« Par Lucky John 2015 p… | Home | LJ 2015 dalībniekiem… »

LMSF valdes 1.oktobra sēdē

01.10.2015. notika kārtējā LMSF valdes sēde. Valde noklausījās un vērtēja atskaites par starplaikā notikušajiem CIPS pasaules čempionātiem un Latvijas komandu rezultātiem tajos. Mušiņmakšķerēšanā, pludiņ- un fīdermakšķerēšanā Latvijas komandu starti nebija veiksmīgi un tās ierindojās starp vājakajām komandām. Sekmīgāki bija starti pasaules čempionātos spiningošanā no krasta un spiningošanā no laivām, kuros Latvijas pārstāvji ieguva 4. un attiecīgi, 7.vietu komandu vērtējumā, bet individuālajā vērtējumā mūsu pārstāvji bija labāko pirmajā desmitniekā.

Makšķerēšanas sports augstākajā līmenī ir relatīvi dārgs sporta veids, kurš prasa gan nopietnus finansiālus, gan brīvā laika resursus. Taču vienlaicīgi ar finansiālajām problēmām vājie sniegumi atsevišķos pasaules čempionātos tika skaidroti arī ar jauno makškernieku zemo interesi par sportu un, attiecīgi, nelielo dalībnieku skaitu Latvijas čempionātos un problēmām izlases komandu veidošanā. Tieši pludiņmakšķerēšanā un mušiņmakšķerēšanā dažādu iemeslu dēļ joprojām ir vērojams neliels dalībnieku skaits. Lai iespēju robežās uzlabotu situāciju, valde nolēma tuvākā laikā izpētīt iespēju čempionātu rīkošanā kooperēties ar Lietuvas un Igaunijas sporta federācijām, kuras sastopas ar līdzīgu problēmu.

Ir sācies kārtējais nākamā gada plānošanas periods, tadēļ valde uzdeva visiem atbildīgajiem par atsevišķām disciplīnām līdz nākamajai valdes sēdei, kura ir ieplānota šī gada 5.novembrī, iesniegt savus priekšlikumus LMSF 2016.gada sacensību kalendāra projektam.

Vienlaicīgi valde nolēma 5.decembrī Rīgā sarīkot federācijas gadskārtējo sezonas noslēguma pasākumu. Kā atbildīgais tika nozīmēts LMSF ģenerālsekretārs Agris Rudzāns. Visi LMSF biedri tiek aicināti dalīties ar priekšlikumiem attiecībā uz pasākuma norisi, kā arī savlaicīgi domāt par savu pārstāvju līdzdalību tajā.

 
02. 10. 2015.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

Guntars Guntars (URL) - 02-10-’15 11:24

Jāni,
Kā tas, kas organizē mušiņmakšķerēšanas sportu Latvijā, es nevaru piekrist visām tēzēm šajā rakstā. Šogad mušiņmakšķerēšanas sportā , un es uzsveru, sportā, piedalījās jau 18 sportisti. Tas, salīdzinot ar to, cik vispār Latvijā ir mušiņmakšķernieki, ir jau normāli. Es domāju, pāris gados mēs ap 30 nopietniem sportistiem arī dabūsim, bet tie būs griesti. Ja iet runa par agrākajiem cipariem, kad Latvijā mušiņmakšķerēšanas sports bija patiešām foršu festivālu formā, tad tā ir cita runa. Uz vienu festivālu gadā mēs arī tagad varam sasaukt 40, 50 un vairāk interesentus, uztaisīsim kādas demostrācijas, mazliet pamakšķerēsim, utt – bet, lūdzu, nesauksim to par sportu.
Masveidība nekad nav bijis mūsu mērķis un arī nebūs. Mušiņmakšķerēšana Latvijā, atšķirībā no citiem makšķerēšanas veidiem, nav masu sporta disciplīna (piemēram, kam nav mājās spinings?). Man liekas, dalībnieku skaits katrā makšķerēšanas sportā ir jāvērtē pēc tā, cik daudz ir sportisti proporcionāli pret tiem, kas vispār valstī ar šo disciplīnu nodarbojas – tad aina, es pieļauju, būs pavisam cita. Nesapratu, kurām tēzēm tu nepiekrīti. Runājot par MM čempionātu, valdē tika skarts tikai viens aspekts – mazais dalībnieku skaits. Vērtējot no valstiskā viedokļa jebkuru sporta veidu, tiek vērtēta masveidība. Tavs piedāvātais vērtējuma variants neatspoguļo sporta disciplīnas valstisko nozīmīgumu un, attiecīgi, tas netiek iekļauts kritērijos, pēc kuriem valsts piešķir dotācijas. Bez tam, makšķerēšana nav sports, ar sportu nodarbojas tikai tie, kas piedalās sacensībās. Nosacīti arī tie, kas trenējas atbilstoši sacensību noteikumiem. Visi pārējie ir tikai makšķernieki. Atkārtošos – makšķerēšanā sports sākas tikai tad, ja cilvēki sacenšas savā starpā pēc kopīgiem noteikumiem. Cilvēka sacensība ar zivi nav sports.:-)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.