« Pasaules čempionāti m… | Home | Reklāma »

Sacensības tautas klasē

Lai popularizētu makšķerēšanas sportu un sacensības padarītu pieejamākas, pēc vienkāršotiem sacensību noteikumiem tiek organizēti LR čempionāti tautas klasē. Trešo gadu Ļaudonas un Kalsnavas pagastos Aiviekstes upē šajā klasē tika rīkots Latvijas čempionāts pludiņmakšķerēšanā. Sacensību organizators kalsnavietis Viktors Ūdris atsūtīja nelielu aprakstu.

27.jūnijā Kalsnavas pagastā sāka pulcēties vīri no Kalsnavas, Sāvienas, Preiļiem, Jēkabpils, Mētrienas, Rīgas un Jersikas, kas bija nolēmuši piedalīties šajās sacensībās. Pēc reģistrēšanās un īsas instruktāžas vīri devās uz Ļaudonu, kur pēc īsa atgādinājuma par sacensību noteikumiem dalībnieki izvietojās Aiviekstes krastos. Katrs varēja izvēlēties sev zivīgāko vietu upes krastā un sākt gatavoties sacensībai.
Plkst.13:00 tika dots starts, lai četrās stundās noskaidrotu, kurš šodien ir spēcīgākais vai veiksmīgākais. Nebija ilgi jāgaida, kad atskanēja pirmie laimīgie izsaucieni, kas liecināja par pirmajiem panākumiem. Pēc četru stundu cīņas tika dots signāls, ka cīņa ir beigusies. Vīri nopietnām sejām nāca, lai nosvērtu savu lomu. Atskanēja runas arī par lielākajām zivīm, izrādījās, ka tās nav veltīgas. Kazimirs Anspaks no Preiļu komandas bija pievarējis plaudi 2,950 kg vērtē. Kazimirs atzina, ka rokas drebot vēl tagad, jo šis plaudis tika pievarēts ar makšķeri, kas domāta sīkzivju ķeršanai.
Saskaitot rezultātus, Kazimirs ar lomu 6,670kg izcīnīja šajā dienā pirmo vietu. Otro vietu ar 2,980 kg izcīnīja Jānis Skrejāns no Jēkabpils, bet trešais ar 1,890 kg bija Renārs Purniņš no Rīgas.
Pēc tradīcijas pirmās dienas labākos ar diplomiem un piemiņas balvām apbalvoja Ļaudonas pagasta pārvalde.

Pirmās dienas lomu līdz mājām aizvest ir sarežģīti, tāpēc tas papildināja meža cūku ēdienkarti. Šīs cūkas dzīvo iežogojumā, kur tiek trenēti medību suņi.
Sakārtojuši inventāru, vīri sēdās mašīnās un devās atpakaļ uz Kalsnavas pagastu. Atpūtas vietā „Upmalas”, kas atrodas Aiviekstes krastā, viņus gaidīja vakariņas, volejbola laukums un citas izklaides. Volejbola laukums bija noslogots līdz vēlam vakaram. Dalībnieki varēja apliecināt savu prasmi arī volejbola spēlē.

Otrās dienas rīts pienāca ātri. Sešos vīri sāka kārtot inventāru, lai varētu noskaidrot šīs dienas labākos gan individuāli, gan komandām. Astoņos atskanēja starta signāls, lai atkal sāktos četru stundu cīņa par lielāko lomu. Pēc lomu svēršanas noskaidrojās, ka pirmajā trījniekā nav iekļuvis neviens no pirmās dienas labākajiem. Šīs dienas labākie bija Jānis Volkovs no Rīgas, Raimonds Kinerts, kas pārstāvēja Preiļus, un Jurijs Ņikandrovs no Jēkabpils. Šos vīrus par veiksmīgo cīņu apbalvoja Kalsnavas pagasta pārvalde.
Pirms sacensībām, pārbaudot upes posmus, Kalsnavas posmā tika prognozēti lielāki lomi. Savu korekciju ieviesa daba. Jāņu dienas lietavas bija izdarījušas savu. Ūdens upē bija kļuvis netīrāks un krietni cēlies līmenis. Zivtiņu ēstgriba bija krietni pasliktinājusies.
Saskaitot divu dienu rezultātus, individuālajā vērtējumā pirmo vietu izcīnīja Jānis Volkovs (Rīga), otro - Renārs Purniņš (Rīga), trešo - Jurijs Ņikandrovs (Jēkabpils). Komandu vērtējumā: 1.v. Rīgas Brekši, 2.v. Āķis- Preiļi, 3.v. Jēkabpils amatieri.

Šādu pasākumu ir grūti noorganizēt bez atbalstītājiem. Liels paldies Madonas novada pašvaldībai, Ļaudonas pagasta pārvaldei, Kalsnavas pagasta pārvaldei, SIA „Skandibus” - Edmundam Dzilnam, SIA „HETA -būve” - Mārim Ramanim, SIA „Unisports” - Ivaram Petzālam, LVM „Sēklas un stādi” - Jānim Zīliņam, atpūtas vietas „Upmalas” saimniekiem Marijai un Andrim.
Makšķerniekiem ir arī citi hobiji. Piemēram, Māris Skriblis no Jersikas cep maizi. Māris individuālajiem uzvarētājiem dāvāja maizes klaipu, lai ātrāk atgūtu spēkus.
Svētdienas pēcpusdienā šķiroties visi izteica vēlējumu, lai šis pasākums turpinātos arī turpmāk.

 
18. 07. 2015.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.