« Aprīlis 2015 | Home | Nedēļa Namsenfjordā… »

LR mušiņmakšķerēšanas čempionāta 1.posms

LMSF valdes loceklis Guntars Lagūns, kurš valdē atbild par mušiņmakšķerēšanu, atsūtīja informāciju par Latvija čempionātu mušiņmakšķerēšanā.

2015.gada Latvijas mušiņmakšķerēšanas čempionātu organizējam 3 dažādos posmos, aptverot dažādus Latvijas reģionus un arī dažādus mušiņmakšķerēšanas veidus.
Turpinām sacensības organizēt pēc starptautisko sacensību formāta, pieturoties arī pie šo sacensību citiem principiem – piemēram, visi dalībnieki uzturas un nakšņo vienā vietā. Katrā posmā esam arī palielinājuši “tīro” makšķerēšanas laiku un makšķerēšanas zonu skaitu, lai samazinātu nejaušību un arī veiksmīgas izlozes ietekmi uz rezultātu.
Pirmo sacensību posmu organizējām Alūksnē 8.-10. maijā, Pededzes upē. Upe ir daudzveidīga, tajā ir vairākas zivju sugas, arī zivju blīvums ir pietiekams. Makšķerēšana upē nav viegla, un interesanti, ka ļoti daudziem sportistiem Pededze ir salīdzinoši sveša upe. Tas sportistiem piedod papildus stimulu gatavoties sacensībām, kā arī liek makšķerniekiem vairāk domāt un analizēt, nevis darboties pēc pieraduma un iepriekšējām zināšanām.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

12 sportisti, pēc to izlozētajiem numuriem, sacentās divos sektoros (Augša un Leja). Katrā šajā sektorā bija izvietotas sešas, ap 100-200 m garas, zonas. Sestdienā bija ieplānotas divas sesijas (katrā divas zonas ar rotāciju pēc 90 minūtēm), un svētdien viena sesija, arī ar divām zonām. Tā sacensību laikā katrs sportists kopā makšķerēja deviņas (6x90 minūtes) stundas sešās dažādās zonās.

Izmantotais punktus skaitīšanas algoritms ir līdzīgs kā tas tiek izmantots pasaules čempionātos. Šogad katras zonas rezultāts deva ieskaites punktus. Izmantojot šo principu, nav tik svarīgi, cik labi katrs nostartē vienā zonā, bet ir svarīgi, lai visās sacensību zonās būtu labs rezultāts; tas savukārt nozīmē, ka īpaši svarīga ir sportista stabilitāte un spēja noķert zivi jebkuros apstākļos.
Rezultāti bija dažādi, to parāda arī rezultātu tabula. Neviens sportists nenostartēja bez “tukšās” zonas, jeb visi kaut vienā zonā palika bez ieskaites zivs. Tas saasināja intrigu, jo vēl sestdienas vakarā, skatoties pirmo divu sesiju pirmējos rezultātus, nevienu īsti par līderi nevarēja nosaukt, jo pirmos piecus sportistus šķīra tikai 1-2 punkti.

Sacensībās uzvarēja Mārtiņš Plešs, no “Flygangsta.com” komandas, kas, uzvarot četrās no sešām rotācijām, vienā iegūstot otru vietu un vienā arī paliekot tukšā, sakrāja 12 punktus. Otro vietu ieguva Guntars Lagūns, arī no “Flygangsta.com” komandas, kas uzvarēja divās rotācijās, divās ieguva otro vietu, vienā ceturto un vienā pēdējo vietu (arī paliekot bez zivīm), tā sakrājot 16 punktus. Trešo vietu ar 2 uzvarām, 2 otrajām vietām un 2 tukšajām rotācijām ieguva pirmās dienas līderis Andris Norītis, no “Jūras Ķīmiķi” komandas, sakrājot 18 punktus. Kopvērtējuma tabulā var redzēt, ka sportistu rezultāti bija ļoti blīvi, un otro no piektās vietas šķīra tikai 5 punkti – tas parāda, cik saspringtas bija sacensību beigas un cik liela nozīme bija katrai izvilktajai zivij un tās izmēram.

Sacensību dalībnieki kopā noķēra 77 zivis. Visvairāk zivju izvilka Mārtiņš, kurš izmanījās piemānīt veselas 18 zivis! Guntars izvilka 12 zivis, un trešās vietas ieguvējs Andris izvilka 7 zivis, kas ir par divām mazāk kā ceturtās vietas ieguvējam Igoram (9 zivis). Neviens dalībnieks nepalika bez zivīm.
Lielāko zivi izvilka Guntars (42 cm strauta foreli), kura lomā bija arī sacensību mazākā zivs - 18 cm gara strauta forelīte. Vidējais zivs izmērs sacensībās bija 31 cm. 51 izvilktās alatas vidējais izmērs bija 34 cm, lielākā 41 cm (tādas bija veselas 3!) un mazākā 20 cm. 20 izvilkto strauta foreļu vidējais izmērs bija 24 cm. Lomos bija arī sešas varavīksnes foreles ar vidējo izmēru 25 cm un viens 27 cm garš baltais sapals (to izvilka Andris paša sacensību noslēgumā).

Komandu kopvērtējumā pārliecinoši līderi bija “Flygangsta.com” komanda (pārstāv Flyfishingteam.lv biedrību), kas ar 28 punktiem bija priekšā otrās vietas ieguvējiem, 44 punktus sakrājušajai komandai “Jūras Ķīmiķi”, kas pārstāv Ventspils makšķernieku klubu. Trešās vietas ieguvēji ir komanda “Nimfomāni” (arī pārstāv biedrību Flyfishingteam.lv) ar iegūtiem 46 punktiem.
Atgādinu, šogad vēl būs divi mušiņmakšķerēšanas sacensību posmi – vasarā, augusta beigās, Engures ezerā un rudenī, septembra beigās, Gaujas baseina upēs.
Tagad gan mēs visi gatavojamies pasaules mušiņmakšķerēšanas čempionātam, kas jūnija vidū norisināsies Bosnija un Herzogivinā. Uzzināt, kā mums tur sokas, kā arī just līdzi varēsiet mūsu biedrības mājas lapā flyfishingteam.lv un arī tviterī @flyfishinglv.

Detalizētus rezultātus var atrast 1.posma protokolos.

 
29. 05. 2015.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.