« Nedēļa Namsenfjordā… | Home | Babītes ezerā »

Spiningotāji Usmā

Sestdien un svētdien Usmas ezerā risinājās LR spiningošanas čempionāta II posms. Rezultātus var redzēt čempionāta protokolā, sīkāka informācija sekos vēlāk.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Slīdrādi var redzēt arī Picassa albūma vietnē, visas bildes iespējams lejuplādēt.

 
14. 06. 2015.

  Seko jaunumiem Facebookfourteen comments

Igors Igors - 05-07-’15 12:46

Diemžēl protokoli man nav pieejami, bet interesantu informāciju var atrast adresē: http://www.aluksnesezers.lv Tur ir detalizēta dziļumu karte (teikšu, ka daudz interesantu vietu tā neparāda, bet uzreiz ir skaidrs ka vietas visiem pietiek :) ). Ir foto galerija no sacensībām. Maluzvejniecība ir izskausta līdz minimumam. Mēs pirmie samazinājām plēsīgo zivju limitu! Tīklu zveja beigusies un 15 gadi ir parādījuši, ka tas ir pareizais ceļš uz apsaimniekošanu! Ar ko jārēķinās Alūksnē, tas ir tīrais ūdens. Redzamība reizēm ir 4-5!!! metri. Ja ir interese, iespēju robežās varu palīdzēt (ar kontaktiem, pašvaldību. kā arī sniegt palīdzību sportistiem) Personīgi esmu redzējis sacensībās noķertās zivis. Līdakas 8-12 kg, zandarti 4-5kg un asari apun virs kilo! Sacensības risinās stingri noteiktos ietvaros – 6 stundas diennakts gaišajā laikā, kuru normāli copmaņi parasti uzskata par maz produktīvu.:-) Svarīgi, lai vismaz divas trešdaļas dalībnieku būtu ar lomiem. Ja sacensību rezultāti to kaut kādā mērā apliecina, var domāt tālāk.

Igors Igors - 04-07-’15 14:09

Jāni. Man jau nav jāpierāda, ka Usma ir labāka vai sliktāka par Alūksni! Ja galvenais kritērijs ir attālums līdz galvaspilsētai, tad Alūksne ir noteikti garām! Tiešā ezera tuvumā ir trīs atpūtas kompleksi un viesu nami. Ezers atrodās pilsētas teritorijā un pilsētā ir viesnīcas. Lomu stabilitāte vasaras vidū? Te Alūksne var konkurēt ar visiem lielajiem, dziļajiem ezeriem. Ezera platība ir ap 1600ha (ap 5,5km garumā un 3,5km platumā) Tā kā tās 50 laiviņas vienkārši “izšķīdīs”. Ezerā ir daudz sēkļu,sēru, akmens krāvumu, ieplaku un bedru. Ir seklie līči ar glīveņu un daudzlapju puduriem. Laba infrastruktūra sacensību rīkošanai. Par zivju bagātību vispār nav runas. Pat pie lielākās necopes sportisti ceļ ārā metrīgas līdakas un kilo asarus (kad vietējie ir tukšā)! Ne man Tev to stāstīt! :) Mani tikai interesēja, ar ko Usma bija labāka? Kāds tur noķēra vismaz puskilo asari no kura alūksniešiem tikai sākās atskaite! (pārējie ir asarīši) Ap un virs kilo zandarteļus es atlaižu. Mums ķerās standartā 1,5-2,5 smagas zivis. 3-4 kg ar nav retums. Arī vietējās sacensībās. Usmā bij kas līdzīgs?! Tas nav uzbrauciens! Tā, viela pārdomām turmākajiem gadiem uz priekšu…:)
Spiningotāji joprojām eksperimentē ar vietām, atrast piemērotu vietu mačiem nav tik vienkārši. Gada sākumā skaisti bija stāsti arī par Usmu, taču, uz sacensību dienu izrādījās, ka mačus esam noorganizējuši divas nedēļas par agru. :-) Usmā vēl bija pavasaris un nebija sākusies lielo zivju aktivitāte. Šodien atkal savdabīgi apstākļi, – negaidīti karsta sestdiena un Ķīšezerā sportisti jūtas kā uz pannas. Skatīsimies, kas būs ar lomiem. Par Alūksni var domāt kā vietu kādam posmam 2016.gada vasaras vidū. Ja tu apgalvo, ka ar lomiem viss būs kārtībā, varbūt atsūti kādu jau notikušu sacensību protokolu, no kura varētu secināt kaut ko par lomiem.

Haris Haris - 02-07-’15 17:01

Par Ķīšezeru!
Ja ir nepieciešams, viesnīcā Mežaparks esot atceltas rezervācijas un ir iespēja uz sacensību laiku dabūt numuriņus. Pievērsiet uzmanību, ap viesnīcu ir ierīkotas maksas stāvvietas. Viesnīcā dzīvojošiem par brīvu, Pārējiem dikti dārgi. Runājiet ar Jadvigu, solīja līdzēt, vai pajautājiet administrātoram kur ir lētāk ap stūri. Laivu piestātne dalībnieku laivām uz sestdienu un svētdienu ir norezervēta, pa nakti būs kas pieskata!

U96 U96 - 27-06-’15 10:40

Laikā, kad norisinājās mači, bija vēl liegums likt tīklus, tos saskaņā ar “Zvejas noteikumiem” varēja likt iekšā no 16.jūnija. Tā kā, ja mačus rīkotu pāris nedēļas vēlāk, tad varētu to izsniegto tīklu limitu vērot dabā. Ja nemaldos, zem tiem karodziņiem pa stūriem bija zušu murdi – specializētā zveja,attiecīgi ievietošanas termiņi atšķiras no tīklu ievietošanas termiņiem.

JK JK - 25-06-’15 17:08

Rio
Apsveikumi no manas puses! Ceru, ka mani ieteikumi palīdzēja.

Par tīkliem Usmā. Pirms un uz maču laiku tie bija samērā maz. Pirms svētkiem biju 2 dienas ar burām pa ezeru un tad to tīklu bija kā manifestācijā. Es tā arī īsti nesapratu to lietu ar tīkliem. It kā iekšējos ūdeņos aizliegti, bet liek kā likuši. Tas laikam neattiecās uz pašvaldību ūdeņiem un ūdeņiem kur licenzētā cope.

Igors Igors - 22-06-’15 14:14

Jāni. Man ir viens jautājums. Kāpēc otrs posms tika rīkots Usmas ezerā nevis Alūksnes ezerā? Ļauži runā, Tu esot izteicies ka Alūksnes ezers nav piemērots sacensību rīkošanai. Esot tik dažas vietas, kur ir zivis un sportisti par tām kausies. Šis apgalvojums ir vairāk kā smieklīgs!!! Alūksnes ezerā ir notikušas Hondas kausa sacensības. Apmēram puse no90 ekipāžām velcēja un visiem pietika vietas! Gan ka Usmas izvēle sakrita ar Tavām personiskajām interesēm, nevis sporta attīstībai!!1 Izskatās, tu jau visu zini. Tad uzraksti, kur tu redzi manas intereses, varbūt esmu kādu izdevību palaidis garām neizmantotu.:-) LMSF valdē par spiningošanu no laivas atbild Harijs Raciborskis, nolikuma izveide, attiecīgi, arī ūdenstilpes izvēle ir viņa ziņā. Tātad, lai pierādītu, ka Alūksne ir laba vieta čempionātam, tev jāsaistās vispirms ar viņu. Kritēriji ir – vietas attālums līdz Rīgai, lomu stabilitāte jūnijā vai jūlijā, čempionāta dalībnieku izmitināšanas iespējas un vietējās varas atbalsts.

Juris Juris - 18-06-’15 17:53

ezeram vel gadus 5 nav persperktīvu kamer tur ir tikli. Kopumā ezers bija OK. No sarunām ar dalībniekiem izriet, ka zivis Usmā ir, tikai lomi būtu vēl labāki, ja sacensības notiktu pāris nedēļas vēlāk, jo ūdens temperatūra bija zema un zema bija arī līdaku aktivitāte. Negatīvo iespaidu papildina tas, ka Usmā relatīvi maz vietu līdaku nārstam, labākās vietas zvejnieki ar tīkliem tur savā kontrolē un padara nepieejamas makšķerniekiem. Protams, šādā situācijā, lai uzlabotu zivju rezsursu stāvokli, un palīdzētu vietējām bāzēm piesaistīt makšķerniekus, apsaimniekotājiem legālo tīklu daudzums būtu jāpārskata vai arī tīkliem būtu jānosaka papildus lieguma zonas un laiki. Manuprāt, ezera veselībai palīdzētu arī melioratīvā zveja ar vadu.

Rio Rio - 18-06-’15 16:49

Pēc mačiem noskaidroju ka inspektors apmēram tāds izskatās viņs mūsu nelielajā “sarunā“pieminēja arī kādu no atbildīgajiem maču rīkotājiem.tā kā visdrīzāk tas arī bija vietējais inspektots… .

tiesnesis tiesnesis - 18-06-’15 15:56

Rio, tu laikam par inspektoru sauc vīru , kas vaktēja savus tīklus ??

U96 U96 - 18-06-’15 15:41

Ezers interesants,infrastruktūra lieliska, resursu potenciāls ir. No malas šķiet, ka pašvaldības nav līdz galam izdomājušas ko vēlas, ar šo lielisko ezeru iesākt tuvākajā nākotnē. Cerams, ka kaut kas mainīsies plašajam makšķernieku skaitam vēlamajā virzienā. Varbūt sportistiem nepaveicās ar zivju ķeršanas apstākļiem, bet vietējie makšķernieki apliecināja bažas par zivju resursiem ezerā.

Rio Rio - 18-06-’15 15:38

mees gan macos pirmajaa dienaa inspektoru satikaam!!!!vinjs tik bridinaja ka taalaak liicii braukt mees nedriikstot jo tur esot karogs……un gaidija pacietiigi kameer mees aizbraucam….

tiesnesis tiesnesis - 18-06-’15 11:10

Ar Usmu viss kārtībā, bāze normāla. Tīklu netrūkst, inspektorus gan tie kas trenējās nedēļu nebija redzējuši. Sacensību dienās daļa tīklu bija izņemti. Zivju ar bija daudz , bet sīkas. Kopumā labāk kā Koknesē. Asaris tads pasīks , laikam trūkst barības. Lielās nebija aktīvas, ūdens auksts. Nākošgad būtu jāorganizē pāris nedēļas vēlāk.

jst jst - 15-06-’15 15:43

Varu padalīties ar savu pieredzi. Lai operatīvi varētu sekot LMSF lapā publiskotajai informācijai, visiem iesaku pamēģināt savā interneta pārlūkā uzstādīt jaunāko sākumlapu http://www.start.me,, kuru uzskatu par vienu no labākajām, kas šobrīd pieejamas internetā. Pēc tam sadaļā widget iekopē un saglabā LMSF lapā ( līdzīgi kā manā blogā) pieejamo RSS barotnes adresi http://www.fishing.lv/index.php?feed=rss... Turpmāk, atverot pārlūku, nemaz neapmeklējot fishing.lv, uz ekrāna automātiski parādīsies arī jaunākā ziņa no LMSF lapas. Līdzīgu rezultātu var iegūt iekopējot RSS barotnes adresi no jebkuras lapas, kura izraisa interesi.

edis edis - 15-06-’15 12:42

Jāni, tu kādreiz rakstīji, ka Facebok nelieto un ka visām ziņām LMSF lapā tāpat ir viegli sekot. Pasaki priekšā, kā to vislabāk izdarīt.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.