MB komentārs, adresēts man personīgi

LMSF mājas lapā, kur šobrīd tiek apspriests jautājums par spiningošanas sacensību nolikumu 2015.gadam, MB publiskoja komentāru, kurš skāra mani. Komentāra saturs nebija par tēmu, tāpēc to citēju šeit, papildinot ar saviem komentāriem.


Stikuta kungs, sezonas sākumā, Burtnieku posmā, Jūs personīgi, vairākiem sportistiem klātesot, apstiprinājāt, ka starta kārtība LČ ir komandu iekšējā lieta, proti, komandas pašas izvēlas kura laiva startē pirmā. Sezonas gaitā ši situācija mainījās, bet līdz tam notika mistiska kurnēšana dalībnieku vidū.

Lai gan grūti saprast, ko domāji ar šo piezīmi, varu tikai vēlreiz apstiprināt, ka tāda kārtība ir bijusi vienmēr un nekas nav mainījies. Izņemot dažus, visi to saprot viennozīmīgi - komanda pati lemj, kuru ekipāžu pieteikt kā pirmo. Šī izvēle tiek fiksēta komandas pieteikumā un sacensību protokolā, attiecīgi, pirmā ekipāža pirmajā dienā startē pirmajā grupā, otrajā dienā otrajā. Komanda, savlaicīgi pirms sacensībām to piesakot, var mainīt savu pieteikumu. Ekipāžas un laivu tiesneši par to parasti ir informēti, viens no laivu tiesnešu pienākumiem ir sekot šai kārtībai.

Stikuta kungs, Jūs šogad piedāvājāt man izvietot fishing.lv un apspriest ineternetā Lielupes posma rīkošanas aspektus, bet tajā dienā, kad man ar HR vajadzēja braukt skatīties Lielupi un izlemt, ievietojāt savu viedokli, ka varam taisīt pārbaudes posmu. Paldies, labs mandāts :) Neradīsies Jums rīkotāji ar šādu Jūsu attieksmi. Rezultātā - Latvijas kausā šogad vairs neapbalvoja jaunpienācējus, tā Jūs cīnaties par popularizēšanu un masveidību, kura dos Jums tik ļoti nepieciešamos līdzekļus.

Ja kādam rodas kāda jauna neviennozīmīga ideja, vienmēr piedāvāju to izlikt internetā, lai ar šo ideju var iepazīties plašāks loks. Neviens kāda LMSF biedra priekšlikums automātiski nekļūst par LMSF priekšlikumu. Nezinu, ka tu būtu kādam prasījis LMSF mandātu un būtu to saņēmis. Visticamāk, visas sarunas tu kārtoji, kā saka, uz savu galvu un, attiecīgi, LOFT Jelgavas pasākums palika tikai kā LOFT pasākums, un galīgi nevietā vainot kādu citu pašu rīkota pasākuma problēmās. Neveiksme tikai rāda, ka organizātori kaut ko nav līdz galam izdomājuši vai izdarījuši.
Latvijas Kausa nolikums šogad bija identisks nolikumam pasākuma pirmsākumos, ja LOFT interesēja, lai apbalvojumi tiktu arī jaunpienācējiem, nekas neliedza savalaicīgi to piedāvāt. Nekorekti, ka kāds LMSF biedrs visu novēro it kā no malas, gluži kā jaunpienācējs, bet pēc pasākuma publiski neskopojas ar kritiku iesasitīto biedru virzienā.

Pāris mēnešus vēlāk Jūs zināmai cilvēku grupai ieteicāt aprunāties ar mani pat palīdzību starptautiskās sacensībās, bet pēc tam šie cilvēki man atvainojās, ka viss ir mainījies, jo Jūs esat izlēmis citādāk. Viņi jutās neērti Jūsu dēļ, bet man vairs pārsteigumu nebija.

Nezinu, ko kādi cilvēki tev un kā visu atstāstījuši, nezinu kādēļ manis dēļ kādam jājūtas neērti. Visticamāk, runa ir par komandas sapulcē runāto. Ka braucot uz treniņiem, izlasei vajadzētu piesaistīt visus, kas kaut ko var palīdzēt, tai skaitā pievienojoties braucienā uz treniņu. Par cik nezināju, ka HR ir līdzīga karšu veidošanas programma, parādījās arī doma, ka varbūt tu varētu kaut ko palīdzēt ar šādu programmu. Neko šajā sakarībā neviens nav lēmis. Turpinājums bija pašu izlases dalībnieku ziņā.

Tagad Jūs piedāvājat rīkot sapulci, kuras lēmumi Jums būs tai pašā vietā kur parasti, jo dalībnieku priekšlikumus Jūs škirojat pēc sava prāta. Stikuta kungs, aiztaupiet epitetus, kuri raksturo Jūsu darbības. Taisnība ir tiem kungiem, kuri pirms vairākiem gadiem ieteica ar Jums nepīties.

Pīties ar mani vai nepīties, to katrs var lemt pats. Mums abiem ir atškirīga gan attieksme pret LMSF, kurā mēs visi esam kā līdzīgi biedri, gan dažāda ir pieeja diskusiju kultūrai un arī izpratne par lietu loģiku vai izteiksmes formu. Tu, iespējams, to nesaprotot, dažkārt izplati jocīgas spekulācijas vai nepatiesus apgalvojumus.
Piemēram, es neesmu nevienam piedāvājis rīkot sapulci, tikai esmu informējis, ka tās ir katra biedra tiesības. Tāpat dalībnieku priekšlikumus pēdējā diskusijā neesmu šķirojis pēc sava prāta, esmu tikai iezīmējis domas, kas, manuprāt, satur priekšlikumus. Vienu biju palaidis garām, saņēmu norādi, nepilnība tika novērsta. Nekas neliedz arī tev piedalīties priekšlikumu "šķirošanā".

Gaidīsm "Kompānijā" precizēto nolikumu, komentēsim pēc tam.


Visu to var uztvert arī ar smaidu, kaut gan, liekas, man veltītais komentārs rakstīts ir nopietni.:-)

 
07. 11. 2014.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

jautājums jautājums - 27-11-’14 09:53

Esmu iesācējs mušiņošanā un lasu visu par šo tēmu. Atradu teorijā saiti ar jūsu grāmatu “Mušiņmakšķerēšana. No vienkāršā uz sarežģīto.” taču tikai krievu valodā. Vai latviski kaut kas līdzīgs nav, ar krievu valodu neesmu uz tu ?
Diemžēl latviešu valodā nekā tamlīdzīga nav. Varu tikai ieteikt sadaļā Teorija atrodamās saites ar materiāliem, kas publiskoti latviešu valodā. Taču iesācējiem zināšanu un iemaņu pilnveidošanā kā racionālākais ceļš joprojām tiek uzskatīta eksperta palīdzība. Pārāk daudz literatūras būtu jāizstudē, lai visās niansēs saprastu pat it kā vienkāršas lietas.

MB MB - 07-11-’14 10:13

Smaidiet vai nesmaidiet. Es netaisos Jums riebt, proti, visus Jūsu mēslus sabiedrībā nenesīšu, jo no tā ciestu makšķerēšanas sports kopumā. Pašam Jums ar saviem meliem būs jāsadzīvo, tā gan nešķiet liela problēma. No manas puses diskusija ir beigusies.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.