« MB komentārs, adresēt… | Home | Decembra foreles »

Atskaite par LR čempionātu jūras makšķerēšanā

LR čempionāta galvenais tiesnesis Egīls Draudiņš atsūtīja īsu atskaiti.

08.novembrī Jūrkalnē risinājās jau ceturtais Jūras makšķerēšanas festivāls, kas vienlaicīgi bija arī LR čempionāts jūras makšķerēšanā no krasta. Ņemot vērā pagājušā gada neveiksmīgos laika apstakļus un Makšķerēšanas Noteikumu izmaiņas nomakšķerētajiem lomiem organizātori mainīja iepriekšējo gadu sacensību formātu. Šogad sacensības notika vienas dienas ietvaros, starts no rīta pl.10.00, finišs pl.20.00. Šāds sacensību formāts izskatās gana optimāls Latvijas apstākļiem. Tajā iekļaujās gan rīta, gan dienas, gan nakts (dienas tumšās daļas) makšķerēšana. Dalībnieku skaits, kā parasti, aizpildījās ar 75 komandām. Dalībnieki izlozē savus sektorus, īsa uzruna pirms starts, Suitu sievu dziedošais sveiciens un sacensības var sākties. Dalībnieki izklīst pa sektoriem gandrīz 4km garumā.

Pirmie lomi nav ilgi jāgaida. Burtiski pēc 5-10 min tiesnešu rācijās atskan komentāri par pirmajām ieskaites zivīm. Noslēgumā tomēr ar īsti lieliem lomiem lepoties gan neviens nevar. Līdz maksimāli atļautajiem 20kg neviena no komandām netika. Kopējais noķerto zivju svars šogad ir 370 kg, salīdzinājumam atgādināšu, ka pirmajā sacensību gadā kopējais loms pārsniedza 900 kg. Bet, kā zināms, galvenais jau ir process nevis rezultāts. Tiesa tāds lozungs neattiecās uz visiem, bija komandas, kas jau no starta šāviena sāka strādāt īstā sportiskā režīmā. Redzot statīvos atslietos kātus, tiesnešiem dažubrīd bija jāsakoncentrē redze, lai saprastu, kuri kāti ir jau ūdenī un kuri tikai gaida savu kārtu.
Nejaušību nebija arī šajā sporta disciplīnā, uzvarēja komandas, kuras bija kārtīgi sagatavojušās. Protams, svarīga bija arī veiksme izlozē, vienai daļai labi sagatavotu komandu tā nebija labvēlīga. Bet, lai vai kā, visi dalībnieki bija pozitīvi noskaņoti un cīnijās līdz finiša reķetes šāvienam.

Sacensību protokolā ir redzami visi rezultāti. Rezultāti ir visai blīvi. Par uzvarētājiem LR čempionātā jūras makšķerēšanā no krasta kļuva:
1.veta - LIELUPES BREKŠI - Rinalds Vācers un Aivars Voldeks (12.880kg) 2.vieta - LAUZTIE KĀTI - Agris Rumpe un Agris Gravels (12.220kg) 3.vieta - CEPUMS - Tomass Pragulbickis un Edgars Pētersons (11.617kg)

2014.gada Jūras festivāls un LR čempionāts jūras makšķerēšanā no krasta ir noslēdzies. Organizatoriem klāt ir nākusi jauna pieredze organizātoriskajos jautājumos. Dalībniekiem bija iespēja salīdzinat savus spēkus. Priekšā jauns izaicinājums, jauna sezona. Kāda tā būs rādīs laiks. Skaidrs ir tas, ka jūras makšķerēšana no krasta attīstīsies un turpināsies. Iespējams festivāla formāts papildināsies ar sportisko un papildināsies ar vairākām kārtām. Priešā vēl ir laiks visu salikt pa pareizajiem plauktiņiem. Ne asakas! Un tiekamies pie ūdeņiem.

 
01. 12. 2014.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.