« Reklāma | Home | Par makšķerēšanas not… »

Forelistu čempionāts noslēdzies

Noslēdzies otrais posms Latvijas čempionātam spiningošanā no krasta. Vienlaicīgi noskaidrojās arī Latvijas 2015.gada čempioni komandu un individuālajā vērtējumā.

Abi posmi notika Ogres upē. Tas gan nedeva lielu priekšrocību, jo upe maijā tomēr atšķiras no upes augusta karstākajās dienās. To pierādīja arī kopējais noķerto zivju skaits. Pirmajā posmā, kas notika maijā, visi dalībnieki kopā noķēra 826 zivis. Otrajā posmā noķēra tikai 316 zivis.

Pēc pirmās dienas pārmērīgā karstuma nāca otrās dienas atspirdzinošā duša lietus gāzes veidā. Zibens un pērkona pavadībā. Šī iemesla dēļ vienā no sacensību zonām sacensības uz laiku tika pārtrauktas. Zonas tiesneša lēmums bija ļoti pamatots, jo grafīta kāti kombinācijā ar zibens spērieniem ir ļoti bīstami jebkuram makšķerniekam.
Tādos kardināli dažādos laika apstākļos arī noskaidrojās labākie krasta spiningotāji gan otrajā posmā, gan arī kopvērtējumā.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Otrā posma rezultāti individuālajā vērtējumā:
Aleksandrs Vorobjovs (STRELKA, 2 balles, 21 punkti)
Uģis Circenis (FOX TRAVEL, 2b, 23p)
Timofejs Škabrovs (AINAVA L BAITS, 3b, 35p)
Otrā posma rezultāti individuāli Latvijas vērtējumā:
Uģis Circenis (FOX TRAVEL, 2b, 23p)
Timofejs Škabrovs (AINAVA L BAITS, 3b, 35p)
Vadims Loginovs (AINAVA L BAITS, 4b, 34p)
Otrā posma komandu vērtējums:
STRELKA (30b, 158.5p)
AINAVA L BAITS (32.5b, 179p)
BELORUSSIA 1 (44.5b, 202p)
Otrā posma Latvijas komandu vērtējums:
AINAVA L BAITS (32.5b, 179p)
FOX TRAVEL (45.5b, 184.5p)
WILLOW-MRK (46b, 207.5p)

Kopvērtējuma rezultāti individuālajā vērtējumā:
Aleksandr Gnevusevs (STRELKA, 9 balles, 63.5 punkti)
Jevgenijs Muhortihs (STRELKA, 10.5b, 68.5p)
Nikolajs Koldičevskis (BELORUSSIA 1, 12b, 81.5p)
Kopvērtējuma rezultāti individuāli Latvijas vērtējumā:
Aleksandrs Meirāns (TroutNuts, 12b, 83p)
Uģis Circenis (FOX TRAVEL, 13b, 68.5p)
Timofejs Škabrovs (AINAVA L BAITS, 14b, 83.5p)
Komandu ieskaitē kopvērtējums:
STRELKA (57b, 311p)
AINAVA L BAITS (80.5b, 388.5p)
BELORUSSIA 1 (88b, 400.5p)
Komandu ieskaitē Latvijas kopvērtējums:
AINAVA L BAITS (80.5b, 388.5p)
TEAM AGAT (100.5b, 439p)
TroutNuts (105b, 430.5p)

Tehniskos rezultātus var redzēt protokolā

 
11. 08. 2015.

  Seko jaunumiem Facebookeight comments

Foreļpuikas Foreļpuikas - 26-08-’15 12:01

:)
Arī bijām kā tiesneši uz šā gada abiem posmiem.
Labi iespaidi par norisi, organizāciju un par gaisotni kopumā :)
Par zivs atlaišanu… Saudzīga zivs atlaišana sportā jau laikam ir tāds nosacīts jēdziens, jo salīdzināt ar copi parasto to nevar!
Domāju, ka būtu lieki lasīt kaut kādu garo instruktāžu sacensību sākumā, bet nolikumā varētu atrakstīt smalkāk zivs ieskaitīšanas, neieskaitīšanas, atlaišanas principus! Tad arī amatieri būtu zinošāki ;)

Tiekamies nākamsezon! :)) Saudzīga apiešanās ar zivi ir identiska gan parastajā copē, gan sacensībās. Atšķirība ir tikai apstāklī, ka sacensībās tiesneši seko sportista darbībām un, ja sportista rīcība tiek atzīta par nepareizu, sportists uzreiz tiek sodīts. Internets ir pārpilns ar labiem un uzskatāmiem piemēriem, kā jārīkojas, ja zivs netiek paturēta lomā. Sacensību noteikumos parasti tiek ierakstītas tikai papildus prasības, piemēram, mušiņmakšķernieku pasaules čempionātos noteikumi sportistam liedz zivi ņemt ar rokām.

Aigars Aigars - 19-08-’15 10:15

Sveiki!
Šogad uz abiem posmiem biju kā tiesnesis, bet ir vēlme papildināt dalībnieku rindas, tikai ir viens bet…pašam sagādāt savu tiesnesi, mans ierosinājums organizatoriem būtu, ka dalībniekam ir izvēle vai nu maksāt 50 EUR dalības maksu + savs tiesnesis vai nu maksāt 50 EUR dalības maksu + aptuveni 50 EUR tiesneša maksu…. organizatori saorganizē vietējos jauniešus un svētdien izmaksā darba algu…tiesa nezinu cik tas ir reāli. Tas ir normāls un reāls variants, ja kāds no dalībniekiem personīgi un savlaicīgi piedāvā organizātoriem šādu priekšlikumu.

Kuha Kuha - 12-08-’15 20:45

Modri, Jāni un pārējie! Tagad saprotu, ka sporta makšķerēšana, t.sk. foreļu čempionāts, ir skarba sacensība, kurā draugu nav, tikai naidīgi konkurenti, kuri pie pirmās izdevības iekodīs. Par to nelaimīgo zivi- joprojām uzskatu, ka viss tika izdarīts pareizi, un par mocīšanu nevar būt ne runas. Zivs bija dzīva, kustējās, tikai nepeldēja prom, bija ar vēderu brīžiem uz augšu. Jā, zonas tiesnesis to neieskaitīja, nezinot, kā viss notika. Toties zivi paņēma vakariņām! Savukārt, sacensību galvenais tiesnesis (vai organizators, amatu precīzi nezinu) pirmās dienas vakarā pēc mana un dalībnieka tiesneša skaidrojuma teica, ka zivs jāieskaita, un pirmās dienas protokolā man zivs tika iereģistrēta. Tagad nojaušu, kāpēc zivs atkal nakts laikā pazuda- droši vien, kāds “labvēlis” pacentās. Un, ja tā, tad tas gan ir nekaunīgi! Es taču nevienam netaisos un nevaru medaļu atņemt ar to zivi!
Runājot par noteikumiem, man, kā iesācējam vienīgais informācijas avots bija sacensību nolikums. Un tur vienīgais, kas ir par atlaišanu, ir tas, ka “zivs jāatlaiž saudzīgi”. Un viss! Par ņemšanu vai neņemšanu rokā, likšanu uz zemes, peldēšanu dažādās pozās, ieskaitīšanu vai neieskaitīšanu u.t.t. nav ne vārda. Arī dalībnieku sapulce bija, maigi sakot, formāla, ne informatīva, kādai tai vajadzētu būt. Ne jau visi, kas piedalījās, bija profesionāļi.
Manā vietā varētu būt jebkurš cits, bet arī viņam paliktu rūgtums un vilšanās. Un šādi gadījumi nerada vēlmi pulcināt sporta makšķernieku rindas.

Modris Modris - 12-08-’15 12:41

Vēl kas. Tu raksti, ka kārtībai jābūt, bet sacens;ibu vietā Tu visiem klaji pasaki, ka nemaz nezināji noteikumus!
Mana pieredze rāda, ka jebkurās sacensībās ne visi dalībnieki zin visas sacensību noteikumu nianses. Pie tam vienmēr atrodas dalībnieki, kuri nezin pat it kā vienkāršas lietas. Taču katrs, jo sevišķi, iesācējs ir pelnījis, ka viņam viss tiek paskaidrots, pie tam bez liekām emocijām. Vienkārši tādēļ, ka mums visiem būtu jārūpējas, lai sacensībās valdītu patīkama atmosfēra un mūsu rindas augtu.

Modris Modris - 12-08-’15 12:40

Jurim!
Nezinu, ko Tev apsolīja un kurš tiesnesis, bet tā kā es startēju ar Tevi vienā zonā un biju klāt, tad viesīšu nelielu skaidrojumu kas un kā notika! Tu izvilki zivi (ieskaites) un galvas rajonā tik tālu viss ok. Bet tad Tu viņu tik ilgi mocīji tīkliņā (pat nezinot, ka zivi nedrīkst ņemt ar rokām!), ka atlaišanas momentā zivs jau bij absolūts līķis ar vēderu uz augšu! Tikai un vienīgi loģiski, ka ne tiesnesis aiz muguras, ne zonas galvenais tiesnesis Tev zivi neieskaitīja! Jo pēc noteikumiem zivi ir jāatlaiž, pretējā gadījumā kā Tev, tu jau ar vobleri aizķeksē beigto zivi galvā entās reizes un tik audzē skaitu, vai arī Tavuprāt zivi var ar nazi pa koko un maisā iekšā! Protokolā nevienā momentā zivs netika ieskaitīta un tur stāv 0. Tas, ka Tu pēc tam apelē vēl pie galvenā tiesneša ar savu versiju ir maigi sakot nekaunīgi.

Jānis Jānis - 12-08-’15 10:57

Vai tā bija tā zivs, kas bija beigta atlaižot?

Kuha Kuha - 11-08-’15 22:20

Diemžēl, man- Jurim Bogdanovičam, pirmajā dienā pazudusi viena un vienīgā zivs! Sacensību galvenais tiesnesis apsolīja izlabot kļūdu, bet, skatoties protokolā, neredzu, ka tas būtu izdarīts. Atgādinu- pirmajā dienā, B-zonā, 3. tūrē- viena zivs.
Uzvarētāju rezultātus tas neietekmēs, bet manai komandai “Amatieri” un man pašam gan! Tādos mačos startēju pirmo reizi, tāpēc man katra zivs, katra vieta un rezultāts ir ļoti svarīgs. Un kārtībai jābūt! :)

Kuha Kuha - 11-08-’15 21:35

Varbūt, es neprotu, bet man neizdodas atvērt foreļu čempionāta protokolu. Kā to var ieraudzīt?
Protokols tajā brīdī nebija pieejams, centīšos pēc kāda brīža to ievietot.:-)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.