Aprīlis Namsenfjordā

No 6.aprīļa līdz 11.aprīlim četras dienas kopā ar Jāni Stabulnieku bijām, kā saka, uz īsu copi aizskrējuši uz Norvēģiju, kur apciemojām Raivja Baltra apsaimniekoto makšķernieku bāzi Namsenfjordā. Gaisa temperatūra šajās dienās bija robežās starp 2°un 7°C. Pārējie apstākļi bija ziemeļu piejūras klimatam raksturīgi - brīžiem zilas debesis, brīžiem lietus gāze. Vienu diena bija tik lietaina, ka doties ārā bija galīgi neomulīgi. Savukārt, pēdējā diena bija pilnīgs pretstats - debesīs neviena mākoņa.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Arī cope bija stipri mainīga, pie tam neizdevās pietiekoši daudz paeksperimentēt pa relatīvi seklākām vietām. Pirmajās dienās mainīgajos apstākļos varējām mums zināmajās vietās kaut ko nomedīt, lomā bija dažas skaistas mencas un pārtikā zivju netrūka. Lai gan pēdējā dienā apmeklējām jaunas un interesantas vietas, pat redzot eholotā sīkus zivju bariņus, neizdevās neko lielāku par pusotriem kG izprovocēt. Palika iespaids, ka saulainais laiks galīgi sabojājs mencu apetīti.

Tā kā Namsenfjordā regulāri nākas sastapties ar spēcīgām straumēm, šajā braucienā mēģināju koncentrēties uz auklas diametra un mānekļu minimizēšanu - lai cope būtu sekmīgāka, vizulim dziļākie slāņi, kuros eholots uzrāda zivis, jāsasniedz iespējami ātri. Taču eksperimentu rezultāti nebija tik sekmīgi, kā cerēju. Izrādījās, šiem ūdeņiem kā pārbaudīta vērtība piemērotāks ir jaudīgāks inventārs, kad lietā tiek likti 300 - 1000 g smagi mānekļi un attiecīgi kāti, spoles un auklas.

Kopumā ceļojums bija patīkams un deva dažas jaunas atziņas, kuras var noderēt nākamajos braucienos.

 
16. 04. 2016.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.