Ceļojums uz Storumanu

Jūnija beigās nedēļu pavadīju makšķerējot Storumanā. Tur satiku itāļu makškerniekus un nupat izveidoju nelielu fotoalbūmu, kurš veltīts tēmai Itāļi Storumanā. Itāļu spiningotāji pēdējā laikā sāk pastiprināti apmeklēt Ziemeļzviedrijas, konkrēti, Storumanas puses ūdenstilpes, galvenokārt, lai izmēģinātu savu laimi lielo līdaku spiningošanā. Kā var redzēt no albūma, tas viņiem tīri labi izdodas. Pie tam visas līdakas pēc fotosesijas tiek atlaistas atpakaļ ūdenstilpēs.

Zemāk ievietoju albūmu Fishing in Storuman 2015, kurā lielos vilcienos var izsekot arī manas nelielās grupas gaitām Storumanā un, protams, arī rezultātiem. Laiks bija izteikti pavasarīgs, to var redzēt bildēs, piemēram, vienā attēlā pēc termometra rādījuma. 2014.gadā šajā periodā bija +35°C, mūsu brauciena laikā gaisa temperatūra neuzkāpa augstāk par +15°C. Attiecīgi, līdakas bija nupat nonārstojušas, tās atradās netipiskās vietās un nebija aktīvas. Vietās, kurās iepriekš bijām guvuši skaistus lomus, šoreiz palikām pilnīgi pa tukšo. Tāpat arī lielie asari un alatas, neskaitot sīkos eksemplārus, bija intensīvi jāmeklē, zivis pārsvarā ķērās naktīs, pie tam reti un neregulāri. Taču, neskatoties uz relatīvi sarežģīto copi, zivju mums netrūka.
Pieminētie itāļi, kuri dažas dienas vēl darbojās mūsu klātbūtnē, bija atraduši tālus ezerus, kuros nomedīja iespaidīgas līdakas svarā līdz pat 12 kG. Daži bāzes iemītnieki brauca makšķerēt pālijas, taču īstā lielo pāliju cope bija jau garām, pie tam makšķerēšana ar dabīgajām ēsmām neietilpa mūsu plānos.

 
09. 07. 2015.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.