvaam?to ka iespejami labaakais copes laiks tika saiisinaats.un sobriid sudzamies ka nekjeraas,nu ja macu laiks rusonaa buutu piem,lidz piem 10 vakaraa,ticiet man lomi buutu veiksmigaaki,un nokjerto lielo zivju skaits buutu lielaaks.saprotu ka sastadot kalendaaru ir janjem veraa daudz dazaadi aspekti, un vienmeer buus kaads neapmierinaats putninjs.

  Anonims Anonims - 24-10-’14 22:15

  Neorganizeto makshkjernieku netruukst arii tajos posmos, kur notiek jau sacensiibas. Iipashi Burtnieks maijaa, takaa taa taada atruna…

  sienaazis - tiesnesis sienaazis - tiesnesis - 24-10-’14 21:55

  Te 56.930810, 23.643919 ir liels viesu nams, kura saimnieku personīgi pazistu., Par copmaņiem runājot, neticēsi, bet pat brīvdienās es nejūtu presingu.
  Personīgi man Lielupes lejtece vienmēr likusies interesanta, galvenokārt sava izvietojuma dēļ. Taču mēs neesam spējuši atrast kādu, kurš būtu gatavs atrisnāt visus organizatorskos jautājumus, saistītus ar šo rajonu. Neesmu pietiekoši informēts par visām problēmām, kas var parādīties – MN, kuģošana, pašvaldība, izvietošanās un nakšņošanas izmaksas, labākais copes periods, citu makšķernieku klātbūtne. Man ir gadījies redzēt stipri lielu laivu daudzumu, nerunājot par atpūtnieku motorlaivām. Pasekosim, ko teiks zinātāji un ieinteresētie dalībnieki. Tevis pieminēto viesu namu zinu, bet neesmu tur bijis. Viesu nams ir arī 56.926165, 23.685678, saucas Vecupenieki. Lai kaut cik saprastu Lielupes piemērotību mūsu vajadzībām, ievietoju dažas šīs vasaras bildes no Lielupes lejpus Spuņciemam, netālu no kompleksa Elingi.. Tās var redzēt adresē http://bise.hunting.lv/bildes/miscel9/li... Lai redzētu vēl divas, adresē 01 jānomaina uz 02 un 03.

  sienaazis - tiesnesis sienaazis - tiesnesis - 24-10-’14 21:51

  JST, pretī tev labi zināmai vietai ir perfekts līcis ar plašu teritoriju, milzīgu laipu 56.928828, 23.686791, netālu ir laivu ielaistuves, utt, areāls milzīgs, blakus ir skola, ja nu kādam tiešām vajag to jumtu virs galvas, bet pa lielam būtu tik jāsarunā ar saimnieku pāris dienu īpašuma īre un tur būtu telšu pilsētiņa ar ļoti plašām zivju ķeršanas iespējām. Paskataties Googlemapā.

  Edvards Edvards - 24-10-’14 21:01

  Sienaazim
  100% piekrītu, ka posmi (izņemot Burtnieku) ir jāmaina!
  Jau divus gadus mēs runājam vienu un to pašu, ka Koknese un Rušons būtu jānomaina, taču neviens joprojām nepiedāvā kādu citu līdzvērtīgu vai labāku vietu. Tagad pārādījušās Alūksnes ez. un Daugavas kandidatūras. Par Lielupi arī ir vērts padomāt, taču dažu notikušo pasākumu rezultāti nepārliecina. Zivīgums ir ļoti svarīgs rādītājs. Tāpāt kā daudzās citās vietās, Lielupē nav pietiekoši liela izvēle labu copes vietu ziņā. Problēmu Lielupē varētu radīt arī neorganizēto makšķernieku klātbūtne.

  sienaazis - tiesnesis sienaazis - tiesnesis - 24-10-’14 20:43

  Edvards, sarunā ar JST vienu posmu posmā Kalnciems – Varkaļu kanāls un es kā tiesnesis, kas regulāri cope šai apvidū tev apliecināšu, ka lielākā daļa tiks gan pie 35 + asari un ne viena vien, gan pie 5 mēra līdakām bez problēmām, gan žaņa.

  Sacensībās nepiedalos, no malas kā tiesnesim vērojot, dažkārt paliek neinteresanti, visas vietas zināmas, visi presē esošās daudzgadīgās ‘‘točkas’‘

  Nomainiet tikai ūdenstilpni un visi būs apmierināti.

  P.S Pasaules Čempionāts Francijā, manuprāt ir neinteresantākais no pēdējo gadu posmiem. Īrija bija ļoti interesanta, bet copēt 40 + dziļumā, tad jau jālaiž paltusos. Reāli ūdenstilpne izvēlēta, lai mājinieki var droši novinnēt, protams, mans subjektīvais viedoklis.

  Edvards Edvards - 24-10-’14 19:14

  JST
  Lūdzu manam priekšlikumam nostatīt cienīgus argumentus, kāpēc nebūtu jāierobežo asara izmērs tā kā to piedāvāju es? Nevis vispārinājumus, ka necajadzētu ņet šo vai to par pilnu.
  Izskaidrošu vēlreiz kapēc tik uzstājīgi palieku pie sava.
  Uzskatu, ka labam makšķerniekam ir jāmāk ķert visas zivis, visās tehnikās un visos apstākļos. Tapēc vienīgais variants, kā to piespiest darīt LČ dalībniekus ir tāds, kā to piedāvāju es. Respektīvi – visi būs spiesti ķert asari, lai aizvērtu protokolus, kas ir loģiska sportista rīcība ( tātad arī visi būs spiesti mācēt to asari noķert). Asari līdz 20cm vajadzētu varēt saķert diezgan ātri. Un tad kad tas ir izdarīts, tad dalībnieki būs spiesti ķert lielos plēsējus, jo asari palielināt nebūs jēga. Jo protokolā rakstam punktus, kā noķertam asarim 20cm garumā. Un līdz ar to piespiedu kārtā visi būs spiesti apgūt līdaku un zandartu, kā arī asaru 35+cm ķeršanu.

  Armanda arguments par viņa lēno laivh jau parāda vien to, ka viss LČ ir balstīts uz to kam lielāki nervi nostāvēt punktā palielinot asara izmēru. Tā nu noteikti nav attīstība. Un tā nu noteikti nav kvalitatīva iemaņu attīstīšana lai ķertu visa veida zivis, visādos apstākļos.
  Ticiet man, ja Jūs pieņemsiet citu formātu ieviešot 10 ieskaites zivis un šo neņemsiet par pilnu, tad, manuprāt, redzēsiet, ka nākamgad atkal uzvarēs tie kuri palielinās mērķtiecīgi asara izmēru, jo lielo plēsēju koncentrācija nav mūsu ūdeņos liela.
  Ja varat lūdzu kāds pārlieciniet mani ar sakarīgiem argumentiem par pretējo!
  Šis ir vislabākais modelis, kā dalībniekiem likt ķert gan asari, gan lielo plēsēju!!!

  Neatceros, ka būtu rakstījis, ka kaut ko nevajag ņemt par pilnu. Varbūt, atgādini.
  Tai pašā laikā nepiekrītu tam, ka nosacīti visi 20 – 25 cm asari būtu jāskaita vienādi, piemēram, kā 20 cm. Tāda pieeja tikai rada, manuprāt, liekus jautājumus. Varbūt noapaļosim arī līdaku izmērus, piemēram, 49 -55 skaitīsim par 50cm? Aksioma ir atziņa, ka mūsu sportā meistarības rādītājs ir loma lielums, parasti tas korelē ar zivju lielumu un skaitu. Iesaku padomāt kaut vai tikai par diviem apstākļiem, nerunājot par sportistu attieksmi. Sportā pieeju, ka rezultātu noapaļo tik rupji, pielieto visai reti, prātā vispirms nāk velobraucieni, kad pat tehnika nespēj identificēt masveida finiša dalībnieku rezultātus. Neesmu manījis, ka gadījumos, kad ir iespējams noteikt precīzu rezultātu, to noapaļotu. Varbūt tas notiek, piemēram, lai noteikumus pielīdzinātu PČ noteikumiem. Bez tam konkrētais izmērs gan zināmā mērā atspoguļo makšķernieka meistarību, gan kalpo arī par pamatu, lai konkrēti sadalītu sacensībās iegūtās vietas. Kam tu dosi augstāku vietu, piemēram, ja vienam būs 20 asari 25cm katrs, bet otram 20 asari 20cm? Protams, tehniski nav problēmu, – mērīsim precīzi, rēķināsim katru zivi utt, bet nonāksim pie tā paša secinājuma – jāķer lielāki un vairāk. Tāpēc atbalstu variantu, kad nekas punktu skaitīšanas sistēmā izņemot zivju skaitu, netiek mainīts. Neizslēdzu, ka kaut kādu progresu lielo zivju virzienā mēs panāksim, ja samazināsim zivju skaitu, jo automātiski lielo zivju efekts palielināsies. Manuprāt, loģiski, ka augstāka vieta pienākas tam sportistam, kurš apzināti pieaudzējis asaru izmērus, nevis tam, kurš palicis ar sīkākiem asariem un arī bez lielām zivīm.

  jst jst - 24-10-’14 18:27

  MB
  Tavā pēdējā komentārā kā jaunu atrodu, ja pareizi sapratu, tikai ideju, ka LMSF čempionātam neklātos būt slēgtam pasākumam un pie tam par 20 eiro.
  Tā īsti nesapratu, kāpēc tu to visu tekstu publisko. Lai parādītu, ka viens te cīnās pret priekšlikumiem, kurus piedāvā kāds no LMSF biedriem?? Tas taču ir visīstākais LMSF konferences vai vismaz valdes sēdes darba kārtības jautājums, arī tavs klubs var izmantot savas biedra tiesības.

  Tavā tekstā ir vairāki visai neparasti secinājumi, taču galīgi nevietā ir tava replika par to, ka kāds savāca ziedojumus Latvijas izlasei. Pieminētais kāds ir LMSF biedrs un saucas Biedrība Sporta Makšķerēšanai. Pat ja tu to nezinātu, ziedotājs būtu pelnījis tikai pateicību.

  Edvards Edvards - 24-10-’14 16:53

  Armand.
  Skaidrs, ka lielo zivju ir tik cik viņu ir, tieši tāpēc arī piedāvāju nomainīt ūdenstilpnes(skat. manu pirmo ierakstu ar priekšlikumiem).
  Kas attiecas uz lielāku asari un mazo jaudu dzinējam, tad tāpēc paliek iespēja atlasīt no bara tos strīpainos, kuriem ir 35+cm.
  Uz doto brīdi esmu pārliecināts, ka citu labāku risinājumu, kā pievērst lielāku uzmanību lielo plēsēju ķeršanai – nav.

  jst jst - 24-10-’14 16:47

  Vēl par vienu tēmu. Parādās doma kaut kādi nolikumā regulēt alkohola klātbūtni dalībnieku un tiesnešu organismos. Nenoliedzu, alkohola lietošanā ir novērotas pārmērības. Taču atkārtot to, kas rakstīts uz pudelēm, tāpat kā ierakstīt, ka alkohola lietošana ir aizliegta, nav lielas jēgas, tāpēc lūdzu ieteikt kādu darbīgāku pantu, kuru nebūtu iespējams apiet. Protams, negaidu fantāzijām tuvus ieteikumus, piemēram, sūtīt uz narkoloģisko ekspertīzi vai izsaukt ūdens policiju.
  Ja kāds ko ieteiks, mēģināšuu tēlot izslāpušu vai nosalušu tiesnesi, kurš rāda izdomu, kā šo pantu vai pasākumu ignorēt, proti, apiet. Tautas izdoma ir neaptverama.

  Šajos gados man ir bijis tikai viens gadijums, kad tiesnesis tika atstādināts sacensību laikā, vēl bija daži gadījumi, kad netika ielaists laivā vai pats pameta sacensības. Man liekas, ka pietiktu, ja mēs paši viens otru pavērotu un nekautrētos īstajā brīdī reaģēt, kaut vai aizrādīt.

  MB MB - 24-10-’14 16:33

  JST

  Jūsu spējas izvairīties no sarežģītu jautājumu risinājuma ir apbrīnojamas. Jūs tajā pašā katlā iemetat arī vienkārši atrisināmos jautājumus un pasludintiet kopumu par otršķirīgu un izdiskutētu. Vai šis ir ideālais risinājums atstāt visu bez izmaiņām un izlikties, ka viss ir kārtībā?

  Par ko Jūs cīnaties? Varbūt savādāk – pret ko Jūs cīnaties?

  Mani un domubiedrus interesē spēcīgs, korekts LV izlases sastāvs, korektas LČ sacensības, kuras notiek pēc vienotiem noteikumiem, ar to saprotot, ka dalībniekiem nav jāiet uz sapulcēm, kurās atkārto lietas, kas “otršķirīguma” dēļ nav ierakstītas nolikumā.

  Mani un domubiedrus neapmierina situācija, kad LMSF viceprezidents pirms starta pasaka, ka dalītais starts un starta kārtība ir komandu iekšējā lieta, bet pēc tam kāds no organizatoriem citiem dalībniekiem apgalvo pretējo, bet balstoties uz LMSF viceprezidenta teikto tā startēja vairākas komandas.

  Mums nav pieņemam Jūs shēma, ka Latvijas čempionāts ir slēgta tipa sacensības, kurās piedalās tikai LMSF biedri, samaksājot par to 20 eur, bet šīs sacensības nav pieteiktas likumīgā veidā un tiek rīkotas dabas liegumos, atrašanās kuros ir administrtīvi sodāma.

  Mums nav pieņmama situācija, kad apspriežot nākamās ezonas nolikumu tiek piedāvātas izmaiņas zivju skaitā, nezinot par kuriem posmiem ir runa un kuros datumos tie notiks.

  Stikuta kungs, lūdzu esiet korekts pret visiem un, lūdzu, pietaupiet Jūsu pamācības lasīšanā vai rakstīšanā mamazbērniem.

  Runājot par organizatoriem, atgādināšu, ka mūsu piedāvājums organizēt posmu Jelgavā neguva atbalstu tieši no Jums un patreizējiem Latvijas Kausa LK organizatoriem. Rezultātā dalības maksa cēlās un apbalvojumi pirmo reizi startējušām ekipāžām izpalika. Savāds ceļš uz masveidību, kuru Jūs aicinat ieturēt. Sanāk ļoti parasti – kad ir jādara, tad ir pārmetumi, ka darītāju trūkst, bet kad kāds grib izdarīt, tad viņu sūta mācīties. Līdzīgi ir arī ar nākamās sezonas nolikumu, kura apspriešanā ir skaidras paralēles ar piedāvājumju appsriest Latvijas Kausa posmu Lielupē.

  Nu nav skaidrs, kas ir tas, kas Jūs motivē nīdēt visas iniciatīvas, savukārt mūs intersē izaugsme un situāciju, kad valsts izlases vārdā kāds vāc ziedojumus internetā ir grūti raksturot kā sasniegumu. Paldies Jums par projektiem izlašu finansēšanai no Zivju fonda un ceru, ka Jūs to darīsiet arī tuprmāk, bet lūdzu būt Jūs atvērtākam pret jautājumu risināšanu un neuztvert priekšlikumus kā kritiku.

  Armands Erglis Armands Erglis - 24-10-’14 16:13

  P.S Ja tiešām kautko gribas ar to asari izdarīt tad, manuprāt, tomēr palielināt minimālo izmēru būtu loģiskāk. Sākot no 20 vai 23cm. Tad atkristu galīgu bērnudārzu ķeršana un vainu ķer lielu asari, vai ķer lielos plēsējus, tas katrā ziņā prasītu vairāk meistarības un mazāk haļavas nekā tikai iziet uz līdakām ar iespēju 1/10 vai vēl zemāk. Nav jau arī tā, ka sportisi galīgi nemāk ķert lielās zives, ja viņas būtu, tad ķertu.

  jst jst - 24-10-’14 16:03

  Edvardam
  Nevajag pārspīlēt izlases dalībnieku atsevišķu izteikumu nozīmi, katru gadu parādās jauni argumenti. Vienreiz izloze ir iedevusi sliktu laivu, otrreiz eholoti, kurus nespējam pareizi saprast, citreiz nespēja sazināties valodā, kuru zin laivas vadītājs. Neapstrīdami, viss tas spēlē lomu, taču šo problem risinājumi ir zināmi, mums tie nebūtu jāpārspīlē un tāpēc kaut kas būtiski jāmaina mūsu sacensību kārtībā.

  Sportā komandu dalībnieku stratēģija bieži ir atšķirīga no stratēģijas makšķerēšanā (kaut gan arī copē, nez vai daudzi koncentrējas uz iespējami lielām zivīm un tāpēc laiž garām izdevību noķert normāla izmēra “sīkaļas”). Tā ir komandu sacensību ābece, ka ar jebkuriem līdzekļiem vispirms jārūpējas par komandas interesēm. Tieši tādēļ, ja ir iespējams, visi ķer to, ko ātri var nomedīt. Kad nosacīta norma ir izpildīta, sākas citi varianti. Piemeram, īslaicīga pāreja uz lielo zivju copi. Pasaules čempionātos ik reizi ir komanda, kuras pārstāvji sūkstās par kļūdainu izvēli – komandā ir lielo zivju speciālisti, tie liek uzsvaru uz lielajām zivīm, taču apstākļi nav labvēlīgi lielo zivju copei un rezultātā viņi paliek paliek aiz tiem, kas saķēruši sīkaļas.

  Cik zivis vērtēt, 10 vai 20 ir mūsu pašu vienošanās jautājums. Šodien es balsotu par 10 zivīm, pārējos noteikums atstājot nemainītus. 20 zivis mūsu noteikumos tika iestrādātas, kad pasaules čempionātā Rīgā izrādījās, un to izteica paši izlases sportisti, ka mēs bijām vāji sagatavoti ļoti ātrai asaru copei. Apstākļos, kad svarīgu lomu spēlēja loma kopsvars un situācijā, kad bija īsā laikā jāapstrādā asaru bars, tie, kas mācēja ātri darboties, saķēra vairāk. Lai stimulētu ātras copes mākas, tika palielināts zivju skaits. Taču tas nebija vienīgais arguments tam, ka mēs neuzvarējām. Vienlaicīgi pieminētajā PČ mēs neatradām arī līdakas, kuras atrast iemanījās ukraiņi. Domājot par izlasi, nav viena iemesla, kāpēc mēs esam tur, kur esam. Jāatcerās, ka PČ situācijas ir ļoti daudzveidīgas. Es teiktu, nekad nevarēsim apgalvot, ka mūsu māka ķert lielas zivis mūsu apstākļos, citos gadījumos nospēlēs izšķirošu un pozitīvu lomu. Cope tāpēc ir interesanta, ka ne vienmēr var prognozēt iznākumu. Esmu bijis liecinieks, kad pārlieku optimistiska aizraušanās ar lielo zivju meklējumiem vieniem ir devusi augstu vietu, citiem vietu tabulas lejasgalā.

  Domājot par izlasi, ievērosim arī to, ka vieta mūsu čempionātā nav vienīgais apstāklis, kas nosaka līdzdalību izlasē. Mēs joprojām esam saistīti ar divām lietām – ar sponsoru mērķtiecīgu atbalstu un to, ka izlases veidošanu mēs visos veidos, kuros piedalāmies PČ, uzticam vienam cilvēkam, kurš, protams, izvērtē visus aspektus, kas jāievēro, sastādot komandu. Sistēmas maiņa šos jautājumus nepalīdz risināt.

  Armands Erglis Armands Erglis - 24-10-’14 15:54

  Edvards.
  Kā?
  Popularizēt lielo zivju atlaišanu, sargāt ūdenstilpnes ar savu klātbutni, būt saudzīgiem pret dabu,
  domāt ilgtermiņā par zivju resursiem. Es redzu, ka tas jau notiek, bet vienā dienā, vai izmaiņas nolikumā neko nemainīs mūsu zivju krājumos.

  Ko tas mainītu ja Koknesē vai Rušonā būtu noņemti (vai izlīdzināti) 21-34cm asari no tabulas? Tabulas būtu pilnas ar līdakām un zandartiem? Mačos ķer to zivi kas ķerās, tā ir patiesība ko sapratu jau pēc pirmā posma. Tie asari un asarīši vismaz dod iespēju arī lēnām laivām, kas nevar aišaut uz neiztramdītu daļņiku kautko izdarīt, par cik man ir lēna laiva, tapēc atbalstu esošo formātu. Viss ir vienkārši, bez liekuļošanas:)

  Edvards Edvards - 24-10-’14 14:54

  Armands
  Es Tev pilnīgi piekrītu, ka lielāku asari ir jāmāk noķert, bet ja pat Latvijas izlases dalībnieki, cik sapratu, saka,ka trūkstot iemaņu lielo plēsēju ķeršanā, tad kādi ir Tavi priekšlikumi, kā šīs iemaņas uzlabot, ja neveicam šādas izmaiņas un līdz ar to turpināsim sacensībās palielināt strīpaino izmēru?

  Armands Erglis Armands Erglis - 24-10-’14 14:09

  Edvards. Ok tgad sapratu tavu ideju.:)

  Vienalga man liekas anormāli necensties noķert LIELĀKAS zivis, vienalga vai tie ir asari vai līdakas.
  Savu meisterību un trikus vajag, lai mācētu paņemt no asara bara lielākos, nevis kuri pirmie paņem. Žēl ja šis aspekts tiks izslēgts no spēles…

  Armands Erglis Armands Erglis - 24-10-’14 14:04

  Krist paldies par sakarīgo komentāru :) Par LK kautkāds patiesības grauds tev ir noteikti, arī scenārijā, ja līgās netiek dalīts.
  Par marķējumiem, ja tu vai kāds izdomās kā to PRAKTISKI realizēt, nedomāju ka kāds būtu pret, Protams, tas ir tikai labāk, ja zin kas ir kas, bet no pie redzes zinu, ka uzlīmes neturēsies, es pavasarī pūslim arī gribēju uzlīmēt, nekas nesanāca, no tā materiaala viss krīt nost :) Mazu pipuku uz motora diezvai ir jēga līmēt. Uz apgērba? Bet lietū, vai karstā saulē kad mauc pa pliko?:) Katrā ziņā tās arī nav TIK būtiskas lietas manuprāt.

  U-96 loti pareizi visu salika pa plauktiņiem arī attiecībā par LČ mērķi-
  Ne visiem dalībniekiem LČ mērķis ir tikt izlasē, ir vēl simtiem fun faktoru kāpēc mēs piedalamies un tie ir tie īstie! Cik daudzi ir tādi kas var aizbraukt pa savu naudu uz PČ, ja arī pēc “papīriem” tur tiek? Nupat jau bija par šo diskusija. Katram tie mērķi ir savi un ja tie kautcik pārklājas,
  tad arī piedalās daudz cilvēku nevis šaura speciālistu grupiņa.

  Edvards Edvards - 24-10-’14 13:37

  Armandam Erglim
  saprotu, ka neesat manu domu uztvēruši līdz galam. Ja noķer asari, piemēram 23 cm, tad viņu protokola ieskaita kā 20cm. Respektīvi visus asarus no 20-35cm skaita pēc punktiem kā 20cm asari. Mērķis ir pārtraukt stāvēšabu vienā punktā ar domu palielināt izmēru, kā tas visbiežāk notiek.

  KG KG - 24-10-’14 12:45

  to jst… vai tiešām visi var apgalvot, ka gan dalībnieki, gan tiesneši zin pilnīgi visu ekipāžu laivas, komandas nosaukumus un dalībniekus?? Turklāt laivas mēdz mainīties. Piedošanu kungi… es nevarētu nosaukt katras laivas ekipāžu un komandu. Piedošanu nav tik laba atmiņa. Tāpēc tie numuri. Nedomāju, ka tas tik sarežģīti, bet, ja vajag palīdzību – sakiet. Meklēšu risinājumu :)
  Tikai vispirms izdomā sakarīgu iemeslu, un pastāsti visiem, kāpēc tiesnesim tas viss būtu jāzin.

  U-96 U-96 - 24-10-’14 12:20

  Par tām līgām, sanāk, ka komandu sacensības atkrīt, jo ļoti iespējams, viena ekipāža no komandas iekļausie 20 niekā, otra ne. Kas tās 2 līgas menedžēs, dalībnieku skaits, visticamāk kritīsies, dalīšana līmeņos daudzus dalībniekus atstums no šīm sacensībām, ja nu vienīgi stimuls būtu kādu pārāk par sevi pārliecinātu augstākā līgas dalībnieku izkonkurēt uz zemāku līgu, mūsu ūdeņos visādi brīnumi var notikt. Ar 2līgām tiks sadalīts kopējais budžets, sadalīsies organizēšanā iesaistītie spēki un enerģija.Tiesnešu tests, eksāmens? Labi, ja vispār izdodās sarunāt kādu cilvēku, kas gatavs 6 h nemakšķerēt. Paldies visiem, kas palīdzējuši un palīdzēs! Numuri uz laivām varētu būt, lai gan šo gadu laikā, nekorekta attieksme no konkurentiem ir novērota reti, pieļauju, ka katram savs “sāpju slieksnis”. Par pārvietošanās ātruma ierobežošanu starta/finiša zonā piekrītu. Uzskatu, ka izlase šogad bija optimāli pietuvināta esošajam līmenim, startēja labākie, ar atlasi viss ir kārtībā. Nevajadzētu būt tā, ka organizējot LR čempionātu interesē tikai viens mērķis – izlase, skatoties vienā punktā zūd perifēriskā redze un ļoti grūti pamanīt ļoti svarīgas blakus lietas, kuras nemaz nav mazsvarīgas. Esmu par pozitīvām pārmaiņām, kas apvieno nevis šķir.

  jst jst - 24-10-’14 12:04

  MB
  LOFT priekšlikumus atradu sekojošos: izveidot divas līgas, marķēt laivas, apsvērt attāluma palielināšanu līdz 60m, starta zonu apzīmēt ar bojām, mērīt mazāko no divām, max tuvināt PČ noteikumiem.

  Uzreiz varu pateikt, ka visus šos jautājumus (izņemot 60 m) spiningotāju aktīvs jau sen ir izdiskutējis un kā otršķirīgus, esam nolikuši malā, kamēr, kā sak, pienāks labāki laiki. Tāpat visi pārējie jautājumi ir diskutēti un kā labāksi risinājums ir palicis tas, kurš šodien tiek realizēts.

  Par divām līgām. Neticu, ka dalībnieku skaits būs tuvu tam, kāds tas ir šodien, tas ir galvenais apstāklis, kāpēc man šī skaistā ideja Latvijas apstākļos vienmēr likusies neracionāla no daudziem viedokļiem. Tieši tāpēc jau vismaz 5 gadus atpakaļ ieteicu organizēt Baltijas līgu, taču neatradu organizatorus, kas to būtu gatavi realizēt dzīvē.
  Vienlaicīgi būtu jārēķinās, ka, nemainot esošo apbalvošanas scenāriju, dalības maksai būs jāaug, pat ja neko nemainām tiesnešu darbībā. Vienkārši mazāks dalībnieku skaits katrā sacensībā tam būs par iemeslu.

  Līdz šim biju pārliecināts, ka trīs vīri laivā ir pietiekošs rādītājs, lai dalībnieki paši saprastu, ka darīšana ir ar dalībnieka laivu. Varbūt visiem tiesnešiem vajadzētu vienādas sarkanas cepurītes? :-) Līdzīga problēma bija arī pasaules čempionātā Enniskillenā, izrādījās, ka marķieri ir sīki, redzami no vienas puses, copes laikā nokrīt utt.

  Pieņemsim, ka palielinām attālumu, taču nekur nepazudīs attāluma kontroles problēma. Protams, daži ieteiks apgādāt tiesnešus ar tālummērītājiem, tāds variants arī eksistē.:-)

  Un pēdējais. Galīgi nesaprotama ir tava pēdējā piezīme par LMSF kompromitējošiem ieteikumiem…Varbūt esi pārrakstījies?

  KG KG - 24-10-’14 11:45

  Papildinot MB minēto, Armand, otra doma, ko esam savā starpā cilājuši ir, ka pirms LR Čempionāta 1.posma notiek vienas atlases sacensības, kurās piedalās no 21.vietas esošie pēc iepriekšējā LR Čempionāta kopvērtējuma rezultātiem un jaunpienācēji. Pirmais 10 mits (piemēram) pievienojas tad tam 20mitniekam. Līdzīgi ir kā Proanglers League (kur arī ir laivu limits ieviests un atlases mači, pat neskatoties uz lielo Krievijas ūdeņu bagātību gan skaitliski, gan ar zivju resursiem).
  Otrs scenārijs – laivu limits – piemēram, 30 mit un pēc principa – kurš pirmais piesakās un iemaksā dalības maksu, tas mauc… tik tad ir oficiāli jāizziņo pieteikšanās, bet tas negarantē, ka piedalīsies spēcīgākie no tiem, kas grib startēt. Un nebūtu tas godīgākais atlases princips.

  Par atlases maču rīkošanu – viens no priekšlikumiem tas varētu notikt rudenī, lai uz nākamo sezonu jau ir skaidrs, kas startē kaut vai sasaistot ar LV Kausu, bet atsevišķi tad vērtē arī tos, kas LR Čempionātā ieguvuši zemāku vietu par 20mito un jaunpienācējus. Ja uzvar piemēram, kaut vai 21.vai 27.vietas ieguvējs (pēc LR Čempionāta rezultātiem) viņš protams ir LV Kausa ieguvējs, kā arī garantē vietu nākamā gada LR Čempionātā.
  Tas par atlases mehānismu 30mit laivām. Var atlasi arī taisīt maija pirmajā nedēļā vai otrajā, ja nākamajās nedēļās ir LR Čempionāts, bet tas var samazināt treniņu iespējas tiem, kas piedalās atlasē, ja atlases sacensības notiek citā ūdens tilpnē nekā LR Čempionāta 1.posms.

  Šobrīd godīgi sakot īsti nav saprotama LV Kausa loma un nozīme izlases veidošanā. Nav ne vainas nosaukumam, un neiebilstam, ja ir 4 *2 sacensību dienas, bet varbūt lietderīgāk būtu iekļaut LV Kausu LR Čempionātā un čempionātu rīkot 4 posmos, no, kuriem 1 ir atvērtais un var startēt jebkura ekipāža un vai komanda. Šobrīd tā ideja, ka LV Kausā piedalās arī citi strādā daļēji, jo šogad netika atsevišķi apbalvoti un rēķināti tie, kas startē LR Čempionātā un tie, kas piedalās tikai LV Kausā. Veidojot 4 posmu pieeju, tad LR Čempionāts varētu sākties piemēram rudenī kā 1. LR Čempionāta posms.

  Otrs variants – paliek 3 posmi LR Čempionātā, bet LV Kauss jau ir neietekmē izlases sastāvu, bet gan kalpo kā atlases sacensības tikšanai nākamā gada LR Čempionātā tiem, kas ir palikuši zem 20.tās vietas un jaunpienācējiem (skat augstāk). Šis variants pat liekas būtu racionālāks par 4 posmiem LR Čempionātā vēl atlases sacensības.

  Mūsuprāt, ja atstāj kā ir – 43-45 laivas, tad tas tomēr padara vietu izvēles iespējas būtiski mazākas.
  Nav iebildumu, ja vietas rotē ik pa gadam ir kāda jauna. Nevajag, ka tiek mainītas katru gadu visas, bet kādām ir jāmainās regulāri.

  Treniņi pirms sacensībām – Diskusijas vērts būtu arī priekšlikums neļaut treniņus dienu pirms sacensībām un sacensību rītos, kas pie tik milzīga laivu skaita kāds ir patreiz, ietekmē lomu lielumu un īpaši bonuss zivi. Zinu, ka teiks kā tad to izkontrolēt, bet varbūt visu nevajag tā reglamentēt – pieķēra uzreiz diskābelis no LR Čempionāta un vai vēl uz 1 gadu. Risks pārāk liels.

  Skaita un sugu ierobežojumi – Nedomājam, ka jāveido hibrīd atlase asaru lielumam. Iet ieskaitē 20 zivis un miers. Jāmāk ķert gan asaris, gan bonusi. Tas, ka aizliegsim ķert asari nenozīmē, ka visi brauks ārā ar 10 vai 20 līdakām. Ķer to, kas ķerās un dod vairāk punktus. Te drīzāk rūpīgāk jāizvēlas datumi un sacensību vietas.

  Par drošību – 1) vestes braucot mugurā (kustības ātrums, ja tiek pārsniegts… piemēram 5 – 10 km/h), copējot pēc izvēles… (Igoram F.bija liela daļa taisnības LV Kausa svētdienas dienā par vestēm un drošību… paši arī nelikām, bet īstenībā vajadzētu); 2) alko testi – daudz būtiskāks risks nekā ietest akmenī ar ierobežotiem 60 km/h vai neierobežotiem 70 km/h…; 3) izvairities no dalīta starta (ja ir 30 laivas) vai, ja ir dalītais starts tad pirmie startē ātrākās laivas… (komandas izvēle).

  Ātrumu limiti – tad jau būs pamatoti jautājumi kāpēc 50 km/h nevis 20 km/h (lai 15 zs motori nejustos apdalīti). Motors zivi neķer… drīzāk dažādi ātrumi ātrāk izretina laivas un arī paplašina ķeršanas perimetru. Pie ierobežota ātruma būs papildus strīdi un protesti par to, kura laiva drīkst ieņemt izvēlēto vietu, ja visi ir ieradušies vienā laikā…

  Lēmumu pieņemšana – jāatzīst, ka šeit ir daudz dažādi priekšlikumi, kas ir savstarpēji izslēdzoši. Tāpēc jau daudzi ierosina klātienes tikšanos un lēmumu pieņemšanu klātienē. Sanāksmes vadītāja ziņā kā noorganizēt sanāksmi tā, lai būtu tam rezultāts. Emocijas te daudziem ir… Pie reizes tā būtu iespēja federācijai informēt biedrus par paveikto.

  Kopīgais, kas vieno visus vai lielāko daļu priekšlikumus – vajag mainīt ūdenstilpnes.

  Ne asakas visiem un paldies par iespēju savstarpēji pamačoties 

  Armands Erglis Armands Erglis - 24-10-’14 10:43

  Es domāju, ja izdosies nomainīt nākamgad vienu posmu , jau būs labi. Rotācija, kā te daži rakstīja arī būtu ok, vismaz tad zinātu nākotnē ar ko rēķināties.

  Par zivju skaitu piekrītu MB.
  Par asaru izmēru , ka ieskaitē NEIET 21-34cm asari manliekas sviests. Piemēram mnačos ķeras tagad 21-23cm asari no punkta, ko es tagad skriešu uz citu točku meklēt 16niekus, wtf kungi?! :D Uzmodelējot situāciju, var beigties ar to, ka sportisti kniebs nost astes galus asariem, pirms mērīšanas, nu nē…

  Par divām līgām gan padomājiet labi, vai ir vērts… Es 100% zinu, ka šogan nebūtu piedalījies
  Ja nebūtu uzreiz iespēja mačoties ar visiem stiprākajiem, ar augstākajām likmēm, vienkārši patrennēties
  pamačoties ar kautkādiem džekiem var jebkuros citos mačos, kas LV notiek pietiekami daudz. Nebūtu motivācijas investēties, ja augstākais ko pirmajā sezonā var sasniegt ir tikt nākamajā sezonā “pie labākajiem” Tas nozīmē uzreiz uz divām sezonām minimums startēt. Katrā ziņā 2 līgu formātam es redzu vairāk atturošus faktorus nekā motivējošus, ja runa ir par jaunu sportistu piesaisti.

  Ja gribas ierobežot ekipāžu skaitu, var palielināt dalības maksu bet arī palielināt balvu fondu, apbalvot, piemēram pirmās 5cas ekipāzas, tas manupāt vairāk stimulētu censties un sagādātu gandarījumu
  lielākam skaitam sportistu.

  MB MB - 24-10-’14 10:27

  Nepieminēta palika drošības lieta – laiva brauc ātrāk par 5 km/h – vestes mugurā.

  MB MB - 24-10-’14 10:01

  Gaidot nolikuma projektu un patīkamu kompāniju tā apspriešanai vēlētos izvērst atsevišķas lietas:
  LČ ir valsts līmeņa sacensības un, manuprāt, atslēgas vārds ir sacensības. Tātad labākā noskaidrošanu. Jebkādi jaudas, ātruma un citi ierobežojumi bremzē progresu.
  Nav vērts ierobežot zivju skaitu, jo ekipāža, kura spēj noķert 20 × 30 cm asarus ir pelnījusi būt augstākā vietā kā tā, kura ir noķērusi 3 mēra līdakas, piem., 60-70 cm garas.
  Par ūdenstilpēm – esošās ir izkostas par 80-90% un treniņos notiek pamatīgs “punktu” presings, kas arī samazina lomus sacensībās. Piem. Radzēs parādījās precedents, kad dalībnieki lietoja atbalsta ekipāžas un sāka segt perspektīvi labās vietas. Ir dažas alternatīvas ūdenstilpes – Alūksne, Citi Daugavas hesi un zemhesi, Usma, Venta, Lielupe un virkne citu vietu. Problēmas daudzu ūdeņu apgūšanai rada laivu skaits. Jebkurā gadījumā – zivis jāķer ir tajos laikos un vietās, kur tās ķērās. Nejaušības un veiksmes faktors PČ mums palīdz ļoti reti. No Līgo līdz augusta vidum spiningošana būs sarežģījumi ar lielām zivīm.
  Laivu skaits – mūsuprāt LČ ir augstākās raudzes sacensības. Laivu skaitu nepieciešams samazināt izlases veidošanas vārdā. Lai mēs mācētu ātri orientēties jaunos ūdeņos un iemācītos ķert zivis dažādos apstākļos. Mūsuprāt ir jāveido 2 līmeņu dalībnieku atlase. 1. līmenis varētu būt 1. līga, kurā sacenšas nākamās sezonas pretendenti uz augstāko līgu – LČ. Formula varētu būt tāda, ka LČ turpina startēt top 20 kopvērtējumā ekipāžas, bet pārejās nonāk kvalifikācijas zonā, kur cīnās atlases turnīrā par iekļūšanu nākamā gada LČ. 1. līga arī lautu izmēģināt spēkus tiem interesentiem, kuriem kauns, vai bail sacensties ar labākajiem LV. Tā sacīt – iespēja izmēģināt spēkus un iedrošināt sevi. Kopumā LMSF iegūtu gan vairāk dalībnieku, gan augstākas raudzes Latvijas Čempionātu.
  Sacensību organizēšanas detaļas
  Laivu marķēšana. Sacensību laikā ir jautājumi par to kas ir kurš un vai piedalās sacensībās. Piedāvājam laivas marķēt ar uzlīmēm – numuriem vai nu uz dzinēja vai laivas sāniem redzamā vietā. Ar šo varētu arī risināt dalītā starta jautājumu, ja tāds būtu nepieciešams. Numuri palīdzētu arī tiesnešu darbā, jo tiesnešiem ir vieglāk fiksēt pārkāpēju. Papildus ierosinām apsvērt noteiktos 50 m attālumus. Sacensībās, pamērot attālumus starp laivām, ir sajūta, ka 60 m ir tas attālums, kad viens otram puslīdz netraucē.
  Dalībnieku pieteikšanās. Dalībnieku saraksts pirms sacensībām ir viena no sastāvdaļām, kura palīdz publicitātei, sponsoru reklāmai. Tas nav ne grūti, ne sarežģīti.
  Tiesnešu jautājums – 8 sacensību laikā ir bijuši visdažādākie tiesneši, sākot no šofera un no mainās izrauta apsardzes darbinieka, kurš nemakšķerē vispār, nekad un beidzot ar lieliskiem tiesnešiem, augstu līmeni. Tiesneši bieži vien arī raksturo komandu, kuru tie pārstāv, tās organizācijas līmeni. Tiesnešu kvalifikācijas ir svarīga, jo tad mums nevienam nebūs šaubas par 6×50 cm līdakām kāda lomā. Tiesnešu testu noorganizēt nav sarežģīti, labprāt palīdzēsim. Ja tiesnesis neiztur testu, tad situācija ir analoga tam, ka viņš nav ieradies uz startu. Runa tomēr ir par LV izlases veidošanas jautājumu.
  Sacensību tiesāšana kopumā – ļoti smags jautājums, taču gribētu vērst uzmanību uz to, ka pēdējo divu gadu laikā ir bijuši gadījumi, kuros ir klaji pārkāpti noteikumi un sacensību galvenais tiesnesis nav pieņēmis mērus, vēl sliktāk – aicinājis pārkāpējam un pārkāpuma fiksētājam “tikt skaidrībā pašiem”. Ne reizi nav bijusi alkohola kontrole pirms starta, bija precedenti par finiša kontroles interpretāciju, tai skaitā arī mēs esam izmantojuši nolikuma nepilnības. Runa ir gan par dalītā starta jēgu un risinājumiem(tā ir drošība vai priekšrocība komandām ar 2 ātrām laivām), gan par finiša kontroli, gan par enkurošanos(kurš bija pirmais punktā, vai cits drīkst tuvoties pirms starta jau noenkurotai laivai utt). Tikko Latvijas kausā bija precedents, kad 5 min. pirms starta mūsu izvēlēto un ieņemto punktu burtiski sakūla 20 m attālumā no mums. Tiesāšanas skaidrība un attieksme pret to ir ļoti svarīga, ja vien mēs runājam par LV izlases atlases mačiem. Ja mēģināsim vienādot maksimālo ātrumu, tad attālums starp laivām un priekšrokas jautājums kļūs ļoti sarežģīts.
  Lūdzu atbildīgos LČ noteikumus pēc iespējas pielīdzināt PČ noteikumiem, lai arī mēs mērītu mazāko noķerto zivi no divām, kuras uzķērušas uz viena mānekļa. Lai arī LČ dalībnieks atceras aksiomu – māneklis ūdenī – spinings – rokā. Nedrīkst atstāt mānekli ūdenī un nolikt laivā spiningu. Tās ir nianses, bet pie tām ir jāpierod.
  Vēl ir nianse par laivu pārvietošanos starta /finiša zonā. Tās vajadzētu apzīmēt ar bojām un ierobežot ātrumu līdz 5 km/h.
  Nobeigumā šīm pārdomām un ieteikumiem gribētu piebilst, ka šo rakstot interesē mūs tikai viena lieta – profesionālāka un spēcīgāka LV izlase. Mūsuprāt, skaidrība un kārtība vidē, kurai veltām tika daudz sava laika un enerģijas, ir svarīga. Ne asakas!
  PS. Paldies Stikuta kungam, ka ir sācis dzēst komentārus, kuri skar kādu privāti, nevis apspriež LČ.
  PPS. Atsevišķi ieteikumi, kuriem ir LMSF kompromitējošs raksturs, paliek neierakstīti un valdei jau ir zināmi.

  Edvards Edvards - 23-10-’14 16:31

  Jo mazāks skaits vērtējamo zivju, jo vieglāk to sasniegt pat iesācējiem, jo lielāka sportistu motivācija vairāk laika veltīt līdakām un zandartiem, kaut vai ar min izmēriem. Taču lielāks ir arī laimīga gadījuma iespaids. Asaru min izmēra saistība ar motivāciju nav tik izteikta, tā ir būtiski atkarīga no asaru krājuma stāvokļa.

  Tieši tā! Tapēc piedāvāju nevis palielināt asarim izmēru no 20cm, bet ķert to sākot no 0 līdz 20cm un arī asari kurš ir lielāks par 35cm. Tas nozīmētu to, ka nebūtu nepieciešamības ilgtoši palielināt asara izmēru, jo iekaitē ietu asaris tikai līdz 20cm. Tātad ātri saķeram (ja varam un mākam) asari līdz 20cm un tad ķeram lielo zivi, JO NAV VAIRS JĒGAS PALIELINĀR ASARA IZMĒRU (ieksiatē iet tikai līdz 20cm). Vienīgi asari turpinam ķert, ja zinām kur atrast to izmērā 35+cm (kas nav viegls uzdevums un tad jau sāksies stradēģiskā spēle, ko izvēlēties labāk – lielu asari, līdaku vai zandartu).

  Ja samazinās zivju skaitu, bet asarim nebūs izmēru ierobežojuma, tad vienalga būs udenstilpnes kur tiks mērķtiecīgi palielināts asara izmērs, jo lieko plēsēju blīvums attiecīgā ūdenskrātuvē nebūs pietiekams, lai to ķeršanai dotu priekšrocību. Tapēc vienalga palieku pie sava, ka jānosaka asarim izmērs no 0-20cmm un 35+cm, neatkarīgi no tā kāds tiks noteikts ieskaitē esošo zivju daudzums.

  MB MB - 23-10-’14 15:28

  Atsūti savas koordinātes uz mb at aurum.lv, Edvard, padalīšos, bet šeit neapspriedīsim. Nav šai info jābūt poubliski pieejamai. Jau no esošā šeit info kādam žurnālistam labs kompromāts sanāktu :( Internets saglabā katru rakstīto vārdu, tāpēc pirms raksti, labi pārdomā. Tā tikai “sapulcēs” var atļauties jebko bezatbildīgi bārstīt.

  Edvards Edvards - 23-10-’14 15:09

  MB
  Kādi ir Tavi priekšlikumi nolikuma uzlabošanai?

  MB MB - 23-10-’14 14:48

  Lūdzu precizēt jaunpienākušo terminu – kompānija :)
  Velns slēpjas detaļās… Uz copi parasti dodos viens vai patīkamā kompānijā…Citādi nekad. :-)

  MB MB - 23-10-’14 13:21

  Protams. Velns slēpjas detaļās :)
  Atvainojos, ka izteicos neprecīzi, Stikuta kungs.
  Gaidīsm nolikuma projektu un tad sūtīsim priekšlikumus makšķerēšanas aktīvistu neformālam saietam uz Jūsu e-pastu.
  Kaut gan neviens negrasās regulēt privātas sarunas, saiets nav iecerēts, lai turpinātu diskusiju par šeit skarto tēmu. Tāpēc dalīties ar savām idejām, kas varētu interesēt kompāniju, var katrā laikā, arī šodien, tikai, lūdzu, ārpus šīs diskusijas ietvara.

  MB MB - 23-10-’14 12:16

  Paldies, Jāni, par izsmeļošo informāciju.

  Lietu secība sanāk sekojoša – LMSF pārstāvis publicē nolikumu un LMSF biedri izsaka savus viedokļus. Valde tos ņem vai neņem vērā.

  Vai kaut kas nav pareizi?

  Ja ir pareizi, tad šobrīd trūkst 1. solis. LMSF pārstāvis apspriešanai nepublicē Nolikumu, bet gan tikai Nolikuma Projektu, par kuru visi var izteikties. Nolikums tiks publicēts tikai pēc tā pieņemšanas valdē, kad tas ir ieguvis lēmuma spēku. Šodien mēs esam tikai priekšprojekta stadijā, kad tiek gatavots Projekts.

  Agris R Agris R - 23-10-’14 09:52

  MB
  Jānim taisnība, šajā vietnē lēmumu neviens nepieņems, šeit dalībnieki tika aicināti paust savu viedokli – priekšlikumus. Kurus vēlāk apkopot un izvērt, sastādot nākamā gada nolikumu.
  Lai objektīvi varētu spriest par attīstītību, ieteiktu papētīt LMSF mājas lapas arhīvus un pajautā dalībniekiem, kuri piedalās gadus 8, kas ir mainījies un kā bija iepriekš. Šeit neiet runa par inventāra attīstību.
  Ja nemaldos, tad šogad LČ piedalījās lielākais laivu skaits, kas varētu nozīmēt, ka viss nav tik slikti. Pieņemu, ka šis skaitlis lielāks arī nekļūs, jo sacensības prasa daudz laika un līdzekļus. Burtniekā šogad startēja 43 laivas. Pasaules čempionātā Francijā bija tikai 32 laivas. :-)

  Edvards Edvards - 23-10-’14 09:40

  Arī es piesakos piedalīties “makšķernieku aktīva” neformālā saietā. Lūdzu informēt par vietu un laiku.

  Ar cieņu,
  Edvards Kokars

  Vitālijs - tiesnesis Vitālijs - tiesnesis - 23-10-’14 09:16

  Kungi, visu cieņu jums kā sportistiem, bet esmu notiesājis 4 LČ posmus un 1 LK, un lai vismaz kāda no tiesājamām ekipāžām man kaut vai reiz pajautātu vai es māku ķert, vai es atšķiru zivis un pārzinu pamata LR makšķerēšanas likumus, vai esmu iepazinies ar protokolu, Jums to neviens neliedz, bet Jums pašiem tas ir vienalga, un bieži vien sliktāk pārziniet protokolu par mums, bet šeit no šīs lietas izpūšat milzum problēmas. Tieciet galā ar saviem primārajiem jautājumiem un tad meklējiet adatu siena kaudzē! Un kas liedz Jums sacensību laikā vai uzreiz pēc tām norādīt galvenajiem tiesnešiem un komandai, kas piedāvāja tiesnesi uz tiesneša nekompetenci? Kaut kā nekad nedzird šos pārmetumus uz vietas, acīmredzot nav tik sāpoša problēma.

  Ja par lietas būtību, tad formāts, tāds kāds tas šobrīd ir no malas, kā tiesnesim, šķiet labs. Salīdzinoši garlaicīgi tiesāt Rušonu, bet arī tādās ūdenskrātuvēs ir jāmāk ķert, Māris ar Pēteri to nodemonstrēja.

  MB MB - 23-10-’14 09:01

  5 Latvijas čempionāta galvenā tiesneša, Jāņa Stikuta kunga, citāti:

  1.Neviens lēmums šajā, pēc taviem vārdiem, balaganā nekad nav pieņemts un netiks pieņemts.
  2.Es katru reizi sastopos ar tiesnešiem, kuri ilgi nespēj atbildēt pat uz jautājumu, kas viņus ir nolīdzis par tiesnesi.
  3. diskusija notiek par LR čempionāta nolikumu un jautājumiem, no kuriem nolikums ir atkarīgs.
  4. nedomāju ka mums būtu jāšķiro katra šeit paustā doma
  5. makšķernieku aktīva neformālu saietu ar šobrīd vēl nenoteiktu tēmu loku valde iecerējusi organizēt decembra pirmajā pusē

  Vai ir vērts turpināt diskusiju šeit?(skat. punkts 1.)

  Piesakos piedalīties “makšķernieku aktīva” neformālā saietā ar precīzi noformulētiem jautājumiem un piedāvātiem risinājumiem. Lūdzu informēt par vietu un laiku.

  Patiesā cieņā

  M. Balodis Mārtiņ, lasi manus komentārus un rakstīto uzmanīgāk, varbūt tad aiztaupīsi man šos elementāros skaidrojumus. Lēmumu pieņemšanas procedūra ir sekojoša. Lēmumus par nolikumiem pieņem valde . Atbildīgais valdes locekļis, šai gadījumā HR gatavo nolikuma projektu, kuru piedāvā valdei un valde par tiem balso. Diskusija internetā ir tikai, lai jebkurš ieinteresētais varētu savlaicīgi paust savu viedokli konkrētajā jautājumā. Biedri diskusijai var rosināt jebkuru tēmu, taču šoreiz tēma ir minētais 2015.gada nolikums. Valdes locekļi parasti seko diskusijām LMSF mājas lapā un, kad HR piedāvās galīgo projektu, noteikti ņems vērā šo diskusiju. Taču, uzsveru, tas nebūt negarantē, ka jebkurš priekšlikums tiks iestrādāts nolikuma projektā. Līdzdalība diskusijā ir brīvprātīga, mēs parasti aicinām visus izmantot šo iespēju paust savu viedokli. Šī platforma ir paredzēta, lai nevis kaut ko tikai kritizētu, bet aģitētu par kādu iedomāto izmaiņu nolikumā ar domu, ka tā tiks ietverta nolikuma projektā. Neapstrīdami, diskusijā ir jēga iesaistīties, ja ir vēlme papildināt savas zināšanas vai ir kaut kas, ko piedāvāt partneriem.
  Neformāls saiets plānots tikai LMSF ietvaros un nozīmē to, ka pulcināti tiks draugi, visticamāk, lai mierīgi padalītos ar domām par pagājušo sezonu. LMSF darbība aptver 8 dažādas makškerēšanas sporta disciplīnas. Sešās no tām Latvija regulāri startē pasaules čempionātos. Formulētus jautājumus un konkrētus risinājumus mēs sagaidām cita veida diskusijās, piemēram, kaut vai tā, kā tas notiek šeit. Par iecerēto pasākumu speciāli var pieteikties tikai rakstot uz manu e-pastu, LMSF biedri var rēkināties, ka visi saņems attiecīgu informāciju. Taču, kā jau minēju, jautājums ir atklāts un galīgais lēmums vēl nav pieņemts. Gaidām jūsu idejas.

  sienaazis - tiesnesis sienaazis - tiesnesis - 22-10-’14 21:32

  Vaitad ir tik sarežģīti sevis cienošai komandai atrast atbilstošu tiesnesi, kurš PATS, UZSVERU, PATS mēra zivis, kurš pie 49,8 cm nepakļausies pārmetumiem un neieskaitīs, kurš zina, kāda zivs iet ieskaitē un kurš saprot kur atrodas ? Ja šādu cilvēku komanda nespēj nodrošināt, tad par ko mēs runajam ?

  Ja ar promilēm viss ir kārtībā, lai tā būtu.

  sienaazis - tiesnesis sienaazis - tiesnesis - 22-10-’14 20:50

  1. Liela daļa dalībnieku dzīvo teltīs arī esošajos posmos, kur problēma ūdenstilpnes izvēlē ? Lai Burtnieks paliek kā bijis, maijā vēl vēs, bet abi pārējie posmi ir viegli izguļami teltīs, lai kur arī būtu !!!

  2. Ātruma ierobežošana – sākumā jāatrisina promiļu daudzums !!!!
  Tas tiešām būs jancīgi, starts un visi bariņā laiž sānu pie sāna, tiesnesis bola acis un pieraksta par cik ta km/h pārkāpts. Tad tuvu pie zivīgajām točkām, kurš nu stiprāks, met enkuru cik tālu var aizmest, vai vēl labāk, nostājas abi konkurenti un strīdas, kurš ta bija pirmais, galu galā uztaisa klopi un zvana Harim ar Jānim, lai nāk talkā un pasaka, kurš ta ir bijis pirmais.
  3. Braucot, visiem vestes mugurā, apstājoties velc nost ja nepatīk – vajag publicitāti maija mēnesī ieliekot peldošā baļķi un līdaciņā aiziet zem ūdens pāris sekundēs ?????
  4. Tiesnešiem elementārs eksāmens pirms katras kārtas, vai komandas paraksts, ka tiesnesis ir zinošš !!!!!

  Bez sarkasma un zemtekstiem, lēmumi ir jāpieņem kopīgā sanāksmē, jo šeit ir tikai balagāns, brīnums, ka tik maz anoņimkas, bet nu gan jau vēl būs.
  Sienāzim personīgi. Neviens lēmums šajā, pēc taviem vārdiem, balaganā nekad nav pieņemts un netiks pieņemts. Jocīgi, ka kāds to nesaprot. Par tiesnešiem pasapņosim. Es katru reizi sastopos ar tiesnešiem, kuri ilgi nespēj atbildēt pat uz jautājumu, kas viņus ir nolīdzis par tiesnesi. Pieņemsim, ka būs bargi eksaminātori un būs tiesneši, kuri ļaus sevi pārbaudīt. Ko darīsim, ja pārbaudītājs kādu tiesnesi nepielaidīs? Veidosim arbitrāžas tiesu vai arī jauksim komandas? Gaisā lido doma, ka nepaļausimies uz amatieriem un noorganizēsim neatkarīgu tiesnešu korpusu, kurš būs iepriekš pārbaudīts. Ja kāds šo ideju spējīgs kā projektu realizēt, visi tikai priecāsies. Papildus, – tā kā neesmu manījis, ka kāds sūdzētos sacensību gaitā par kādu aizdomīgi jautru tiesnesi vai sportistu, līdzīgi varētu risināt arī promiļu pētniecības jautājumu. Tomēr, uz kādu laiku nolaidīsimies no mākoņiem uz zemes. :-)

  ->??? ->??? - 22-10-’14 19:18

  anonīmie uzbraucieni ir viens no iemesliem kāpēc par šiem jautājumiem ir jārunā kopā, klātienē. Ja katram rūpēties tikai par savu labsajūtu un aizmirst, ka runa ir par LV izlases kvalifikāciju, sagatavošanu, tad viss ir super!
  Atkārtošos, – diskusija notiek par LR čempionāta nolikumu un jautājumiem, no kuriem nolikums ir atkarīgs. Atliksim malā citus jautājumus. Es teiktu, naivi ir cerēt, ka sapulcē klātienē var parādīties kādi nopietni priekšlikumi, ja to autori šobrīd nespēj tos formulēt un publiskot. Pie tam nedomāju ka mums būtu jāšķiro katra šeit paustā doma – vai tā ir nekorekts, varbūt naivs jautājums, vai arī uzbrauciens. Katrs to var vērtēt pēc savas izpratnes. Taču labs priekšlikums vai jautājums nekļūst slikts tikai tāpēc, ka to piedāvājis anonīms autors. Neformāla informācija – makšķernieku aktīva neformālu saietu ar šobrīd vēl nenoteiktu tēmu loku valde iecerējusi organizēt decembra pirmajā pusē. Ja kādam ir kādas idejas, līdz novembra otrajai nedēļai var pieteikties pie manis personīgi.

  Armands Erglis Armands Erglis - 22-10-’14 17:50

  Es laikam esmu outsaiders, bet man viss pa lielam apmierina kā ir. Fundamentālus failus LČ nesaskatu. Un nevis tāpēc, ka stagnējošs vecis, bet neredzu iespēju, kā mākslīgi “uz papīra” mēs varam sakārtot lielo zivju un mazo asaru “problēmu” Zivis ir tik cik ir un viņu uzvedību mēs nevaram paredzēt, tāpat kā laikapstākļus. Tāpat šo gadu neesmu manījis kādas lielas problēmas ar drošību. Sīkas nianses un starpgadījumi var rasties pie jebkuriem noteiktumiem. līdz arto ātruma ierobežošana neko nemainīs manuprāt, lai skrējēji skrien kur viņiem jāskrien, nav žēl. (es savu zivi atradīšu arī ar 15hp)

  Pa lielam piekrītu Agris R viedoklim, ka ieskaites zivju samazināšana palielina laimes spēli, haļavas faktoru, jo lielās zivis ir tik cik ir. Varētu mēģināt mainīt posmus. Ja šaismīgi gribas ķekšīša pēc ko mainīt, tad var samazināt skaitu, bet ko tas dos dzīvē, neredzu jēgu.

  Neliels komentārs par Kokneses posmu – Es tur copēju jau daudzus gadus un pēc pieredzes saku, ka vislabākais laiks ir Maijs-jūnijs, tāpēc šī gada posms teorētiksi bija pareizs lēmums, vienkārši zivju uzvedība bija tāda kāda bija. Vēl skābāk kā pagājušo gadu kad arī bija slikti. Tādu necopi es vēl nebiju piedzīvojis pēdējos 15 gadus Jūnijā. Tai galā kā drošivien visās ūdenstilpnēs viss notiek ar viļņiem. Teorētiksi labiem lomiem vajadzētu būt nākamo gadu, jo parasti ir divi tukšie gadi.
  Nekādā gadijumā ja Koknese vēl tiks iekļauta nelieciet rudenī – septembrī piemēram. Mačiem būs pavisam slikti ar garaniju!

  Būtu labi ja tiesneši procesam būtu labāk sagatavoti un galvenais motivētāki, bet nevis gulētu laivā vai nerubītu kā zivis jāmēra :) vienīgais risinājums manuprāt ir pašas komandu rokās. Ko tur no malas uz papīra var ietekmēt?

  Galvenais, lūdzu nesaperiet un serežģītjiet pārāk visu štelli, bieži vien lietu kārtība pati sevi sakārto. Pāries MJ mode, ikdienā ķersim lielākas zivis un arī mačos tas atspoguļosies 100% :)

  ->jst ->jst - 22-10-’14 17:46

  Kāpēc lapā, kur ir raksts un apkopoti komentāri , neparādās visi komentāri? Cenšos pilnībā parcelt tos, kuros ir kādi priekšlikumi vai rādīta attieksme pret citu personu priekšlikumiem. Izlaižu tos, kuros gandrīz nemaz nav skarta apspriežamā jautājuma būtība vai arī saturs pamatā atkārto iepriekšējo komentāru saturu.

  ??? ??? - 22-10-’14 17:28

  MB, sorry, tu no citas planētas??? neko nezini, tādi iesācēja jautājumi kaudzēm un viss tik slikti. Tavu jautājumu kaudzi komentārā gribēdams navar saukt par priekšlikumiem.
  Visi zin, bet tu pat nezini, ka Haris katru gadu meklē organizatorus katrai kārtai, jau sen varēji pieteikties rīkot kādu kārtu un nodemonstrēt iesācējiem makšķerniekiem autosportā apgūto, arī tagad visas durvis vaļā, piedāvā kaut ko.

  Jā, par publicitāti , BSM palīdzēja izlasei savāca un ziedoja ap 1500 eiro, varbūt kāds no izlases var ienest skaidrību, kā Lowrance OFT palīdzēja Latvijas izlasei šogad. To komanda sev pieraksta savā pirmajā komentārā.

  MB MB - 22-10-’14 16:40

  AgriR

  Arī mēs atbalstām savus komandas biedrus, varbūt ne tik dedzīgi :) , bet atbalstām. Par 20 zivīm ir pilnīga taisnība. Vispār bez limitiem jāķer, kā pČ un miers.

  Tomēr mūsu viedoklis ir tāds, ka LČ šobrīd stagnē. Ūdenstilpņu saderība ar izvēlētajiem datumiem bija cik cilvēku lēmums? Kurš no viņiem bija makšķerējis Radzēs pēc Jāņiem? Koknesiešiem kāds paprasīja?

  Izdomāt atrunas un nemainīt ūdenstilpnes ir vienkārši, piemēram – nav infrastruktūras 140 cilvēkiem. Nav visiem jādzīvo vienuviet. LV ralliji pulcē daudz vairāk cilvēku un visi atrod kur izmitināties. Arī esošās vietas nespēj izmitināt un piestātnes nodrošināt.

  Sacensībām pietiek ar apsargātu piestātni + elektrība+jumts virs galvas. Izslavētā čempionāta izaugsme ir tikai dalībnieku inventāra izaugsme, kuru pats Haris aizsāka 1. basu laivu uz Latviju atvedot. Čempionātā piedalās visi, kas grib un kad grib un kādā stavoklī spēj pakustēt. čempionāta publicitāte ir vāja un pasliktināsies, jo nākamgad vairs MN un MO raidījumu nebūs. Sacensības joprojām rīko pa kluso un kā izrādās – arī dabas rezvātos, kur dzinēju virs 5 hp lietošana ir aizliegta. Arī Ķīšezerā ir dabas lieguma zona. Cik dalībnieku par to zin? Pieteikšanās uz posmiem notiek pēc “piezvani man” principiem. Noteikts dalītais starts, kuru palāiž kā kuro reizi. Joprojām tiek ieskaitītas zivis, kuras noķer uz dzīvo, jo nolikumā par to nav ne vārda. Turpināt?

  Taisnība ir tā, ka vienas tainības nav, ir jānāk kopā un jāliek galvas kopā, jo gudru galvu mums ir daudz. Tik daudzi šeit nerakstīs, jo ir pieteikami daudz piemēru kas notiek, kad viedoklis nesakrīt ar tiem, kuri spītīgi turās pie LČ diriģēšanas par katru cenu.

  Un nepārmet man, ka Burtniekā bija par karstu. Tur es nebiju vainīgs :)

  Edvards Edvards - 22-10-’14 15:54

  Tieši tā! Tapēc piedāvāju nevis palielināt asarim izmēru no 20cm, bet ķert to sākot no 0 līdz 20cm un arī asari kurš ir lielāks par 35cm. Tas nozīmētu to, ka nebūtu nepieciešamības ilgtoši palielināt asara izmēru, jo iekaitē ietu asaris tikai līdz 20cm. Tātad ātri saķeram (ja varam un mākam) asari līdz 20cm un tad ķeram lielo zivi, JO NAV VAIRS JĒGAS PALIELINĀR ASARA IZMĒRU (ieksiatē iet tikai līdz 20cm). Vienīgi asari turpinam ķert, ja zinām kur atrast to izmērā 35+cm (kas nav viegls uzdevums un tad jau sāksies stradēģiskā spēle, ko izvēlēties labāk – lielu asari, līdaku vai zandartu).
  Jo mazāks skaits vērtējamo zivju, jo vieglāk to sasniegt pat iesācējiem, jo lielāka sportistu motivācija vairāk laika veltīt līdakām un zandartiem, kaut vai ar min izmēriem. Taču lielāks ir arī laimīga gadījuma iespaids. Asaru min izmēra saistība ar motivāciju nav tik izteikta, tā ir būtiski atkarīga no asaru krājuma stāvokļa.

  Agris R Agris R - 22-10-’14 15:07

  Atcerēsimies, kāds čempionāts bija salīdzinoši nesen, kā tas ir attīstījies un audzis? Manuprāt, attīstība ir acīm redzama un nenoliedzama. Hara priekšā cepuri nost, ir ļoti daudz paveikts šī sporta veida attīstībā.
  Par zivju izmēru un skaitu: Savulaik bija loģiski apsvērumi, kādēļ pārgāja no 10 uz 20 ieskaites zivīm. Uzskatu, ka izmaiņas šajā nosacījumā nav nepieciešamas, jo neko principiāli tas nemainīs. Atsevišķiem dalībniekiem pastāv uzskats, ka samazinot ieskaites zivju skaitu vai palielinot izmēru, mazāk laika jāvelta asaru ķeršanai un vairāk laika būs lielo zivju ķeršanai. Visi zinām, ka lielo zivju ir tik cik ir. Tāpat tiks ķerti asari, tikai protokolos būs mazāk ierakstu, bet vai asarim tiks patērēts mazāk laika? Vairumā gadījumu, lai uzaudzētu cm būs jāķer asarus kā līdz šim, ja ne vairāk. Izskatīju visu šā gada posmu zivju lomu uzskaites protokolus, nekādu brīnumu tur nebija. Labākos rezultātus uzrādīja tie, kas noķēra vairāk lielākas zivis, sīkzivis rezultātus praktiski nav ietekmējušas. Zivju skaita samazināšana var novest pie lielākas loterijas, jo daudz to bonusu negadās. Piemēram: 2 dalībnieki Burtniekā 1.dalībniekam ieskaitē 10 līdakas(9×51;1×53), bet 2.dalībniekam (10×51), bet 2.dalībnieks atlaida vēl 5.mērus, kurš ir labāks? Tai pašā Burtniekā maijā asari nav tas loms, ar kuru var pretendēt uz augstu rezultātu. Koknesē par izmēra palielināšanu vai izmēra samazināšanu, manuprāt, runāt vispār nav nepieciešams. Cik bija to dalībnieku, kuriem bija 10 + zivis? Ja vēl samazinātu izmēru, tad 0 tabulā būt daudz vairāk. Ja Rušonā būtu samazināts zivju skaits vai izmērs, rezultāti būtu vēl blīvāki vai veidotos situācija, ka dalībnieki kuri noķēra 10 zivis virs 20 cm, bet pārējās pa 15 cm, nostātos blakus tiem, kas noķēra 20 zivis virs 20 cm.
  Neuzskatu, ka LR čempionāts būtu jāpārvērš par trofeju medībām, īpaši, ja trofeju mūsu noslogotajos ūdeņos nav daudz. Par sacensību norises vietām diskutējam iepriekš, žēl, bet nav nemaz tik daudz to vietu ar pieņemamu infrastruktūru, kur varētu 40 laivas droši sacensties. Ūdens tilpņu rotācija nav nekas jauns, protams, arī turpmāk tā jāturpina. Pieņemu, ka daži dalībnieki, kuriem viss ir slikti, gribētu ūdeņu un lielo zivju problēmu atrisināt ar dalībnieku skaita samazināšanu, bet vienlaicīgi popularizēt sporta veidu:) Šeit var lasīt un mēdijos klausīties atsevišķu dalībnieku redzējumu, ka vasara par karstu, zivju ūdeņos maz, ūdens līmenis staigā, maliķi visu izķēruši, voblerus ūdenī nav vērts mest un vispār – viss ir slikti un pie visa vainīga federācija, jāmaina atbildīgās personas, jo atsevišķo dalībnieku domas ne vienmēr tiek akceptētas un atzītas par vienīgajām pareizajām. Diemžēl ir tikai viena taisnība, ka nevienam nav taisnība. Starp citu ideja par sacensību laika pārlikšanu, kura tika virzīta ar buldoga apņēmību un bija it kā vairākuma ideja, tika ieviesta dzīvē. Ko tas deva: negatīvais –Burtniekā un Rušonā 2 h bija vairāk svelmes, mazāk labvēlīgu laika apstākļu lielāko zivju ķeršanai, vairāk jādraiskojās ar asarīšiem; pozitīvā puse – rīta vēsumā pagulēt varēja stundu ilgāk.

  Edvards Edvards - 22-10-’14 14:15

  1. Piedāvāju obligāti nomainīt udenstilpnes (Kokneses posmu un Rušona posmu) uz Alūksnes ezeru un Daugavas posmu no Dienvidu tilta līdz hesam, jo primāri visa neapmierinātība rodas tapēc, ka ķeram zivis tur kur viņu kocentrācija ir ļoti maza, nevis tapēc, ka jāķer asarītis. Un tas, ja mainīsim nolikumā asarim koificentu, tas neatrisinās ptoblēmu, ka lielo zivju ir vienkārši ļoti ļoti maz.
  2. Piedāvāju veikt izmaiņas nolikumā no 20 ieskaites zivīm uz 10. Un pats galvenais, kā, manuprār, vislabāk varētu vērst uzmanību uz lielāku ieskaites zivju ķeršanu būtu – noteikt, ka ieskaites asaris iet no 0-20cm un no 35-…cm. Respektīvi pazustu motivācija ilgstoši censties palielināt asara izmēru. Protokolus varētu aizpildīt visi nosacīti ātri un tad ķertu lielo plēsēju vai arī tiešam lielu asari.
  Savukart, ja daudziem būtu tie 10 gabali 20cm asarsi, tad varētu vietas kārtot pēc noķerto zivju skaita vai kā savādāk (šo niansi var vēl atrunāt, kā labāk).
  Ar cieņu,
  Edvards Kokars

  Edvards Edvards - 22-10-’14 14:15

  Ja nu kāds gadījumā palaiž garām manus priekšlikumus, kuri ir izklāstīti speciāli šai apspriedei izveidotajā lapā, tad vēlreiz ievietoju savas domas šajos komentāros

  MB MB - 22-10-’14 13:28

  Ātruma samazināšanai līdz , piem. 50 km/h, ir liels negatīvais efekts, proti – laivas startēs un brauks sānu pie sāna 14 km līdz Oliņkalna spotam un tad KO?. Tas ir vienkārši bīstami. Tikai nedaudz mazāk bīstami, kā iereibuši sacensību dalībnieki un tiesneši, par šo faktu šobrīd nav rūpes vispār.

  Cik patiesībā dziļa ir truša ala?

  jst jst - 22-10-’14 12:13

  Egīlam

  Latvijā dažreiz ne tikai jūlijs un augusts, bet pat viss septembris ir zema ūdens periods ar relatīvi vāju copi ezeros, kas nav saistīti ar jūru. Rudens aktivitātes pie mums sākas labākajā gadījumā septembra otrajā pusē vai pat oktobra sākumā. Taču PČ reglaments paredz, ka tieši šis, Latvijai labākais copes laiks ir rezervēts PČ sacensībām. Ja 2015.g. PČ būs Igaunijā, to mēs uzzināsim decembrī, visticamāk, tas notiks septembra beigās, un mums būs jārēķinās gan ar treniņiem Igaunijā, gan ar līdzdalību PČ.

  Cik no mūsu laivām pārsniedz ātrumu 50 – 60 km stundā? Ķīšezerā man vizuāli izskatījās, ka tikai dažas. Gribētu redzēt arī kādu zinātāja komentāru, par to, kādas ir mūsu attiecības ar navigācijas noteikumiem ūdenstilpēs. Izvēloties ūdenstilpi, mums jārēķinās ne tikai ar nepieciešamību izvietot 100 -120 personas ar visiem transportlīdzekļiem, bet arī visiem citiem ierobežojumiem.

  dalībnieks dalībnieks - 22-10-’14 11:31

  Kādi ir zivju skaita noteikšanas kritēriji? Uz kā tos balstīt?
  Ieskaitē vērtējamais zivju skaits ir balstīts uz sportistu pašu vērtējumu un ir tikai mūsu pašu vienošanās rezultāts. Ja pārietu uz MN atbilstošiem skaitļiem un spētu izslēgt arī negodprātīga sportistu rīcība, it kā varētu pat pāriet arī uz ķer un nepalaid sistēmu, sagādāt produktus kādiem maznodrošinātiem un iztikt bez tiesnešiem laivās. Taču šobrīd tas būtu pretrunā arī ar starptautiskās federācijas noteikumiem. :-)

  Janis Briedis Janis Briedis - 22-10-’14 07:57

  principaa piekriitu Egila viedoklim,tik kastinga elementu iekljausana neliekaas saistosa,par izmainjaam nolikumaa, gadijumaa ja udenskratuves paliek taas pasas tad mans subjektiivais viedoklis buutu burtniekaa 20 zivis,koknese rusons pa 10 ziviim.ja aluuksne tad tur 15 zivis

  Draudins Draudins - 22-10-’14 01:57

  Priekšlikumi
  1. Par sacensību kalendāru. Piedāvāju sacensības organizēt tajos gada laikos, kad dabā ir zivīgākais copes laiks. Latvijā tie ir mēneši maijs, jūnijs, septembris, oktobris. Izmantojam pavasara un rudens copi. Neizmantojam vasaras “cepienu” kad arī cope ir stipri vājāka. Tad kalendārs varētu izskatīties sekojoši: – Pirmais posms maija otrā vai trešā nedēļa, – Otrais posms jūnija otrā vai trešā nedēļa, – Trešais posms septembra otrā puse, – LK oktobra otrā puse.
  Pie šāda kalendārā plāna mainītos arī izlases kandidātu atlases kārtība. Manā piedāvājumā tad vērtējumu skaita sekojosi: rudens posms(i) + pirmie divi posmi no nākamās sezonas. Pie šādas atlases kātrības izlases dalībnieku sastavs ir zināms ļoti savlaicīgi. Var paspēt sakārtot visus organizatoriskos jautājumus (kas nav mazsvarīgi). Ja šāda izlases veidošana izklausās sarežģīta var nomainīt esošajiem posmiem numerāciju un pirmo posmu sākt skaitīt no rudens, piemēram, pirmais posms notiek septembrī (vai oktobrī) un trešais posms attiecīgi notiek jūnijā.
  Protams sastādot kalendāru laivu spiningotājiem būtu jārēķinās arī ar krasta spiningotājiem. Privātā sarunā ar Fiļipova kungu zinu, ka plānojās izmaiņas datumos arī viņiem. Tas liek domāt par iespējamu abu disciplīnu sacensību kalendāru loģisku sakārtošanu.
  2. Drošība un ātruma ierobežojumi uz ūdens. Ātrums un drošība ir ļoti cieši saistīti. Es iestājos par drošu pārvietošanos pa ūdeni. Drošību var ietekmēt ar ātrumu. Jo es lēnāk parvietojos, jo mans drošības līmenis ir augstāks. Jo es atrāk pārvietojos, jo drošākai ir jābūt manai laivai. Sporta laivas (arī mašīnas) ir aprīkotas ar dažadām papildus iekārtām un ierīcēm, kas nodrošina papildus drošības funcijas tās vadītajam. Bet mēs taču runajam par makšķerēsanu. Ari sacensību nolikuma pirmajā teikumā ir rakstīts sekojošais – Sacensību mērķis. Makšķerēšanas sporta popularizācija (makšķerēšanas nevis ātruma sacīkšu popularizācija). Tādeļ piedāvāju sacensību laikā dalībnieku laivām pārvietoties ar ātrumu max 50 vai 60 km/h. Varam diskutēt par šiem diviem cipariem. Ātrumu kontrolē tiesnesis laivā pēc attiecīgas eholote funkcijas (ātruma mērītajs) vai GPS. Tehniskā puse ir atrunājama un sakārtojama.
  3. Iekļaut sporta apritē arī daļēji aizmirsto divcīņu (ķeršana ūdenī + kastings krastā). Sportistiem metiena tehnikas pilnveidošana nāks tikai par labu, gan laivotājiem, gan krastiniekiem. Te ir vieta diskusijai vai to pielikt pie kāda no esošajiem trijiem posmiem vai pie LK.
  Ar cieņu Egīls Draudiņš  (optional field)
  (optional field)
  Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
  Remember personal info?
  Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
   
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.