jaunumi   contact

« Mušiņmakšķernieki Gau… | Home | LMSF valdes 1.oktobra… »

LR MM 2015.gada čempionāta noslēgums

Noslēdzies ir Latvijas mušiņmakšķerēšanas čempionāta 3.sacensību posms, kas šoreiz norisinājās Gaujā, Līgatnes apkaimē.

Šajā posmā piedalījās 16 sportisti ar 8 komandām. Jāsaka, ka visi sportisti šo pasākumu bija ņēmuši ļoti nopietni, jo abi vakari, kuros bija ieplānota jau ierastā saviesīgā daļa, aizritēja klusi un mierīgi.

Sacensības bija organizētas, ka sportisti sacenšās 6 sesijās, un katras sesijas rezultāti tiek vērtēti atsevišķi. Katrs sportists tā makšķerēja sešās no 18 sesijām, tā samazinot izlozes nozīmi uz rezultātu.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Kā jau varēja sagaidīt, rezultāti arī bija blīvi. Pēc pirmās dienas (4 sesijām) trīs sportisti izvirzījās izteiktos līderos - Mārtiņš Plešs, Andis Vecvērdiņš un Andris Norītis, kuriem visiem bija ļoti līdzīgs punktu skaits.

Mārtiņš otrajā dienā nostartēja lieliski, un, uzvarot abās otrā dienas sesijās, pārliecinoši uzvarēja šajās sacensībās. Starp citu, Mārtiņš savā grupā uzvarēja 5 no 6 sesijām. Andis otrajā dienā savā grupā izcīnīja 2. un 4. vietu, kas viņam ļāva ieņemt godpilno otro vietu 3.posma sacensībās. Diemžēl Andrim Norītim tik labi no rīta neveicās, kas ļāva arī citiem sportistiem pacīnīties par medaļām. To centās izmantot Igors Skurjats un Guntars Lagūns, kuri abi makšķerēja vienā grupā. Sacensību noslēgumā, pēc visām sesijām, abiem punktu skaits bija vienāds, bet tā kā lielāko zivi izvilka Igors, tad viņš arī bija mūsu medaļnieks, iegūstot trešo vietu šajā sacensību posmā.

Komandu vērtējumā, jau trešo reizi pēc kārtas, uzvarēja komanda “Flygangsta.com”, kuri visās sacensību sesijās bija sakrājuši 26 punktus (vietu summa). “Nimfomāni” izcīnīja 2.vietu (42 punkti), un “Mēs zivīm”, ar 48 punktiem, - trešo vietu.

Šīs bija sezonas pēdējās sacensības, kas arī ļāva apkopot rezultātus un noteikt šā gada labākos sportistus, un protams, arī Latvijas čempionus.
Pārliecinoši, par Latvijas 2015.gada čempionu individuālajā ieskaitē kļuva Mārtiņš Plešs, kurš uzvarēja pilnīgi visos šā gada sacensību posmos, uzkrājot 28 punktus. Otro vietu, ar 24 punktiem, izcīnīja Guntars Lagūns, kurš šā gada sacensību posmos ieguva attiecīgi 2. un 4.vietu. Igors Skurjats, attiecīgi ar izcīnītām 4. un 3.vietu, un sakrājot 23.punktus, izcīnīja 3.vietu kopvērtējumā. Jāsaka, ka arī Andis Vecvērdiņš sakrāja 23 punktus (5. un 2.vieta), un pat lielāko zivju summa viņam bija vienāda ar Igoru, tomēr, Andis noķēra par Igoru vairāk zivis, tāpēc viņam “tikai” ceturtā vieta.

Komandu vērtējumā uzvarēja un Latvijas čempiona titulu ieguva komanda “Flygangsta.com”, kuru pārstāvēja jau pieminētie Mārtiņš Plešs un Guntars Lagūns. Šī komanda uzvarēja visos trijos sacensību posmos un ieguva pārliecinošu pirmo vietu.

Otro vietu, veiksmīgi nostartējot pēdējā 3.posmā, izcīnija komanda “Nimfomāni”, kuru pārstāvēja Andis Vecvērdiņš un Rolands Lipšāns. Trešo vietu ieguva komanda “Jūras Ķīmiķi” (Andris Norītis un Māris Eglītis).

Šis bija pirmais gads, kad mušiņmakšķerniekiem sacensības tiek organizētas maksimāli pietuvināti starptautiskiem noteikumiem ar vairākiem posmiem, un var teikt, ka tas ir sevi attaisnojis. Sportiskā spriedze bija līdz pat pēdējā posma beigām.
Šā gada sacensībās kopā piedalījās 9 komandas un 18 sportisti. Īpaši ir jāuzteic tie, kas šim sportam pieteicās pirmo reizi, un ļoti ceram, ka redzēsim viņus arī nākošgad. Mēs arī sagaidām, nākošgad mums būs vēl vairāk komandas, kas tikai nozīmē, ka Latvijā mušiņmakšķerēšanas sportiskā kvalitāte uzlabosies.

Gatavojamies nākošajam gadam, sienam mušas uz bezatskabargu āķiem.