« Babītes ezerā | Home | Ceļojums uz Storumanu… »

Spiningotāji Ķīšezerā

Pašās karstākajās šīs nedēļas nogales dienās, kad gaisa temperatūra Latvijā svārstījās ap +30°C, Ķīšezerā risinājās Latvijas čempionāts spiningošanā no laivām, proti, III šī čempionāta posms. Posma rezultāti bija izšķiroši, lai noteiktu labākās Latvijas komandas šī gada čempionāta kopvērtējumā un 10 labākās laivu ekipāžas, kuras turpinās sacensības septembrī ieplānotajās finālsacensībās Igaunijā par čempiona nosaukumu individuālajā vērtējumā.
III posma rezultātus, čempionāta uzvarētājus komandu vērtējumā un stāvokli pēc III posmiem individuālajā vērtējumā var redzēt protokolā.
Kā var saprast no protokoliem, Ķīšezerā zivis var atrast un spiningošana var būt rezultatīva arī tik "tukšos" bula laika apstākļos.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

 
05. 07. 2015.

  Seko jaunumiem Facebooknine comments

jst jst - 16-07-’15 20:00

Jāņem vērā, ka Igaunijā ir atļauts lietot mānekļus, kuriem ir ne vairāk kā divi āķi.
Papildus būtu jāvienojas par zivju izmēriem. Pasaules čempionātā līdakas ieskaitīs, ja tās būs 45 cm vai lielākas, zandartiem min izmērs būs 46 cm, asariem – 20 cm.

Izskatās, ka mūsu finālmačiem vispiemērotākais variants būtu, ja tiktu ieskaitītas 20 lielākās zivis bez izmēru ierobežojumiem.

sliwer sliwer - 16-07-’15 19:23

Sveicināti.
Lai sacensību dalībniekus mudinātu pievērsties dažādu zivju ķeršanai – ieskaitē 5-as lielākās zivis no katras sacensību ieskaitē noteiktās sugas.)))))))))))))))))))))))

Armands Armands - 14-07-’15 01:24

JST
Lai arī pirmajā momentā tāda ideja liekas diezgan “jocīga”, bet visu saliekot pa plauktiņiem un pamodelējot tādu situāciju ,sava loģika un pat jēga ilgtermiņā ir saskatāma. Katrā ziņā vairāk tiktu veltīts laiks līdaku ķeršanai, kas arī ir labi. (ņemot vērā diskusijas nobeidzot iepriekšējo sezonu).

jst jst - 13-07-’15 08:07

Nākamajā sezonā (varbūt pat šī gada finālā) no noteikumiem piedāvāju izslēgt frāzi, ka vērtētas tiek tikai tās zivis, kuras atbilst MN.

MN atbilst visas zivis, MN tikai liedz paturēt tās, kuras mazākas par min garumu. Šobrīd, kad netiek ieskaitītas līdakas zem 50cm, tas rada situāciju, kad 50,1 cm dod 2500 punktus, bet 49,9 cm nedod neko. Rezultātā grūti izvērtējama minimāla atšķirība būtiski iespaido sportista gala rezultātu. Jebkurā gadījumā zivs tiek mērīta un atlaista, vienlaicīgi tiktu izslēgtas jebkuras spekulācijas ap šo jautājumu.

Lai sīko līdaku medības pārāk neiespaidotu sportistu vēlmi ķert arī citas zivis, var noteikt, līdzīgi kā tas notiek pasaules čempionātos, reģionālo normu. Piemēram, pavasara posmā Burtniekā varētu vērtēt tikai 10 līdakas.

Buks Buks - 11-07-’15 21:41

Es tomēr gribētu atgriezties pie 10 zivīm! Tad izmēram būtu lielāka nozīme:)!

Jurčiks Jurčiks - 10-07-’15 22:39

Vienmēr un visur sacensībās to dalībnieki grib noķert iespējami lielākas zivis! Nu kā gan citādi?! Visas diskusijas par mēriem un lielumiem tik vien var pamatoties uz likumdošanu, ne uz ko citu. Tāpēc cenšamies, ķeram iespējami lielākas! Visas atrunas par “triperasarīšiem” u.c. nezvēriem ir absolūti liekas. Ķeram mačos 20 vai citādu skaitu IESPĒJAMI LIELĀKĀS! Viss ir vienkārši… nenormējam to, ko nav nekādas vajadzības normēt.

Rio Rio - 10-07-’15 12:00

Kāds jau vienmēr kautk kur trāpa it sevišķi ja ir precīza dziljumu karte.bet ne par to ir šis stāsts:).šo rakstiju tāpēc ka visdrīzāk pasaules čempionātà izlases večiem būs asara izmēra ierobežojumi(ja igauņi un daži citi būs pietiekami prātīgi:))resp ja finālposms būs vairāk kā palīdzēšana izlasei sagstavoties Pč.tad pareizāk būtu ieviest kādus ierobežojumus kādi varētu būt PČ.Šis ir mans subjektīvais viedoklis.un nebūt necenšos noniecināt citi teicamo un savu blāvo sniegumu iepriekšejos posmos.

jst jst - 08-07-’15 22:00

Rio, neviens tev neliedza sameklēt lielākas zivis. Paskaties Pētera Līdera laivas lomu, tajā bija asari tikai no 22 līdz 38 cm. Ja tu tos šajos apstākļos sauc par triperasarīšiem, 24 cm norma ne tev, ne kādam citam nepalīdzēs.

Rio Rio - 08-07-’15 17:52

Varbūt ekipāžu finālposmā vajadzētu uzlikt asarim minimālo izmētu?piem. 24 cm? Nu negribās trešoreiz sezonā ķert triperasarīšus:)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.