Aprīlis 2015

Jau labu laiku neesmu savu dienasgrāmatu papildinājis ar ierakstiem. Tā iznācis, ka nekādu pieturas punktu, ko atcerēties, ja neskaita jocīgās diskusijas par makšķerēšanas noteikumiem, kādu laiku nav bijis. Savukārt pēdējais mēnesis saistās gan ar skumjiem notikumiem, gan citiem, var teikt, sīkiem jaunumiem.
Marta vidū uz citiem medību laukiem aizvadījām mūsu trīsgadīgo vilcenīti Redu, viņai saasinājās problēmas, saistītas, visticamāk, ar iedzimtu barības vada deformāciju. Nevarējām iedomāties mūsu sētu bez nopietna sarga, tāpēc aprīļa sākumā te parādījās jauna dzīvībiņa - Dinga. Visticamāk, viņa kādu laiku būs manu jaunāko mūsu sētas fotogrāfiju galvenā varone.

Marta otrajā pusē LMSF gadskārtējā konferencē beidzot pateicu ardievas savam amatam makšķerēšanas sporta federācijas valdē un tagad, vismaz teorētiski, esmu brīvs cilvēks. Izskatās, biedrības vadības stūre būs labās rokās, esmu tikai apsolījis šogad padarboties kā projektu vadītājs un konsultants. Vēl atliek sakārtot biedrības RMMB lietas, biedrības galvenā bagātība ir laivu bāze Babītes ezerā, tai nepieciešams saimnieks. Pašreiz esmu meklējumos, lai atrastu sev nomaiņu, proti, kādu interesentu, kas uzņemtos biedrības vadību.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Mazāk jaunumu copes jomā. Mušiņmakšķerēšanas sezonu atklāju 10.aprīlī. Šogad aprīļa sākums ir visai vēss, palaimējās noķert gandrīz vienīgo daudzmaz silto dienu un, kā pavasaros ierasts, ar grimstošo mušu nomedīt dažas 2,5 kg smagas karpiņas. Interesanti, šoreiz zivis ņēma pārliecinoši un konstatēt copi nebija nekādu problēmu. Nākamais mans nopietns copes mērķis - maija beigās brauciens uz Norvēģiju.

Tuvojotie jaunajai copes un, protams, arī fotografēšanas sezonai parādījās iespēja pārbaudīt Panasonic Lumix sērijas DMC-FZ200. Būtiska tā priekšrocība skaitās LEICA DC VARIO-ELMARIT 25 mm platleņķa objektīvs ar 24 kārtīgu optisko palielinājumu (25 - 600 mm, 35 mm ekvivalentā) un gaišumu f/2, 8 visā fokusa garumā. Secinājums, aparāts paver plašākas iespējas fotografējot apstākļos, kad ir vājš apgaismojums, tāpat salīdzinājumā ar manu līdzīgas cenu klases Nikon Coolpix P7700 (7x, 28–200 mm) būtiska priekšrocība ir Leica objektīva lielāks fokusa attālums. Taču DMC-FZ200 gabarīti ir būtiski lielāki, tā nav man ierastās kompaktklases ierīce un mani provizoriskie eksperimenti mani pārliecināja, ka neesmu gatavs tik lielu ierīci ņemt uz copi un pastāvīgi turēt gatavībā. Bet, kā jau medībās, ja fotoaparāts nav ik brīdi pieejams, jēdzīgus kadrus grūti nomedīt. Intriģējoši šodien izskatās DSC-RX100 II parametri un pie izdevības būtu jāpārliecinās par šī aparāta īpašībām.

 
18. 04. 2015.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.