jaunumi   contact

« Izmaiņas LMSF kalendā… | Home | Divcīņas čempionātā B… »

Jaunākais MN variants

Kā jau gada sākumā rakstīju, makšķerēšanas sportā mums vienmēr ir jārēķinās ar spēkā esošajiem makškerēšanas noteikumiem. Zemkopības Ministrija pēc visiem iebildumiem, kas saņemti gada laikā, sagatavojusi jaunu "Makšķerēšanas noteikumi Latvijas ūdenstilpēs" variantu, kurš tiek virzīts apstiprināšanai Ministru Kabinetā.
Tīmeklī ievietoju tikai šo noteikumu sadaļas, kuras tieši skar makšķerniekus. Interesenti šos noteikumus var salīdzināt ar gada sākumā publiskoto variantu.

Joprojām nav saprotama vēlme sagatavot skaidrus un pārredzamus makšķerēšanas noteikumus, tā vietā vienos noteikumos apvienojot visu, ko birokrāti uzskata par nepieciešamu, lai risinātu savas problēmas. Tas attiecas gan uz vēžošanu un zemūdens medībām, gan uz sadaļu "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību pārvaldība un noteikumu ievērošanas uzraudzība" (tā eksistē orģināldokumentā, te publiskotajā variantā tā nav atspoguļota).
Nesaprotams man liekas arī samāksloti garais liegumu saraksts un daudzu ūdenstilpju statuss tajā. Piemēram, Salaca it kā pieskaitīta Gaujas baseinam, Mērsraga kanāls Ventas baseinam utt. Pieļauju, ka tās ir redakcijas nepilnības. Tāpat bezjēdzīgi man liekas liegumi makšķerēt ar mākslīgām ēsmām, vienlaicīgi neliedzot to darīt ar dabīgām ēsmām. Iznāk, spiningot varēs, tikai vizuļa vietā būs jāliek uz āķa kāda vītola lapa vai kāda cita dabīgā ēsma, bet mušiņotājiem kāds ūdenstārps... :-)


 
11. 09. 2015


Komentāru nav(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Personīgo informāciju saglabāt?
Informācija.Visi html tagi tiks dzēsti . Izņēmums ir <b> and <i>. Saiti var izveidot, komentārā ierakstot url vai e-pasta adresi.
 
top