« Par makšķerēšanas not… | Home | Par Lucky John 2015 p… »

Mušiņmakšķernieki Engurē

22.augustā noslēdzās otrais Latvijas mušiņmakšķerēšanas čempionāta posms, kas tika organizēts Engures ezerā, makšķerēšanā no laivas.

Vairums sportistu jau ieradās piektdienā, lai nedaudz patrenētos un sagatavotos diviem posmiem sestdienā. Liels prieks ir redzēt, ka sportisti arvien nopietnāk gatavojas šiem pasākumiem, un ļoti ceram redzēt arī citus makšķerniekus nākošajā čempionātā.

Laika apstāķļi bija izcili un arī makšķerēšana bija interesanta. Tā kā ieskaitītas tiek visu sugu zivis, tad ir skaidrs, ka galvenais akcents tika likts uz ruduļiem. Jāatzīst, ka arī asari nesmādēja sportistu mušas un pa retam tika noķerts “bonuss” - līdakas.
Jau no rīta bija skaidrs, ka katrai komandai bija sava stratēģija, kur un kā makšķerēt, un pēc starta signāla katra laiva devās uz savu noskatīto vietu, izklīstot pa visu ezeru. Un gāja visādi.

Vislabāk pirmajā sesijā veicās “Flygangsta.com” komandai (Mārtiņam Pelšam un Guntaram Lagūnam), kuri 3 stundās spēja noķert 67 zivis un ar 31220 punktiem uzvarēt sesijā. Otrajā vietu sesijā ieguva komanda “Nimfomāni” (Rolands Lipšāns un Andis Vecvērdiņš), ar 23 zivīm un 10660 punktiem. Trešo vietu izcīnīja komanda “Cietie Rieksti” (Ēriks Meinarts un Aivis Liepiņš), arī izvelkot 23 zivis un iegūstot 10000 punktus.

Otrajā sesijā komandu stratēģija nedaudz mainījās, un sacensība jau norisinājās daudz lokālākā ezera rajonā, kur gandrīz visas sportistu laivas bija redzamas vienuviet. Šoreiz komanda “Jūras Ķīmiķi” (Māris Eglītis un Andris Norītis) prata atrast viszivīgāko vietu un izvilka 92 zivis, izcīnot 50600 punktus. Otro vietu izcīnīja “gangsteri”, izvelkot 72 zivis un iegūstot 34500 punktus. Trešo vietu atkal izcīnīja “Cietie Rieksti”, izvelkot 38 zivis un iegūstot 17640 punktus.
Ir vērts piebilst, ka “ķīmiķu” otrajā sesijā vidējais izvilkto zivju izmērs bija ļoti labs (22,5cm), un tas būtiski apsteidza kopējo citu komandu izvilkto zivju videjo izmēru (18,7cm). Patiešām, viņi bija labu bedri atraduši - ja tā paveiktos “normālā” copē!

Komanda “Mēs zivīm” (Igors Skurjats un Andis Freivalds) abās sesijās izcīnīja 4.vietu, izvelkot attiecīgi 14 (6180 punkti) un 32 zivis (14880 punkti).

Kopvērtējumā, uzvaru 2.posmā izcīnīja komanda Flygangsta.com, kurai tā bija jau otrā uzvara komandu ieskaitē.
Otro vietu posmā, ar divām 3.vietām sesijās, ieguva “Cieto Riekstu” komanda. “Jūras Ķīmiķi”, ar 5.vietu un 1.vietu sesijās, ieguva 3.vietu šajā posmā.

Tagad gatavojamies pēdējam, rudens posmam, kas risināsies Līgatnē 25-27.septembrī

 
01. 09. 2015.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.