« Par Lucky John 2015 p… | Home | LJ 2015 dalībniekiem… »

Jaunākais MN variants

Kā jau gada sākumā rakstīju, makšķerēšanas sportā mums vienmēr ir jārēķinās ar spēkā esošajiem makškerēšanas noteikumiem. Zemkopības Ministrija pēc visiem iebildumiem, kas saņemti gada laikā, sagatavojusi jaunu "Makšķerēšanas noteikumi Latvijas ūdenstilpēs" variantu, kurš tiek virzīts apstiprināšanai Ministru Kabinetā.
Tīmeklī ievietoju tikai šo noteikumu sadaļas, kuras tieši skar makšķerniekus. Interesenti šos noteikumus var salīdzināt ar gada sākumā publiskoto variantu.

Joprojām nav saprotama vēlme sagatavot skaidrus un pārredzamus makšķerēšanas noteikumus, tā vietā vienos noteikumos apvienojot visu, ko birokrāti uzskata par nepieciešamu, lai risinātu savas problēmas. Tas attiecas gan uz vēžošanu un zemūdens medībām, gan uz sadaļu "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību pārvaldība un noteikumu ievērošanas uzraudzība" (tā eksistē orģināldokumentā, te publiskotajā variantā tā nav atspoguļota).
Nesaprotams man liekas arī samāksloti garais liegumu saraksts un daudzu ūdenstilpju statuss tajā. Piemēram, Salaca it kā pieskaitīta Gaujas baseinam, Mērsraga kanāls Ventas baseinam utt. Pieļauju, ka tās ir redakcijas nepilnības. Tāpat bezjēdzīgi man liekas liegumi makšķerēt ar mākslīgām ēsmām, vienlaicīgi neliedzot to darīt ar dabīgām ēsmām. Iznāk, spiningot varēs, tikai vizuļa vietā būs jāliek uz āķa kāda vītola lapa vai kāda cita dabīgā ēsma, bet mušiņotājiem kāds ūdenstārps... :-)

 
11. 09. 2015.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.